Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 25 nga 25

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Ilir Meta thellon luftėn me qeverinė, refuzon dekretimin e Gent Cakės

 1. Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,798
  Forca e Rrespektit
  3405

  Jump to Comments

  Ilir Meta thellon luftėn me qeverinė, refuzon dekretimin e Gent Cakės

  24 Comments fv by Abis Published on 11-01-2019 15:53
  foto_faqe_3_11.1.2019.jpg


  Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinė zjarrit sa i takon marrėdhėnieve me qeverinė. Bllokimi fillimisht i Sandėr Lleshajt ėshtė njė precedent qė tani kreu i shteti ka nisur ta pėrdorė vazhdimisht. Dje Meta ka refuzuar tė dekretojė Gent Cakėn si ministėr tė Jashtėm. Teksa sinjalet u dhanė qė disa ditė mė parė, Meta dje i ka dėrguar njė letėr kryeministrit, ku jep argumentet se pėrse nuk mund ta pranojė kėtė propozim. Por debati nėse presidentit i takon tė refuzojė njė ministėr vijon ende. Ashtu si me Sandėr Lleshajn, Meta nuk ka pėrmendur sėrish njė nen tė Kushtetutės apo ligjeve nė vend, qė i jep atij tė drejtėn e refuzimit. Megjithatė, dje Meta ka ndezur njė luftė tė ashpėr Qeveri-Presidencė, duke i dhėnė njė ndihmė tė madhe opozitės nė tensionimin e situatės politike. Meta ka dhėnė dy argumente bazė pėr refuzimin e Cakės. Ai ka deklaruar se Caka nuk ka pasur certifikatė sigurie pėr rreth 7 muaj dhe se deklaratat qė ka bėrė pėr ndryshmin e kufijve Kosovė-Serbi janė tė papranueshme. Pra sinjalet janė se Meta po tenton tė bėhet protagonist duke dalė si njė mbrojtės i kufijve tė Kosovės. Ndėrkohė, vetė SHBA dhe Brukseli kanė dalė nė mbėshtetje tė Hashim Thaēit. Megjithatė ky ishte njė sinjal se derisa tė jetė Meta nė Presidencė, do kemi pėrplasje tė forta. Ndėrkohė gazeta ka mėsuar se PS pritet tė vihet nė lėvizje. Duke qenė se Meta tani po pėrdor tė njėjtin precedent duke u bazuar te elementi se ministri ėshtė i papėrshtatshėm, pritet tė ketė njė padi nė Kushtetuese. Edhe pse kjo e fundit nuk funksionon, sinjalet janė se ajo do bėhet funksionale pėr rreth 2 muaj. PS mė tepėr kėrkon qė ajo tė japė njė vendim final pėr kėtė ēėshtje, pasi presidenti tani mund tė bllokojė kėdo ministėr tė dojė duke u bazuar vetėm te argumenti se ai ėshtė i papėrshtatshėm.

  Argumentet e Metės

  Ilir Meta nė shkresėn drejtuar kryeministrit Edi Rama ka renditur argumentet, qė sipas tij, e kanė bindur qė ai tė vendosė refuzimin tij. Sipas Metės, deklaratat qė Caka ka bėrė pėr kufijtė janė tė papranueshme. “Pėrkrahja, sponsorizimi apo dhe mosreagimi me vendosmėri ndaj tezave pėr shkėmbim territoresh/korrigjim kufijsh nė rajon ėshtė qasje destruktive qė kėrcėnon paqen dhe sigurinė e rajonit dhe nė mospėrputhje me angazhimet e detyrimet e Shqipėrisė si vend anėtar i NATO-s dhe minon besueshmėrinė e vendit tonė si faktor stabiliteti nė rajon”, ka thėnė ai. Meta ėshtė shprehur se vendi ka njė axhendė tė ngarkuar sa i takon integrimit dhe drejtimit tė OSBE dhe nė krye tė MEPJ duhet njė person me pėrvojė nė kėtė aspekt. Por ai ka nxjerrė si problem dhe certifikatėn e sigurisė. Sipas tij, Caka pėr 7 muaj nuk ka pasur certifikatė, ndėrkohė qė tani e ka marrė nė mėnyrė tė dyshimtė. “Gent Caka, pėr njė periudhė tė vazhdueshme prej 7 muajsh ka neglizhuar qartėsisht zbatimin e akteve ligjore dhe nėnligjore tė sipėrcituara, qė sipas parashikimeve tė ligjit pėrbėjnė shkelje penale dhe janė tė dėnueshme sipas legjislacionit nė fuqi. Caka, me mosplotėsimin e formularit tė aplikimit dhe mospajisjen me Certifikatat pėrkatėse tė Sigurisė pėr periudhėn 7 qershor 2018 deri nė 3 janar 2019, jo vetėm qė ka vėnė nė rrezik informacionin e klasifikuar sekret shtetėror apo sekret NATO dhe BE, por nga ana tjetėr ai ka shfaqur haptazi mosbindjen e tij pėrballė njė detyrimi tė qartė ligjor”, tha ai. Meta ka deklaruar se Caka ka aplikuar pėr certifikatė mė 3 janar dhe ai e mori atė ditėn tjetėr. Sipas presidentit, koha pėr tė kryer verifikime nga DSIK ka qenė e pamjaftueshme dhe ai ka ngritur dyshime pėr zbatimin e ligjit.  Agjensia e Lajmeve Sot News


  🦂  🐾

 2. Total Comments 24

  Comments

 3. #2
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,631
  Forca e Rrespektit
  615
  E ka marre lumi ate vend e s'do t'ja dije njeri se c'ndodh. Dihet kush e ben zullumin dihet se kush vuan pasojat, por ajo qe nuk dihet eshte se sa kohe do zgjase ky zullum qe mban peng gjithe popullin.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 4. #3
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,631
  Forca e Rrespektit
  2297
  Tani kjo puna e certifikates me i thene Metes/GOMARIT , shteti po te doje e kryen edhe per nje ore , jo me nje dite . Kaq e ka ne dore Shteti .

  Ndersa mesa lexova per punen e moshes , eshte nje budallek me brire qe te vihet ne diskutim ky justifikim e jo me ta refuzojne per k'te arsye , e plus procka pa lidhje ne lidhje me kufirin .

  Mua personalisht me ngjan djale ne forme, i pergatitur dhe fryme e re , ky Genti .
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 4 Dite me Pare ne 22:31.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 5. #4
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  4,016
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Puna e certifikimit eshte shume e thjesht edhe nuk behet dot as per nje dite as per nje ore !!
  Si funksionon certifikimi emrimit ?


  Fillimisht subjekti(personi) aplikon tek institucioni perkates ne rastin tone DSIK


  Institucioni nga koha e protokollimit normalisht do dy dite themi ktu qe mund te doje 5 minuta meqenese eshte urgjente.
  Institucioni duhet te kerkoj informacion nga sherbimi informativ fillimisht lokal dhe me pas kombetare. Procedur qe zgjat deri ne 2 jave !
  Institucioni kerkon informacion njekohesisht edhe ne vendet e tjera ku subjekti ( personi ) ka jetuar dhe ka studiuar ku marin informacion deri tek penalitetet banale si psh gjoba e makinave procedur qe zgjat 2 deri me 3 jav.
  Pas shqyrtimit nga bordi, dokumentacione dhe informacioneve te rendesishme komisioni per dhenien e certifikates te sigurise te klasifikuar vendos dhe jep ose jo Certifikate Sigurie e Klasifikuar.
  Per cdo person qe aplikon kushdo qoft afati eshte jo me pak se 21 dite. Lind pytja si e mori per nje dite ky zoteria ? Duhet me pyt Ramen?!!

  Pervec kesajt mua me shqetson fakti i experiences dhe pervoje punes dhe mbi te gjitha fakti qe kemi marre ftesen per celjen e negociatave a nuk ka vendi jone si Shqiperia po ashtu edhe Kosova apo Maqedonia kudo qofte nje profesor Shqipfoles qe mund ta udheheq dhe te ushtroj ndikim edhe mbi eurodeputetet!!!
  Po ashtu edhe pse ska mastera nje individ si Fatos Nano do ti bente pune ministrise integrimit si Rames dhe Shqiptareve.


