Milani ia del në fund, Romanjoli sërish “hero”. Higuaini “prish” festën

Delirium

Lugdunum
Ka përfunduar ndeshja midis Milanit dhe Udinezes me fitoren e kuqezinjve vetëm në minutën e 97-të ku heroi i skuadrës është sërish Romanjoli. Ekipi i drejtuar nga Gatuzo zhvilloi një ndeshje pothuajse të barabartë me skuadrën kundërshtare, por në fund ia doli të fitojë me një gol “in extremis”.

C_29_articolo_1244799_upiImgLancioOriz1.jpg

Kjo fitore sigurisht që lumturon skuadrën, por ajo që dhemb është fakti se në këtë ndeshje u dëmtua një nga lojtarët më të mirë të skuadrës, Gonzalo Higuain i cili do të jetë në dyshim për ndeshjen me Juventusin.

jasdfgasd.jpg

Me këtë fitore skuadra e Milanit ngjitet përsëri në vendin e katërt duke kaluar Lacion falë një golavarazhi më të mirë.

/panorama sport/
 

Vinjol

Po te peshtyva ste lepij me..................
:(
 
Top