Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 13 nga 13

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: PD, mos iu qas kėsaj proteste!

 1. Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,434
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Jump to Comments

  PD, mos iu qas kėsaj proteste!

  12 Comments fv by Monique Published on 06-12-2018 14:41
  PD, mos iu qas kėsaj proteste!
  Tė gjithė jemi fajtorė qė e shkatėrruam kėtė gjeneratė

  Ky ėshtė brezi i ri, qė nuk e ka pėrjetuar kapėrcyellin e epokave nė 1990. Por ky ėshtė brezi qė ka provuar ti vėnė mėsuesit nė rresht, qė nė klasė tė pestė, pėr tė shkuar nė mitingjet e PD-sė dhe PS-sė. Ky ėshtė brezi qė ka dėgjuar(me prova bindėse) se, qė tė fillosh punė duhet tė jesh nė FRESH, LRI dhe FRPD. Ky ėshtė brezi qė prindėrit po i nxisin tė mėsojnė gjermanisht, pasi e ardhmja e tyre nuk ėshtė mė kėtu. Ky ėshtė brezi qė pėr pedagogė kanė edhe nga ata qė doktoraturat i kanė marrė copy-paste apo i kanė blerė nė universitetet-punishte. Ku ėshtė brezi i viteve 2000, por qė mėson nė standarte cilėsore shumė mė tė dobėta se ato tė 50 viteve mė parė.
  Ky ėshtė brezi, para tė cilit tė gjithėve ne duhet tė na vijė turp qė ia shkatėrruam vendin ku ata lindėn, ia shkatėrruam shkollėn, shpresėn pėr tė ardhmen dhe perspektivėn e jetės.
  Para tyre nga presidenti, kryeministri, ish-presidentė e ish-kryeministra, ministra e ish-ministra, deputetė e ish-deputetė, gjykatės, e prokurorė, gazetarė e dreqi me tė birin bashkė, qė nė kėto 28 vjet kanė kontribuar nė degjenerimin e kėtij vendi dhe kėsaj shoqėrie, pra tė gjithė ne, duhet ulim kokėn, pa patur kurajė pėr ti parė nė sy.
  Nėse ndėrgjegja e kėtij brezi ėshtė zgjuar, atėherė udha e mbarė!
  Shembni ēfarė ju mendoni se ju ka zėnė rrugėn. Ne nuk mundėm tė bėjmė mė shumė e mė mirė.
  Ju tė opozitės, qė fėrkoni duart ndėrsa shikoni kėtė energji qė u derdh rrugėve tė Tiranės sot, jeni po aq fajtorė para kėsaj gjenerate. Mos i shikoni kėta tė rinj si shkallė ku do tė vini kėmbėt tuaja tė pista pėr tė hipur nė pushtet. Bėni tutje nga ajo rrugė ku tė rinjtė kanė vendosur tė ngrejnė zėrin e tyre, pėr tė patur njė arsim mė dinjitoz. Nuk ėshtė rruga juaj ajo.
  Ani, edhe nėse e kanė gabim. Ėshtė mė mirė ti shikojmė tė rinjtė tė protestojnė, sepse mbetėm duke i parė vetėm duke ikur rrugėve tė botės.

  Shpėrndajeni kėtė thirrje. Le tė jetė njė himn pėr tė rinjtė dhe njė shuplakė pėr ne tė tjerėt.

  Heren e fundit u redaktua nga Monique; 5 Dite me Pare ne 14:52.
   

 2. Total Comments 12

  Comments

 3. #2
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  100
  Forca e Rrespektit
  186
  Pa merak, Lulushi eshte paterice e Edit keshtu qe nuk do e levize gishtin fare.
  Beyond the horizon

 4. #3
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,434
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga MrCool Shfaq Poten
  Pa merak, Lulushi eshte paterice e Edit keshtu qe nuk do e levize gishtin fare.
  Po kjo eshte e keqja.....Edi ka marre pushtet absolut , sepse me ate opoziote qe eshte katranosur ashtu, e ka edhe gurin edhe arren

  Ja keta te rinjte duhet te krijojne nje force te re....Thua te kete shprese , kur shikon sesi u ngriten?
   

 5. #4
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,434
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Riniii , o dritee e shprese e ketij vendi
  Studente ..
  Oo Gjak qe vlon ne vena si i cmendur per ti treguar nje shteti se sa fuqi ka !
  Jam studente dhe sot me shume se kurre me dridhej trupi se si dhe sa te bashkuar ishim .
  Se si dhe sa kemi ne dore te bejme per kte vend ..
  Se si mos te detyrohemi ti drejtohemi sa me shpejt te jete e mundur thirrjes “ te zhdukemi nga ky vend “
  Te mos shohim nene e babe me sy , sepse do jemi rrugeve te Europes per nje jete me te mire per tu bere krah tyre dhe vetes !
  Kembet te conin vete drejt te rinjve qe mbushen rruget sot .
  Dhjetor 2018 ,
  historia perseritet ,
  mbase ,
  eshte vetem data 6 .. na prisni , po vime !
  Shqiperi jemi ne koka dhe trupi yt !