  Ne te gjitha rastet presidenti jone ka vepruar sipas ligjit dhe duke mos shkelur ate e ka kombinuar edhe me moralin.
  Heren e fundit u redaktua nga WxP; 3 Dite me Pare ne 10:26.
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 6. #5
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,631
  Forca e Rrespektit
  2297
  Po k’to instuticione... a Nuk jane te shtetit se na cudite? Gjithandej kshu funskionon, eshte budallek qe vete shteti mos te kete fast track informacion per punet e tija brenda per brenda... ndersa per ty si individ publik ka rregulla te tjera qe duhet te presesh kohen e duhur, k’tu tek ne zgjat 2 gjer ne 4-ter jave ( per ty si individ publik )

  Ndersa ne lidhje me eksperiencen , mjafton informacioni/zotesia per te qene I/e zonja ne ate c’fare paraqet, te tjerat vijne me kohen... e duhet te ja lesh kohes, jo gjithmone vitet ne numer do te thone i/e duhuri/ per k’te arsye... dhe ky eshte nje realitet qe na e kane vertetuar P.O. k’to qe kundershtojne , para syve tane.
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 3 Dite me Pare ne 10:26.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 7. #6
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  4,016
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  sherbimi informativ nuk eshte shteti... eshte institucion i pa varur... po ashtu duhet pyt sherbimi informformativ i Belgjika hungaria nuk jan me shtetin ton dhe kosova po ashtu mos i ngaterroni gjerat.
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 8. #7
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,631
  Forca e Rrespektit
  2297
  Instuticion i pavarur mund te jete ai , I pavarur ne sensin qe nuk drejtohet sipas partive te caktuara/politikes dmth ..... por nuk mund te thuash qe nuk eshte instuticion shteror, bashke me k’to shtetet e tjera ne fjale, dhe per raste te tilla te tera kane po te njenten metode pavaresisht shtetit percaktues , informacioni jepet dhe pasohet brenda per brenda P.O. aq urgjent sa e kerkon koha, dhe me ligj nuk mund te mos I jepet prioritet nese kerkohet si e tille .


  Prockat e Mete gomarit
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 9. #8
  fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Imp4cT
  Antarėsuar nė
  Jan 2019
  Vendodhja
  Albania
  Postime
  64
  Forca e Rrespektit
  51
  Mua me duket si loje e skenuar per te larguar vemendjen nga protestat e skandalet qe kane ndodh se fundmi.
  Nuk jane te reja keto sharjet e zenkat, ca nuk u shan ne 2013 e ne fund ben kualicion bashke.
   

 10. #9
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga WxP Shfaq Poten
  Puna e certifikimit eshte shume e thjesht edhe nuk behet dot as per nje dite as per nje ore !!
  Si funksionon certifikimi emrimit ?


  Fillimisht subjekti(personi) aplikon tek institucioni perkates ne rastin tone DSIK


  Institucioni nga koha e protokollimit normalisht do dy dite themi ktu qe mund te doje 5 minuta meqenese eshte urgjente.
  Institucioni duhet te kerkoj informacion nga sherbimi informativ fillimisht lokal dhe me pas kombetare. Procedur qe zgjat deri ne 2 jave !
  Institucioni kerkon informacion njekohesisht edhe ne vendet e tjera ku subjekti ( personi ) ka jetuar dhe ka studiuar ku marin informacion deri tek penalitetet banale si psh gjoba e makinave procedur qe zgjat 2 deri me 3 jav.
  Pas shqyrtimit nga bordi, dokumentacione dhe informacioneve te rendesishme komisioni per dhenien e certifikates te sigurise te klasifikuar vendos dhe jep ose jo Certifikate Sigurie e Klasifikuar.
  Per cdo person qe aplikon kushdo qoft afati eshte jo me pak se 21 dite. Lind pytja si e mori per nje dite ky zoteria ? Duhet me pyt Ramen?!!

  Pervec kesajt mua me shqetson fakti i experiences dhe pervoje punes dhe mbi te gjitha fakti qe kemi marre ftesen per celjen e negociatave a nuk ka vendi jone si Shqiperia po ashtu edhe Kosova apo Maqedonia kudo qofte nje profesor Shqipfoles qe mund ta udheheq dhe te ushtroj ndikim edhe mbi eurodeputetet!!!
  Po ashtu edhe pse ska mastera nje individ si Fatos Nano do ti bente pune ministrise integrimit si Rames dhe Shqiptareve.


