Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Jetmira

Jetmira
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

mendoj se femrat, sepse mund ta ngacmojn meshkuj te tjer e ai mund tbehet xheloz e per ktearsye shum cifte zihen shpesh me njeri-tjetrin

Marla

VIP

Po femrat mo femrat, edhe meshkujt si femra natyrisht

kitrra 123

plak gjufurrak

Meshkujt, eshte normale kjo, dhe kete per te vetmen arsye sepse ua ndeprejne femres ligjeraten shterrpe 48 oreshe. Epo ku keni pare juve t'ia nderpreshe tjetrit fjalen ne mes dhe te mos kete kacafytje :sho:

Kur zihet nje mashkull me nje femer fajin se ka asnje nga ata, e ka dashnori/ja :p

Marla

VIP

M ligjeraten shterrpe 48 oreshe
Varet me ca femrash ke pas te besh ti. Une pershembull e kam ligjeraten pjellore 2 minutshe :D

Quku

Marakli Krapit

Gjithmon une e kam fajin :p qe habitem si bufi :D

LoSsT

VIP

Me aq trru sa kan grat, nuk do shum per te dhene nje pergjigje te sakte se kush eshte shkaktar. Bema me e madhe e gruas me te "zgjuar" ishte te mos zihej me veten e vet, lol

Yellow Redhead

angels walk among us

Do them fuqishem, meshkujt. Nga eksperienca familjare,personale nder vite!
Meshkujt jane arsyeja e pare e gjithe turbullirave shpirterore.
Duhet te dish ti sjellesh

ZHIGO

wish me well...

me perkujdesjen me te madhe , me efikasitetetin dhe finesen me te madhe po ngre lart doren e djathe, gjithashtu po me te njejten menyre ngr lart dhe doren tjeter , dhe them me fusni nje te kilikosur qe te qesh pak me kto lart. Po i shtyp butonat me kok nderkoh ,

na sillni argumenta , sepse ti hedhesh faj gjinis tjeter eshte shume e thjeshte :)

Monique

Shine like a Moon!
Staff member

Faji eshte relativ ...ne cdo cift fajin e ka gjithnje njeri, por qe te arrish ne konkluzionin se cili duhet te analizosh rastin
Dmth analizojme shkakun qe te shkojme te pasoja
Jane shume diverse rastet....

Vvetoni

Anëtar

Femrat :p A çka janë femrat :p ahahah , le se po baj hajgare .

Mendoj se kur vjen puna të fajësimi i njëri tjetrit, gjithçka ka mbaruar. Sepse në ato momente faji mbetet jetim, dhe që të dy mbesin me gishta drejtuar njeri-tjetrit , "jo ti e ke fajin" , dhe kjo është fund. Për me tepër se shkaku, konsideroj se janë pasojat që lenë veprimet e çdo kujt në jetë ato që duhet fajësuar, ne nuk i mendojmë veprimet dhe qajmë për pasojat.

Arfenilla

Themelues i Forumit

Faji eshte jetim keshtu e thot populli lol por kur nuk ta don zemra pse mos te pranosh humbjen por mundohesh ta perulesh veten ne ate pik shum te ulet , kam fjalen per te dy gjinit.zenkat pa nje shkas te fort nuk fillojn! keshtuqe kujdes kujdes kujdes mos e sjell punen deri ne ate pik.

Soulmind

oNcE...

Varet nga cifti... s'mund ti pergjithsosh... Nese do flisja per rastin tim.. Une jam , lol, jo shumicen e rasteve por perhere(ne ato rralle raste kur mund te kemi zenka),

p.s. o arf flitet per zenka pa zarar mi.. pa zenka ska dashuri :D

Last edited:

SteriotipiB

New member

Varet, pa shkaktuar debat dhe pa me akuzuar si maskilist po them se jane femrat...

Pse?

Kane manine te kontrollojne dicka sidomos kontroll ne fshehtesi dhe gjithmone meshkujve u hiqen si indiferente... :p

kitrra 123

plak gjufurrak

Varet me ca femrash ke pas te besh ti. Une pershembull e kam ligjeraten pjellore 2 minutshe :D
Dy minuta, ueeeeeeee , jo mo une dy minutat e pare nuk degjoje fare jam i shperqendruar ne shikim dhe vrojtim :fiu:
:druprapanice:Ata qe duhen e torturojne njeri-tjetrin. Ka periudha qe nuk grindemi fare. Atehere me pushton nje trishtim, pasi me duket sikur nuk e dua me. Kur filloj "te grindem" qetesohem dhe them me vete "E dua!". Doemos, une nuk them qe jeta te kaloje ne grindje, vetem se pa caste zenkash, s'ka dashuri ...
Dritero Agolli
:druprapanice:

sensuu

sweet

meshkujt jane shkaktar......por zenken e fillojne femrat,meshkujt skane aq guxim per ta filluar dhe per tu perballur :p
nuk dine te sjellin argumenta....le te themi qe sdine as te formojne nje fjali deftore :D

Last edited:

Marla

VIP

Dy minuta, ueeeeeeee , jo mo une dy minutat e pare nuk degjoje fare jam i shperqendruar ne shikim dhe vrojtim :fiu:
:druprapanice:Ata qe duhen e torturojne njeri-tjetrin. Ka periudha qe nuk grindemi fare. Atehere me pushton nje trishtim, pasi me duket sikur nuk e dua me. Kur filloj "te grindem" qetesohem dhe them me vete "E dua!". Doemos, une nuk them qe jeta te kaloje ne grindje, vetem se pa caste zenkash, s'ka dashuri ...
Dritero Agolli
:druprapanice:
Tani jeta nuk shtyhet me gerr gerr o kitra. Populli yne thote ai qe te rref te do kshu qe zenkat nuk bejne pjese ne dashuri them une :p

kitrra 123

plak gjufurrak

Tani jeta nuk shtyhet me gerr gerr o kitra. Populli yne thote ai qe te rref te do kshu qe zenkat nuk bejne pjese ne dashuri them une :p
Ku di une mo pse mos kisha jeten fushe me lule :gjuhe:kishte dhe therrat e saj ajo virane ama ca grrithje edhe dukeshin te embla pastaj kur takoja ndonje lule :kafeja:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Me martese, ciftet kompletojne njeri-tjetrin. Aty ku ka dashuri, ka edhe zenka, ka edhe xhelozi, perveq xhelozise se tepert e cila eshte semundje psikologjike.
Fajtori shpesh here mbetet jetim, me apo pa deshiren tone.
Sa me shume qe ciftet e njohin njeri-tjetrin, momentet kur plasin zenkat, rregullohen shpejte dhe lehte apo tejkalohen me nje super qetesi.
Sa me pak qe e njeh partnerin, e fajeson me shpesh. Sa me mire qe e njeh, e pranon edhe vet fajin.
Femrat, per nga natyrshmeria e tyre mund te jene me gjaknxehta. Burri, si i zoti i shtepise, duhet te jete shume me i matur, ta luaje rolin e zjarrfikesit e jo t'i fryeje zjarrit me teper.
Pastaj rol te rendesishem padyshim qe ketu luajne edhe faktoret tjere si faktori ekonomik etj.