Horoskopi : Parashikimi per sot

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/horoskopishqip.net\/wp-content\/themes\/horoskopi\/images\/shigjetari.png"}[/IMG2]SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor

Dite e jashtëzakonshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do merrni disa vendime te mëdha qe do ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Beqaret do jene mjaft entuziaste qe do takojnë disa persona dhe do pranojnë ta çojnë me tej njohjen. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Kufizojini sa te mundni shpenzimet qe te mos keni probleme serioze.


Aman me qafshi ku dreqin i merrni keto horosgope :p
bjeri ti bime se eune ate po bej :p
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Pseno moni cke ??? tek shqipja i marr
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Se kam me ty mi jo....po me keta "astrologet" qe ja kepusin me keto brockulla , i shetisin keto nje dite njerit, nje dite tjetrit LOL
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Horoskopi ditor për ditene enjte - 18. prill 2019
DASHI21. mars - 20. prill

Do jeni shume xheloze sot ju te dashuruarit dhe kjo mund te shkaktoje probleme ne çift here pas here. Po nuk ndryshuat nuk do mund te bëni dot ne jete te qete. Beqaret duhet ta shfrytëzojnë këtë dite për te reflektuar mbi atë qe duan te bëjnë për jetën sentimentale. Buxheti do jete i kënaqshëm dhe nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni. Mund te bëni edhe ndonjë investim me shume.
DEMI21. prill - 21. maj

Nëse doni te afroheni me tepër me atë qe keni ne krah, mundohuni te bëni sa me shume aktivitete te përbashkëta. Pritet qe dita te jete e mire. Beqaret do jene ne humorin e duhur për te joshur këdo qe do pëlqejnë. Jeta e tyre do marre një tjetër drejtim. Ne planin financiar duhen marre masa shume strikte ne mënyrë qe gjendja te përmirësohet. Po i late gjerat pas dorës mund te keni probleme.
BINJAKET22. maj - 21. qershor

Jeta juaj ne çift do jete e privilegjuar gjate kësaj dite. Ne çdo moment do ndiheni te qete dhe nuk do ju linde asnjë lloj problemi me partnerin. Beqaret do bëjnë mire te mos ndërmarrin rreziqe te mëdha vetëm për ta ndryshuar statusin e tyre sepse do pendohen. Plutoni do ju ndihmoje t'i zgjidhni shpejt problemet financiare dhe do e riorganizoni situatën.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

Jeta juaj ne çift do jete mjaft harmonike gjate kësaj dite. Do ndiheni mjaft mire pranë atij qe dashuroni dhe nuk do preferoheni te ndaheni asnjë moment prej tij. Beqaret do realizojnë disa takime, por nuk duhet ta kërkojnë me ngulm krijimin e një lidhjeje. Çdo gjë ka kohen e vet. Ne planin financiar nuk duhen ndërmarrë hapa te pamenduara sepse situata mund te dale jashtë kontrollit.
LUANI23. korrik - 22. gusht

Do e kritikoni gjate gjithë kohës partnerin tuaj sot dhe marrëdhënia me te mund te ketë disa luhatje. Beni kujdes. Beqaret do jene impulsive dhe mund te bëjnë disa gabime te pafalshme. Mendoni pak edhe për te ardhmen jo vetëm për te tashmen. Gjendja e financave ka për te mbetur e kënaqshme sepse do dini sa para te shpenzoni e sa te hiqni mënjanë.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

Dite shume e mërzitshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne përgjithësi do mbizotërojë rutina dhe mezi do shtyhet çdo moment. Beqaret do argëtohen pafund me disa persona qe kane njohur se fundmi, por do presin edhe pak për te hedhur hapa. Buxheti do jete shume me i mire se me pare. Shfrytëzojeni këtë mundësi për te kryer investimet e menduara.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor

Nëse kohet e fundit partneri juaj nuk është treguar shume korrekt dhe i sjellshëm me ju, mundohuni t'ia sqaroni me kujdes gjerat dhe jo te merrni menjëherë vendime. Beqaret do i kenë mendimet shume te qarta dhe nuk do hedhin aspak hapa te pamenduara mire. Ne planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës qetësia. Nuk pritet asnjë tronditje ne këtë sektor.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor

Dite mjaft e përshtatshme për dashurinë do jete kjo e sotmja. Do i shprehni me më tepër pasion ndjenjat dhe atmosfera do jete e kënaqshme. Beqareve papritur do ju konkretizohen ëndrrat dhe gjithçka do ju duhet e habitshme. Mire është ta shfrytëzojnë sa te mundin çdo moment. Klima yjore do jete e ngrohte edhe për financat. Situata do jete shume me e mire nga me pare.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor

Do filloni te bëni plane afatgjata me partnerin tuaj sot sepse e keni kuptuar qe jeni bere për njeri-tjetrin dhe nuk do doni te ndaheni kurrë. Beqaret duhet t'i shprehin sa te munden ndjenjat e tyre sepse asnjëherë nuk i dihet çfarë mund te ndodhe. Ne planin financiar do dini si t'i zgjidhni te gjitha problemet qe keni pasur dhe ne fund te ditës do ndiheni shume me te qete.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

Jeta juaj ne çift nuk do jete aspak problematike gjate kësaj dite. Do dini gjithmonë si te silleni me partnerin tuaj dhe do ruani një marrëdhënie te qëndrueshme. Beqaret do kenë një dite plot ngjyra dhe emocione. Shume gjera kane për te ndryshuar njëherë e mire për ta. ne planin financiar duhet bere kujdes. Mos dëgjoni këshillat e te afërmve dhe shmangni dhëniet e huave.
UJORI21. janar - 19. shkurt

Sot do gjendeni ne situata vërtet te vështira ju te dashuruarit dhe nuk do dini çfarë zgjidhjesh te bëni. Mendohuni gjate dhe po nuk vendoset dot kërkojini partnerit me tepër kohës. Beqaret do kenë një dite rutine dhe pa asgjë interesante. Duhet ende te presin pak kohe. Ne planin financiar ka rrezik te bëni disa gabime dhe mund te vuani pasojat.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars

Marrëdhënia juaj ne çift do jete shume me e mire gjate kësaj dite. Do jeni me te kthjellet ne mendime dhe do hidhni hapat e duhura. Beqaret gjithashtu do jene ne humor te mire dhe gati te bëjnë çdo lloj çmendurie vetëm për te ndryshuar statusin. Ne planin financiar bëjini me kujdes llogarite para se te shpenzoni ne mënyrë qe te mos ju dalin te papritura te pakëndshme.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Horoskopi ditor për ditene premte - 19. prill 2019
DASHI21. mars - 20. prill

Dite here pas here monotone do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne disa momente mezi do e shtyni kohen dhe do reflektoni gjere e gjate si te bëni ndryshime. Beqaret ka shume gjase qe ta shohin me një sy tjetër një miqësi te vjetër. Dielli do ju ndihmoje tej mase ta përmirësoni buxhetin. Do hidhni hapat e duhura dhe mund te kryeni edhe ndonjë investim te vogël.
DEMI21. prill - 21. maj

Dita e sotme nuk do jete shume e këndshme për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here mund te keni edhe debate te forta me partnerin dhe do ndiheni keq. Beqaret nuk duhet te gënjehen nga pamja e disa personave sepse shume shpejt kane për t'u penduar për zgjedhjet qe do bëjnë. Ne planin financiar do keni fat dhe gjendja do përmirësohet jashtëzakonisht shume.
BINJAKET22. maj - 21. qershor

Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni sot ju te dashuruarit sepse gjithçka do ju ece me se miri. Partneri do i kuptoje te gjitha nevojat qe keni dhe do ua plotësojë dëshirat. Beqaret do kenë disa takime, por nuk do arrijnë dot te vendosin menjëherë se me cilin person do fillojnë një lidhje. Ne planin financiar mundësitë do jene te mira për ta stabilizuar situatën.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

Do i qëndroni mjaft besnike partnerit tuaj sot dhe do ja shprehni me shume sinqeritet ndjenjat atij. Gjithçka mes jush do ece për mrekulli. Beqaret do kenë një dite intensive e te mbushur me takime, por nuk do arrijnë dot te hedhin hapa. E rëndësishme është qe do ndihen mire dhe te plotësuar. Ne planin financiar do jeni me këmbëngulës dhe do arrini t'i zgjidhni problemet.
LUANI23. korrik - 22. gusht

Do bashkëpunoni fort me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe se bashku do i zgjidhni një e nga një te gjitha problemet qe ju kane dale. Beqaret do kenë kërkesa te ekzagjeruara dhe nuk do mund te gjejnë një person fiks ashtu si e kane ëndërruar. Financat do dini si t'i organizoni dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Shpenzimet e domosdoshme do i kryeni pa frike.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

Jeta juaj ne çift do jete mjaft e animuar gjate kësaj dite. Do pajtoheni me ne fund me partnerin dhe marrëdhënia ne çift do ece ne rrugën e duhur. Beqaret duhet te reflektojnë disa here para se te hedhin hapa sepse prej tyre do varet gjithë e ardhmja. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës ne anën tuaj kështu qe mos u shqetësoni aspak për këtë sektor.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor

Venusi do sjelle stabilitet ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do jeni me te vetëdijshëm edhe për gabimet qe keni bere dhe do gjeni mënyrën e duhur për te kërkuar falje. Për beqaret do ndodhe një dashuri me shikim te pare dhe gjithçka do ju ndryshoje brenda pak çastesh. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni shume rreziqe sepse situata mund te dale jashtë kontrollit pa e kuptuar.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor

Yjet e dashurisë do e mbrojnë gjithë kohës sot jetën tuaj ne çift. Çdo çast ka për te qene emocionues dhe nuk do keni as debatin me te vogël. Beqaret duhet t'i bëjnë sytë katër ne çdo moment sepse ka mundësi qe përpara t'iu shfaqet një person interesant. Te ardhurat ka rrezik te fillojnë te bien dalëngadalë. Shmangi investimet e mëdha dhe merrni masa strikte.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor

Pasioni do ndizet flake sot ne jetën tuaj ne çift dhe emocionet do shumëfishohen. Shfrytëzojeni ditën sa me shume qe te mundeni. Beqaret do jene te vendosur te joshin me çdo mënyrë dhe deri ne orët e pasdites do e bëjnë për vete një person. Ne planin financiar do keni disa vështirësi te vogla, megjithatë ne fund do ja dilni mbanë ta stabilizoni situatën.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

Do jeni ne humor shume te mire sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do jete e jashtëzakonshme. Do dashuroheni si asnjëherë me pare. Beqaret do kenë një dite fantastike dhe do ju duket sikur do jene ne një bote tjetër. Buxhetin duhet ta keni nen kujdes ne çdo moment sepse po e late pas dore situata mund te ndryshoje për keq.
UJORI21. janar - 19. shkurt

Sot do zbuloni një ane tërësisht tjetër te partnerit tuaj e cila do ju beje ta dashuroni ate akoma me tepër. Ja pse koha e kaluar se bashku është kaq e çmuar. Beqaret duhet te lëvizin sa me shume nëse duan ta gjejnë princin e tyre te kaltër. Ne planin financiar do keni shume fat fale ndikimit te madh te Jupiterit. Shfrytëzojeni këtë gjë për te bere edhe disa investime te konsiderueshme.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars

Dite plot ngjyra ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Priten performanca te shkëlqyera nga te dy anët dhe emocionet do shumëfishohen. Beqaret do kenë plot mundësi për takime, por duhet te jene sa me te fshehte. Financat ne përgjithësi do jene te mira. Nuk do keni aspak probleme apo vështirësi, përkundrazi situata do mbetet gjithë kohës e qëndrueshme.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Horoskopi ditor për ditene hene - 22. prill 2019
DASHI21. mars - 20. prill

Do jeni gjate gjithë kohës te disponueshem ndaj partnerit tuaj ju te dashuruarit dhe emocionet kane për te qene te jashtëzakonshme. Partneri do ndihet edhe me mire. Beqaret nuk do arrijnë dot ta ndryshojnë statusin, por gjithsesi do kenë një dite te mbushur me takime dhe emocione. Buxheti do mbetet i qëndrueshëm dhe nuk do keni asnjë lloj problemi ne këtë sektor.
DEMI21. prill - 21. maj

Do dashuroheni si asnjëherë me pare me partnerin tuaj sot. Nuk do i kurseni as fjalët e ngrohta dhe gjestet delikate. Çdo moment do jete i jashtëzakonshëm. Beqaret nuk do e kenë shume mendjen tek dashuria sepse do jene te ngarkuar me pune. Ne planin financiar do jeni te përgjegjshëm dhe nuk do bëni gabime me menaxhimin e tyre.
BINJAKET22. maj - 21. qershor

Dite shume e qëndrueshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do i lini pas krahëve problemet e se shkuarës dhe do mendoni vetëm për te ardhmen. Beqaret do kenë takime te rastësishme, por qe shume shpejt do shndërrohen ne histori dashurie afatgjata. Dielli do iu sjelle fat me shumice ne planin financiar. Do i zgjidhni edhe disa probleme te vogla qe keni pasur.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

Dite plot shkëlqim ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Te gjitha dëshirat qe keni pasur ne çift do ju plotësohen. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare mjafton qe te mos mbeten te vetmuar siç kane qene deri me sot. Ne planin financiar mos kryeni shpenzime te tepruara edhe sikur gjendja te jete e qëndrueshme. Mendoni se do ju duhen para edhe për nesër.
LUANI23. korrik - 22. gusht

Jeta juaj ne çift do jete shume me e qete nga sa ka qene para disa kohesh. Do jeni te dy palët me te kujdesshëm me fjalët dhe do toleroni here pas here. Nëse jeni ende beqare do kaloni një dite romaneske dhe do ju duket vetja sikur do jeni ne ëndërr. Për financat do jeni te qarte se çfarë duhet te bëni dhe do merrni masat e nevojshme. Ne fakt edhe mbështetja e te afërmve do jete e vyer.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

Sot do keni diskutime te gjata me partnerin tuaj dhe do merrni edhe vendime te rëndësishme për te ardhmen. Çdo hap duhet ta hidhni pasi te siguroheni plotësisht. Beqaret nuk do kenë aspak dëshirë te fiksohen diku, por do ju pëlqejë thjesht te joshin gjithë kohës. Financat nuk do jene te këqija. Mund ta kryeni pa frike ndonjë shpenzim te mirëmenduar.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor

Do jeni gati te bëni çdo gjë sot ju te dashuruarit vetëm qe marrëdhënia ne çift te përmirësohet. Do toleroni tej mase dhe do mundoheni t'ia plotësoni çdo dëshirë partnerit. Beqaret nuk do e kenë problem te qëndrojnë edhe me statusin qe kane, pasi miqtë nuk do i lënë asnjë moment te mërziten. Buxheti do jete i mire për momentin, por gjithsesi duhet pasur kujdes me shpenzimet.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor

Do keni një dite shume te qete sot ju te dashuruarit dhe nuk do ju dalin aspak mosmarrëveshje. Beni çdo moment atë qe do ndieni pa menduar për me vone. Ata qe janë vetëm do tërheqin vëmendjen e te gjithëve me pamjen dhe gjestet, por nuk do jene gati te fillojnë një lidhje me dike. Për financat duhet t'i dëgjoni këshillat e me te mëdhenjve sepse do jene te vyera.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor

Do jeni gjithë kohës te shpërqendruar sot ju te dashuruarit dhe nuk do i kushtoni rëndësinë e duhur atij qe keni ne krah. Po vazhduat për shume kohe kështu keni për ta humbur atë. Beqaret nuk duhet ne asnjë mënyrë te bëhen arsye për te ndare një çift, sado ta pëlqejnë dike. Buxheti do vazhdoje te mbetet gjithë kohës i mire. Nuk do keni për çfarë te ankoheni ne këtë sektor.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

Marrëdhënia ne çift do përmirësohet dhe do konsolidohet tej mase gjate kësaj dite. Marrëdhënia me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme. Edhe beqaret do kenë sukses ne dashuri dhe për ta do filloje një etape e re fantastike. Buxheti nuk do jete i keq, por do ju duhet ta kufizoni disi veten kur te kryeni shpenzime. Mblidhni disa para për ditët ne vijim sepse asnjëherë nuk i duhet çfarë ndodh.
UJORI21. janar - 19. shkurt

Sot do kaloni plot momente te këndshme me partnerin tuaj dhe do ju duket vetja me fat qe e keni atë ne krah. Mund te hidhni edhe hapa me tej. Beqaret mund te hedhin çdo lloj hapi qe do mendojnë, pasi planetët do i kenë ne krah gjithë kohës dhe do i mbrojnë fort. Ne planin financiar duhet te jeni sa me vigjilente qe te mundeni nëse nuk doni te keni vështirësi me pas.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars

Dite e favorshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne çdo moment do ndiheni mire me partnerin dhe nuk do keni çfarë te kërkoni me tepër nga yjet. Beqaret gjithashtu do jene ne humor te mire dhe gati te pranojnë ftesat qe do ju duken interesante. Financat nuk do kenë rritje te jashtëzakonshme, por disa përmirësime do ketë.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Horoskopi ditor për ditene merkure - 24. prill 2019
DASHI21. mars - 20. prill

Mos kërkoni qe gjithçka te behet si me magji sot ju qe jeni ne një lidhje, por tregohuni me te duruar. Nga ana tjetër mundohuni te toleroni me tepër. Beqaret nuk do jene me fat ne dashuri kështu qe kot sa te mundohen për ta ndryshuar statusin. Ne planin financiar do keni shume vështirësi dhe me zor do arrini te kryeni edhe shpenzimet me te domosdoshme.
DEMI21. prill - 21. maj

Dite e animuar ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do përjetoni kënaqësi fantastike pranë partnerit dhe nuk do doni te shkëputeni asnjë moment prej tij. Dite mjaft sensuale edhe për beqaret. Rrjedha e jetës do ju ndryshoje sa hap e mbyll sytë. Te ardhurat do kenë goxha vështirësi kështu qe bëni kujdes me çdo shpenzim qe do kryeni.
BINJAKET22. maj - 21. qershor

Nuk do arrini dot ta kontrolloni veten gjate kësaj dite dhe mund te keni debate te forta me partnerin. Për disa mund te vije edhe fundi. Beqaret ka rrezik te afrohen pas një personi qe sapo është ndare dhe kjo nuk do jete gjë e mire. Ende te lënduar ata nuk do sillen ashtu si janë. Nëse buxhetin vazhdoni ta menaxhoni me kujdes gjendja ka për te mbetur e kënaqshme.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

Bashkëpunimi dhe dialogu do mbizotërojë gjithë kohës ne jetën tuaj ne çift sot. Do afroheni akoma me shume me partnerin dhe do bëni edhe aktivitete te përbashkëta. Beqaret do çmenden pas dikujt dhe mund te bëjnë gjera te pamenduara ndonjëherë vetëm qe ta kenë pranë. Financat nuk do jene me aq te mira sa me pare kështu qe kujdes me shpenzimet.
LUANI23. korrik - 22. gusht

Do jeni me te përgjegjshëm sot ju te dashuruarit dhe do keni një marrëdhënie te kënaqshme me partnerin. Me ne fund do i zgjidhni edhe disa probleme qe keni pasur. Beqaret do jene te paqarte ne mendime dhe nuk do përfitojnë nga ftesat qe do ju bëhen. Ne planin financiar do jeni shume te kujdesshëm dhe nuk do ju dalin aspak probleme. Vazhdoni ne këtë rruge dhe gjendja do ju përmirësohet.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

Përfitoni nga ambienti i qete qe do mbizotërojë sot ne jetën tuaj ne çift për t'i shprehur ndjenjat si t'i ndieni dhe për te zgjidhur disa mosmarrëveshje. Beqaret do jene ne humor te shkëlqyer dhe do ndihen gati për te hedhur hapa. Buxheti nuk do jete i keq kështu qe mos luani me zjarrin sepse keni për t'u djegur keq. Para hua nuk duhet te jepni ne asnjë mënyrë.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor

Do jeni shume romantike sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme. Do ndiheni mire dhe emocionet do jene te forta për te dy palët. Beqaret duhet ta lënë zemrën te flasë dhe nuk duhet te dëgjojnë aspak fjalët e te tjerëve. Ne planin financiar do ju duhet te bëni sa me shume maturi pasi ne te kundërt situata mund t'iu dale jashtë kontrollit.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor

Dite disi e vështirë ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni kontradikta me partnerin dhe nuk do arrini dot te bini ne një mendje me te. Beqareve do ju rrahe zemra shume fort dhe do fillojnë me ne fund lidhjen qe aq shume kane ëndërruar. Ne planin financiar do i keni idetë te qarta dhe do dini si te veproni për ta mbajtur situatën nen kontroll.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor

Harmonia do mbizotërojë gjate gjithë kohës sot ne jetën tuaj ne çift. Do ndiheni për mrekulli pranë atij qe dashuroni dhe nuk do preferoni te ndaheni asnjë çast. Beqaret nuk do ndihen te lumtur nga takimet qe do realizojnë kështu qe me mire te preson edhe pak kohe. Financat do jene te stabilizuara kështu qe mund te kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me tepër nga zakonisht.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

Nuk do jeni aspak tolerante me partnerin tuaj sot dhe kjo mund te sjelle disa mosmarrëveshje ne çift. Mundohuni te gjeni sa me pare gjuhen e përbashkët. Beqaret nuk do gjejnë dot princin e tyre te kaltër dhe do vazhdojnë te mbeten te vetmuar si me pare. Buxheti do përmirësohet ndjeshëm edhe fale një shume te ardhurash qe keni marre nga puna.
UJORI21. janar - 19. shkurt

Jeta juaj ne çift do ketë disa probleme te vogla sot, por asgjë për t'u shqetësuar. Do i kuptoni menjëherë gabimet qe keni bere dhe do kërkoni falje. Beqaret do kalojnë një dite me te bukur se me pare sepse do realizojnë takime interesante. Ne planin financiar do jeni më me fat se me pare dhe do mund te bëni disa investime te menduara prej kohesh.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars

Ne jetën tuaj ne çift ka rrezik te ketë tension sot. Nuk do bini dakord për asgjë me partnerin dhe asnjeri nuk do pranoje te beje ato qe thotë tjetri. Beqaret gjithashtu nuk do jene shume te qarte ne mendime dhe nuk do dine çfarë hapash te hedhin. Buxheti do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do veproni dhe se sa do shpenzoni. Tregohuni te matur nëse nuk doni probleme.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Horoskopi ditor për ditene enjte - 25. prill 2019
DASHI21. mars - 20. prill

Dite mjaft e qëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mes jush dhe partnerin çdo gjë do ece mire dhe do merreni vesh për gjithçka. Beqaret jo vetëm qe do realizojnë takime, por mund te fillojnë shpejt edhe lidhje serioze. Ne planin financiar yjet do ndikojnë pozitivisht dhe nxitin përmirësimin e situatës. Mund t'i kryeni pa frike disa investime.
DEMI21. prill - 21. maj

Lidhja juaj me partnerin do jete disi e trazuar gjate kësaj dite. Mund te debatoni ashpër për disa tema delikate dhe kjo mund ta ndeze here pas here atmosferën. Beqaret nuk duhet te këmbëngulin shume për ta tërhequr dike pas vetes sepse mund te bëjnë gabime. Me financat do jeni shume te matur dhe te kujdesshëm kështu qe nuk do ju dalin probleme.
BINJAKET22. maj - 21. qershor

Përkushtojuni sa me shume qe te mundeni jetës tuaj ne çift gjate kësaj dite sepse nëse e lini për nesër ka për te qene vone. Beqaret kane për te pasur një dite mjaft interesante dhe te mbushur me flirte. E rëndësishme është qe do ja kalojnë sa me mire. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme sepse nuk do i rezistoni dot tundimit për te kryer shpenzime.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

Dite euforike do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Pranë partnerit do ndiheni te plotësuar dhe do përjetoni emocione pafund. Për beqaret do ketë dashuri me shikim te pare dhe gjithçka ka për te ndryshuar njëherë e përgjithmonë. Me shpenzimet tregohuni te kujdesshëm nëse doni qe gjendja te mos japë tronditje te mëdha. Duhet te mendoni edhe për nesër.
LUANI23. korrik - 22. gusht

Qielli do ju ofroje jetën ne çift qe e keni ëndërruar aq shume. Pranë atij qe dashuroni keni për t'u ndier jashtëzakonisht mire. Beqaret do kenë takime pafund, por asnjeri prej personave nuk do ua mbushe aq shume mendjen sa për te filluar një lidhje. Financat do jene te qëndrueshme, por kjo nuk do te thotë qe ju te gëzoheni dhe te shpenzoni me sy mbyllur.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

Mos lejoni askënd nga jashtë t'ua prishe harmoninë e jetës tuaj ne çift gjate kësaj dite. Mbrojeni lidhjen qe keni krijuar nga çdo gjë. Beqaret do ndihen me gati se kurrë për te hedhur hapat e rëndësishme dhe do i shfrytëzojnë mundësitë qe do iu jepen. Marsi dhe Merkuri do jene planetët qe do ju ndihmoje te ekuilibroni buxhetin. Do jeni me te qete ne mbrëmje.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor

Do dashuroheni pa dorashka sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift do jete e shkëlqyer. Çdo çast ka për te qene i jashtëzakonshëm. Beqaret duhet te harrojnë gjithçka tjetër dhe t'i përkushtohen jetës sentimentale. Duhet te joshin sa te mundin sot. Ne planin financiar do ketë goxha përmirësime dhe e gjithë kjo fale perkujdesit qe keni treguar kohës e fundit.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor

Si ju ashtu edhe partneri do bëni te pamundurën sot qe t'i zgjidhni te gjitha problemet qe ju kishin dale ne çift. Pas mesditës do ndiheni shume here me te qete. Beqaret nuk do ndihen ende gati për ta ndryshuar statusin e tyre dhe kane për te refuzuar çdo lloj ftese qe do ju behet. Buxhetin vështirë se do e mbani dot te stabilizuar. Mund te kryeni shpenzime te pamenduara.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor

Nëse kohet e fundit jeta ne çift ju është dukur e mërzitshme dhe e zymte, sot duhet te bëni te pamundurën qe ta ndryshoni atë. Flisni hapur me partnerin dhe ai do ju kuptoje. Beqaret do kenë një dite fantastike dhe te mbushur me takimet qe kane ëndërruar. Buxheti do vazhdoje te jete i mire edhe sot pasi do dini si te shpenzoni duke i bere me kujdes llogarite.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

Pasioni do ndizet fuqishëm sot ne jetën tuaj ne çift dhe shpesh do ju duket vetja si neper ëndrra. Partneri nuk do reshte se ju surprizuari ne çdo moment. Beqaret duhet te frekuentojnë vende ku ndihen rehat sepse atje kane për te gjetur edhe princin e kaltër. Për financat duhet te përfitoni nga kjo dite e bukur dhe me diell për te rregulluar problemet qe ju kane dale.
UJORI21. janar - 19. shkurt

Do jeni ne humor te shkëlqyer sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift do jete e kënaqshme. Mund te bëni edhe humor me njeri-tjetrin dhe me te shkuarën tuaj. Beqaret gjithashtu do kenë një dite me fat dhe mund te realizojnë takimet e ëndërruara. Sektori i financave do ketë me shume nevoje për maturi ne mënyrë qe situata mos dale jashtë kontrollit.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars

Jeta juaj ne çift do jete e jashtëzakonshme sot. Do merreni vesh për mrekulli me partnerin dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Beqaret do ndihen mjaft mire me statusin qe kane dhe nuk do duan te bëjnë aspak ndryshime. Me e mira do jete te bëjnë atë qe do ju thotë zemra. Buxheti do ekuilibrohet mjaft dhe do arrini te bëni edhe disa investime.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
E Premte 26 Prill 2019

DashiSot do i merrni gjërat me shumë qetësi. Do keni besim tek vetja dhe do mendoni se askush nuk do mund t’iu pengojë. Imagjinata do ju ndihmojë pamasë. Pas një periudhe të vështirë për jetën tuaj në çift, gjatë kësaj dite do fillojnë të dalin rrezet e para të diellit. Do i kuptoni gabimet që keni bërë dhe do dini të kërkoni falje. Nëse jeni beqarë duhet t’i joshin personat që do takoni, por jo t’i kaloni limitet. Në punë nuk duhet të dëgjoni aspak të tjerët, por duhet të reflektoni vetë dhe të gjeni zgjidhjen e duhur. Financat do jenë goxha të dobëta. Shmangni sa të mundni shpenzimet për gjëra të kota sepse situata mund të vështirësohet edhe më shumë.

DemiNëse nuk tregoheni me takt gjatë kësaj dite keni për të pasur probleme shumë serioze. Nga ana tjetër duhet të mbështesni fort disa familjarë që kanë nevojë për ju. Atmosfera në jetën tuaj në çift do jete mjaft e ngrohtë dhe do keni mundësinë të flisni më qetësisht me partnerin tuaj. Do i zgjidhni një nga një të gjitha problemet që keni pasur. Edhe për ju beqarët do jetë ditë me fat. Mundësitë për të njohur persona të rinj do jenë të shumta. Në punë do iu bëhet një propozim interesant që nuk duhet ta humbni për asnjë lloj arsyeje. Sipas Dritare.net, financiarisht do përballeni me momente të vështira kështu që duhet të bëni kujdes me shpenzimet.

BinjakëtDo keni shumë besim tek vetja gjatë kësaj dite dhe kjo gjë mund të sjellë të mira dhe të këqija. Ju që jeni në një lidhje nuk do i rezistoni dot tundimit dhe mund ta tradhtoni atë që keni në krah. Për momentin nuk do ju duket gabim, por më vonë do e kuptoni kur të përballeni më pasojat. Ju beqarët sado që te mundoheni do e keni të vështirë ta gjeni princin tuaj të kaltër. Do mërziteni, por nuk keni çfarë të bëni tjetër veçse të prisni. Në punë duhet t’i bëni sytë katër dhe nuk duhet të bëni gabime pasi eprorët nuk do tolerojnë asgjë. Të ardhurat do kenë përmirësime nëse merreni më shumë me menaxhimin e tyre.