  Ne te gjitha rastet presidenti jone ka vepruar sipas ligjit dhe duke mos shkelur ate e ka kombinuar edhe me moralin.
  E nderkohe Ilir Metes vete kur ju desh per nje udhetim ia nxoren per 5 ore , si ka mundesi?
  Kur themi DSIK ,themi shteti dhe strukturat qe varen nga Kryeminstri.
  Certifikata jepet kur personi ka lidhje me dokumenta te klasifikuara , e jo ashtu kot me te tekur.
  E me sa degjova , edhe ne emerimet e meparshme nuk eshte kerkuar, ose per kledja gjosha si e ka eshte vene ne dispozicion atehere kur ju desh (edhe pse ministre integriteti) dhe en kohe te shpejt.
  Jetojme ne bote te digitalizuar , e jo ne epoken e gurit dhe tjetra po flitet per dike qe do zgjidhet minister e jo nje njeri te thjeshte ku te duhet te presesh burokracite e punonjesve.

  Une them se e gjitha kjo behet pertej asaj qe shikojme.
  Ka nje sulm frontal nga Greqia e Serbia mbi emrin dhe prejardhjen e Gentit.
  Pa dal ne drite nuk do mbetet....por kush po ja ka ngene do thuash ...eh askush
   

 11. #10
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  4,016
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Instuticion i pavarur mund te jete ai , I pavarur ne sensin qe nuk drejtohet sipas partive te caktuara/politikes dmth ..... por nuk mund te thuash qe nuk eshte instuticion shteror, bashke me k’to shtetet e tjera ne fjale, dhe per raste te tilla te tera kane po te njenten metode pavaresisht shtetit percaktues , informacioni jepet dhe pasohet brenda per brenda P.O. aq urgjent sa e kerkon koha, dhe me ligj nuk mund te mos I jepet prioritet nese kerkohet si e tille .


  Prockat e Mete gomarit
  Shiko mos ti ngaterrojme gjerat...

  Ju a kam shpjegu sh mire me siper. Behet fjale per certifikate sigurie kombetare jo per nje leter bakalli! Per te dale kjo certifikate per shtetasit Shqiptar pa pasur dy shtetsi kushdo qofte si minister deputet apo cdo zyrtar ku mbi pozicionin e punes ku kerkohet certifikate sigurie e klasifikuar procedura eshte jo me pak se 21 dite... po ta marrim ne menyre shtetrore dhe te shpejt 2 dit do korespondenca qe institucioni DSIK i ben SHISH drejtori lokale ku banon individi... thuj ti qe me te mberritur kerkesa per informacion eshte punuar dhe shish e dergon direkte ne drejtori te pergjithshme morespondenca do serisht dy dite... po marim edhe sikur drejtoria e pergjithshme e shishit me zi po e pret shkresen dhe e dergo pergjigje korespondenca do serisht 2 dite edhe dy dit tjera do qe subjekti te paiset bejne 8 dite. Kjo ishte vetem per Shtetasit me 1 kombesi banimi brenda territorit shqiptare.


  Mon Ilir Meta ishte kryetar kuvendi dhe mund ta ket pas per rinovim pasi certifikata sigurise eshte me afat, dhe se nuk i lejohet te betohen as si deputet edhe as si kryetar kuvendi jo me kot zgjedhjet behen ne qeshor dhe parlamenti i ri fillon punen ne shtator. Ka procedura me ligj qe kushtezon dhe verifikon! Pra per deputetet qe behen minister nuk kerkohet pasi e kan nje te tille ashtu edhe Klajda Gjoshaj.
  Heren e fundit u redaktua nga WxP; 3 Dite me Pare ne 11:36.
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 12. #11
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga WxP Shfaq Poten
  Shiko mos ti ngaterrojme gjerat...  Mon Ilir Meta ishte kryetar kuvendi dhe mund ta ket pas per rinovim pasi certifikata sigurise eshte me afat, dhe se nuk i lejohet te betohen as si deputet edhe as si kryetar kuvendi jo me kot zgjedhjet behen ne qeshor dhe parlamenti i ri fillon punen ne shtator. Ka procedura me ligj qe kushtezon dhe verifikon! Pra per deputetet qe behen minister nuk kerkohet pasi e kan nje te tille ashtu edhe Klajda Gjoshaj.
  Jo WXP nuk e kish per riperteritje , por ti e di fprt mire qe ajo certifikate merret vetem kur ke te besh me file/informacione te klasifikuar. Nuk eshte domosdoshmeri per cdo kend, pavaresisht pozicionit.

