Treni shtyp për vdekje 20-vjeçarin shqiptar, dëshmitari tregon detajin shokues: Njerëzit qeshnin

Hera

Moderatorë
Staff member
Treni shtyp për vdekje 20-vjeçarin shqiptar, dëshmitari tregon detajin shokues: Njerëzit qeshnin


Humb jeten tragjikisht i shtypur nga treni nje i ri shqiptar ne Itali. Mediat italiane shkruajne se djali qe mbeti i shtypur nga treni gjeti vdekjen gjate nates ne spital, pa mundur te shpetonte dot.

treni


Ai eshte identifikuar si 20-vjeçari Marko Kaziu, nderkohe qe ngjarja e rende ndodhi ne qytetin Castelfiorentino.

Ai kishte tentuar te kalonte shinat, por ka pasur kufje ne vesh dhe nuk ka qene i vemendshem te degjonte se treni i ishte afruar shume, aq sa e mori perpara dhe e terhoqi disa metra zvarre.

Nderhyrja ishte e shpeje dhe ne vend mberriti edhe nje helikopter per ta transportuar ne spital, por gjendja ishte e pashprese.

Edhe kryebashkiaku i qytetit Castelfiorentino, ka postuar nje mesazh ngushellimi per familjen e shqiptarit ne Facebook: “Komuniteti i Castelfiorentino shpreh ngushëllimet për familjen e të ndjerit”.

fotografi deshmia shqiptar

Lidhur me ngjarjen e rende, nje fotograf qe ka qene deshmitar ne vendin e aksidentit, Francesco Nigi ka postuar nje mesazh ne Facebook, duke denoncuar qëndrimin e frikshem te kalimtareve qe ishin ne ate moment.

«Treni sapo perplasi nje djale ne Castelfiorentino. Nuk e di nëse është gjallë, pasi skena qe pashe me la te tronditur. Gjëja që më tmerroi me të vërtetë ishin njerëzit që qeshnin. Pavarësisht nga gabimet dhe pakujdesia e djalit që kalonte shinat nderkohe qe mberrinte treni, nuk mund te qeshesh me vdekjen e nje njeriu”.


 

Jetmira

Well-known member
Me vjen te fus nje mallkim ne kto momente:(:(
Njerez te semure:mad::mad:
Te semuret qeshin me vdekjen e tjetrit:mad::mad:
 
Top