Horoskopi Mujor.

Senseo

Have you ever!?
@Hera jan ne greqisht, me le pa mar dozen mujore te horoskopit. Jazek :p
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Horoskopi mujor për muajin shtator 2019

DASHI21. mars – 20. prill
Gjatë këtij muaji do i keni idetë shume te mjegullta dhe ne shume momente nuk do dini nga t’ia mbani. E urreni pavendosmërinë, por nuk keni çfarë te bëni. Për çiftet priten periudha te tensionuara kur do mendohet edhe ndërprerja e gjithçkaje. Gjithsesi mire është qe vendimet te mos merren ne inat e sipër dhe familjaret te dëgjohen me shume. Beqaret nuk do jene aspak realiste dhe ka mundësi te zhgënjehen nga zgjedhjet qe do bëjnë. Për shëndet me te mire duhet te praktikoni rregullisht një aktivitet fizik dhe te kujdeseni me tepër se zakonisht për ushqimin. Ne planin financiar situata nuk do jete e keqe, por duhet te gjeni kohen e duhur për te kryer shpenzime. Ne pune nuk do jeni ambicioze dhe shpesh do ju mungoje dëshira për te bere ato qe do iu kërkohen. Gjerat ne këtë fushe do lënë për te dëshiruar.

DEMI21. prill – 21. maj
15 ditët e para te këtij muaji do jene goxha delikate e te trazuara. Ne shume momente do gjendeni neper udhëkryqe dhe vetëm me besim e maturi do ja dilni. Ata qe janë ne një lidhje do kenë probleme goxha serioze. Jo vetëm qe do acarohen me disa gjeste te personave ne krah, por do dëgjojnë edhe thashethemet dashakeqe te te ashtuquajturve miq. Beqaret vetëm duhet te joshin dhe t’ia lënë çdo gjë kohës. Gjendja shëndetësore do ketë ulje dhe ngritje ne periudha te ndryshme. Shpesh mund te mbylleni ne vetvete dhe do ndiheni te dërmuar nga lodhja e mërzitja. Ne planin financiar duhet t’i bëni me kujdes llogarite edhe sikur te keni te ardhura te mira. Vjen një dite qe çdo gjë mbaron. Ne pune duhet te reflektoni me kujdes dhe te diskutoni me koleget për disa ide qe keni ne koke.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Deri ne datën 10 te këtij muaji duhet te jeni me te vëmendshëm ndaj gjerave qe do ndodhin rrotull jush e pas kësaj date mund te merrni vendime. Ju te dashuruarit do bëni mire t’i dëgjoni këshillat qe do iu japin familjaret sepse ata kane me shume përvojë dhe e dine mire çfarë ju thonë. Fundi i muajit do jete me i begate për ju. Beqaret do kalojnë një periudhe vërtet interesante e te mbushur me takime impresionuese. Shëndeti nuk do jete perfekt megjithatë jo dhe shume i keq. Po u kujdeset për veten do ndiheni edhe me mire. Mos harroni te pini shume ujë. Buxheti do jete i kënaqshëm dhe nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni. Do shpenzoni për gjerat qe doni. Ne pune do jeni edhe me te motivuar se me pare dhe cep detyre do ju duket me e lehte se me pare.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Këtë muaj do ndiheni me te qete se muajin qe kaloi. Me ne fund do arrini te sqaroni edhe disa gjera me miqtë. Te dashuruarit duhet te tregohen përherë te logjikshëm e te arsyeshëm sepse po ju filluan problemet kane për t’i vuajtur gjate pasojat. Pas datës 17 dielli ne planin sentimental do jete me i forte. Beqaret do arrijnë te kenë disa takime dhe do gjejnë personin qe ju përshtatet me se miri. Po i morën gjerat shtruar do dalin edhe me te fituar. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Do jeni ne forme dhe nuk do keni aspak shqetësime. Financat do fillojnë te normalizohen pas javës se dyte për shkak te masave qe keni marre. Ne pune duhet te jeni me te vëmendshëm ndaj detajeve dhe ashtu nuk do bëni gabime. Shikojini gjerat me kujdes e me pas veproni, por mos ju besoni asnjëherë verbërisht kolegeve.