  Pikat ishin disa per te cilen Presidenti shkeli kushtetuten...
  Si mund te thuash per nje 30 vjecar qe eshte i ri dhe pa eksperience, kur kemi kaq shume precedent drejtuesish me ate moshe...p[sh Pandeli majko ishte vetem 30 vjec (me sa kujtoj se skam nge te kontrolloj) kur u vu Kryeminster e ne kohe lufte.....

  Ketu po luhet nje loje mbi protestat e shume te tjera....
   

 13. #12
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  4,016
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Jo WXP nuk e kish per riperteritje , por ti e di fprt mire qe ajo certifikate merret vetem kur ke te besh me file/informacione te klasifikuar. Nuk eshte domosdoshmeri per cdo kend, pavaresisht pozicionit.

  Pikat ishin disa per te cilen Presidenti shkeli kushtetuten...
  Si mund te thuash per nje 30 vjecar qe eshte i ri dhe pa eksperience, kur kemi kaq shume precedent drejtuesish me ate moshe...p[sh Pandeli majko ishte vetem 30 vjec (me sa kujtoj se skam nge te kontrolloj) kur u vu Kryeminster e ne kohe lufte.....

  Ketu po luhet nje loje mbi protestat e shume te tjera....
  Mon ta siguroj une qe percdo deputet duhet certifikat e sigurie e klasifikuar pa te nuk mund te gezosh statusin e deputetit.
  Me eshte dashur mua te bej nje kerkese per certifikate sigurie e klasifikuar pasi pozicioni i punes sime e percaktonte me ligj dhe nuk eshte sic thua ti qe nese ke te besh me file info te klasifikuar.... por percaktohet me ligj
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 14. #13
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,631
  Forca e Rrespektit
  2297
  C’do aplikim per nenshtetesi pa marre parasysh pozicionin e punes , certifikata e sigurise duhet paraqitur dhe paraqitet per arsye sigurie kombetare . Personi ne fjale ka aplikuar per vend pune ku jo me domosdo siguria kombetare eshte dhe varet ne doren e tij , pasi ka edhe trupa te tjere aty qe perbejne bordin/zinxhirin .... ashtu si shume pune te tjera qe e kerkojne k’te lloj certificate ( packa qe punet jane te ndryshme dhe sipas punes behet edhe kerkesa)

  Kshuqe Nuk ka shume diference , pervecse nje pune me kritere te ndryshme.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 15. #14
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  4,016
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Tani shtrohen disa pytje: A eshte parashikuar ne ligj pse nuk u zbatua ligji!?
  Kandidati per Minister ne fjale eshte zv/minister prej 7 muajsh, detyrimisht qe ne muajin e pare duhet te kete certifikate sigurie parashikuar po ne ligj !
  Pse u prit 2 janari per certifikate sigurie ?
  A e kufizohet me ligj per paisje me certifikate sigurie kombetare nje person qe ka me pak se 6 muaj me passaporte Shqiptare e qe ka dy nenshtetsi ?
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 16. #15
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga WxP Shfaq Poten
  Mon ta siguroj une qe percdo deputet duhet certifikat e sigurie e klasifikuar pa te nuk mund te gezosh statusin e deputetit.
  Me eshte dashur mua te bej nje kerkese per certifikate sigurie e klasifikuar pasi pozicioni i punes sime e percaktonte me ligj dhe nuk eshte sic thua ti qe nese ke te besh me file info te klasifikuar.... por percaktohet me ligj
  Po kete e kam te qarte , pasi ke punonjes qe punojne ne dikastere ku kane te bejne me info te tilla dhe i duhet sigurisht.
  Por kjo sdo te thote se gjithkush duhet te kete nje te tille.
  kete po them... dhe ai ne momentin qe propozua , iu dha edhe kjo karte.
  Deri ne ate moment ai ska patur aksese te tilla...ka qene ministri ai qe ka patur keto atribute.
  E dime shume mire se pozicioni i zevendes/ minister eshte totalisht kot....pa te dreta vendimarrje apo firme
  ath???
   