GaforrjaDite përgjithësisht pozitive do jetë kjo e sotmja. Edhe pse do jeni paksa irritues sot, ai që keni në krah do jetë shumë i duruar dhe do iu lerë të shpreheni si të doni. Shtoni fjalët e ëmbla dhe përkëdheljet që gjërat të shkojnë mirë. Ju beqarët do hidhni hapa të mëtejshëm me atë që keni kohe që e pëlqeni dhe mund të ketë edhe zyrtarizime. Edhe në punë dita do jetë e mbushur me zhvillime pozitive dhe projekte të rëndësishme. Përgatituni për të pasur sukses pa mbarim. Sektori i financave do jetë shumë i qetë, por mos shpresoni të fitoni ndonjë lotari. As mos u qani sepse ka edhe më keq

LuaniNëse kohët e fundit keni qenë disi të fjetur, mos hezitoni sot të bëni gjithçka për t’u rizgjuar, Venusi do ju tregojë përherë rrugën që mund të ndiqni. Ju të dashuruarit do luftoni fort për ta larguar rutinën dhe do ndiheni më mirë për këtë fakt. Të dy do tregoheni më të hapur dhe do provoni eksperienca të reja. Ju beqarët edhe pse do mërziteni mjaft për shkak të vetmisë nuk duhet të dorëzoheni apo të bini në pesimizëm. Në punë gjërat do fillojnë të ecin në drejtimin e duhur. Nëse vazhdoni në këtë rruge do e arrini objektivin më shpejt sesa e kishit menduar. Në planin financiar do kryeni transaksione me rëndësi të madhe dhe situata do jetë goxha e qëndrueshme.

VirgjëreshaSot planetët do ju ndihmojnë të gjeni qetësinë dhe harmoninë e aq shumë dëshiruar. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni të lumtur dhe krenarë për zgjedhjen që keni bërë. Do zbuloni edhe disa detaje mjaft interesante dhe tërheqëse të partnerit tuaj. Edhe për ju beqaret dita do jetë e favorshme. Nuk do e keni problem të pranoni çdo ftesë që do iu behet për kafe. Në punë do jeni shumë të ngarkuar. Kolegët do ju hidhen kundër, por merrini gjërat sa më shtruar. Tregohuni më diplomatë dhe do i bëni të tjerët të pendohen për gjithçka ju kanë bërë. Situata financiare do jetë e qëndrueshme. Do keni mundësi t’i organizoni më mirë paratë.

PeshorjaSot do jeni këmbëngulës dhe të guximshëm kështu që asgjë nuk do jetë e pamundur. Nëse jeni në një lidhje do jeni të pandashëm nga partneri, të dashuruar si ditën e parë dhe gjithmonë prezentë për njëri- tjetrin. Një ëndërr e hershme do bëhet realitet. Nëse jeni beqarë do jeni sharmantë dhe në mbrëmje do keni sukses për të bërë për vete atë që pëlqeni. Sipas Dritare.net, në punë duhet të flisni dhe të mbroni tezat tuaja sa herë t’iu jepet mundësia. Po u treguat frikacakë nuk do fitoni asgjë. Priten ndryshime pozitive në planin financiar. Yjet do iu mbrojnë dhe do iu shtyjnë të filloni projekte fitimprurëse.

AkrepiSot planetët do ju ndihmojë në përballoni disa paragjykime që do ju bëhen, por shpesh do ndiheni nervozë. Nëse tregoheni më realistë me personin që keni në krah çdo gjë do ju ecë për mrekulli sot ju të dashuruarve. Nga ana tjetër po kërkuat gjëra të pamundura do përballeni me zhgënjime. Ju beqarët nuk duhet të mundoheni ta bëni për vete dikë duke e gënjyer për gjithçka. E vërteta do dalë njëherë në dritë. Në punë duke besuar shumë tek vetja nuk do ua vini veshin kolegëve dhe do bëni gabime të njëpasnjëshme. Mund të humbisni edhe disa mundësi të mira që nesër do ju sillnin më shumë fitime. Në planin financiar do jete Saturni ai që do ju ndihmojë te ruani gjithë kohës ekuilibrin.

ShigjetariNuk do iu pëlqejnë aspak veprimet që do bëjë partneri për të nxitur xhelozinë tuaj. Thuajani se po luan me nervat tuaja, por merrni masa për të mos lindur debate. Ju beqaret nuk do keni mundësi për takime të reja, por për disa mund të ketë rikthim të lidhjeve të vjetra. Urani do sjellë ndryshime në jetën profesionale, ndryshime orari, organizimi apo edhe posti. Do t’i arrini objektivat që i kishit vënë vetes. Mund t’iu jepen edhe mundësitë të reja për t’iu treguar të gjithëve se kush jeni. Falë ndikimit të yjeve, fati do iu buzëqeshë në sektorin e financave. Mund të blini edhe diçka më të shtrenjtë sesa e kishit menduar.

BricjapiGjatë ditës së sotme do jeni më kreativë dhe me optimistë. Do e dini mirë si të kënaqni veten dhe ata që ju rrethojnë. Nëse keni një lidhje do e mbroni gjithë kohës marrëdhënien tuaj dhe nuk do lejoni askënd të ndërhyjë në të. Komunikimi me partnerin do jetë shumë herë më i mire. Nëse jeni beqarë iu pret një dite emocionuese dhe me një takim fantastik. Shfrytëzojeni sa të mundni. Në pune çdo gjë do varet nga temperamenti juaj, gjithsesi mos u dorëzoni menjëherë para çdo pengese që mund t’iu dalë. Në planin financiar duhet të merrni disa masa strikte në mënyrë që situata të mos bëhet problematike.

UjoriNëse kërkoni përgjigje për pyetjet që ju kanë munduar kaq kohë, sot yjet do ju ndihmojnë që t’i gjeni. Pasdite do ndiheni edhe më të qetë. Venusi, perëndesha e dashurisë do jetë aleati më i fortë për ju të dashuruarit. Ky planet do ua ndriçojë mendimet dhe do e dini mirë çfarë hapash të hidhni për ta çuar më tej lidhjen. Nëse jeni ende beqarë do parapëlqeni më shumë flirtet dhe aventurat afatshkurtra sesa lidhjet serioze. E në fakt mundësitë nuk do mungojnë. Ditë e qetë për planin profesional. Do keni më shume arritje sesa mendonit dhe gëzimi do ua pushtojë shpirtin. Në planin financiar është momenti i duhur për të investuar.

PeshqitGjatë kësaj dite Urani do ju nxitë të bëni më shumë përpjekje për pa përmirësuar jetën. Nuk do e ndieni më as lodhjen sepse rezultatet që do arrini do ju mbushin shpirtin. Nëse marrëdhënia juaj në çift nuk ka qenë aq e mirë kohët e fundit, duhet të tregoheni edhe më të kujdesshëm sot. Mundohuni të flisni hapur me partnerin tuaj dhe t’i zgjidhni me qetësi të gjitha konfliktet. Ju beqarët nuk duhet të bëni asnjë lloj sakrifice për të bërë për vete dikë. Lërini gjërat të rrjedhin vetë. Në planin profesional më të privilegjuarit do jeni nëse punoni në zyrë. Gjithsesi në çdo fushë që të jeni nuk duhet të dorëzoheni lehtësisht. Financiarisht do jeni me fat dhe nuk do keni asnjë problem. /dritare.net
 

Hera

Moderatorë
Staff member
[h=1]Horoskopi ditor[/h]
Horoskopi ditor për ditene marte - 30. prill 2019
DASHI21. mars - 20. prill

Sot do merreni vesh me se miri me partnerin tuaj dhe nuk do keni aspak konflikte se bashku. Dita përgjithësisht do jete mjaft e ekuilibruar. Beqaret do e adhurojnë lirinë qe kane dhe nuk do ndihen ende gati te fillojnë një lidhje. Ka rrezik te humbasin mundësi te shkëlqyera. Financat do dini si t'i menaxhoni gjithë kohës prandaj nuk do ju dalin te papritura te pakëndshme.
DEMI21. prill - 21. maj

Jupiteri do jete planeti qe do iu udhëheqë sot ju te dashuruarve. Do dini si t'i shprehni ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet dhe emocionet do shumëfishohen. Beqaret do kenë disa takime interesante, por ende nuk do mendojnë per lidhje serioze. Buxheti mund te kenë goxha tronditje, prandaj matuni disa here para se te kryeni shpenzime qe te mos mbeteni pa para.
BINJAKET22. maj - 21. qershor

Sot do fryje një fllad i lehte xhelozie ne jetën tuaj ne çift, por për fat te mire kjo gjë do i japë me shume lezet lidhjes tuaj. Beqaret as qe do mendojnë te fillojnë lidhje edhe pse disa persona do i tërheqin jashtëzakonisht shume. Për momentin, ne mendjen e tyre ka te tjera pikësynime. Ne planin financiar nuk duhen ndërmarrë rreziqe te mëdha vetëm për ta stabilizuar situatën.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

Do ndiheni me te sigurte pranë partnerit tuaj sot dhe marrëdhënia me te do jete e jashtëzakonshme. Te dy do i shprehni me tepër ndjenjat dhe do përgatisni surpriza për njeri-tjetrin. Beqaret do kenë plot takime dhe mund te mendojnë te bëjnë edhe zgjedhje. Te ardhurat do rriten ne mënyrë te menjëhershme fale një shpërblimi qe do merrni ne pune.
LUANI23. korrik - 22. gusht

Do merreni vesh mire sot me partnerin tuaj dhe nuk do lindin aspak probleme mes jush. Takti dhe diplomacia do mbizotërojë gjithë kohës. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë, pasi situata mund t'iu dale tërësisht jashtë kontrollit ne ndonjë moment. Mungesa e seriozitetit dhe maturisë ne planin financiar do ju kushtoje shtrenjte. Kujdes!
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

Nëse jeni ne një lidhje, do kaloni vetëm çaste te lumtura sot. Marrëdhënia me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme. Edhe beqaret do jene me shume fat ne dashuri dhe me ne fund do ndihen te plotësuar. Gjithçka do marre një tjetër pamje tashme. Te ardhurat do përmirësohen tej mase, por pas disa sakrificave qe keni bere kohet e fundit. Mundohuni te bëni me tepër kujdes tashme.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor

Dite jo shume e mire do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin tuaj dhe mund te ngrini zërin te dy palët. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe një periudhe pasionante do vije ne jetën e tyre. Me financat tregohuni te arsyeshëm sepse po bëni gabime situata mund t'iu dale tërësisht jashtë kontrollit.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor

Dite e vështirë do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Për shume gjerat nuk do arrini te merreni vesh dhe mund te debatoni fort. Beqaret gjithashtu nuk duhet te luajnë me zjarrin sepse mund te digjen keq dhe do vuajnë me pas. Financat duhet t'i keni me shume nen kujdes edhe pse gjendja ne fakt do jete e mire. Duhet menduar edhe për te ardhmen.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor

Do kaloni goxha vështirësi sot juve qe jeni ne një lidhje, por do bëheni akoma me te forta nga sa keni qene. Ja qe çdo e keqe e ka një te mire. Beqaret nuk duhet te jene ne presion për te bere diçka, por duhet t'i marrin gjerat sa me shtruar. Buxheti nuk do jene shume i forte, prandaj shmangni çdo lloj investimi apo nënshkrimi kontrate nëse nuk doni probleme.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

Do jeni jashtëzakonisht shume xheloze për partnerin tuaj sot dhe kjo mund te sjelle edhe debate te forta me te. Pa pasur prova nuk duhet absolutisht ta akuzoni dhe ta kritikoni atë. Beqaret nuk duhet te mashtrohen nga disa persona sepse do vuajnë gjithë jetën. Buxheti do jete shume here me i mire se me pare dhe do ndiheni me te qete kur te kryeni shpenzime.
UJORI21. janar - 19. shkurt

Do merrni vendime te rëndësishme sot ju te dashuruarit dhe jeta ne çift do marre një tjetër drejtim. Do gjeni mënyra nga me te veçantat për t'i shprehur ndjenjat dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Beqaret nuk do duan te fillojnë lidhje edhe pse mundësitë do jene te jashtëzakonshme. Edhe pse buxheti nuk do jete i qëndrueshëm, nuk duhet absolutisht te merrni para hua.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars

Do jeni te qete sot ju te dashuruarit dhe do diskutoni me seriozitet për disa tema delikate. Për gjithçka keni për t'u marre vesh dhe do hidhni hapat e duhura. Beqaret do takohen me persona te veçante, ne momentet qe me pak e presin. Jeta do ju marre menjëherë një tjetër drejtim. Me financat tregohuni vigjilente dhe ulni shpenzimet e tejskajshme. Vetëm kështu do e mbroni veten.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Horoskopi ditor për ditene merkure - 1. maj 2019
DASHI21. mars - 20. prill

Dialogu ne çift do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Ne këtë mënyrë do i zgjidhni sa me pare problemet qe keni pasur dhe do e shihni me optimizëm te ardhmen. Beqaret nuk do e kenë te lehte ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Ne planin financiar planetët do ndikojnë pozitivisht dhe gjithçka do ece ashtu si e kishit menduar.
DEMI21. prill - 21. maj

Marrëdhënia me partnerin do jete me e mire nga sa kishit menduar. Për ju me e rëndësishmja nga te gjitha është harmonia dhe lumturia me te, asgjë tjetër nuk ka kuptim para saj. Beqaret do bëjnë te pamundurën qe ta tërheqin pas vetes dike qe pëlqejnë. Do ja arrijnë qëllimit. Gjendja e financave do ketë tronditje për shkak te disa shpenzimeve qe do ju duhet te kryeni.
BINJAKET22. maj - 21. qershor

Ne përgjithësi ju i vlerësoni tej mase idetë dhe mendimet e partnerit tuaj, por sot nuk do ndodhe kështu. Saturni do ndikoje negativisht dhe mund te sjelle edhe mosmarrëveshje. Beqaret do kërkojnë vetëm një shtyse te vogël për t'u hedhur ne krahët e atij qe pëlqejnë. Me financat tregohuni inteligjente dhe keni për ta para se gjithçka do shkoje si duhet.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

Për pjesën me te madhe te atyre qe janë ne një lidhje, planetët do ndikojnë pozitivisht dhe atmosfera ne jetën e tyre do ngrohet se tepërmi. Shfrytëzojeni çdo sekonde qe do jeni pranë partnerit. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë sepse gabimet e vogla sot mund te kushtojnë mjaft nesër. Për financat do jete një dite e shkëlqyer. Do arrini madje te kryeni edhe ndonjë investim.
LUANI23. korrik - 22. gusht

Dite e trazuar kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. komunikimi nuk do jete i mire mes jush dhe mund te lindin mosmarrëveshje te njëpasnjëshme. Beqaret do kenë plot njohje, por nuk do kenë aspak dëshirë te fiksohen dhe te fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar mos u nxitoni për asgjë sepse ne momentin qe me pak e prisni situata mund te dale jashtë kontrollit.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

Nuk do jeni aspak ne humor gjate kësaj dite ju te dashuruarit dhe kjo mund te sjelle edhe ndonjë debat me partnerin. Si ju edhe ai do jeni kokëfortë dhe nuk do hapni rruge. Beqaret do jene me pak kërkues dhe do mjaftohen edhe me disa cilësi te vogla te një personi. Mundësitë do jene te shumta. Ne planin financiar mos hidhni hapa te nxituara sepse do keni probleme.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor

Ata qe janë ne një lidhje ka rrezik ta tradhtojnë partnerin me një person qe dikur e tallnin. Kjo ne fakt do jete shkatërruese për lidhjen qe keni krijuar. Beqaret do realizojnë një takim mbresëlënës e cila me shume gjase ka për t'ua ndryshuar jetën përgjithmonë. Ne planin financiar do jete një dite e zakonshme dhe aspak problematike. Do arrini t'i kryeni shpenzimet e nevojshme.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor

Dite e mrekullueshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Disa veprime te partnerit do ju bëjnë te ndiheni me te sigurte dhe gati për te hedhur hapat e tjerë. Beqaret do joshin gjate gjithë kohës dhe ne fund te ditës do gjejnë një person te përshtatshëm. Buxheti nuk do jete i keq megjithatë mire është qe ende te bëni kujdes me çdo lloj shpenzimi.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor

Do ndiheni mire sot ju te dashuruarit dhe do preferoni qe çdo moment te lire ta kaloni me atë qe keni ne krah. Beqaret duhet t'i shprehin sa me shume ndjenjat sepse vetëm ne këtë mënyrë do e bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Po u treguat te turpshëm dikush tjetër do ua rrëmbejë nga duart. Ne planin financiar nuk do tregoheni te matur dhe ka rrezik qe gjendja te tronditet.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

Dita e sotme do jete e mbushur me çaste te lumtura për ju qe jeni ne një lidhje. Shfrytëzojeni sa me shume qe te mundeni sepse nuk do pendoheni. Beqareve nuk do ju pëlqejnë disa persona qe do i joshin dhe do preferojnë te qëndrojnë edhe sot vetëm. Financat nuk do jene aspak ne gjendjen me te mire. Do kryeni shpenzime te konsiderueshme dhe keni probleme serioze.
UJORI21. janar - 19. shkurt

Ka rrezik qe dita e sotme te jete e vështirë për ata qe janë ne një lidhje. Asgjë nuk ka për t'iu ecur ashtu si keni menduar dhe mosmarrëveshjet do jene te njëpasnjëshme. Beqaret do joshin gjithë kohës, por nuk do arrijnë te bëjnë për vete asnjë person serioz. Për financat do jete një dite e begate gjate se cilës gjendja e buxhetit do filloje te përmirësohet ndjeshëm.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars

Nëse e keni gjetur tashme shpirtin tuaj binjak. sot do filloni te bëni plane mbi te ardhmen se bashku. Do diskutoni gjere e gjate dhe do bëni atë qe është me e mira për te dy. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë ashtu si janë. Miqtë dhe familjaret do ua zbukurojnë edhe sot ditën. Saturni do ndikoje pozitivisht tek financat dhe do iu tregoje rrugën qe duhet te ndiqni.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
[h=1]Horoskopi Ditor[/h]
2 Maj 2019
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/dashi.png"}[/IMG2] [h=2]Dashi[/h] 21 Mars - 19 Prill

Do të jetë një ditë pozitive në çdo drejtim, por sidomos në sferën sentimentale. Mërkuri dhe Venusi do të jenë në favorin tuaj, ndaj përfitoni nga ky moment.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/demi.png"}[/IMG2] [h=2]Demi[/h] 20 Prill - 20 Maj

Kjo ditë shënon një fillim muaji të mbushur me kënaqësi, sa i takon sferës profesionale. Lidhur me dashurinë do të ketë disa luhatje. Ndoshta po i përkushtoheni punës totalisht, për të kompensuar varfërinë e ndjenjave. Por mbani parasysh se sado persona të fortë të jeni, nuk mund të rrini gjithë kohës vetëm.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/binjaket.png"}[/IMG2] [h=2]Binjakët[/h] 21 Maj - 20 Qershor

Kjo e enjte do të jetë mjaft pozitive, e mbushur me kënaqësi në raportin në çift, ku më në fund do të ketë rikuperim, krahasuar me periudhat e errëta të javëve të kaluara. Përfitoni nga ky moment, edhe për të bërë ndonjë hap më shumë në sferën profesionale.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/gaforrja.png"}[/IMG2] [h=2]Gaforrja[/h] 21 Qershor - 22 Korrik

Jeni disi të stresuar për shkak të punës, ku do të ndjeni peshën e përgjegjësive lidhur me çështjet e jetës private, familjare dhe sentimentale. Mundohuni që të sqaroni situatën dhe të reflektoni mirë për të kuptuar se cilat janë prioritetet e jetës tuaj.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/luani.png"}[/IMG2] [h=2]Luani[/h] 23 Korrik - 22 Gusht

Parashikohet një e enjte pozitive në punë, ku do të merrni propozime interesante. Do të jeni të karikuar me energji, të cilën mund ta përdorni në mënyrën më të mirë dhe mundësitë nuk do t’iu mungojnë.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/virgjeresha.png"}[/IMG2] [h=2]Virgjëresha[/h] 23 Gusht - 22 Shtator

Do të jetë një ditë neutrale, dhe përmirësimi do të vijë vetëm të premten, sidomos për ndjenjat. Kështu që nëse jeni vetëm, mos u druani të guxoni. Yjet sjellin një sërë zhvillimesh pozitive lidhur me projektet e reja në punë.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/peshorja.png"}[/IMG2] [h=2]Peshorja[/h] 23 Shtator - 22 Tetor

Ju pret një ditë e mbushur me tension dhe nervozizëm, gjatë së cilës nuk do të mungojnë polemikat. Do të duket sikur jeni kundër të gjithëve dhe sikur asgjë nuk shkon mirë, pasi do e keni mendjen vetëm për të kritikuar. Kjo gjë do të ndodhë edhe në dashuri, por bëni kujdes, pasi në këtë fushë situata do të jetë më delikate.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/akrepi.png"}[/IMG2] [h=2]Akrepi[/h] 23 Tetor - 21 Nëntor

Do të jetë një ditë e qetë, ku do të keni mundësi të relaksoheni. Megjithatë bëni mirë që të reflektoni dhe të kuptoni se çfarë dëshironi vërtetë, shkruan noa.al.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/shigjetari.png"}[/IMG2] [h=2]Shigjetari[/h] 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Ju pret një ditë pozitive dhe e mbushur me energji, të cilën duhet ta përdorni mirë… por mbi të gjitha, duhet ta përdorni. Dikush prej jush, shmang reagimet vetëm për të mos prishur rehatinë. Yjet sugjerojnë që ka ardhur momenti për të reaguar.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/bricjapi.png"}[/IMG2] [h=2]Bricjapi[/h] 22 Dhjetor - 19 Janar

Gjatë kësaj dite duhet të mundoheni që të qëndroni larg polemikave, stresit dhe diskutimeve. Kjo nuk është një nga ditët më të mira, ndaj mundohuni që ta kaloni sa më qetë. Fundjava do i përmirësojë gjërat.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/ujori.png"}[/IMG2] [h=2]Ujori[/h] 20 Janar - 18 Shkurt

Parashikohet një ditë mjaft e bukur, ku do të keni mundësi që të flisni hapur për gjithë sa mendoni. Këshillohet që të sqaroni çdo keqkuptim sa më parë. Do të ndiheni më mirë dhe rezultatet do të flasin hapur.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/www.horoskopishqip.com\/assets\/shenjat\/peshqit.png"}[/IMG2] [h=2]Peshqit[/h] 19 Shkurt - 20 Mars

Mundohuni që ta kaloni këtë ditë në mënyrën më të qetë të mundshme, pasi keni nevojë. Po ashtu keni nevojë që të rishikoni shpenzimet, pasi situata mund të mos jetë siç e mendoni. Në dashuri do të ketë konfirmime për historitë e lindura së fundmi.
:fshesa:
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Sot e Premte 3 Maj 2019

Dashi

Duket se tranziti i yjeve në qiellin tuaj është i favorshëm, sidomos me Mërkurin, efekti i të cilit do të jetë konsistent në aspektin e punës dhe në sektorin e parave. Mjaft interesant erosi.Demi

Edhe për ju që i përkisni kësaj shenje, yjet janë pozitivë në përgjithësi, por duhet të tregoni shumë kujdes në planin ekonomik, pasi nuk arrini dot të kontrolloni shpenzimet. Mirë shëndeti.Binjakët

Me Mërkurin në një orbitë të përshtatshme nga njëra anë dhe me Afërditën që vazhdon t’ju simulojë, nuk do ta keni aspak të vështirë të arrini rezultate pozitive si në punë, ashtu dhe në dashuri.Gaforrja

Paqëndrueshmëria juaj sot do të vijë në rritje, për shkak të një kontrasti në shenjë ndërmjet Saturnit dhe Uranit. Megjithatë, është një gjendje e përkohshme dhe shpejt do të gjeni një ekuilibër.Luani

Në përgjithësi të lindurit e kësaj shenje janë të favorizuar nga yjet, por kujdes, sepse mund të mjaftojë një hap i pamenduar mirë për të prishur gjithçka. Raporte disi të ndera me të tjerët.Virgjëresha

Pas një periudhe relativisht të qetë, duket se vjen momenti për t’u përballur me një moment të vështirë, të cilin do ta kaloni me sukses edhe në sajë të ndihmës së dikujt. Mirë erosi.Peshorja

Sot duhet të tregoni kujdes, sidomos në marrëdhëniet me njerëzit e afërt, për shkak të ndikimit negativ të dyshes Afërditës-Hënë në shenjë. Mjaft aktivë në punë, por shpenzoni pa kriter.Akrepi

Pritet një ditë mjaft intensive (Marsi sot është në një pozicion interesant) dhe duket se sot nuk do të keni kohë, as të merrni frymë. Por sa sadisfaksion kur rezultatet ju japin të drejtë, apo jo?!Shigjetari

Jupiteri sot duket se do të jetë “ylli juaj i mirë” në shenjë, pasi do t’ju bëjë të jeni shumë të qartë në mendime dhe shumë të zellshëm për të punuar. Ambiciozë e kërkues ju bën Hëna.Bricjapi

Sot janë të gjitha gjasat për një ditë shumë aktive, e me shumë intensitet në planin profesional, por që në sajë të rezultateve të pritshme, do t’ju bëjnë të ndjeheni mirë edhe në atë sentimental.Ujori

Me një mori planetësh që ju mbështesin sot është vërtet më vështirë të humbasësh se të fitosh, por jo gjithçka varet nga qielli. Hëna ju rrit nervozizmin, por nga ana tjetër ju bën edhe magjepsës.Peshqit

Edhe për ju, kuadri ujor duket se do të jetë i mirë, me mbështetjen e Marsit dhe Mërkurit, të cilët do të bëjnë që të jeni më të qetë shpirtërisht. Si gjithmonë, jeni shpenzues të pashërueshëm.
 

Hera

Moderatorë
Staff member

Horoskopi për ditën e hënë, 6 maj 2019,

Dashi

Java do të nisë në mënyrën më të mirë të mundshme. Do të keni një vullnet të admirueshëm, duke e parë jetën ndryshe nga gjithë negativitetet e së kaluarës. Në vendin e punës keni patur mundësi edhe më të shumta, por kjo e hënë do të bëjë që të kapërceni veten dhe të mos lini që t’iu ikë asgjë. Kjo është një periudhë mjaft e favorshme edhe sa i takon jetës sentimentale.

Demi

Mërkuri do të hyjë në shenjën tuaj, duke bërë që të lini pas disa probleme që ju kanë munduar. Java që po nis do të jetë mjaft pozitive ndonëse do të ndiheni disi të lodhur. Parashikohet një periudhë e rëndësishme, për të vënë në qendër dashurinë.

Binjakët

Prania e Hënës në shenjën tuaj do ju ndihmojë që të rikuperoni disa tensione që keni patur në vendin e punës. Gjatë kësaj jave, mund të merrni në dorë situatën, ndonëse vështirësitë financiare do të jenë të pranishme.

Gaforrja

Kjo javë do të nisë me ngarkesë dhe lodhje për të lindurit e kësaj shenje, ndonëse në fund do të jetë mjaft e frytshme. Disa prej jush janë përballur me një krizë sentimentale apo ndarje, por tashmë situata do të jetë disi më e përmirësuar.

Luani

Edhe kjo javë do ju shohë protagonistë! Gjatë ditëve të fundit keni pasur disa mundësi më shumë lidhur me problemet e natyrës financiare, të cilat kanë pasur nevojë për zgjidhje. Kush ka një projekt për të çuar përpara, mund të frenohet për shkak të pamundësisë ekonomike. Në dashuri duhet të tregoheni të kujdesshëm dhe të mos ushqeni tensione të kota.

Virgjëresha

Mes lajmeve të mira të kësaj jave, është hyrja e Mërkurit në shenjën tuaj. Bëhet fjalë për një planet që ju udhëheq. Do të jetë një javë e rëndësishme sa i takon punës, pasi mund të merrni një propozim interesant. Edhe në dashuri, parashikohen zhvillime të reja. Në fillim të kësaj jave mund të ketë ndonjë vonesë, por kjo gjë nuk duhet t’iu shqetësojë.

Peshorja

Qysh nga fundi i muajit prill disa vështirësi janë futur në jetën tuaj. Ka nga ata që kanë pasur ndonjë problem shëndetësor ose me jetën e tyre praktike. Kjo ditë do ju kalisë nervat. Do të ndjeni peshën e shumë përgjegjësive mbi kurriz. Nga ana tjetër dashuria do të shpërblejë çdo mundim tuajin.

Akrepi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, ndonjë problem ekonomik mund t’iu krijojë pengesa. Nëse keni një kontratë e cila kërkon shtyrje, mund të ketë komplikime. Urani do të ketë ndikim të kundërt me shenjën tuaj. Megjithatë dëshira juaj e madhe, është që të ketë ndryshime të cilat ju interesojnë shumë.

Shigjetari

Yjet do të kenë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj. Ka mundësi që të merrni diçka më shumë nga sa prisni. Megjithatë kjo e hënë parashikon edhe disa polemika. Duhet të mundoheni që të luftoni kundër të gjithëve në nivel psiko-fizik.

Bricjapi

Do të jetë një fillim javë e mbushur me reflektim për të lindurit e kësaj shenje. Hëna me ndikimin e kundërt, mund të bëjë që të mos ndiheni mirë. Do ju duhet që ti bëni llogaritë edhe me ndonjë pengesë në dashuri, shkruan noa.al. Ka ardhur momenti që të përballeni me njeriun tuaj të zemrës.

Ujori

Gjatë kësaj dite mund të dalë në pah shpirti juaj rebel. Yjet vështirë se mund të menaxhohen, madje mund të keni edhe kontradikta. Mund të doni që të ndryshoni gjithçka dhe më tej të doni që të ktheheni pas. Keni shumë shpenzime për të bërë, ndaj bëni mirë që të jeni sa më realist.

Peshqit

Keni nevojë për një shtysë në jetën tuaj. Familja ose miqtë, duhet t’iu stimulojnë më shumë, pasi gjatë kohëve të fundit keni qenë ju që ju keni qëndruar pranë, por që jo gjithmonë ju janë kthyer në të njëjtën mënyrë. Në këtë moment dashuria është në pikëpyetje dhe do të keni shqetësime. Nuk i pëlqeni gjërat e lehta dhe pëlqeni ata që përbëjnë sfidë për ju
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Search


[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/noa.al\/newsImages\/2019\/01\/horoskoppp-1.jpg"}[/IMG2]
Ky është horoskopi për ditën e martë, 7 maj 2019

Dashi

Parashikohet një ditë interesante, gjatë së cilës mund të arrini një synim që i keni vendosur vetes. Megjithatë për shkak të ndikimit të Saturnit, duhet thënë se nuk do të mungojnë as pengesat. Në dashuri duhet të ndiqni rrugën e drejtë, pasi në të kundërt do të rrezikoni shumë.

[IMG2=JSON]{"alt":"Mgid","data-align":"none","data-size":"full","title":"Mgid","src":"https:\/\/cdn.mgid.com\/images\/by_mgid_adc_logo_mini.svg"}[/IMG2]

Demi

Po mundoheni që të rinovoni energjinë tuaj, në sajë të ndikimit të favorshëm të yjeve. Dikush ka zgjedhur një rrugëtim të ri lidhur me studimet apo me ndryshimin e punës. Mund të ketë edhe ndonjë ndryshim, për shkak të një problemi shëndetësor. Parashikohet një ditë e cila do ju gjejë të karikuar me energji dhe gati për të arritur synime që i keni vendosur vetes. Dashuria parashikohet të marrë qendrën e vëmendjes deri të enjten.

Binjakët

Gjithë ata persona që kanë një problem ligjor, kjo ditë do i gjejë të tensionuar dhe nervoz. Bëni durim, pasi zgjidhja nuk do të jetë e afërt. Duhet thënë se do të ketë një rizgjim sa i takon dashurisë. Po ashtu duhet të tregoheni më të gatshëm lidhur me takime të reja.

Gaforrja

Nuk do të jetë një ditë e lehtë, pasi Saturni do të ketë ndikim të kundërt dhe nuk do i kënaqë pritshmëritë tuaja lidhur me një rinovim kontrate. Nga ana tjetër, duhet ta shfrytëzoni këtë javë sa më mirë, pasi ndikimi pozitiv i Mërkurit, do ju dhurojë më shumë optimizëm.

Luani

Po jetoni një fazë shumë të veçantë në jetën tuaj. Në sferën profesionale nuk do e keni të lehtë që të bëni gjithë sa dëshironi. Duhet të tregoheni të kujdesshëm lidhur me çështjet financiare, pasi e keni punën pisk. Hëna do të hyjë në shenjën tuaj dhe do ju dhurojë emocione të bukura. Nëse dikush nuk ju përgjigjet ndjenjave tuaja, hiqni dorë.

Virgjëresha

Do të jeni shumë të ngarkuar psikologjikisht dhe me gjasë nuk do i kapni të gjitha mundësitë të cilat do t’iu ofrohen, pasi ju takon juve që të hidhni hapin e parë. Yjet nuk do të kenë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj dhe nuk udhëzojnë rrugë të mirë për të ndjekur dhe vepruar. Nëse jeni në pritje të një lajmi, duhet të qartësoni synimin tuaj.

Peshorja

Kush nga të lindurit e kësaj shenje qysh prej fundit të muajit prill ka pasur probleme në punë dhe dashuri, tashmë do të ndihen më të shkëputur prej tyre. Do të duhet shumë durim për të kaluar këtë fazë kritike.

Akrepi

Historitë e dashurisë që tërhiqen zvarrë prej kohësh, mund të hasin në të papritura. Bëni mirë që të prisni degët e thara dhe të vazhdoni përpara. Në sferën profesionale duhen bërë disa zgjedhje, edhe pse mund të jenë drastike. Nëse keni një veprimtari të pavarur, mund të vendosni që të ndryshoni rrugë dhe t’iu përkushtoheni sektorëve të rinj.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Paolo Fox, të lindurit e kësaj shenje do të ndjejnë nevojën për tu përmirësuar dhe do të ndihen nën tension. Nëse po përjetoni një fazë të komplikuar në dashuri, duhet të mundoheni të qartësoheni me veten, pasi fundjava do të sjellë përmirësim.

Bricjapi

Personat që kanë kaluar një krizë të fortë në punë apo në dashuri, tashmë do të mund të përfitojnë nga ndikimi pozitiv i Mërkurit. Nëse gjërat kanë shkuar keq në të kaluarën, tashmë duhet të mundoheni që gjërat të ecni më mirë, shkruan noa.al. Këshillohet që të braktisni rrugët që nuk ju kanë çuar askund, për të ndjekur strategji të reja.

Ujori

Për të lindurit e kësaj shenje është e rëndësishme që të gjendet autonomia, edhe pse mund të ketë disa situata të parehatshme. Do të hasni në pengesa të papritura dhe luhatje në raportin në çift. Yjet këshillojnë që të mos reagoni pa u menduar mirë.

Peshqit

Do të jetë një e martë e cila do ju gjejë në siklet. Kush ka përjetuar një krizë në pjesën e parë të vitit, do e gjejë veten të bllokuar për shkak se nuk shkëputet dot nga e kaluara. Edhe çiftet e konsoliduara duhet të bëjnë një sqarim thelbësor, për të vijuar në një rrugë të re. Nëse keni vënë re një distancë nga njeriu i zemrës, ka ardhur momenti për të kërkuar shpjegime.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Horoskopi ditor për ditene enjte - 9. maj 2019
DASHI21. mars - 20. prill

Dita do të kalojë pa ndonjë risi të veçantë në dashuri, dhe ndoshta për këtë arsye filloni të tregoni shenja të padurimit. Mundohuni të merrni pak kohë. Beqarët duhet të mësojnë të presin për dashurinë e vërtetë dhe kurrë nuk detyrojnë askënd. Puna: Marsi në shenjë do t’ju tërheqë për të mbajtur angazhimet e vendosura. Pak më shumë qëndrueshmëri do të ishte mirë.
DEMI21. prill - 21. maj

Sot do të ketë shumë gjëra të reja për të dashuruarit, si dhe disa diskutime me partnerin/en, i/e cili/a do të konfirmojë disa prioritete. Gjeni një pikë pajtimi dhe mos pretendoni të mos kuptoni. Beqarët do të duhet të vendosin se në cilën drejtim të shkojnë, të paktën të jenë të sigurt. Puna: Shkoni përpara drejt qëllimeve që keni synuar për një kohë, nuk keni alternativë, është koha për të vepruar.
BINJAKET22. maj - 21. qershor

Përkundër angazhimeve sot, do të gjeni një mënyrë për t’u argëtuar dhe për të rimarrë një pasion të fjetur. Zgjohni marrëdhënien e çiftit me disa surpriza, partneri/ja do të jetë i/e lumtur! Nëse jeni vetëm dhe kërkoni dashurinë, duhet ta lini zemrën të hapur ndaj ndjenjave. Puna: Sfera profesionale është e kënaqshme dhe sot gjithçka do të shkojë pa probleme. Do të vijnë gjithashtu çmime të papritura.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

Dashuria ju jep aq shumë për të menduar, por gjithashtu ju bën të ndiheni mirë! Duket një kontradiktë, por nuk është kështu, ju po kaloni një moment kur duhet të luftoni mes dy zjarreve. Beqarët do të duhet të përpiqen të mos izolojnë veten, edhe nëse kjo nuk është një kohë e lehtë për ta! Puna: Yjet ju këshillojnë të prisni përpara se të merrni një vendim që mund të jetë vendimtar për punën.
LUANI23. korrik - 22. gusht

Ju po kaloni një periudhë të vështirë, por jeni duke bërë mirë. Gjendja përmirësohet dhe madje edhe nëse dashuria nuk është në të mirë të saj, jeni po aq të lumtur. Beqarët do të duhet të kenë më shumë besim në veten e tyre dhe të bindin veten se herët a vonë dashuria do të vijë. Puna: Në punë nxirrni karakterin dhe mos lejoni që këmbët tuaja të bien në kokë. Ata që ju njohin mirë e dinë sa jeni me vlerë!
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

Ju jeni të rrethuar nga njerëz që ju duan dhe të cilët ju tregojnë me gjeste të vogla dhe kujdes që ju ti vini re. Për beqarët, pritet një ditë pozitive, periudha është padyshim shumë paqësore, shfrytëzoni mundësinë për të bërë zgjedhje. Puna: Në punë dikush do t’ju zemëroj dhe ndjeshmëria juaj do të testohet ashpër. Mos u përfshi në debate.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor

Është gjithashtu një kohë pozitive për dashurinë, ju jeni kthyer me zjarr dhe keni sy vetëm për të dashurit tuaj. Plane udhëtimi në horizont! Interesi i zemrave të vetmuara do të synojë njohje të reja dhe njerëz të veçantë do të tërheqin vëmendjen. Puna: Jini të kujdesshëm në zgjedhjet tuaja të punës, përpiquni të zgjidhni investime fitimprurëse dhe partneritete për të pasur sukses.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor

Periudha pozitive vazhdon për ju, problemet duket se janë zgjidhur, ndoshta ka disa pengesa, por asgjë që nuk mund të rregullohet. Beqarët mund të punojnë shumë për të kompensuar kohën e humbur, shpirti binjak është duke pritur për ju! Puna: Mos e shtyni fillimin e një projekti që ju intereson, koha është e mirë dhe është momenti të pohoni ambiciet tuaja.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor

Dashuria kalon nëpër një periudhë që nuk është saktësisht e shëndetshme dhe kjo ju shqetëson pak. Për beqarët, dashuria nuk është një përparësi për momentin, tani është thjeshtë kënaqësi. Puna; Ju do të jeni në gjendje të gjeni armët për të luftuar dhe për të arritur qëllimet tuaja. Bashkëpunime të reja në horizont.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

Dashuria, pasioni dhe optimizmi duket se e karakterizojnë këtë ditë, por mosbesues siç jeni, do ta keni të vështirë të besoni se është e vërtetë. E megjithatë erosi është në nivelet më të larta! Edhe beqarët do të bëjnë aq shumë pushtime, sot ata do të vënë shigjeta të ndryshme në harkun e tyre! Puna: Sot ju do të përballeni me çdo problem me një buzëqeshje, asgjë nuk ju frikëson dhe ju do të jeni më këmbëngulës se kurrë!
UJORI21. janar - 19. shkurt

Është një kohë e emocioneve të mëdha, dashuria është e zjarrtë dhe “grindjet” e ëmbla sigurisht që nuk mungojnë për ta bërë ditën të shkëlqejë. Ju do të jeni veçanërisht aktiv! Do të ketë takime të reja dhe mundësi të reja për beqarët, ju do të jeni në dispozicion për aventura të reja. Puna: Nuk jeni shumë i fokusuar dhe nuk mund të ballafaqoheni me probleme të caktuara me ftohtësi. Shtyj vendimet e rëndësishme!
PESHQIT20. shkurt - 20. mars

Një situatë e veçantë sentimentale ju bën të mendoni. Dashuria vuan pak nga një melankoli e caktuar e përzier me humor të keq, dhe ata që janë pranë jush do ta kenë të vështirë të kuptojnë se çfarë po ndodh. Zemrat e vetmuara sot do të duhet të përqëndrohen në gjërat me të vërtetë të rëndësishme. Puna; Detyra të reja të punës do të nxjerrin në pah cilësitë tuaja dhe do t’ju lejojë të përparoni në nivel.
 

Jetmira

Banned
Horoskopi për ditën e sotme, 28 qershor 2019
Dashi - Gëzoni ditën e sotme. Merrni kontrollin e situatës dhe shfrytëzoni gjithçka që vjen në rrugën tuaj duke e kthyer në buzëqeshje për veten. Ka shumë energji argëtuese rreth jush. Ndani idetë tuaja me të tjerët. Komunikoni mendimet tuaja. Merrni pjesë në ndonjë festë ose aktivitet tjetër. Sigurohuni që veshja të jetë e mirë.

Demi - Natyra juaj elastike mund t'ju fusë në vështirësi. Personalitetet mund të përplasen kur askush nuk është i gatshëm të udhëheqë. Bëhuni agresiv dhe mos u manipuloni. Jepni njerëzve të tjerë lirinë që ata duan. Ngjarjet e papritura mund të ndryshojnë në mënyrë dramatike rrjedhën e ditës, prandaj mos u shqetësoni nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç janë planifikuar.

Binjakët - Gjërat do të rrjedhin pa probleme për ty. Ka pak veprime që do ju bëjnë të lëvizni gishtin. Ju keni fatin e mirë të shijoni këtë ditë me shumë pak përpjekje nga ana juaj. Mbani mend se nëse vendosni të bëni diçka, do të jeni jashtëzakonisht të suksesshëm dhe në gjendje ta arrini pak a shumë. Ju jeni në sinkronizim me energjinë e sotme.

Gaforrja - Njerëzit nuk do të duan të jenë aq të gjallë sa ju kërkoni sot. Ju mund të kuptoni se askush nuk është në humor për të gërmuar aq thellë sa doni të shkoni. Përdoreni ditën për t'u çlodhur dhe lëshuar kontrollin. Merrni frymë thellë dhe bëni shëtitje të gjata. Shkoni për një udhëtim me biçikletë ose udhëtim të shkurtër rrugor. Ngjarjet e çmendura, të papritura mund të shfaqen gjatë gjithë ditës. Jini të përgatitur për surpriza.

Luani - Mund të jetë e vështirë për ju që të merrni një vendim për ndonjë gjë sot. Gjërat mund të duken të pasura dhe të paqarta. Mos u shqetësoni për këtë. Jini të vetëdijshëm se njerëzit mund të dalin nga e kaluara dhe ngjarjet e papritura mund të prishin rrjedhën gjatë gjithë ditës. Planet më të mira janë të prirura për t'u prishur. Vetëm shkoni me rrjedhën.

Virgjeresha - Gjërat ndoshta nuk do të shkojnë pikërisht ashtu siç e keni planifikuar sot. Kuptoni se njerëzit mund të veprojnë në breshëri të çrregullt, veçanërisht kur bëhet fjalë për çështje emocionale. Ndjenjat tuaja mund të jenë paksa të largëta dhe mund të keni të vështirë të kontaktoni me atë që po ndodh brenda jush. Bëni çmos që të mbani një qëndrim pozitiv. Kjo është gjithçka që dikush mund të kërkojë.

Peshorja - Sot është një ditë e shkëlqyer për ju. Ngjarjet do të rrjedhin mjaft mirë. E vetmja gjë për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm është se emocionet tuaja mund të duken shumë të çrregullta dhe të ngathëta. Ka shumë fuqi pas fjalëve tuaja dhe njerëzit kanë dëshirë për të dëgjuar.

Akrepi - Ju mund të jeni të pavendosur sot. Ju nuk mund të gjeni zgjidhje, por nuk është e nevojshme të finalizoni ndonjë gjë. Përdoreni këtë ditë për të mbledhur të dhëna. Njerëzit mund të duken shumë të pandjeshëm dhe të çrregullt. Shkoni me rrjedhën. Ju keni shumë ngrohtësi dhe pasion për të ndarë me të tjerët.

Shigjetari - Ka mjaft hapësirë për të ushqyer pasionin tuaj sot. Ju jeni në gjendje të merrni shumë, ndonëse bëni pak. Një element i papritur gjatë ditës ka të ngjarë të shtojë një dimension të habitshëm. Ju jeni në gjendje të komunikoni lirisht, dhe ka të ngjarë të jeni në të njëjtën mendje me njerëzit që takoni.

Bricjapi - Ju mund të keni nevojë të bëni disa ndryshime të vogla në mënyrë që të flisni me njerëzit sot. Ritmi mund të jetë pak më i shpejtë se sa doni. Mos harroni se njerëzit nuk janë lexues të mendjes. Ata nuk do të jenë mjaft të ndjeshëm për të marrë në mesazhet tuaja delikate. Nëse doni të merrni diçka, e deklaroni atë qartë dhe në mënyrë të përmbledhur.

Ujori - Sot është një ditë e shkëlqyer për ju. Ju do të merrni disa shpërthime energjie të papritura që ju ndihmojnë të arrini çfarëdo që dëshironi të bëni. Ju duhet të gëzoni një humor të favorshëm dhe marrëdhënie të mira me të tjerët gjatë gjithë ditës. Gëzohuni dhe ndihuni të lirë të kënaqeni me gjërat që ju bëjnë të lumtur.

Peshqit - Gjërat mund të lëvizin shumë shpejt sot për ju. Jini të përgatitur. Gjendja e ditës është veçanërisht e lehtë dhe ndoshta pak sipërfaqësore. Njerëzit mund të mos jenë tërësisht të besueshëm. Nëse ka diçka që duhet absolutisht të bëni, përpiquni ta bëni vetë.
 
  • Like
Reactions: iva

Frank

Shine like a star ne forme dielli!
Horoskopi për ditën e sotme, 1 korrik 2019
HOROSKOPI-foto.png

Dashi
Të lindurit e kësaj shenje do duhet të marrim një vendim sot sa më shpejt të jetë e mundur. Kërkoni ndihmë nga njerëzit e duhur, në mënyrë që të mos gaboni gjatë zgjedhjes suaj. Sa i përket financave, nuk parashikohen ndryshime të ndjeshme.

Demi
Ndjehuni të lirë për të provuar diçka të re në romancë. Çdo gjë është e mundur. Ndërkohë, puna gjatë kësaj jave pritet t’ju shkojë mjaft mirë. Mbrëmjen e kësaj të hëne do të argëtoheni pafund. Ndërsa me financat këshillohet të bëni kujdes.

Binjakët
Marrëdhëniet familjare pritet të jenë në fokusin tuaj sot. Dita në punë do t’ju shkojë mbarë nëse nuk kritikoni ashpër një prej kolegëve tuaj. Ndaj rekomandohet të tregoni vetëkontroll, pasi dikush që mund të sillet ndryshe, ka gjasa që të ketë pasur probleme në jetën personale.

Gaforrja
Mos u nxitoni gjatë veprimeve tuaja, pasi mund të gaboni lehtësisht. Rekomandohet të qetësoheni dhe t’i rivlerësoni planet për të ardhmen apo projektin për të cilin po punoni aktualisht. Gjithashtu sigurohuni për plane rezervë.

Luani
Do ta keni të vështirë të punoni me të tjerët sot, pasi do të keni gjendje të luhatshme humori. Mendohuni mirë para se të flisni, pasi mund të pendoheni më pas. Përpiquni të jeni sa më krijues gjatë kohës suaj të lirë ose të përfshiheni në aktivitete sportive.

Virgjëresha
Ka gjasa të befasoheni nga një surprizë mjaft e këndshme sot. Mund të ribashkoheni me një mikun/miken tuaj të vjetër. Sa i përket punës, përpiquni të përmbushni të gjitha detyrat tuaja, por jo duke tejkaluar limitet tuaja.

Peshorja
Peshoret rekomandohet të thyejnë zakonet sot. Kujdesuni për veten dhe kaloni kohë me miqtë tuaj gjithashtu. Sa i përket anës romantike, sot do të jetë dita juaj me fat. Ka gjasa që partneri/partnerja juaj t’ju surprizojë me diçka që nuk do ju kishte shkuar ndonjëherë ndërmend.

Akrepi
Koha do t’ju kalojë pa kuptuar asgjë sot. Do të keni një ditë të mbushur plot aktivitete dhe si pasojë do të ndiheni të lodhur. Merrni kohën e duhur për tu relaksuar pasdite . Shpenzoni kohë me miqtë dhe partnerin/partneren tuaj. Nëse jeni beqarë, është koha e duhur për të takuar dikë.

Shigjetari
Ka gjasa të përfshiheni nga ankthi, pasi do të viheni përballë një zgjedhjeje të vështirë. Ekziston mundësia që një i afërmi juaj t’ju kërkojë ndihmë financiare. Nuk përjashtohen problemet sa i përket jetës në çift.

Bricjapi
Një ditë e qetë parashikohet për ju sot, për aq kohë sa shmangni tema të nxehta bisede, sidomos me anëtarët e familjes. Sigurohuni që të zbatoni planet tuaja për këtë të hënë. Do të kaloni një pasdite romantike me partnerin/partneren tuaj.

Ujori
Është dita e duhur për të provuar diçka të guximshme sot, por më parë sigurohuni që gjithçka të jetë në vijë ashtu sikurse ju e keni planifikuar. Një prej miqve do të ketë nevojë për ndihmën tuaj në një projekt të caktuar dhe teksa ndihmoni atë do të takoni një preson mjaft të rëndësishëm për jetën tuaj profesionale.

Peshqit
Mos u përpiqni të jeni perfeksionit dhe të kapeni pas detajeve të vogla, duke lënë kështu pas plot gjëra të rëndësishme. Merrni pak kohë nga koha juaj e lirë dhe kushtojani problemet me të cilat po përballeni vazhdimisht.
 
Top