Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 2 nga 2

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Greqia nė 1993 kishte plan pėr ta bėrė Kosovėn sallatė

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,412
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Jump to Comments

  Greqia nė 1993 kishte plan pėr ta bėrė Kosovėn sallatė

  1 Comments fv by NeVertiti Published on 07-11-2018 11:58
  “Greqia nė 1993 kishte plan pėr ta bėrė Kosovėn sallatė”

  Screenshot_885-640x367.jpg

  Ish-ambasadori i Kosovės nė Londėr, Muhamet Hamiti, ka dhėnė njė deklaratė qė ėshtė komentuar gjatė ditėn e sotme nė mediat kosovare.

  Sipas tij pėrgjatė dekadave tė fundit janė shfaqur “gjithfarė planesh pėr ta zhdukur identitetin e Kosovės”.

  Ish-ambasadori pėrmendi rastin e Greqisė ndėrsa tha:

  Ka pasur pėrpjekje nga kryeministri i Greqisė Konstantinos Mitsotakis, nė vitin 1993 qė ta bėnte Kosovėn sallatė. Po nė atė vit, nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, presidenti Ibrahim Rugova kishte dalė me planin e tij 10 pikėsh pėr Kosovėn. Pika e parė ka qenė vendosja e Kosovės nė protektorat ndėrkombėtar, si fazė kalimtare drejt pavarėsisė.”
   

 2. Total Comments 1

  Comments

 3. #2
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,546
  Forca e Rrespektit
  1549
  sa shfaqje historike dolen se:

  Kosova qenka nje toke me shum vlere, saqe te huajt paskan dashur ta zhdukin prej shqiptareve vazhdimisht.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •