iPhone i ardhshëm pritet të vijë me tri kamera

Frank

Kthim ne Origjine!
iphone-11-2019-tripla-fotocamera-1200-696x479 (1).jpg

Mungojnë disa muaj nga hedhja në treg e iPhone-it të ri, që do të karakterizohet nga një dizajn pothuajse identik me gjeneratën e mëparshme, me përjashtim të pjesës së pasme.
Risia e këtij modeli është sistemi fotografik, i cili do do të ketë tri kamera të vendosura brenda një kuadrati të vogël.
Gjithashtu, mbërrijnë parashikimet edhe mbi iPhone 2020.
Sipas analistit Ming-Chi Kuo do të ketë dy modele me lidhjen 5G dhe një me LTE.
Dhe të gjithë smartfonët e ardhshëm të Apple do të kenë ekranin Oled, por gjithmonë duhet të ketë një diferencim në madhësi.
Modeli më i vogël do të jetë 5,4 inç në krahasim me 5,8 aktualisht dhe modeli ”Max” do të rritet nga 6,5 në 6,7 inç.

ATSH
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Huawei P30 Pro ka 4 kamera, 3 prapa e një para.
Të njëjtën gjë do të bëjë edhe I-phone.
Nuk është risi në botë kjo gjë.
 

Drejtori

Leri Minat......
Staff member
mire dy kamera po e treta cduhet? :p
 

Artin

Anëtar i Respektuar
1 kamerë për veten (selfie)
+
1 për telefoto (për largësi)
+
1 me kënd të gjerë
+
1 kamerë "time-of-flight" (shihni Wikipedian për shpjegimin)
+
fokusim me lazer (për foto në errësirë)
 
Last edited:

Drejtori

Leri Minat......
Staff member

Drejtori

Leri Minat......
Staff member
Thash un me 3 kom do dal kur ta blej :p
Po ti i bie te dalesh me 4 :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :p :p
Me kete imagjinate qe ke nuk ka telefon te te kufizoje ne lidhje me kembet.. LOL LOL Te rencin kembet kokes jarebi. :p LOL LOL :D
 

Drejtori

Leri Minat......
Staff member
O ti vdeksh pervers i dreqit po un me gjith nje pateric me behen 3 kom, ti do i thysh te dyja komet plus 2 paterica tu bon 4 :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :p :p
Harrove e kemben rezerve o perverse pse vec patericave dhe dy kombve nuk kemi nje kembe qe rrime pingul mbi ju neve.. LOL LOL :D :D
 

Drejtori

Leri Minat......
Staff member
O ti vdeksh jarebi ajo koma tjeter tu thaft qi ne rrenx ishalla pervers i ndyre qe je :p :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
U me marc pleshtat ty qe me shan kemben qe e kam si syte e ballit. LOL :D :D
Peshty shpejt tre here ne toke qi mos me zer mallkimi te te bera hasha te bera. :D :D
 

Drejtori

Leri Minat......
Staff member

Drejtori

Leri Minat......
Staff member
Ahhahahaahahahhaahahhahahaha
Sma ha krymi jo mos mqaj hall :p
Pastaj se zen mallkimet shtrigen mo :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Po te mallkova un krymi te ben te shtosh peshe keshtu qe mos ver doren n'zjarr he xhan. LOL :D :D :D
 
Top