Femrat e së kaluarës që u quajten imorale, pa bërë asgjë të keqe (Fotot)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Femrat e së kaluarës që u quajten imorale, pa bërë asgjë të keqe (Fotot)

Këto 2 vajza me minifund në Capetown në 1965 lanë me gojëhapur njerëzitNjerëzit kaluan periudha të vështira dhe luftojnë për të arritur të drejtat e barabarta që na lejojnë të jetojmë në shoqërinë moderne. Në ditët e sotme, të gjithë mund të zgjedhin hobit dhe punët që dëshirojnë.

Edhe moda më ekscentrike nuk na bën përshtypje sot. Dhe nganjëherë është e vështirë të besosh që gjëra të tilla të zakonshme dikur ishin vërtet befasuese dhe tronditëse. Në po ju prezantojmë me disa foto historike që thyen normat e moralit publik në të kaluarën.Supermodelja angleze Jean Shrimpton ka veshur një minifund gjatë garave në Melbourne. Veshja e saj shkaktoi zemërim të vërtetë midis mysafirëve në 1965.Elizabeth Eckford ishte pjesë e një një grupi studentësh afrikano-amerikanë që për herë të parë ndoqën studimet. Kjo foto është bërë në vitin 1957, menjëherë pasi Gjykata Supreme e Shteteve të Bashkuara vendosi se ishte e paligjshme ndarja e fëmijëve në shkolla.


Kjo grua po arrestohet për veshjen me rroba banje dhe këmbët e zbuluara. (Agoikago, 1922)


Maud Wagner, artistja e parë e njohur për tatuazhet. Gjithashtu ajo mbuloi trupin e saj me tatuazhe. (1907)

Në vitin 1967, Kathrine Switchzer ishte gruaja e parë që vrapoi në maratonën e Bostonit. Kjo ndodhi 5 vjet para se gratë të lejoheshin të merrnin pjesë në të. Në këtë foto, një organizator po përpiqet ta heqë nga gara.g.shqip
 

Vinjol

Po te peshtyva ste lepij me..................
ndersa sot Femrat qe nuk Veshin tanga shihen me percmim :p
 

Ultraviolet

Love me like my demons do ☻
Nuk kan ndryshuar dhe aq shum kohet perderisa akoma sot te shofin shtrembet nese del me mini ose fustan dhe i vetmi faj qe ke eshte qe je bomb sexy.
Kam disa kliente mami super hot qe vijn ne dyqan dhe thjesht me pi 1 kafe ose me bo cik muhabet kur skam njerez dhe cdo her mduhet te nderhy kur degjoj komente fyese nga balena dhe murgesha... Jan te parat shtriga qe ofendojne myslimanet per shamit ne kok dhe per lirin e femres!
Fallco
Hipokrite
Injorante
Dhe te parat qe perhapin qe perkrahin mentalitetin mizogjin
1_lSqpghNvuZ2wJhnKYUbAxA.jpegglobal_women.jpg
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Sec kishin nje sharm ato femra ne foto siper..
 
Top