Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Mendoj Se Te Gjithe Kemi Dicka Qe Sna Pelqen Ke Vetja Jone Zokonet Qe Kemi Prsh Trupi Fytyra Karakteri Mendimet Qe Kemi Per Ke Vetia Jote Cfare Ste Pelqen


Mua Sme Pelqen Besimi Qe Ju Jap Njerzve Ciltersia Qe Tregoj Me Ta Kjo Gje Shume Here Me Ka Lenduar Sa Here Them Do Ndryshoj Por Perseri I Besoj E Urrej Kete Zakon Te Keq Qe Kam :S Po ju Cfare Sju Pelqen ?
 

alberto

Waiting for...
Titulli: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Njeriu shume pak i veren te metat e veta. Kjo eshte ngjashem me shembullin: nese sheh per te paren here nje gje te shemtuar do te befasohesh, por nese vazhdon dhe e sheh cdo dite atehere do te mesohesh dhe nuk tu duket e shemtuar. Keshtu edhe tek vetja, qofte ne trup apo edhe veset tona veshtire qe i pranojme.
Atehere une tek vetja ime nuk e pelqej (per te mos thene e urrej ne extreme) perparesine qe ju jap tjereve ndaj vetvetes, ku shpesh e i vuaj pasojat. Sidoqofte dikush duhet te vuaj.
 

scorpione29

Anëtar i Respektuar
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

.....ka gjera qe me pelejne...po edhe shume karakteristika qe nuk me pelqejne....ndonjehere ato mendime behen me te forta se vete njeriu...edhe pse ndonjehere eshte shume here me mire...te besh sikur nuk kupton...nuk degjon....nuk shef....( por nje force e brendeshme te detyron te mos i i njorosh, sepse perndryshe ,do te kaloje ne ndjenjen e inferioritetit, gje qe sme pelqen ta provoj )...per kete arsye kalon ne ekstremin tjeter, edhe pse brenda vetes , me shpirte nuk e do nje gje te tille....
.....qe ndonjehere i shikoj gjerat me mikroskop, duke u thelluar ne thelbin e tyre...duke mos nenvlehtesuar asnje detaj....ndonjehere eshte me mire te jesh siperfaqsor...pa e vrar mendjen per gjithcka qe me rrethon ....sepse ne fund te fundit ...asgje nuk ndryshon....ne kete bote ku rivaliteti , eshte bere mision per te gjithe ...ne lufte kunder te gjitheve
ku gjithmone do te dale dikush qe (che cerca in tutti i modi di farti male, anche verbalmente) dhe ti ne krahun tjeter detyrohesh te mbrohesh...ndoshta edhe duke gabuar.....gje qe ne shpirte te vret me shume se sa e para....
.....qe jam person shume sensibel...qe ndonjehere dikush perfiton nga kjo...megjithate ...ndonjehere me pelqen te jem keshtu....sepse ne kete bote te eger ka nevoje per pak, sensibilitet ,per pak embelsi...per te kontrastuar realitetin e hidhur......
 

MasteR

I'm offline
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Jam cik tip qe nevrikosesm shpejt dhe melxitem shpejt
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Impulsiviteti,.dhe vendimet e marra nga vetja kundrejt te tjerve,..nuk bej mbrapa dhe kur duhet ,ose me kushton ne nje kosto te madhe,.ky eshte gabim,..megjithe ate duke kaluar vitet njeriu piqet meson te toleroi te behet me elastike dhe me duruuar,..rigoriziteti qe ke ndaje te tjerve nuk duhet ta pretendojme ne te njeten shaklle nga te tjeret kundrejt neshe.Njerzit shpeshe gabojne se nuk dine,.veprojne sepse nuk dine forme tjeter veprimi ose sjellje,.gjithkushe ka te drejte te nje mundesie te dyte,..dhe kjo na krijohet dhe e krijojme tek te tjeret nga toleranca dhe falja,.e ndersjellte..ne mardhenje qofshin shoqerore,.sociale apo dashurie..!
 

sensuu

sweet
Titulli: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

spo me pelqen kjo ngjyra e flokeve qe i kam ly......:(
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

:kallash::kallash: Sinceritetin qe njerzit e marrin si dobsi
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

qe jap mundesi te dyta ke njerzit qe e di qe sja vlen ...
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Kush ka then Besimin, Sinqeritetin apo te tjera si keto mendoj se nuk jan te meta tujat keto qe duhet te mos i pelqeni tek vetja........keto jan te meta e te tjereve qe nuk ua vleresojn.


I kam ne doza te vogla te metat per fat te mire :p
 

Favore

Member
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Nuk dorezohem kur e bindur jam se jam e sakte qofte dhe edhe me nje mashkull une e sfidoj deri ne pike te fundit.
 

Mon Cheri

Anëtar i ri
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

ska njeri perfekt,po un me duket se kam me sh te meta sec duhet :p..nevrikosem shpejt e her-her dhe pa arsye,prekem shum,kam dhen shum perpara dhe merja pak,tani me japin po sdi te vlersoj,jam pak tip i ftoht nuk di te shpreh mir cfar ndjej dhe pse jam sh romantike ne shpirt nuk arrij ta shpreh sa duhet..ndoshta dhe kam harru nojgje :D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Njeriu gjithmone e ka te veshtire te pranoje gjerat e veta qe ka gabim,dhe keta gabime ose mangesi ne shumicen e rasteve vihen ne dukje nga te tjeret...Shpeshhere neve na duket vetja perfekt ne cdo aspekt,mendojme se jemi te paarritshem,por cdokush ka te metat e fshehura por na dalin ne pah atehere kur vertet zhgenjehemi...Nqs ndodh te zhgenjehemi nga sinqeriteti i tepert e quajme gabim,te mete tonen,por ndonjehre gjerat sjane ashtu sic duket,ndoshta dikush tjeter ate gabim tendin,sinqeritetin,ta vlereson....Une jam nje njeri mbush me te meta,kot nuk quhem njeri...Njeri=i gabueshem.....E meta ime me e madhe eshte elasticiteti qe tregoj ne shume gjera,ndonjehre ne rrethana te caktuara dhe me disa njerez gjerat ndoshta duhen prere me ''sepate'',por gjithmone kemi nje justifikim,ose nje ''arsye''qe i lejojme te ndodhin disa gjera....
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

ndihem perfect.........
 

monda

Member
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

merzitem shpejt dhe jam e padurueshme
 
Titulli: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Nuk ju jap shume rendesi gjerave nuk llogaris qe nga veprimi im mund ti mbetet hatri tjetrit..
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Te kesh ''zemer'',e mete e pakushtezuar por njekohesisht fatale...
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Asgje :D
Edhe se te tj i mendojne difekte une ncuk edhe se mund te permiresoj ket e di :)
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Ke Dicka Qe Ste Pelqen Ke Vetja Jote

Besoj me shum sec duhet.....................................
 
Top