Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

griselda

New member
Kam nje detye ne shkolle e me duhet te pergatis 7 kontrata me objektet perkatese.....nqs keni mundesi mund te me postoni modele kontratash..:)

kontrate shitje; objekti dyqan
Kontrate qeraje; objekti veshje
Kontrate emfiteoze; objekti ndertese
Kontrate sipermarrje; objekti rikonsrtuksion i nje spitali
Kontrate huaperdorje; objekti nje garazh
Kontrate komisioni; objekti nje kompleks vilash pushimi
KOntrate huaje; objekti nje shume te hollash
 

Bessy87

Anëtar i ri
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Hahaha....ju paska rene ne qafe kestrini eee :)
 

griselda

New member
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

pa shiko mos te hyjne ne pune
ska shume gjera
Java 2 - 3 - Kontratat
Shume flm evi..por kjo faqe nuk me hyn shume ne pune sepse un kam dhe lenden e drejte detyrimesh qe ne teori ka shume ku tregohen te drejtat detyrimet permbajtjet e kontratave etj etj ...por doja modele qe ta kisha me te lehte ne berjen e detyres :)..
 

Bessy87

Anëtar i ri
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

do te perpiqem te gjej kontratat qe kam pas dorezuar vet, mgjs me objekt-kontrate te ndryshem nga keto (besoj se si model do te te ndihmonin) por nuk te jap fjalen se do ti dergoj me siguri pasi e kam formatuar pc para ca kohesh dhe humba shume materiale ne te :(
 

griselda

New member
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

do te perpiqem te gjej kontratat qe kam pas dorezuar vet, mgjs me objekt-kontrate te ndryshem nga keto (besoj se si model do te te ndihmonin) por nuk te jap fjalen se do ti dergoj me siguri pasi e kam formatuar pc para ca kohesh dhe humba shume materiale ne te :(
Shume flm bessy :)..dhe pse mund te jene me objekte ndryshe nga ato qe kam un perseri me zgjidhin shume pune..flm
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Sa eshte limiti i fjaleve (faqeve) per kete detyre e dashur? Nqse eshte i shkurter atehere kerkon nje kontrate teper te thjeshte. Nqse eshte shume faqe - kerkon nje kontrate te detajuar. Pa dashur te te ngaterroj, me thuaj limitin e faqeve dhe me pas do te postoj nje skelet sipas tyre.

Me sukses.
 

griselda

New member
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Sa eshte limiti i fjaleve (faqeve) per kete detyre e dashur? Nqse eshte i shkurter atehere kerkon nje kontrate teper te thjeshte. Nqse eshte shume faqe - kerkon nje kontrate te detajuar. Pa dashur te te ngaterroj, me thuaj limitin e faqeve dhe me pas do te postoj nje skelet sipas tyre.

Me sukses.
Nuk na ka thene gje per limitin e faqeve ne kontrate ...Na ka thene qe i do te detajuara dhe jo thjesht si kontratat e notereve...psh nje shembull kontrate qeraje qe na dha kishte 20 nene ku u tregonin te drejtat dhe detyrimet e seciles pale etj etj me duket dhe ishte 10 ose me shume faqe se nuk e kam per momentin kontraten... do me vije shume ne ndihme me ato skelete kontratash :) ..shume shume flm..:)
 
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Kontratat nuk kane ndonje veshtiresi ,mjafton te percaktosh palet ne kontrat,qellimin ,bazen ligjore dhe detyrimet apo te drejtat e paleve ne kontrat.
Gjithsesi une kam disa kontrata ketu ,dhe do ti nis keto dite ose ne pm ose ketu .
 

griselda

New member
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Kontratat nuk kane ndonje veshtiresi ,mjafton te percaktosh palet ne kontrat,qellimin ,bazen ligjore dhe detyrimet apo te drejtat e paleve ne kontrat.
Gjithsesi une kam disa kontrata ketu ,dhe do ti nis keto dite ose ne pm ose ketu .
Shume flm ida...:)
 

Bessy87

Anëtar i ri
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

griselda me co ne pm nje adrese emaili ku mund te te dergoj kontratat
 

Kaltra

New member
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Lexova temen qe keni hapur dhe si anetar i ri do ju lutesha nese keni mundesi te me ndihmoni dhe mua me disa nga keto kontrata qe me nevojiten:


1. Kontrate huaperdorje. Objekti: Nje zyre.
2. Kontrate sigurimi. Objekti: Nje pikture.
3. Kontrate depozite. Objekti: Stolite ne nje hotel.
4. Kontrate qeraje. Objekti: Nje shume te hollash.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Lexova temen qe keni hapur dhe si anetar i ri do ju lutesha nese keni mundesi te me ndihmoni dhe mua me disa nga keto kontrata qe me nevojiten:


1. Kontrate huaperdorje. Objekti: Nje zyre.
2. Kontrate sigurimi. Objekti: Nje pikture.
3. Kontrate depozite. Objekti: Stolite ne nje hotel.
4. Kontrate qeraje. Objekti: Nje shume te hollash.
Une di nje vend ku shpjegohet cdo gje hap pas hapi e di kush eshte....LIBRI Shko dhe studjoje se do dalesh ne pune nje dite dhe mbase forumi sdo jete me...
 

Kaltra

New member
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Une di nje vend ku shpjegohet cdo gje hap pas hapi e di kush eshte....LIBRI Shko dhe studjoje se do dalesh ne pune nje dite dhe mbase forumi sdo jete me...
Faleminderit per pergjigjen tende. Librin e di une se ku ndodhet. Me ndihmon dot me ndonje model, kete te pyeta? Per pjesen e punen ti mos u shqeteso fare. Lerma mua ne dore.
 

ricky_ch

******

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Faleminderit per pergjigjen tende. Librin e di une se ku ndodhet. Me ndihmon dot me ndonje model, kete te pyeta? Per pjesen e punen ti mos u shqeteso fare. Lerma mua ne dore.
Une modelet i gjej gjithmone ne liber po ta shfletosh do i gjesh edhe ti nuk po tallem
 

Kaltra

New member
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

A ke modele te gatshme apo jo? Kaq me duhet. Flm dhe per linkun
 

ricky_ch

******
Pe: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Një libër tjetër për Kontratat tek Scibd:

KONTRATAT
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

A ke modele te gatshme apo jo? Kaq me duhet. Flm dhe per linkun
Moj spo tallem libri eshte plot me modele qe te udhezojne si ta krijosh nje ti...
 
Top