 17. #16
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  4,016
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Po kete e kam te qarte , pasi ke punonjes qe punojne ne dikastere ku kane te bejne me info te tilla dhe i duhet sigurisht.
  Por kjo sdo te thote se gjithkush duhet te kete nje te tille.
  kete po them... dhe ai ne momentin qe propozua , iu dha edhe kjo karte.
  Deri ne ate moment ai ska patur aksese te tilla...ka qene ministri ai qe ka patur keto atribute.
  E dime shume mire se pozicioni i zevendes/ minister eshte totalisht kot....pa te dreta vendimarrje apo firme
  ath???
  Parashikohet ne ligj per cdo pozicion pune, se eshte apo jo kot zv/ministri crendesi ka? Ligji duhet te jet i barabart per te gjithe!
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 18. #17
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,233
  Forca e Rrespektit
  3897
  Ilir Meta nuk eshte budalla por nje politikan finok.
  Ne rastin konkret, si garant i kushtetutes dhe pavaresise se Shqiperise, nuk mund te behet bashke me budallain. Kur ai shikon se si budallai ka kantandisur Shqiperine, nuk mund ta lejoje qe te behemi akoma me qesharake me kancelarite nderkombetare.

  Ne mendjen e budallait kryeminister, ai nuk ka nevoje per njeri, ai eshte i gjithepushtetshem. Mendon se te gjithe duhen te behen pjese e aventures se tij.

  Nuk po i futem analizen se perse ky individ eshte propozuar si minister i jashtem apo menyrat meskine te kundraligjshme per te pastruar figuren e tij brenda 24 oreve.

  Darius
  La vita č bella...

 19. #18
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,174
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Mire ja ka bere.
  Pak nga pak,nderhyjne element edhe nga jashte.
  Edvinit po i vjen fundi.
  As protestat e studenteve sjane vetem,rastesi studentore.
  Ai njeri po kthehet ne tutor te popullit te ti.
  Duhet ti jepet fund,qofte e me nje rrotacion te ndyre sic e ka ndertuar politika shqiptare tashme ,qe ik nje e vjen i tjeter prape njelloj.
  Por gjithesesi ky individ duhet te largohet nga drejtimi i Qeverise Shqiptare bashke me marionetat e ti.

 20. #19
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga WxP Shfaq Poten
  Parashikohet ne ligj per cdo pozicion pune, se eshte apo jo kot zv/ministri crendesi ka? Ligji duhet te jet i barabart per te gjithe!
  Epo kjo ceshtje nxori qe nuk ishte keshtu...

  Nishani dekretoi xhafen edhe pse nuk deshi....sepse kushtetuta nuk lejon presidentin te marri kompetenca te tilla.
  E kuptoni qe jemi ne populli qesharak....fus e veten
  Po trute si kane dale te tereve .....pffff
   

 21. #20
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  4,016
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Epo kjo ceshtje nxori qe nuk ishte keshtu...

  Nishani dekretoi xhafen edhe pse nuk deshi....sepse kushtetuta nuk lejon presidentin te marri kompetenca te tilla.
  E kuptoni qe jemi ne populli qesharak....fus e veten
  Po trute si kane dale te tereve .....pffff

  Mon po flasim per raste te vecanta qe rregullohen me ligj mos mer shembuj kot!! Nuk e thyn njeri kollaj ligjin publikisht sot !! Mund te themi qe nuk e ka pa te arsyeshme dhe ka gjet preteks dhe ligj per ta bere? Dakort jam edhe me kete se po ta dish Presidenca 80 % te axhemdes e ka me ministrine e jashtme Presidenti ka te drejte te rikthej per shqyrtim e te korigjoje Qeverine edhe Opoziten.
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 22. #21
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,631
  Forca e Rrespektit
  2297
  Citim Origjinale Postuar nga WxP Shfaq Poten
  Tani shtrohen disa pytje: A eshte parashikuar ne ligj pse nuk u zbatua ligji!?
  Kandidati per Minister ne fjale eshte zv/minister prej 7 muajsh, detyrimisht qe ne muajin e pare duhet te kete certifikate sigurie parashikuar po ne ligj !
  Pse u prit 2 janari per certifikate sigurie ?
  A e kufizohet me ligj per paisje me certifikate sigurie kombetare nje person qe ka me pak se 6 muaj me passaporte Shqiptare e qe ka dy nenshtetsi ?

