Horoskopi : Parashikimi per sot

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Parashikimi i Dates 11 janar 2012

Dashi
Nese nuk fiksoheni shume pas defekteve dhe te metave te partnerit tuaj, kjo dite do jete shume e kendshme per t’u jetuar. Mundohuni sa te mundni! Ambienti yjor do e shtoje deshiren e beqareve per te rimuar dashurine me perjetesine. Planetet do bejne gjithcka per ta realizuar kete. Edhe ne planin financiar do keni fat, por duhet me patjeter te shmangni marrjen e rreziqeve te medha.
Sa bukur tingellon " per te rimuar dashurine me perjetesine." te pakten horoskopi te jete pozitiv:p
 
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Parashikimi i Dates 12 Janar 2012

Dashi
Venusi dhe Marsi, planetet e dashurise, nuk do interesohen shume per ata qe jane ne cift sot. Megjithate mos u shqetesoni sepse nuk do kaloni veshtiresi, thjesht do perballeni me nje hapesire boshe qe me pas ta gjeni serish entuziazmin. Beqaret nuk duhet ta nderlikojne jeten sentimentale. Lereni veten te lire! Mos iu besoni shume lojrave te fatit por tregoheni vigjilente me financat.
Demi
Do kete disa turbullira sot ne jeten ne cift dhe do ndieni nje frike gati patologjike se mos humbni partnerin. Kjo do sjelle xhelozi te cilat nuk do i pelqejne partnerit. Per beqaret eshte nje dite e mire per te reflektuar. Mund te merrni edhe rezultatet e te gjitha perpjekjeve qe keni bere deri me sot. menaxhojeni me mencuri buxhetin sepse planetet do iu vene perballe veshtiresive te medha.
Binjaket
Urani do te formoje sot nje aspekt harmonik te jetes ne cift. Do keni mundesine te ndiheni me te lire dhe partneri nuk do beje skena xhelozie. Gjithsesi mos ia “sillni ne maje te hundes”! Beqaret fale mbeshtetjes se Venusit, nuk do shkojne ne fund te botes per te gjetur dashurine. Ajo do jete shume afer jush! Neptuni do shtoje deshiren per te shpenzuar shume. Kujdes mos ngeleni pa gje ne xhep!
Gaforrja
Pasionante sic do jeni sot, do e beni edhe partnerin te lundroje ne detin e dashurise. Ai do iu jete shume mirenjohes per kete! Nese partneri juaj eshte me i ndjeshem se ju eshte mire t’i merrni gjerat me ngadale dhe me qetesisht. Beqaret duhet te pergatiten per ndryshime. Me diellin qe do jete ne qender te qiellit tuaj, do keni fat me financat. Perfitoni sa te mundni nga mundesite qe do iu jepen!
Luani
Me kete ndikim te Venusit nuk mund te thuhet se jeta ne cift do jete shume nxitese. Rutina do iu duket edhe me e rende! Ndikimi i njekohshem i Venusit dhe Marsit ne jeten sentimentale te beqareve do iu sjelle atyre humorin per te dashuruar edhe pse jo ne menyre te qendrueshme. Pjesa me e madhe duhet te presin nje dite te mire per financat. Pse te mos perfitoni nga qendrueshmeria?
Virgjeresha
