Shenjat e horoskopit që duan liri dhe i frikësohen martesës

Hera

Moderatorë
Staff member
Shenjat e horoskopit që duan liri dhe i frikësohen martesës
Këto shenja frikësohen nga angazhimi i martesës, por ndoshta ndonjëherë duhet të përballeni me frikën tuaj:

martese_1533983200-5941744


Dashi

Njerëzit që i përkasin shenjës së dashit, njihen për natyrën e tyre plot aventura. Pas një lidhjeje të gjatë, personat e shenjës së dashit e kanë të vështirë të vendosin nëse do të martohen . Për ta martesa është një ide e largët dhe janë të pavendosur në lidhje me të.

Binjakët

Një nga gjërat më të mira që ka një binjak është aftësia për të komunikuar mirë me të tjerët. Martesa i frikëson dhe si shenjë ajri që janë e kanë të vështirë të përballen me një përgjegjësi të tillë. Nëse bëhet fjalë për një lidhje, binjakët janë shumë dakord, ndërsa për martesë nuk mendojnë njësoj. Nëse një binjakë e shikon se partneri po tenton t’i zërë më shumë hapësirën, duke e shtyrë drejt martesës, ka mundësi të zhduket fare.

Shigjetari

Shigjetari është shenja më e lumtur e horoskopit kur është beqarë dhe në shoqërinë e miqve të vet. Nuk është mirë ta shtyni drejt martesës, nëse nuk është i bindur plotësisht për këtë gjë. Personat e kësaj shenje duken sikur janë të kënaqur me idenë e një lidhjeje të gjatë, por kur vjen puna te martesa nuk mendojnë njësoj. Frikësohen se partneri do t’i marrë lirinë.

Ujori

Ujorët janë një ndër shenjat që e duan më shumë vetminë. Është shumë e vështirë të kuptosh ndjenjat dhe mendimet e tyre. Kur bëhet fjalë për martesën, në shumicën e rasteve një Ujor largohet fare edhe nga lidhja e tyre. Krahasuar me shenjat e tjera që bëjnë pjesë te grupi atyre që nuk e pëlqejnë idenë e martesës, ujorët janë shenja që kryesojnë.
 

Jetmira

🎧🎵💙
Kena fillu me ra n kundershtim dhe me astrologet :lol: :cool:
Astrologet flasin si tu vij per mbare.
Kam njohur dema e bricjap qe nuk preferojne ta ndajne jeten me lloj-lloj njeriu,ndaj preferojne lirine.
Ndersa gaforret kur lendohen nuk besojne me tek asnje,e preferojne vetmine.
 
  • Like
Reactions: iva

Xhelozi

Antarë i Respektuar
Astrologet flasin si tu vij per mbare.
Kam njohur dema e bricjap qe nuk preferojne ta ndajne jeten me lloj-lloj njeriu,ndaj preferojne lirine.
Ndersa gaforret kur lendohen nuk besojne me tek asnje,e preferojne vetmine.
Ashu esht ke t drejt
Prandaj flet nganjher keq per meshkujt ti
 

Ai_Tipi

C’era una volta
Liri du marteses nuk i friksohem jam bricjap nga ato te ftoftit fare me 3 janar diten qe lindin legjendat :p
 

Jetmira

🎧🎵💙
Sa kujes duhet me ty qe tmarr masat
O ti cun po ta perseris e njeher me mua shkruaj mire.
Se more dy komplimenta te hyri vetja nqef :):)
Nuk e di me ke je msu tu shkrujt cfare te tvij nmendje.
Mos mi cito me postimet :D
Kalofsh mire.
Sdini as tkomentoni e as tshikoni punet e juja.
 
Top