  Perderisa eshte pranuar si nenshtetas , nuk ka ligj qe e kufizon ... qe ne momentin qe te jepet nenshtetesia ... ndersa ne lidhje me k'te certifikaten e sigurise , sic duket nuk qenke ne dijeni qe pak rendesi ka 7 muaj apo 1 dite, k'to informacione nuk mund ti fshish e as ti nderrosh , e po ashtu edhe ti shtosh sipas qejfit , ne momentin qe hudhet informacioni dhe nderkohe behet nje gabim as nuk mund ta korrektosh ... pervecse ta pasosh me informacion me vete/shtese ... perkates. Dhe qe te rregullohet te vihet ne vend taman , duhet te presesh te pakten nja 5 vjet te mira.

  Kur e ka kaluar certifikaten e sigurise edhe Meta hajduti & co , qe nuk ka lene gje pa bere ... Ky me siguri qe e ka bosh fare, pa asnje njolle.

  Nejse eshte e qarte qe njerezit shkojne sipas ngjyres se partive, e kjo nuk eshte ne te miren e asnjenjt... k'te ta keni te qarte.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 23. #22
  Anėtar i ri fv Avatari i land
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  U.S.A
  Postime
  321
  Forca e Rrespektit
  70
  Diktatoruci qesharak shqiptar, skizoidi rama, eshte shume toksik dhe idiot. Nuk qeveriset nje shtet me batuta burgu.
   

 24. #23
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  4,016
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Perderisa eshte pranuar si nenshtetas , nuk ka ligj qe e kufizon ... qe ne momentin qe te jepet nenshtetesia ... ndersa ne lidhje me k'te certifikaten e sigurise , sic duket nuk qenke ne dijeni qe pak rendesi ka 7 muaj apo 1 dite, k'to informacione nuk mund ti fshish e as ti nderrosh , e po ashtu edhe ti shtosh sipas qejfit , ne momentin qe hudhet informacioni dhe nderkohe behet nje gabim as nuk mund ta korrektosh ... pervecse ta pasosh me informacion me vete/shtese ... perkates. Dhe qe te rregullohet te vihet ne vend taman , duhet te presesh te pakten nja 5 vjet te mira.

  Kur e ka kaluar certifikaten e sigurise edhe Meta hajduti & co , qe nuk ka lene gje pa bere ... Ky me siguri qe e ka bosh fare, pa asnje njolle.

  Nejse eshte e qarte qe njerezit shkojne sipas ngjyres se partive, e kjo nuk eshte ne te miren e asnjenjt... k'te ta keni te qarte.


  Nuk i hy ngjyrave apo moshes apo etnis se Gentit, Nese shkeleet ligji shkelet ligji. Ket qe po kalon Genti sot e kam kaluar vet 5 vjet me pare...Nuk e ka te thjeshte por e ben me te forte, ku pergatitet per te mos e thyer ligjin edhe pse e di si funksionon qe Genti ska kerku Minister po e ka propozu rama e me budallikun e vet dhe kokfortsine Ashtu si me Ministrin Sander Lleshi ku pa dhen dorheqen si gjeneral kerkoj ta bej minister.
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 25. #24
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,631
  Forca e Rrespektit
  2297
  E k'to prapaskenat per mendimin tim jane pa lidhje .... mua me intereson vetem justifikimet hapur dhe corba e refuzimit nderkohe qe kanditadi ngjante goxha i pergatitur , fryme e re ... ngjante si i duhuri dmth , ne raste te tilla mire eshte qe te behet c'eshte e mundur dhe jo e pamundur.

  Ishte nje post qe nese do te ishte thyer ligji, nuk do ti kalonte Europes e shteteve te tjera para syve , do te behej kontroll intensiv gjithsesi ... e do ta refuzonte Europa ... k'to duhej ta refuzonin e jo Mete gomari per interesat e tija. Tani qe ngelet ceshtje dhe prb i brendshem, nuk ka arsye se perse te merret Europa me te.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 26. #25
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  3,169
  Forca e Rrespektit
  1357
  .
  Kulmi i krizes indentitare te nje shoqrie eshte kur nje njeri eshte nen ty , ne cdo pregaditje qe e formeson personalitetin e njeriut , si pregaditja arsimore , edukative , akademike dhe te thote ti nuk mund te behesh ne shtetin tim Minister sespe une vendosi !

  Nuk meritoni me shume se keta udheheqesa qe i keni !! Edhe ashtu jeni qe 120 vite si shteti me i prapambetur ne kontinentin me te vjeter .
  Heren e fundit u redaktua nga C3nI; 2 Dite me Pare ne 19:45.
  87654321

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •