Pytje pergjigje te ndryshme....

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po zakonisht para lindjes se diellit
Cfare pergadisni per mengjes ne shumicen e rasteve?
 

Senseo

Salt, pepper or cyanide?
Nje kafe sa mua ne kembe.

Si di e pershkruaje ambientin (ideal per ty) per te shijuar kafen e mengjesit?
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Vetem me veten....po do ti qe me je bere ferre ti :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Mediton ndonjehere?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Meditoj ne aspektin fetar
Mendoni se lumturian eshte vetem nje cast?
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Jane disa caste...mjaft te dish ti ndjesh e ti perjetosh

Mendon se ne jemi shkaktar te palumturise sone?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Padyshim, por s'mund te them 100%. Ne fillim ne, pastaj faktoret tjere qe i lejojme te ndikojne.

Ke qene ndonjehere ne kontrolle tek psikologu apo psikiatri?
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Jo , nderkohe qe ne biseda te lira ne tavoline po.
Kemi miq plot qe jane edhe ashtu edhe keshtu

A ste duken sikur keta psikologe e psikiater kane ca drrasa manget per vete? :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ashtu duken, sepse jane te ngarkuar me problemet e ndryshme qe i dine nga pacientet :p
Mua mka pelqyer cdohere psikologjia
Si arrini ti zgjedhni problemet e jetes, vet ? Apo, konsultoheni me shoqeri dhe familje?
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Zakonisht i zgjidh me veten....por ka momente kur i ndaj me njerez teper te afert. Familjen e perjashtoj pasi jam natyre qe sdua te merzis askend!

Ti?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pak a shume si ti, nuk i merzis te tjeret me problemet e mia. Mund t'kerkoje keshilla ndonjehere e ku ta di, ngase njeriu eshte krijese sociale dhe si e tille, i nevojitet shoqerimi edhe ne fushen e problemeve, ndarja e problemeve etj, por e shtoj edhe anen fetare ketu personalisht, mbeshtetjen tek Zoti, kerkimin e ndihmes nga Ai, ritet fetare e keto, qe me ndihmojne shume.

Sa keni durim? Apo, nxeheni shpejt ne kuptimin iu soset durimi?
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Eshte e cuditshme ajo cka ndodh me mua ne situate te tille.
Truri ime ne momente apo situata banale reagon si qark i shkurter dhe puffff ndizet si barute pa shkrepse
Ne raste kur situata eshte e rende, reagimi eshte shume i arsyetueshem dhe gjakftohte....

Ti si reagon?
 
Top