Ngordh breshka 344-vjeçare e afrikës

Hera

Moderatorë
Staff member
Ngordh breshka 344-vjeçare e afrikës


Ngordh breshka 344-vjeçare e afrikës

Breshka
Alagba mbetjet e së cilës do të merren nën mbrojtje si trashëgimi kulturore ka kaluar më shumë se 300 vite të jetës së saj në pallatin Ogbomoso.

Ka ngordhur në moshën 344-vjeçare breshka më e vjetër e Afrikës e cila ndodhet në Nigeri.

Siç raporton agjencia nigeriane e lajmeve (NAN) breshka 344-vjeçare e quajtur "Alagba" që jetonte në rajonin Oyo të vendit ka ngordhur si pasojë e një sëmundjeje.

Breshka Alagba mbetjet e së cilës do të merren nën mbrojtje si trashëgimi kulturore ka kaluar më shumë se 300 vite të jetës së saj në pallatin Ogbomoso.

zeri shqip.net
 
Last edited:
  • Like
Reactions: iva

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Uauuu,sa e vjeter paska qene . ahahhahahaha
Sikur tjetonim dhe ne te pakten dy shekuj. :(
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Aqe shum jeton breshka a!ja tani urimi per dtl duhet te behet jetofsh sa breshka🙃
 

Vinjol

Po te peshtyva ste lepij me..................
Uauuu,sa e vjeter paska qene . ahahhahahaha
Sikur tjetonim dhe ne te pakten dy shekuj. :(
Ske ci don 2 shekuj.....

Personalisht nuk dua te jetoj aq gjate

Te tallin bythen nipi e mbesa me mua ???

Jooooo se imagjinoj
 

lovely

Anëtar i ri
Ske ci don 2 shekuj.....

Personalisht nuk dua te jetoj aq gjate

Te tallin bythen nipi e mbesa me mua ???

Jooooo se imagjinoj
Lerua bythen bythq...reve

Ti jeto per vete sben burri kshu
 

lovely

Anëtar i ri
Jo Po tall gomarin

Un su eksitova
Thjesht reagova
 

Vinjol

Po te peshtyva ste lepij me..................
Hahaahahhaahha
Xhan sben ti maresh tecgjitha per seriozisht ketu
Mos u bej si une ne Fillim

Po qe ofendu tee kerkoj ndjese
Respekte
 
Top