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Nëse nuk doni te keni probleme serioze gjate kësaj dite, mire është te argumentoni çdo gjë qe do thoni e te mos flisni kot se koti. Për te dashuruarit nuk do ketë as probleme serioze as emocione te jashtëzakonshme. Merreni çdo gjë sa me shtruar dhe mundohuni te përgatisni surpriza qe jeta mos behet monotone. Beqaret do mërziten goxha javët e para sepse do bëjnë përpjekje për te gjetur dashurinë dhe nuk do ja dalin dot. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime te vogla, për shkak te mbingarkesës. Sektori financiar do mbetet i qëndrueshëm dhe kjo do ju gëzojë. Ne pune rruga qe do ndiqni do jete e vështirë dhe e mbushur me pengesa, megjithatë nëse nuk dorëzoheni edhe mund t’ia dilni mbanë. I fituar është ai qe duron dhe qe nuk e lëshon veten.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Ky do jete muaj me i favorshëm për miqësinë dhe dashurinë sidomos 15 ditët e para. Jeta juaj ne çift do jete e këndshme. Do dini te thoni fjale te ëmbla dhe do përkëdheleni pafundësisht me njeri-tjetrin. Nga java e fundit mund te përplaseni për disa gjera, por menjëherë do reflektoni e do zgjidhni gjithçka. Beqaret do kenë fat dhe do arrijnë me ne fund te fillojnë lidhjen e tyre te ëndrrave. Shëndeti nuk do jete i keq nëse nuk e teproni me lodhjen dhe nuk ngarkoheni me shume sesa duhet. Kujdes sepse mund t’i hapni goxha telashe vetes. Ne pune fillimi do jete paksa i vështirë. Do jeni si te çakorduar dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Pas datës 10 situata do filloje te ndryshoje.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Këtë muaj do mendoni t’i bëni gjerat ndryshe dhe do kërkoni me çdo kusht t’i përmirësoni gjerat. Nëse jeni ne një lidhje here pas here do bëheni nostalgjikë dhe mund te bini ne dëshpërim. E mira është te bëni ato qe do ju thotë partneri dhe keni për t’u ndier me se miri. Besojini atij dhe nuk do pendoheni. Beqaret do jene me te bindur për hapat qe duhet te hedhin dhe nuk do mendohen dy here për këtë gjë. Shëndeti mund te kaloje edhe momente disi te trazuara, por ju nuk duhet ta lëshoni veten për asnjë arsye. Financat nuk do jene problematike. Përfitoni për te bere një riorganizim tërësor. Ne pune nuk do keni kohë te mërziteni sepse do jeni gjithë kohës me angazhime. Mund te lodheni pak, por do ndiheni mire kur te realizoni çdo gjë.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Disa sektorë, e veçanërisht ai i dashurisë, do favorizohen këtë muaj. Te dashuruarit do kenë vetëm momente te këndshme, por pas datës 12 do fillojnë emocionet e vërteta. Si ata edhe ai qe kane ne krah do dine te sillen me delikatese dhe nuk do kenë aspak probleme. Beqaret do jene më me fat se me pare dhe do fillojnë lidhje vërtet interesante e te veçanta. Gjendja fizike dhe ajo morale nuk do jete e keqe, megjithatë nga mesi i muajit duhet te tregoheni me te kujdesshëm. Sektori i financave do varet tërësisht prej jush. Sa më me kujdes te silleni aq me shume fat do keni. Çështjet profesionale do jene te privilegjuara. Eproret do i dëgjojnë me kujdes ato qe keni për te thënë dhe mund t’iu lejojnë te nisni një projekt te menduar prej kohesh.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Buzëqeshja do mbizotërojë gjate gjithë kohës këtë muaj dhe do ndiheni mire. Për çiftet ambienti do jete harmonik, por mire është ta lini partnerin te shprehet me lirshëm. Keni për te fituar pike nga kjo gjë. Ne përgjithësi do mbizotërojë bashkëpunimi. Beqaret do jene shume kërkues dhe vështirë se mund te gjejnë një person aq perfekt sa e duan. Ftesa do marrin gjithë kohës dhe duhet t’i shfrytëzojnë. Shëndeti do jete goxha i mire. Do jeni gjithë kohës plot energji dhe madje edhe morali do jete me i ngritur. Financat do mbeten te kënaqshme dhe do ndiheni plotësisht te qete kur te shpenzoni. Nëse sektori profesional ka qene delikat kohet e fundit, këtë muaj gjithçka ka për te ndryshuar. Do jeni karizmatike dhe do fitoni detyra te rëndësishme. Ne disa momente nuk do ngurroni as te rrezikoni për te arritur me shume.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Fale komunikimit te mire 15 ditët e para te muajit do jene shumë te mira. Nëse vazhdoni me atë sjellje gjithçka do ece si duhet edhe me vone. Ata qe kane një lidhje nuk do kenë debate te ashpra dhe ne tërësi marrëdhënia do jete e qete. Te dy palët do i kenë idetë te qarta. Beqaret do jene shume te afruar dhe mund te fillojnë miqësi me këdo. Ne fakt disa persona do i shohin me një sy tjetër. Shëndeti nuk do jete i qete dy javët e para dhe mund te keni disa shqetësime nga barku ose kockat. Pas datës 13 situata do normalizohet. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Ne pune do jeni me te guximshëm dhe do e dini mire cilën rruge te ndiqni për t’ia dale. Nuk do ngurroni as te bashkëpunoni me kolege qe dikur keni debatuar.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Nëse doni te jeni sa me te qete këtë jave, mundohuni te largoni energjitë dhe mendimet negative. Shikojini gjerat me më shume optimizëm dhe do dilni te fituar. Çiftet qe kane pasur probleme duhet t’i dëgjojnë me kujdes këshillat e miqve dhe familjareve sepse ata e bëjnë për te mirën e tyre. Fundi i muajit do jete paksa i mërzitshëm. Ju beqaret duhet t’i bëni sytë katër dhe duhet te zini muhabet me persona te rinj. Shëndeti nuk do jete i keq, megjithatë lodhja mund t’iu beje ndonjëherë te ndiheni pa fuqi. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe duhet te mësoni t’ia dilni me aq. Ne pune do ju duhet te merrni vendime te rëndësishme te cilat mund t’ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Reflektoni mire para se te vendosni përfundimisht.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Muaj dinamik do jete ky për ju. Do jeni plot ide dhe dëshirë për te ecur përpara. Nëse jeni ne çift do tregoheni përherë diplomate dhe do ruani një marrëdhënie te këndshme me partnerin. Nuk do jeni as ju dhe as ai autoritare si me pare. Beqaret do kenë me shume mundësi për te realizuar njohje interesante dhe duhet patjetër te përfitojnë prej tyre. Shëndeti do jete me i mire se me pare. Do ndiheni ne forme dhe nuk do keni aspak shqetësime. Financat duhen pasur më nën kujdes. Bëni kujdes edhe mos tundoheni nga lojërat e fatit. Ne pune mos dëgjoni thashethemet dhe fjalët qe qarkullojnë lart e poshtë, por shihni hesapin tuaj. Përqendrohuni tek detyrat e dhëna dhe çojini deri ne fund.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Horoskopi Mujor
Tetor 2019
Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Në javën e parë të tetorit ka një rikuperim për dashurinë dhe horoskopi shpall një qiell ideal për programet në çift si martesa dhe bashkëjetesa, por edhe për të zgjeruar familjen. Në vend të kësaj, në rast të problemeve që kanë vazhduar për ca kohë, zgjidhja do të jetë ndarja. Marsi është në kundërshtim dhe ata që kanë lindur nga kjo shenjë, të cilët nuk ndihen të dëgjuar nga partneri i tyre nuk e tregojnë veten shumë mirëkuptues. Një ngacmim i vogël nuk do të dështojë në ditët e fundit të muajit. Beqarët favorizohen. Puna: Në vendin e punës, dashi mund të shijojë një kohë të mirë për negociata, por t’i kushtojë vëmendje situatës ekonomike. Ata që nuk kanë kontrolluar financat duhet të kushtojnë më shumë vëmendje dhe të kontrollojnë llogaritë sepse mund të ketë probleme. Rreth mesit të muajit, pak tension pritet për ata që kanë lindur në shenjë për shkak të grindjeve me disa punëdhënës. Nëse një marrëdhënie pune nuk shkon ashtu siç duhet në këtë periudhë të gjitha nyjet ju bien mbi kokë. Shumë do të mendojnë për një ndryshim që do të zbatohet edhe në muajt në vijim.