Fale ndikimit negativ te Plutonit ata qe jane ne cift do jene mjaft konfuze. Nga njera ane do jeni te bindur se lidhja juaj do vazhdoje pergjithmone dhe nga ana tjeter do tentoni per te panjohura. Kujdes! Asnje nga beqaret nuk do i rezistoje pasionit te madh qe do pushtoje diten. Perfitoni nga ambienti i qete qe do jete tek financat per te bere investime dhe per te gjetur zgjidhje te mira.
Peshorja
Sot se bashku me partnerin do terhiqeni teresisht nga bota e jashtme per te shijuar sa me shume dashurine. Do kaloni nje dite mjaft te bukur! Fale mjedisit yjor, beqaret do ndihen te gatshem dhe te lire per te perjetuar emocione, pa menduar te kaluaren dhe te ardhmen. Maturia eshte e nevojshme ne sektorin e financave. Edhe pse do e keni te veshtire te kurseni, Merkuri do iu ndihmoje!
Akrepi
Ndikimi i Saturnit ne jeten ne cift mund ta nderlikoje pak marredhenien me partnerin tuaj dhe t’iu shtyje te genjeni. Beni kujdes dhe nese keni probleme zgjidhini nje nga nje! Ndersa beqaret, fale mbeshtetjes se Merkurit do takojne dashurine. Zemra do iu rrahe edhe me fort se me pare. Kujdes me buxhetin! Optimizmi qe keni do iu beje te merrni hua dhe te shpenzoni pa u menduar.
Shigjetari
Nese jeni ne nje lidhje, jeta juaj nuk do jete dhe aq e qete. Ne fakt ndjeshmeria e tepert dhe etja per ngrohtesi do e nderlikojne marredhenien me partnerin tuaj. Do keni goxha keqkuptime! Nese jeni beqare nuk duhet te nxitoheni per asgje ne menyre qe mos zhgenjeheni nga dashuria. Do jeni shume te zotet me menaxhimin e financave dhe do kaloni me sukses nje prove me rrezik.
Bricjapi
Ciftet qe bejne nje jete normale do jene me pak te stresuar dhe ne ankth. Ata qe po mendojne per nje ndarje do reflektojne shume duke peshuar te mirat dhe te keqijat e saj. Per beqaret, kjo dite nuk do jete shume e pershtatshme per pasionin e madh, por dashuri te qeta dhe te ngrohta do te kete. Shmangni transaksionet financiare sa te mundni. Per gjithcka tjeter tregohuni shume te matur!
Ujori
Urani do jete mjaft i favorshem per dashurite tuaja. Ne jeten ne cift do mundoheni te shtoni projektet e perbashketa. Per disa, lindja e nje femije mund ta beje klimen edhe me te ngrohte! Ambienti yjor do i beje beqaret te mbyllen ne vetvete dhe te mos kerkojne dashurine, nga frika e angazhimit. Jupiteri do favorizoje financat dhe do iu sjelle goxha fat. Do beni edhe transaksione te ndryshme.
Peshqit
Nese keni pasur probleme me partnerin tuaj, kjo dite do jete mjaft e favorshme per te bere hapat e pare dhe per te vene cdo gje ne rregull. Do gjeni fjalet e duhura dhe cdo gje do rregullohet. Beqaret do jene te perkedhelurit e planeteve. Nje takim vendimtar do iu sjelle lumturine. Ne sektorin financiar do ndermerrni rreziqe por do ia dilni mbane me sukses. Besoni me teper tek fati!
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Horoskopi : Parashikimi per sot

Sa me padurim po e prisja horoskopin sot:D...

Binjaket
Urani do te formoje sot nje aspekt harmonik te jetes ne cift. Do keni mundesine te ndiheni me te lire dhe partneri nuk do beje skena xhelozie. Gjithsesi mos ia “sillni ne maje te hundes”! Beqaret fale mbeshtetjes se Venusit, nuk do shkojne ne fund te botes per te gjetur dashurine. Ajo do jete shume afer jush! Neptuni do shtoje deshiren per te shpenzuar shume. Kujdes mos ngeleni pa gje ne xhep!

Aman me keta xhelozite,more vesh apo jo??:p
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Horoskopi : Parashikimi per sot

Luani
Me kete ndikim te Venusit nuk mund te thuhet se jeta ne cift do jete shume nxitese. Rutina do iu duket edhe me e rende! Ndikimi i njekohshem i Venusit dhe Marsit ne jeten sentimentale te beqareve do iu sjelle atyre humorin per te dashuruar edhe pse jo ne menyre te qendrueshme. Pjesa me e madhe duhet te presin nje dite te mire per financat. Pse te mos perfitoni nga qendrueshmeria?Shi shi qyqaaaaaaaaaa mos me thuaj qe do bije ne dashuri oiiiiiiiiiiiiiiiiii oiiiiiiiiiii sa i lumtur ndihem sot me kte qe lexova ahahahhahahahahahahahhaha :D
 
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Parashikimi i Dates 13 Janar 2012

Dashi
Ata qe jane ne cift do jene pak nostalgjike sot per ato qe kane kaluar, sidomos ata qe kane moshe me te re. Gjithsesi kjo dite do jete e mbushur me tolerance. Per beqaret, Hena do te favorizoje takimet pasionante. Pritet te kete shume dashuri me shikim te pare! Kujdes me lojrat e fatit sepse nuk eshte dita e duhur. Mundohuni te hiqni disa lek menjane qe mos keni probleme.
Demi
Mbase pasion shume te madh nuk do kete sot ne jeten ne cift, po do jeni te lumtur dhe marredhenia do jete e ekuilibruar. Ne jeten sentimentale te beqareve nuk do ndikoje asnje planet. Per pasoje nuk do kete ndryshime te medha. Ne planin financiar yjet do iu bejne me te kthjellet dhe me realiste. Do beni operacione financiare por edhe do fitoni nga ato. Me shpenzimet duhet maturi!
Binjaket
Gjate dites se sotme ju here do kujdeseni shume per partnerin, here do e “braktisni” ate. Kujdes, mos luani me ndjenjat e tjetrit sepse mund te prishni gjithcka. Beqaret do kalojne nje dite mjaft te kendshme per dashurine. Mundohuni te perfitoni sa me teper! Fale konfigurimit te yjeve, do beni me shume ekonomi kete te premte sesa do shpenzoni. Kjo do te thote qe gjerat do shkojne mire.
Gaforrja
Fale ndikimit te Diellit ju do jeni edhe me joshes. Ky planet do sjelle magnetizem dhe sharm te parezistueshem. Duhet te beni shume perpjekje per te qendruar besnike ndaj partnerit. Beqaret do influencohen pozitivisht nga yjet. Ka mundesi qe te krijoni afrimitet me nje person me origjine te huaj. Persa iu perket financave nuk do te kete ndonje ndryshim te madh te gjendjes suaj.
Luani
Ciftet do mundohen t’ia “mbathin” pak nga lidhja e tyre, por do rikthehen shpejt per t’u kujdesur me teper per ate qe kane ne krah dhe per ta perforcuar lidhjen. Me Venusin qe ndikon tek sektori i dashurise se beqareve pritet te keni nje dashuri me shikim te pare ne rrethana mjaft romantike. Me financat do keni probleme duke qene se do mendoni te shpenzoni per t’i bere qejfin vetes.
Virgjeresha
Ne planin sentimental te cifteve do kete ndryshime rrenjesore dhe te gjitha fale pozicionimit te mire te Jupiterit. Nese keni femije te rritur ata mund te kene nje surprize te madhe dhe te bukur per ju. Edhe per beqaret do jete nje dite e mire, mjafton qe te dine ta shfrytezojne! Me financat eshte mire te tregoheni vigjilente. Plutoni dhe Jupiteri do ndikojne negativisht. Mos ndermerrni rreziqe!
Peshorja
Ne baze te pozicionimit te Henes ne qiellin tuaj nuk do keni a probleme te dukshme as ngjarje te jashtezakonshme. Do keni tendence ta jetoni qetesisht marredhenien tuaj. Beqaret do kerkojne sot te shtojne “pushtimet e zemrave” por do hezitojne te krijojne nje lidhje! Eshte dite e pershtatshme kjo e sotmja per t’u marre me financat dhe per te zgjidhur problemet. Ju mundeni!
Akrepi
Zemergjeresia do te shenjoje jeten tuaj ne cift. Edhe pse ne disa momente mund te keni ndonje dyshim, kjo nuk do perbeje probleme. Do jete nje dite pergjithesisht e lumtur. Ju beqare nuk duhet te abuzoni me joshjen sepse nuk do arrini asgjekundi. Me financat do keni disa probleme. Ne fakt nuk eshte ndonje cudi e madhe duke qene se nuk e privoni dot veten nga shpenzimet.
Shigjetari
Fale ndikimit te Venusit ne jeten ne cift, klima do jete e qendrueshme. Ata qe kane pasur zenka do pajtohen, ndersa ata qe kane qene pak larg njeri-tjetrit do rigjejne paqen dhe dashurine. Edhe jeta seksuale do jete e shkelqyer. Dielli do ua zgjoje beqareve deshiren per aventura. Disa do kene edhe takime te rendesishme. Kujdesuni per financat dhe shmangni tundimet shkaterruese.
Bricjapi
Lumturia ne cift do iu sigurohet gjithe te lindurve te kesaj shenje. Nese jeni ende te pafejuar kjo dite do jete e pershtatshme. Zemrat e vetmuara do kene te papritura te kendshme, ne vende te vecanta dhe me persona te ardhur nga jashte. Me pak fjale priten dashuri me shikim te pare! Ne planin financiar do keni nje surprize te kendshme , por do tregoheni te pamatur dhe te papjekur.
Ujori
Do kritikoheni ende nga partneri sot per shkak se ai nuk e duron dot rifillimin e deshires suaj per t’u enduar sa andej kendej. Nese mundoheni te flisni me te me takt dhe diplomaci mund te shmangni nje perballje te rrezikshme. Beqaret do perfitojne deri ne maksimum nga liria e tyre, por do kene edhe mundesi per te krijuar nje lidhje. Menaxhojini mire financat dhe do keni surpriza te kendshme.
Peshqit
Marredhenia juaj me partnerin do jete e zjarrte dhe nuk mund te qendroni dot larg-njeri tjetrit. Kjo eshte normale duke qene se ndiheni aq mire bashke! Per beqaret do jete nje nga ditet me te mira per dashurine. Jo vetem Venusi, por edhe Jupiteri do ndikojne ne qiellin tuaj dhe do iu sjellin nje takim te rendesishem. Do keni edhe per pak kohe veshtiresi financiare. Tregohuni te matur.
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Gaforrja
Fale ndikimit te Diellit ju do jeni edhe me joshes. Ky planet do sjelle magnetizem dhe sharm te parezistueshem. Duhet te beni shume perpjekje per te qendruar besnike ndaj partnerit. Beqaret do influencohen pozitivisht nga yjet. Ka mundesi qe te krijoni afrimitet me nje person me origjine te huaj. Persa iu perket financave nuk do te kete ndonje ndryshim te madh te gjendjes suaj.
Shyqyr , me duket do u martokam :p
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Bricjapi
Lumturia ne cift do iu sigurohet gjithe te lindurve te kesaj shenje. Nese jeni ende te pafejuar kjo dite do jete e pershtatshme. Zemrat e vetmuara do kene te papritura te kendshme, ne vende te vecanta dhe me persona te ardhur nga jashte. Me pak fjale priten dashuri me shikim te pare! Ne planin financiar do keni nje surprize te kendshme , por do tregoheni te pamatur dhe te papjekur.


