• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zvicra ekonomia më konkuruese në botë

E3

Anëtar i Nderuar

Sipas një studimi të ri, Zvicra është vendi me ekonomi më konkuruese në botë, pastaj vijnë Shtetet e Bashkuara.

Forumi ekonomik botëror i shpalli dje këto rezultate, bazuar në suksesin e vendeve në fusha të tilla si qeverisje e mirë, infrastrukturë, novacion dhe mundësi për shprehjen e talentit.

Në studim, Singapori renditet në vendin e tretë. Kina, Brazili dhe India shënuan përparim, ndërkohë që Rusia pësoi rënie.
*rel*
 

El'Mejor

Daja
Pak a shume ekonomia tani eshte e njejte ne tere vendet e evropes , ndersa usa ka permiresime tani me ekonomine se e shof cdo dite edhe flas me persona live edhe tere thone qe eshte me mire tani ..! Ndjehen me te sigurte amerikanet tani ..!
 

korado

President
Titulli: Zvicra ekonomia më konkuruese në botë

Amerikanet nuk jane ndiere kurrre te zhgenjyer,sepse jane pikerisht ata dhe morali kombetar qe e bejne ate komb te ece me vrap!
Zvicra nuk eshte superfuqi dhe konkurrues nderkombetar por thjesht nje shtet i forte per popullin e vet! Zvicra eshte nje vend i te mirave materiale.Mund te kesh gjithmone ate qe e do.
Ajo dallohet per stabilitet politik,ekonomik dhe financiar.Te pasurit atje thjesht mund te depozitojne parate ne banke dhe nuk paguajne taksa ne shtet!Mjafton kaq dhe kuptohet ekonomia zvicerane!
 
Top