Krijimet e muajit Shtator 2019

Krijimet e muajit Shtator 2019


  • Totali i votuesve
    22
  • Poll closed .

MrCool

Simple
Me bere ta rilexoja, vetem per ate “gati gati pa asnje gabim drejtshkrimor”. Thash ca ka bere vaki, por qe gjeta ca gabime, gjeta. Gjynah, gjithsesi mendoj jane bere nga shpejtesia.
Personalisht, nje shkrim kushedi sa i bukur te jete, nese ka gabime ne te shkruajtur dhe shenja te pikesimit, nuk me terheq fort. Por, me qe ketu shkruajne njerez te cilet nuk e kane profesion, por thjesht pasion, nuk duhet ti jepet aq shume rendesi.

Kam lexuar libra te paredaktuar, te pabotuar nga njerez qe i thone vetes poet apo shkrimtar dhe tmerrohesh kur e sheh se sa dobet jane ne kete aspekt.
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Personalisht, nje shkrim kushedi sa i bukur te jete, nese ka gabime ne te shkruajtur dhe shenja te pikesimit, nuk me terheq fort. Por, me qe ketu shkruajne njerez te cilet nuk e kane profesion, por thjesht pasion, nuk duhet ti jepet aq shume rendesi.

Kam lexuar libra te paredaktuar, te pabotuar nga njerez qe i thone vetes poet apo shkrimtar dhe tmerrohesh kur e sheh se sa dobet jane ne kete aspekt.
Kam une ca libra qe te vjen siklet ti lexosh, vetem nga gabimet ne redaktim
 

Soulmind

oNcE...
Personalisht, nje shkrim kushedi sa i bukur te jete, nese ka gabime ne te shkruajtur dhe shenja te pikesimit, nuk me terheq fort. Por, me qe ketu shkruajne njerez te cilet nuk e kane profesion, por thjesht pasion, nuk duhet ti jepet aq shume rendesi.

Kam lexuar libra te paredaktuar, te pabotuar nga njerez qe i thone vetes poet apo shkrimtar dhe tmerrohesh kur e sheh se sa dobet jane ne kete aspekt.
Prandaj libri ka redaktor. cdo liber letrar nuk bktohet shqeto sic e shkruan autori. Por ka korrektor dhe redaktor letrar madje. Te jesh perfekt ne gjuhe eshte profesion me vete.
E dyta,sot me ckam lexuar te pakten une gramatika nuk eahte me statike si dikur me shenjat r pikesimit. sot vihet e hiqet "pika" ne varesi te autorit. ku do te vere theksin, arsyen mesazhin. Etj. Dhe keto analiza ketu,te pakten tek ky forum, rreth shenjave te pikesimit jane bere shume bajate. Per me teper kur mendo qe shkruajme nga teli e na shtyp gishti shkronjat tjeter per tjeter. Ndaj hiqni Dore! :p
 

Soulmind

oNcE...
Mos u shfajsoni duke then ua ka fajin teli per gabimet drejt shkrimore po thoni e kan fajin gishtat e trash ose thonjt pa prer lol lol lol
nuk thash e ka fajin teli. thash shkruajme nga teli dhe na shtypin gishtat shkonjat tjeter per tjeter. pra ka 2 mundesi: o kemi tel me ekran te vogel ose gishta te trashe :p Une psh i kam te dyja kto problematika :p
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Votimi mbyllet neser, nese deshironi kushtojini pak minuta dhe votoni :)

komentoni po aq, vlen nje 5 minutsh i jetes suaj per mundin e per lodhjen e atyre krijuesve :)
 

iva

Njeriun, sa pak e gjej te njeriu!
Urime te gjitheve!
Une sjam nje kritike letersie,qe te bej nje analize te cdo shkrimi.
Une votova ate qe me terheq me shume,pa u vene re figurave letrare e rendit te fjalive.
Na dhate nje ndjenje nga bota juaj dhe meritoni nje ‘Bravo’ shume te madhe qe te gjithe.
Vota ime shkon per 3,nuk e di pse ky lloj shkrimi terheq me shume boten time,ndoshta me beri te ndjeja nje moment nje ndjesi te tille.
Faleminderit gjithesecilit per kohen qe i kushtoni ketyre rreshtave qe ti percillni te ne!
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Edhe ky muaj mbaroi dhe me ne fund mund te urojme fituesin per muajin Shtator.

E kush eshte fituesi? Jeni kurioz?

tok tok @Frank .... :)

Po @Frank eshte fituesi per muajin Shtator me temen Brishtesi Mendimesh

me Klithma e një shpirti te vrarë !

70513261_478672309531983_8503383459023028224_n.jpgTani le te vazhdojme me zbulimin e konkurenteve te tjere1. Maktub - @Vvetoni

2. Britme shprese - @ZHIGO4. Te dua ..mos me harro! - @Monique5. Shpresë - @Jetmira

6. Te Kerkoj ne cdo pike shiu - @Dorina
7. Hana - @Soulmind


8. E dikurshmja! - @Senseo


9. Brishtesi e larget.... - @NeVertiti


Ju faleminderit te gjithve , jeni thjesht te mrekullueshem :)

Shihemi muajin tjeter :)
 

Didi

C'est la vie.
Urime! Ama Frank, ato gabimet drejtshkrimore nuk te falen. :p


@Vvetoni , por qe se mendoja se do kishe derguar ti! Se isha akoma tek ajo qe sdoje :p
Ama, nga nderlikimi shkrimit e mendimeve sikur me ngjasonte me ty. Te lumt!


O @ZHIGO filozofi, qenke kthyer :p
 
Last edited:

Soulmind

oNcE...
Po shikoja tani komentet. ua Franku paska qene qe i paska vene titullin poezise Hana: "Edhe une shkruaj" hahaha

Kjo me cuditi, zhgenjeu! Paksa.
Pse do thoni ju?
Sepse une besoja se njerezit te cilet shkruajne, jane aq te afte te kuptojne cdo lloj gjinie, poezie apo poeme.
Klasike apo moderne, realiste apo abstrakte!
Mund te mos jene dashamires se "xy" vargu, ashtu sic dhe une nuk pelqej cdo gje te shkruar, por kurrsesi moskuptues te vlerave poetike!
Kjo kshu sa per nje ide te pergjithshme dmth, jo pse ajo poezi paska qellu te jete e imja. lol
 
Top