Ftesen e dergova qe mbreme shpresoj ti kete shkuar sot LOL
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Horoskopi : Parashikimi per sot

Binjaket
Gjate dites se sotme ju here do kujdeseni shume per partnerin, here do e “braktisni” ate. Kujdes, mos luani me ndjenjat e tjetrit sepse mund te prishni gjithcka. Beqaret do kalojne nje dite mjaft te kendshme per dashurine. Mundohuni te perfitoni sa me teper! Fale konfigurimit te yjeve, do beni me shume ekonomi kete te premte sesa do shpenzoni. Kjo do te thote qe gjerat do shkojne mire.


Ncuq nuk eshte e vertete...Genjeshtra...
 

ZHIGO

wish me well...
Pe: Horoskopi : Parashikimi per sot

Peshorja
Ne baze te pozicionimit te Henes ne qiellin tuaj nuk do keni a probleme te dukshme as ngjarje te jashtezakonshme. Do keni tendence ta jetoni qetesisht marredhenien tuaj. Beqaret do kerkojne sot te shtojne “pushtimet e zemrave” por do hezitojne te krijojne nje lidhje! Eshte dite e pershtatshme kjo e sotmja per t’u marre me financat dhe per te zgjidhur problemet. Ju mundeni!

hajde ,, beqot hajde :p
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Hahah Uahh Bricjapi im kesja rradhe me beri qejfin, mu fiksua tani sdo dal me nga shtepia pa lexuar mire e mire ca thote horoskopi.
Zzineeee me duket ke te drejte edhe pak LOL
 
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Parashiki i dates 15 Janar 2012

Dashi

Dielli dhe Merkuri do bejne cmos qe t’ua favorizojne sektorin qe lidhet me dashurine dhe kenaqesine seksuale. Dita per jeten ne cift do jete e mbrojtur dhe do kaloni edhe momente pasionante me partnerin. Beqaret mund te kene dashuri me shikim te pare. Edhe pse do mendoni per fejese, mos u nxitoni! Ne planin financiar, ulni shpenzimet dhe tregohuni vigjilente.

Demi

Venusi do kujdesen per jeten ne cift. Dashuria do iu pushtoje dhe zemra do gezohet se tepermi. Ka mundesi qe te kaloni edhe ne ekstaze mistike. Shfrytezojeni diten! Beqaret do jene me te hapur dhe me pak kerkues. Fati do jete me ju dhe do keni nje takim qe do ua mbushe zemren. Mos flisni shume ne telefon gjate kesaj dite sepse fatura do jete e larte dhe nuk do e perballoni dot.

Binjaket

Do kaloni nje dite mjaft te lumtur sot ne pranine e atij qe keni ne krah. Tregohuni me te gatshem per gjithcka dhe do ia beni zemren mal partnerit. Edhe beqaret ne pergjithesi do kene fat. Venusi do iu ndihmoje te realizoni ate qe iu do zemra. Plutoni do ndikoje negativisht tek financat. Ulni shpenzimet e medha dhe mos ndermerrni operacione te medha financiare.

Gaforrja

Nese jeni ne cift dhe keni nje lidhje te forte, do te dyfishohet pasioni ndermjet jush dhe partnerit. Nese lidhja juaj ka probleme atehere duhet te luftoni shume qe t’i beni balle tradhtive. Klima per beqaret do jete premtuese. Perfitoni sa me teper qe te kaloni nje dute sa me te bukur! Urani do iu beje te tregoheni te matur me financat dhe do iu ndihmoje te filloni nje projekt te ri ne pune.

Luani

Ata qe jane ne cift do shkoje shume mire me njeri-tjetrin dhe do tregohen mjaft tolerante. Dita do jete e favorshme. Hena do i beje beqaret me kerkues dhe largpames. Ne nje moment te caktuar sensualiteti dhe deshira per te dashuruar do te zgjohen papritur. Ndikimi i Neptunit tek financat do jete i dyzuar. Merrini gjarat me seriozisht qe mos keni probleme te medha me vone.

Virgjeresha

Me Saturnin qe do influencoje jeten ne cift dita e sotme nuk do jete fort e mire. Nuk do jeni ne humor dhe do e keni te veshtire te vendosni dialog. Se shpejti Venusi do e rregulloje situaten. Nese jeni vetem mundesite per te bere takime do jene te shumta, por do iu terheqe me teper nje mik i vjeter. Nese merrni masa sado te paketa fusha e financave nuk do shkaktoje asnje problem.

Peshorja

Fale Venusit, sharmi dhe shpirti i toleraces do te mbizoterojne tek ciftet. Gjate kesaj dite ju do e dashuroni edhe njehere po aq shume ate qe keni ne krah. Dashuria do pushtoje edhe mendjet e beqareve. Do e merrni fatin tuaj ne dore, por duhet te shmangni aventurat shume te rastesishme. Eshte momenti i duhur per t’u marre pak me financat. Nese do blini dicka, do keni ide te mira sot.

Akrepi

Do iu pelqejne ndryshimet dhe te rejat sot dhe doni ta largoni rutinen ne dashuri. Flisni me partnerin qe edhe ai ta kuptoje kete! Beqaret do i marrin gjerat me seriozisht dhe nuk do duan aventura pa te ardhme. Disave do iu plotesohet deshira dhe do kene dashuri me shikim te pare por disave te tjere jo. Moe i lini gjarat te rrjedhin vete ne planin financiar sepse mund te keni probleme.

Shigjetari

Ndjenjat ne cift do jene me te thella sot dhe me te sinqerta. Edhe pse zakonisht nuk shpreheni shume sot do veproni me delikatese dhe do e bindni ate qe keni ne krah. Lidhjet qe do krijojne sot beqaret do jene te veshtira per t’u shkeputur. Mos beni premtime qe tani! Do beni gjithcka qe keni ne dore qe financat te ruajne ekuilibrin, madje do ulni shume edhe shpenzimet e medha.

Bricjapi

Ne jeten ne cift duhet te prisni shume gjate kesaj dite. Gjithcka do marre nje pamje te kendshme dhe do jete ne favorin tuaj. Ajo qe dukej e pamundur, do duket edhe me e lehte sot. Beqaret, fale kombinimit yjor te dominuar nga Venusi do jene te favorizuar dhe mune te takojne personin e duhur. Ne pergjithesi situata financiare do jete e qendrueshme. Gjithsesi mos merrni vendime te rendesishme!

Ujori

Jeta ne cift do jete e qete dhe e kenaqshme. Ata qe kane pasur veshtiresi do kene mundesi te pajtohen dhe rregullojne problemet. Beqaret, fale Venusit do shkelqejne dhe veshtire se do kalojne diku pa terhequr vemendjen. Do beni hapa te metejshme ne dashuri! Mos e lini veten te rrezoheni nga nje problem financiar qe mund t’iu dale para. “Luftoni” dhe ulni sa me shume shpenzimet.

Peshqit

Dita e sotme duket sikur eshte bere tamam per ju. Do kujdeseni me teper per ate qe keni ne krah dhe do qendroni me prane njeri-tjetrit. Beqaret duhet te perfitojne nga rasti qe do iu jepet per te pasur nje takim interesant. Ai do jete sa serioz po aq edhe brilant. Shmangni cdo shpenzim apo transaksion financiar sepse financat do jene te dobeta. Tregohuni te kujdesshem!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Dashi

Dielli dhe Merkuri do bejne cmos qe t’ua favorizojne sektorin qe lidhet me dashurine dhe kenaqesine seksuale. Dita per jeten ne cift do jete e mbrojtur dhe do kaloni edhe momente pasionante me partnerin. Beqaret mund te kene dashuri me shikim te pare. Edhe pse do mendoni per fejese, mos u nxitoni! Ne planin financiar, ulni shpenzimet dhe tregohuni vigjilente.
Sot qenka dita me fat :p, duhet te hap mire syte, kush e di kush me del perpara LOL
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Sot qenka dita me fat :p, duhet te hap mire syte, kush e di kush me del perpara LOL
Haha fejese??
Kur keshtu une sdi gje LOL

Lere dashin shih brinoshin tjeter pupupu
Dashuria ne horizont LOL
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Bricjapi

Ne jeten ne cift duhet te prisni shume gjate kesaj dite. Gjithcka do marre nje pamje te kendshme dhe do jete ne favorin tuaj. Ajo qe dukej e pamundur, do duket edhe me e lehte sot. Beqaret, fale kombinimit yjor te dominuar nga Venusi do jene te favorizuar dhe mune te takojne personin e duhur. Ne pergjithesi situata financiare do jete e qendrueshme. Gjithsesi mos merrni vendime te rendesishme!
Me vertet them vertet te filloj ta besoj
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Horoskopi : Parashikimi per sot

Binjaket

Do kaloni nje dite mjaft te lumtur sot ne pranine e atij qe keni ne krah. Tregohuni me te gatshem per gjithcka dhe do ia beni zemren mal partnerit. Edhe beqaret ne pergjithesi do kene fat. Venusi do iu ndihmoje te realizoni ate qe iu do zemra. Plutoni do ndikoje negativisht tek financat. Ulni shpenzimet e medha dhe mos ndermerrni operacione te medha financiare.