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Ndjenjat e Demit në këtë muaj të tetorit ndikohen nga tensionet në punë. Disa të lindur nga shenja mendojnë se diçka nuk është në rregull dhe do të acarohen. Muaji do të jetë një provë për çiftet në krizë, pasi shumë gjëra do të sfidohen. Do të ketë aq shumë nevojë për dashuri për të kapërcyer keqkuptimet, dhe jo të gjithë do të jenë në gjendje ta perceptojnë atë. Ata që janë beqarë kanë vështirësi të jetojnë një dashuri të re sepse janë akoma të lidhur me të kaluarën. Mund të ketë edhe zhgënjime, sepse një person nuk konsiderohet në pritje të pritjeve të tyre. Puna: Në vendin e punës, Tetori është një muaj në të cilin mund të shfaqen dallime me grupin e punës të një personi. Planetët u rekomandojnë atyre që kanë lindur nga shenja të marrin frymëzim nga këmbëngulja e tyre në mënyrë që të mos prishen dhe të luftojnë madje edhe në prani të polemikave. Agjitacioni mund të ndihet veçanërisht rreth mesit të muajit, kur demat ndiejnë nevojën për të ndryshuar drejtimin. Për fat të mirë, pavarësisht trazirave, gjithçka që është bërë në periudhën e fundit nuk do të preket dhe madje edhe ata që janë në rrezik do të arrijnë të fitojnë.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Tetori do të jetë një muaj pasionant për binjakët. Ata që janë beqarë dhe duan të fillojnë një lidhje të re, favorizohen. Sa i përket çifteve të gjata që kanë arritur t’i mbijetojnë krizave të muajve të fundit, ato janë edhe më solide dhe marrëveshja është edhe më e fortë. Është gjithashtu koha ideale për të zbuluar bashkëpunimin me partnerin tuaj. Gjërat përmirësohen gjithashtu për binjakët që kanë pasur zhgënjime në të kaluarën dhe që kanë nevojë për siguri në këtë kohë në jetën e tyre. Puna: Nga pikëpamja e punës, ata që lindin nga shenja në këtë muaj më në fund ndjehen më të qetë. Është një periudhë në të cilën ka më shumë mundësi për veprim dhe madje edhe nëse disa janë përballur me ndryshime, ato mund të mbështeten në themelet e ngurta. Është gjithashtu një kohë e mirë për ata që kërkojnë një punë të re. Në vështrim ka kaq shumë mundësi që ata të mund të nxjerrin në pah cilësitë e tyre dhe të krijojnë situata të rëndësishme për të ardhmen. Shkurt, është një periudhë e rifillimit për binjakët dhe gjërat më në fund po fillojnë të kthehen në drejtimin e shpresuar.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Nga pikëpamja e ndjenjave, nga fillimi i tetorit ka mundësi për shumë Gaforre. Përmirëson shumë jetën e atyre që janë në çift. Në këtë kohë të vitit shumë do të jenë në gjendje të afrohen me një ish por mund të ketë takime të reja dhe ne duhet të jemi të kujdesshëm për të zgjedhur. Yjet njoftojnë projekte të ngurta në çift për shumë prej shenjave, siç janë bashkëjetesa ose martesa, që do të planifikohen për vitin e ardhshëm. Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë njohje të reja interesante për të marrë pjesë, dhe me të cilat mund të lindë një mirëkuptim i veçantë. Puna: Po ashtu nga pikëpamja e punës ka një rikuperim që fillon nga fillimi i muajit, por ata që lindin nga shenja do të kenë projekte dhe kërkesa të reja për të përparuar në mendje. Ka një dëshirë të madhe për të ndryshuar edhe për shkak të problemeve me partnerët dhe bashkëpunëtorët që kanë shkaktuar mosmarrëveshje dhe polemika. Gjërat do të përmirësohen deri në fund të muajit, megjithëse disa do të tregojnë shenja acarimi shumë më herët dhe do të duan të rinovojnë veten me çdo kusht. Ata që janë duke luftuar me probleme ekonomike do të duhet të bëjnë përpjekje për t’iu dhënë hapësirë projekteve të vlefshme dhe konkrete, për tu zbatuar sa më shpejt që të jetë e mundur.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: Në ambicien sentimentale për Luanin, në tetor do të ketë një pengesë. Ata që paguajnë çmimin janë ata që janë të pavendosur midis dy situatave dashurore, ndërsa ata që jetojnë një marrëdhënie të sigurtë nuk kanë frikë. Sidoqoftë, dyshimet mund të shfaqen gjithsesi dhe komunikimi do të testohet ashpër edhe për shkak të problemeve dhe diskutimeve familjare. Një duhet të jetë shumë i kujdesshëm në marrjen e vendimeve, nxitimi është një këshilltar i keq dhe mund të bëjë gabime shumë. Në pjesën e dytë të muajit këshillohet të shmangni shpërthimet e xhelozisë që mund të çojnë në diskutime të forta. Për beqarët nuk do të ketë asnjë lajm të veçantë dhe tregimet që do të lindin nuk do të jenë relevante. Puna: Në punë vazhdon vala pozitive. Do të ketë detyra të reja dhe shumë Luan do të përfshihen në situata shpërblyese. Për më tepër, do të ketë kënaqësi për njohjen e angazhimit dhe aftësive. Ata që janë më të favorizuar janë ata që punojnë në kontakt me publikun, të cilët mund të bëhen një pikë referimi në sektorin ku ata veprojnë. Jupiteri u jep të gjithëve një energji të mirë dhe u lejon atyre të kapërcejnë pengesat, madje edhe ato të krijuara nga njerëz ziliqarë që përpiqen të minojnë rezultatet e arritura.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Në dashuri duhet t’i japim rëndësinë e duhur një marrëdhënieje të sapo lindur, sepse mund të jetë befasuese. Ata që lindin nga shenja që janë në çifte do të kalojnë një periudhë stabiliteti më të madh këtë muaj. Ata që duan të zgjerojnë familjet e tyre po kalojnë një moment shumë pozitiv. Planetët megjithatë janë në favor dhe çdo dëshirë mund të realizohet. Edhe beqarët që mendojnë se nuk kanë më një shans në dashuri do të gjejnë personin e duhur për ta dhe do të duhet vetëm të punojnë për ta gjetur atë. Puna: Në vendin e punës, ata që lindin nga shenja mund të marrin përgjigje pozitive. Ata që janë në pritje të promovimeve do të kenë reagime të mira dhe për këtë arsye duhet të vazhdojnë. Sidoqoftë, horoskopi ju këshillon të mos bëni vetes shumë pyetje dhe ta lini veten të shkojë të përjetojë situatat e reja që do të lindin. Është e rëndësishme të dini se ky muaj është thelbësor për të hedhur një themel të fortë për të ardhmen. Ata që nuk kanë një punë të qëndrueshme mund të rikthehen në lojë, ndërsa disa duhet të presin deri në dekadën e fundit të muajit.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Në dashuri, Peshoret do të duhet të sqarojnë situatat që janë në pritje kohët e fundit. Periudha është kritike veçanërisht për ata që po përjetojnë dy histori në të njëjtën kohë, kështu që do të jetë e nevojshme të sqaroni veten. Sipas horoskopit, nëse një histori është mjaft e fortë do të kapërcejë çdo pengesë, ndërsa ata që kanë probleme me partnerin do të jenë të gatshëm të dëgjojnë zërat e tyre. Disa çifte mund të kenë diskutime që vijnë nga arsyet e punës, veçanërisht kur angazhimet ka të ngjarë të shtyjnë marrëdhëniet në sfond. Kujdes nga qëndrimet tepër pesimiste që mund të çojnë në depresion dhe humbje të vetëvlerësimit. Puna: Jupiteri vazhdon të jetë i favorshëm dhe gjatë kësaj faze të vitit mund të sjellë mundësi shumë të rëndësishme për çdo sektor të punës. Disa pyetje do të duhet të mbyllen sa më shpejt të jetë e mundur për të qenë në gjendje të fillojnë projekte të reja dhe ne duhet t’i bëjmë apel përvojës dhe intuitës për të mos bërë hapa të rremë. Yjet rekomandojnë të vlerësojnë me kujdes çdo propozim për të shmangur investimet e këqija. Ata që janë dyshues për mjedisin e tyre të punës do të duhet të kërkojnë zgjidhje të reja që gjithashtu mund të sjellin rezultate të mira ekonomike.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Dashuria: Për ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit Tetori do të jetë një muaj shumë intensiv. Është një moment shumë pasionant dhe çiftet që kanë provuar një moment vështirësi fatmirësisht kthehen të jenë të qetë. Ata që kanë vendosur të përfundojnë një marrëdhënie, mund të marrin një lajm të mirë dhe të takojnë dikë që mund t’i përfshijë ata fizikisht dhe emocionalisht. Disa madje mund të marrin një vendim të rëndësishëm për të ardhmen, por në çdo rast ata do të jetojnë emocionet pa i hequr ato dhe do t’i menaxhojnë me vetëdije të plotë. Do të ketë gjithashtu një dozë të mirë optimizmi që do të ndihmojë për të përballuar përgjegjësitë në çift. Puna: Kushdo që ka filluar një biznes të ri ose punë të re këtë muaj, do të vijë në një përfundim që do të jetë e rëndësishme për të krijuar një themel të fortë për të ardhmen. Sidoqoftë, ata që lindin në shenjë duhet të shfrytëzojnë qiellin e favorshëm për të arritur qëllimet e dëshiruara. Venusi fillon një tranzicion shumë pozitiv në shenjë duke filluar që nga dekada e parë e muajit. Prandaj është një periudhë rilindjeje për shumë akrepa, të cilët më në fund mund të marrin diçka ekstra. Koha më e vështirë është tejkaluar dhe ndryshimet që shumë janë dashur të pësojnë kanë qenë të rëndësishme për rritjen profesionale. Është një kohë e mirë për të përfunduar bizneset e mira.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Në dashuri Shigjetari duhet të dëgjojë zemrën për t’i bërë vend personit që e ka pushtuar. Ata që bënë një takim të rëndësishëm gjatë verës, duhet të vazhdojnë të kultivojnë njohjet. Në vend të kësaj, ata që janë në çifte kanë shumë mundësi të mira për të folur për të ardhmen e tyre me partnerin. Ata që duan të gjejnë dashurinë do të jenë në gjendje të bëjnë një takim fatlum në gjysmën e dytë të muajit, por ata duhet ta lënë veten të lirë dhe të mos mbyllen. Për të lehtësuar gjërat është pasioni i madh që karakterizon lindjen e shenjës dhe që në këtë periudhë është shumë e fortë. Puna: Në punë, muaji fillon me një përcaktim të caktuar për Shigjetarin. Marsi kthehet në një aspekt të favorshëm dhe ata që kanë pasur siklet tani do të jenë në gjendje t’i luftojnë ata dhe të përmirësojnë situatën e tyre. Disa do të jenë në gjendje të përqëndrohen në një marrëveshje të favorshme, të tjerët mund të mbështeten në miqësi me ndikim për të luajtur një rol të rëndësishëm në të ardhmen e tyre. Sipas horoskopit, ata që janë në përvojën e parë dhe janë të freskët nga studimet, favorizohen nga kjo parajsë, të cilët mund të kenë mundësi të pohojnë veten e tyre. Ju nuk do të humbni kontaktet gjatë muajit.