  Nga nje studente
   

 6. #5
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,076
  Forca e Rrespektit
  530
  Me ne fund shprese per kete vend. Bravo STUDENTET ju e cmontuat rregjimin komunist atehere do cmontoni edhe kete rregjim halabakesh qe ka prodhur kjo politike keto 20 e kusur vjet. Largojini hijenat si te djathta e te majta qe ja moren frymen ketij vendi dhe ju vdiqen shpresat shume shqiptareve qe sot enden neper bote.
  Sillni nje fryme te re frymen per te gjithe shprese, dinjitet dhe te ardhme per te gjithe.
  Jam me ju me gjithe qelizat e trupit tim.
  PERPARA
  Heren e fundit u redaktua nga Drejtori; 5 Dite me Pare ne 15:54.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 7. #6
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,434
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Me ne fund shprese per kete vend. Bravo STUDENTET ju e cmontuat rregjimin komunist atehere do cmontoni edhe kete rregjim halabakesh qe ka prodhur kjo politike keto 20 e kusur vjen. Largohini hijenat si te djathta e te majta qe ja moren frymen ketij vendi dhe ju vdiqen shpresat shume shiqptareve qe sot enden neper bote. Sillni nje fryme te re frymen per te gjithe shprese dinjitet dhe te ardhme.
  Me ju me gjithe qelizat e trupit tim. PERPARA
  Dhjetori eshte muaji i ndryshimeve te medha....Ishalla per mire
   

 8. #7
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Epo i shalla te vij noj reagim kunder ketyre plehrave politikan.
  Kurre nuk eshte vone.
   

 9. #8
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,434
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Ėshtė mbyllur protesta para Ministrisė sė Arsimit.

  Kjo pas vendimit tė ministrisė pėr tė anuluar VKM-nė mbi tarifėn pėr provimet e mbartura.

  Studentėt pritet tė vazhdojnė sėrish protestėn nesėr nė orėn 10, teksa ėshtė plotėsuar vetėm njėra nga 4 kėrkesat e tyre.

  Por me mbylljen e protestės, studentėt kanė bėrė njė veprim pėr t’u marrė shembull.

  Ata kanė pastruar rrugėn nga sendet e hedhura gjatė protestės.

  Gjatė njė interviste pėr News 24, njė protestuese lidhur me kėtė tha:
  Ne jemi shembullorė, ata mund tė thonė se jemi katranjozė. Nuk ka mundėsi 5 mijė studentė tė jenė katranjozė. Protestėn e bėjmė paqėsisht."

  Dhe pas protestes pastruan ate cka bene pis......Bravo student!!!!!!!!!!!!!
   

 10. #9
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,326
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Ėshtė mbyllur protesta para Ministrisė sė Arsimit.

  Kjo pas vendimit tė ministrisė pėr tė anuluar VKM-nė mbi tarifėn pėr provimet e mbartura.

  Studentėt pritet tė vazhdojnė sėrish protestėn nesėr nė orėn 10, teksa ėshtė plotėsuar vetėm njėra nga 4 kėrkesat e tyre.

  Por me mbylljen e protestės, studentėt kanė bėrė njė veprim pėr t’u marrė shembull.

  Ata kanė pastruar rrugėn nga sendet e hedhura gjatė protestės.

  Gjatė njė interviste pėr News 24, njė protestuese lidhur me kėtė tha:
  Ne jemi shembullorė, ata mund tė thonė se jemi katranjozė. Nuk ka mundėsi 5 mijė studentė tė jenė katranjozė. Protestėn e bėjmė paqėsisht."

  Dhe pas protestes pastruan ate cka bene pis......Bravo student!!!!!!!!!!!!!
  Studentet ne tere boten jane zeri i arsyes dhe promotori i ndryshimeve. Kete vit ne Kosove, si plak qe jam, mora pjese ne dy protesta te thirrura nga studet, madje njera ishte per ngacmime seksuale te studenteve nga profesoret dhe fatkeqesisht morem pjese vetem 13 persona.

  Me kishte humbur shpresa se munde te bente rinia kthesa. Megjithate kjo e sotmja e Shqiperise me jep pak shprese se Rinia studentore ka grusht te fuqishem.

  Respekt,
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 11. #10
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,434
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Studentet ne tere boten jane zeri i arsyes dhe promotori i ndryshimeve. Kete vit ne Kosove, si plak qe jam, mora pjese ne dy protesta te thirrura nga studet, madje njera ishte per ngacmime seksuale te studenteve nga profesoret dhe fatkeqesisht morem pjese vetem 13 persona.

  Me kishte humbur shpresa se munde te bente rinia kthesa. Megjithate kjo e sotmja e Shqiperise me jep pak shprese se Rinia studentore ka grusht te fuqishem.

  Respekt,
  Dhe jane ende edhe 3 pika....nuk ka mbaruar ende
  Lindita tha dorezohem me te dy duart....
   

 12. #11
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,076
  Forca e Rrespektit
  530
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Dhe jane ende edhe 3 pika....nuk ka mbaruar ende
  Lindita tha dorezohem me te dy duart....
  Eshte frike se e dine se ku mund te vene… Mendoj se studentet duhet te shtojne dozen e presionit me kerkesat e tyre. Fundja o te behet ky vend o hic.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 13. #12
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,326
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Dhe jane ende edhe 3 pika....nuk ka mbaruar ende
  Lindita tha dorezohem me te dy duart....
  Une nuk besoje pa e pa Linditen duke u dorezuar me dy kembet larte 😂🤣
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 14. #13
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,874
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Une nuk besoje pa e pa Linditen duke u dorezuar me dy kembet larte ����
  Elastike thuaj!!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •