Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Ultraviolet

Love me like my demons do ☻
Pe: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

tradhetia... pse tradhetohet partneri? sepse sben per ne! Ateher cfare kuptimi ka te mos thuash asigje dhe te vazhdosh lidhjen?
Nese e ben nje her ke per ta ber dhe heren e dyt per te njejtin motiv...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

keshtu me pelqen dhe mua te mendoj,s`besoj ta ken seriozisht:(
Ka 2 kategori njerzish, ata qe implikohen ne nje lidhje dhe ata qe e kane vetem per te kaluar kohen/argetim. Ata qe jane te implikuar, veshtire ta besoj qe do e perserisin gabimin, aq me shume nqs do jene te "kapur" ( parteneri jetes do e kuptoj per tradhetine) dhe nga kjo do kene pasoja te ndryshme - ndarje, divorce, mungesa femijeve apo varet nga rasti. Dicka qe te bene dem, nuk e perserit me, se askujt si pelqen te vuaj..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Epo ka njerez qe ndryshojme..pse ti fusim te gjithe ne te njetin these?
Mbase e kuptoj heren e pare qe tradhetoj qe beri gabim...dhe heren e 2 se perserit me...
Pajtohem me ty sweety !
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Nuk jam dakort me kete!! Njeriu ndryshon dhe cdo njeriu i jepet nje shans i dyte mqs shpresa ekziston ateher bashk me te eshte edhe Ndryshimi.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Jo domosdorshmerisht...Pastaj varet edhe nga rrethanat e tradhetise...Nese tradheton iher One night stand,ok ishte nje moment dobesie...Nese tradhetohet se ai tjetri qenka me i bukur,se partneri im,ose ai tjetri shih ben dhurata,esshte me i qeshur,me karagjoz,atehere kur e le partnerin per dike tjeter,nje dite do lere edhe ate te ''riun'' per dike tjeter,qe do jete me interesant se ai i tanishmi...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Pe: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Jo domosdorshmerisht...Pastaj varet edhe nga rrethanat e tradhetise...Nese tradheton iher One night stand,ok ishte nje moment dobesie...Nese tradhetohet se ai tjetri qenka me i bukur,se partneri im,ose ai tjetri shih ben dhurata,esshte me i qeshur,me karagjoz,atehere kur e le partnerin per dike tjeter,nje dite do lere edhe ate te ''riun'' per dike tjeter,qe do jete me interesant se ai i tanishmi...
E ketu varet, si ndodh "tradhetia", nqs ai/ajo njeh dike te ri, nuk ka me deshire te vazhdoj lidhjen ne te cilen ndodhet, dhe i ve pike asaj, per te filluar nje te re, nuk eshte problem ( jeta tij/saj, zgjedhja secilit).
Por nqs duke gjetur nje partener te ri, vazhdon te mbash dhe te vjetrin, dmthn ulje per te palet ( e reja dhe e vjetra), e reja sepse pranon te jete e 2, e vjetra se pranon te jete e tradhetuar ( aq kohe sa e dine, ose kur e marin vesh vazhdojne lidhjen per faktin qe e duan individin...).
 

Soulmind

oNcE...
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Zhigo do i pergjigjej keshtu kesaj teme:
Nqs tradheton nje here ke 2 mundesi: ose ti largohesh perfundimisht asaj gjeje, ose te tradhetosh perher. Ama nqs e ben 2-3 here, ben vaki dhe e ben perher.. Ketu flas per cdo ves te keq, jo thjesht per tradhetine.
 

Milanisti

Kontributor
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Po,nese e ben njehere,nuk te ben pershtypje edhe dyta,e treta e me radhe.por mua me habit nje gje,pse u drejtohen meshkujve kur vjen puna tek tradhtia? Tradhtia nuk ka gjini.tradhtia eshte cyshtje karakteri.
 
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Meshkujt jane ata te cilet tradhetojne me se shumti...!

Une do thesha varet nga situata,cfare e shtyu te tradhetoje dike psh dhe karakteri.ndryshon puna kur flasim per don zhuanet qe e kane te udhes kete....

Gjithsesi nje gje e kam kuptuar shume mire..qe mashkulli mund te tradhetoje ne cdo moment akoma edhe kur ai shkon mire dhe e do partneren e tij,ndersa femra gjithmone e ka nje arsye qe e shtyn drejt tradhetise (pa dashur ti arsyetoj) shpesh edhe fakti qe ajo sndjen me asgje per partnerin e saj!
 

dangerous

Moderatorë
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Në tradheti jan te barabart të dy gjinit se ndryshe nk quhet tradheti oooooo njerez :)
 
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Kush e tha Dange?
Po nese nje i-e martuar shkon me nje beqar-e kush eshte tradhetari ketu apo qe te dy serish!?
 

dangerous

Moderatorë
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

O WOW , per ketë pyeti njerezit ti

Unê e thashê si gjini e jo nga ana a janë tē marturar apo jo
 
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Ah ok mendova se e kishe me ate ndarjen e gjinise kush me shume e kush me pak,sigurisht qe kur ajo ndodh quhen tradheti pavaresisht gjinise! :)
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Thone qe meshkujt...por meshkujt me ke tradhetojne apo me dorianen lol
 

ZHIGO

wish me well...
Titulli: Kush tradhton nje here e ben gjithe jeten :(

Zhigo do i pergjigjej keshtu kesaj teme:
Nqs tradheton nje here ke 2 mundesi: ose ti largohesh perfundimisht asaj gjeje, ose te tradhetosh perher. Ama nqs e ben 2-3 here, ben vaki dhe e ben perher.. Ketu flas per cdo ves te keq, jo thjesht per tradhetine.
do te shtoja vetëm , kaq ,,

që kur te del sikleti...nuk numrohen më me gishta , por me bllok shenimesh :LOL:
 
Top