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: Ndjenjat janë të forta në këtë muaj të tetorit për Bricjapin. Periudha është e rëndësishme për çifte që janë duke u përgatitur të kurorëzojnë një ëndërr, ndërsa ata që janë vetëm, por kërkojnë një person të kenë në krah të tyre, mund të llogarisin në një qiell pozitiv. Në fakt, edhe ata që po kthehen nga një ndarje për momentin gjithashtu po bëjnë mirë më vete dhe janë të prirur të fillojnë një histori të re vetëm nëse ekzistojnë kushte ideale për ta bërë këtë. Sidoqoftë, për të provuar emocione të reja, duhet të riktheheni në lojë. Takimet favorizohen falë pozicionit të planetëve. Kthimi i mundshëm i një personi nga e kaluara. Puna: Në punë, Bricjapit në tetor do t’ju duhej më shumë konfirmim. Ata që kanë paraqitur kërkesa mund të marrin një përgjigje duke filluar nga gjysma e dytë e muajit. Edhe nëse është një periudhë e tensionuar në kompensim, do të jetë gjithashtu produktive. Në fakt, ata do të dëshmojnë aftësinë e tyre dhe do të angazhohen në çdo gjendje pune. Do të na duhet gjithashtu të rikuperojmë energjinë tonë, por vështirësitë do të tejkalohen shpejt. Ndërsa afrohet fundi i vitit, objektivat që duhen ndjekur dhe rrugët që duhen ndjekur për t’i arritur ato bëhen më të qarta.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Në këtë muaj jeta e Ujorit nuk favorizohet. Por kjo nuk do të thotë që do të ketë kriza të rënda, por puna mund të marrë përsipër dhe të shqetësojë ekuilibrin e familjes. Jeta e çifteve do të vuajë, por gjërat mund të jenë më mirë rreth mesit të muajit. Zemrat e vetmuara që vendosin të fillojnë një lidhje duhet të jenë të kujdesshëm për të mos zgjedhur njerëz jo të besueshëm, të cilët vetëm mund të japin zhgënjim. Ata që tashmë kanë një histori do të bëjnë mirë të mos e lënë atë të sigurt për pasigurinë. Kini kujdes të mos e teproni me tonin nëse kujdeseni për dikë. Puna: Në punë, Ujorët duhet të kujdesen për situatën në lidhje me njohjet dhe kontaktet. Në fakt, falë të dyve ata do të jenë në gjendje të marrin diçka më shumë. Marrëdhëniet shoqërore do të kenë shumë ndikim dhe madje këto do të duhen pasur kujdes në mënyrë që të fitojnë pëlqime. Shkurt, në këtë muaj të tetorit Ujori mund të shfrytëzojë mundësitë që do të çojnë në sukses. Shumë do të kenë të gjitha kredencialet për të parashtruar një propozim interesant, por idetë më të mira do të vijnë në fund të muajit, kur edhe fati do i bëjë gjërat të shkojnë siç duhet.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: Në dashuri, më në fund ndjenjat kthehen në një pikë referimi shumë të rëndësishme. Çiftet që janë përballur me periudha të vështira mund të përpiqen të zgjidhin situatën duke u larguar prapa dhe duke çliruar mendjen dhe zemrën e tyre nga problemet. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të bëjnë takime intriguese duke filluar nga dekada e parë e muajit, por ka mundësi që dikush nga e kaluara të kthehet. Kushdo që shtyn një vendim për ca kohë këtë muaj, më në fund do të jetë në gjendje të dalë në hap dhe të deklarojë zgjedhjet e tyre. Sidoqoftë, rreth fundit të muajit, jo vetëm që ndjenjat e dashurisë përmirësohen, por edhe marrëdhëniet me anëtarët e familjes. Puna: Në sferën e punës peshku mund të fillojë të marrë frymë përsëri këtë muaj. Nëse deri tani do të ishte e nevojshme të luftohej më shumë sesa duhej tani, një fazë më pozitive po fillon për këtë shenjë. Sipas horoskopit, disa do të ndërpresin bashkëpunimet e gabuara dhe kjo do t’i bëjë që ata të bëhen protagonistë absolut. Situata me të cilën përballet e ardhmja duket e rrallë, veçanërisht për ata që punojnë në sektorë ku komunikimi është themelor. Në këtë periudhë, ndryshimet gjithashtu favorizohen dhe ata që dëshirojnë mund të aspirojnë për role të rëndësishme.
 

Senseo

Have you ever!?
Pirv o prift ne prill pirv qeka tetori me i fjal. Temen 😂😂😂
 
Top