Sheee:D
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Ky horoskopi im ngeli duke thene qe financat i kam mire... po leri mo financat po cte bejme me te tjerat... lol
 
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Horoskopi ditor, 16 janar 2012

Dashi
Eshte Jupiteri planeti qe do ndikoje me teper ne jeten tuaj ne cift. Duke bashkepunuar me Venusin dhe Jupiterin jeta juaj do jete edhe me e mire. Per beqaret do jete nje nga ditet me te mira te vitit. Do keni fat dhe nje takim mjaft te rendesishem. Sektori i financave do influencohet negativisht nga yjet. Tregohuni shume te kujdesshem se mund te keni surpriza atehere kur nuk e prisni!

Demi
Fale ndikimit te yjeve pjesa me e madhe e cifteve do kalojne nje dite te lehte. Nese jeni te matuar dhe kene probleme financiare mundohuni te organizoheni me mire. Takimet qe do bejne beqaret nuk do iu bindin shume. Po sikur te ruanit te pakten miqesine me te? Kujdes me financat! Do filloni kot se koti aventura ambicioze por me shume rrezik. Merrni mendimin e specialisteve!

Binjaket
Ju qe jeni ne nje lidhje duhet te beni cmos qe te ndryshoni rutinen e perditshme dhe te shtoni imagjinaten. Kjo recete do jape frytet e veta. Sot beqaret do njohin dashurine e rafinuar. Ai qe do takoni do jete inteligjent dhe personalitet. Do keni te perbasjketa ne mendime, politike, fe apo edhe aspirata. Duhet t’i menaxhoni me me shume maturi financat dhe te jeni sa me te kthjellet.

Gaforrja
Jepini fund rivalitetit me partnerin tuaj sepse nese vazhdoni keshtu jata juaj do te kthehet ne ring boksi. Gjeni me cdo kusht menyrat per te filluar bashkepunimin. Beqaret nuk do vuajne nga vetmia sepse mundesite do jete te shumta per aventura. Vetem disa do gjejne gurin e cmuar. Klima ne sektorin financiar do jete e mire por gjithsesi mbrohuni. Mos beni cmenduri me shpenzimet!

Luani
Shume maturi duhet te tregoni ne marredhenien me partnerin gjate kesaj dite sepse edhe nje gje shume e vogel mund t’i “vere zjarrin” gjithckaje. Mos debatoni per politiken apo fene! Te pakten beqaret do kalojne nje dite me te mire. Mundohuni te perfitoni nga fati qe do iu jepet. Do merrni vendimet e duhura ne planin financiar sot dhe planetet do iu mbrojne ne cdo moment.

Virgjeresha
Tendenca e yjeve tregon se sot, jeta ne cift do jete e ndricuar. Nuk do e keni te veshtire te ruani nje klime harmonike dhe euforike. Qielli do kujdeset per dashurine e beqareve. Venusi do jete i favorshem, ndersa Plutoni do jene bashkepunuesi juaj. Do kete takime, perfitoni! Financat do jene te mbrojtura. Nuk do keni veshtiresi te medha. Disa Saturni do i ndihmoje te blejne ate qe kane menduar.

Peshorja
Tre planete do ndikojne ne jeten ne cift. Jupiteri do sjelle nje krize romantizmi fale iluzioneve tuaja, Saturni do iu vere perballe nje zgjedhjeje, ndersa Hena do iu beje te nermerrni shume rreziqe. Tregihuni te kujdesshem sot! Edhe beqaret duhet te mendohen mire para se te veprojne. Per te hequr ankthin do shpenzoni shume kete te hene dhe financat do te dobesohen.

Akrepi
Saturni, planet me te cilin eshte veshtire te jetosh, do vazhdoje te influencoje jeten ne cift. Nga ana tjeter Plutoni do iu frymezoje te vendosni cdo gje ne rregull. Situata do jete me e mire se nje dite me pare! Beqaret do jene gati per te krijuar nje lidhje, por duhet te bejne kujdes mos fiksohen pas dikujt qe nuk eshte i lire. Transaksinet financiare nuk keshillohen. Beni edhe pak durim!

Shigjetari
Lidhja me partnerin do te forcohet sot dhe do kujdeseni me teper per te. Nuk do ua vini shume veshin atyre qe duan t’iu prishin pune. Beqaret nga ana tjeter do i marrin gjerat me seriozisht, por nuk duhet te nxitohen per asgje. do argetoheni dhe do flirtoni! Sektori i financave do jete mjaft i privilegjuar. Mund t’iu vije nje shume te ardhurash nga familja dhe do realizoni disa deshira.

Bricjapi
Asnje planet nuk do te peshtjelloje jeten tuaj ne cift dhe Hena do iu jape mbeshtetjen e saj te pakushtezuar. Nese marredhenia ka qene pak e tensionuar cdo gje do te qetesohet! Nese jeni beqare do jene mjaft te perkedhelur dhe do keni suksesin qe prisnit. Pergatituni! Mos e lini per neser rregullimin e problemeve financiare. Perfitoni sot nga mbeshtetja qe do iu jape Saturni.

Ujori
Ambienti ne lidhjen tuaj nuk do jete e mrekullueshme. Kush e ka fajin? Urani do iu beje ta ndryshoni here pas here humorin dhe sado i duruar te jete partneri do lindin debate. Merkuri do influencoje takimet per beqaret. Do keni shume fat, te cilin duhet ta shfrytezoni. I njejti planet do iu ndihmoje edhe me financat. Perfitoni sa me shume nga situta qe do krijohet por mos shpenzoni me sy mbyllur.

Peshqit
Prezenca e Saturnit do iu beje me nazeli ndaj partnerit tuaj. Ky i fundit i cuditur nga sjellja juaj, e cila do jete shume ndryshe nga cka qene nuk do dije c’te beje. Beqaret, fale konfigurimit te yjeve, do kene nje eksperience mbreselenese, por qe nuk do jete shume e lehte per t’u jetuar. Yjet do i mbrojne financat tuaja dhe situata do jete e qendrueshme. Do jeni te kujdesshme me cdo gje.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Horoskopi : Parashikimi per sot

Bricjapi
Asnje planet nuk do te peshtjelloje jeten tuaj ne cift dhe Hena do iu jape mbeshtetjen e saj te pakushtezuar. Nese marredhenia ka qene pak e tensionuar cdo gje do te qetesohet! Nese jeni beqare do jene mjaft te perkedhelur dhe do keni suksesin qe prisnit. Pergatituni! Mos e lini per neser rregullimin e problemeve financiare. Perfitoni sot nga mbeshtetja qe do iu jape Saturni.
Si shume po me del mua ky horoskopi por me qe do ma mbeshtese hena sot po rri i qete :D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Horoskopi : Parashikimi per sot

Binjaket
Ju qe jeni ne nje lidhje duhet te beni cmos qe te ndryshoni rutinen e perditshme dhe te shtoni imagjinaten. Kjo recete do jape frytet e veta. Sot beqaret do njohin dashurine e rafinuar. Ai qe do takoni do jete inteligjent dhe personalitet. Do keni te perbasjketa ne mendime, politike, fe apo edhe aspirata. Duhet t’i menaxhoni me me shume maturi financat dhe te jeni sa me te kthjellet.


Sheeee,sa mir une:D
 
Top