Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 24 nga 24

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Pergjime/ Skandale/ Rama mbron Fatmir Xhafaj

 1. Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897

  Jump to Comments

  Pergjime/ Skandale/ Rama mbron Fatmir Xhafaj

  23 Comments fv by Darius Published on 17-05-2018 17:27
  Njeriu qė bisedoi me Agron Xhafajn, vėllain e Ministrit tė Brendshėm pėr tė dėrguar drogė pėrtej detit siē dėgjohet nė pėrgjimin e publikuar nga PD ėshtė Albert Veliu, 51 vjeēar i papunė, skafist qė ka punuar me grupin e Agron Xhafajt nė Itali me kokainė. Nė njė intervistė qė u transmetua nga selia e PD-sė, Veliu pranoi se ishte ai qė bisedoi me Agron Xhafajn dhe qė dėgjohet nė bisedėn ku ėshtė folur pėr tė kaluar drogėn nė Itali.

  93954657-89c5-4995-b0d6-20c85a416d7c-1.jpg

  Veliu tha se kishte punuar nė Itali deri nė vitin 2002, ku bėnte pjesė nė grupin e komanduar nga Agron Xhafaj dhe tregoi tė gjithė historinė nga ku ėshtė shkėputur pėrgjimi audio. “Kam punuar shoqėrues gomonesh por hoqa dorė nė 2000, se nuk e pėrballoja dot mė. Shpėtova dy herė nga vdekja. Agronin e njoh qė nė vitin 1999 me anė tė njė mikut tim qė sot ndodhet brenda nė Brindisi nė Itali. Qenė njė grup qė komandonin punėn. Merrnin mallin dhe ne e shisnim” tha Veliu, qė ka bėrė dėnimin prej 7 vitesh burg nė Peskara.

  “Punonim bashkė. nuk mė solli asnjė paketė cigare si shok, pėr aq vjet qė njiheshim bashkė. Kur dola nga burgu mė ofroi njė punė pėr djalin, kamarier” tregoi zhgėnjimin e tij njeriu qė dėgjohet nė pėrgjim t’i kėrkojė nder Agron Xhafajt pėr t’i kaluar drogėn nė Itali.

  “4 muaj ka. I kėrkova tė mė bėnte njė nder, pėr tė hedhur barishte nė Itali. Hashash. I kėrkova favor. Me prezantoi me kėtė, Ermalin. E vura nė provė sa korrekt qe pėr mua si Albert. Erdhi koha. Nuk e bėra rrugėn, por e vėrtetova qė… Nė momentin qė erdhi koha pėr t’u bėrė rruga, nuk e bėra rrugėn se kam bėrė 7 vjet nė Itali. Vetėm e vura nė provė pėr ta zhveshur, se cili ėshtė Agron Xhafaj. Vajta te ai se kur isha nė burg nė Itali, nuk mė solli njė paketė. ėshtė biznesmen, mes tė gjithave. Komandon dhe Vlorėn. Nė ēdo lloj drejtimi me biznese, me dyqane. Nė ēdo lloj drejtimi”

  I pyetur nga intervistuesi, qė nuk identifikohet nga selia e PD-sė se ēfarė lidhje ka Agron Xhafaj me hashashin, Veliu u pėrgjigj: Po atė punė ka bėrė tėrė kohė. Mbase jo me mua, por mund ta ketė bėrė me tė tjerė, qė mbase nuk ia di emrat ose nuk mund tė shprehem. Mua mė bėri favor. Mė tha: Bujrum, sille kėtė ēantė qė ta hedh matanė”.

  Agron Xhafaj e ēoi tek Ermali, njė drejtues policie sipas Albert Veliut qė tregoi se ai ishte shef kufiri.

  “Mbiemrin nuk ia di se s’mund tė pyes tjetrin pėr mbiemrin. Jam ulur me tė nė tavolinė. Thonė kėto qė ėshtė falso. Le tė verifikohet, po doli falso…” u shpreh Veliu qė duket se intervistėn e ka dhėnė pas mohimit qė i bėri Rama dhe Xhafaj materialit audio.

  Skafisti nė ēdo moment tė intervistės pėrsėrit se nuk kishte ndėrmend qė tė bėnte vėrtet rrugėn drejt Italisė, por e gjitha ishte njė provė qė kishte dashur t’i bėnte Agron Xhafajt, qė e kishte lėnė dikur nė baltė.

  “E dija se kisha informacionet e mia, kisha miqtė e mi. Qė punon e bėn. ėshtė njėri i saktė, korrekt. Qė tė ndihmon tė hedhėsh mallin nė Itali. Ka miqtė e tij. Mua mė dha njė drejtim, njė rrugė. Qė do vesh te filani”

  Duke iu drejtuar direkt Fatmir Xhafajt, ish bashkėpuntori i vėllait tė ministrit tha se pėrgjimi ėshtė i saktė. “Janė vėnė edhe nga ato, qė ėshtė falso, nga ato qė janė iēik mė lart, nga i vėllai i tij qė na qenka edhe ekspert fjale dhe unė po i them si tė dojė, qė nuk jam nė atė lloj rruge por ia vura nė provė, qė ai ėshtė njeri qė vazhdon jetėn e tij dhe unė vazhdoj jetėn time. E vura nė provė se mė la nė baltė kur isha nė burg. Dhe unė tani i ktheva kurrizin dhe s’dua tė merrem me asnjė lloj gjėje. Dua tė shoh familjen time tani edhe unė. Kshu janė gjerat. Siē ia bėn njė njeriu, ashtu do e pėsosh”.

  Veliu tregoi se Agron Xhafaj ishte mik me Drejtorin e Policisė sė Vlorės dhe me shefin e Kufirit. Drogėn e kishte blerė me lekė borxh. Kishte pasur si synim tė kalonte 100 kile por kishte arritur tė siguronte vetėm 20 kilogram.

  “Tė gjitha ishin tė zgjidhura. Rrugėt ishin tė hapura” tregoi Veliu pėr rrugėn e gomones me drogė drejt Italisė. “Atė ditė qė ne u bėmė gati pėr tė bėrė rrugėn, u bė qameti nė Vlorė. Pati pėrmbytje. Deti ka qenė 7-8 ballė. Kėshtu qė u shpėrndamė. ėshtė vėshtirė tha. ka pasur shumė probleme, tha dhe u shpėrndamė. Unė unk e hidhja atė mall, thjesht bėra…”

  Menjėherė pas publikimit tė pėrgjimit, megjithėse emri i tij nuk ishte pėrmendur nga askush, kishin ardhur kėrcėnimet dhe identifikimi nga policia.

  “Tani qė doli video-pėrgjimi, mė thotė djali “Baba je bėrė figurė e njohur nė Vlorė”. Shkoj te im biri, i kishte thėnė shoku Agronit pronarit tė djalit: Shiko se babai jot ėshtė bėrė figurė e njohur nė Vlorė! Vete shikoj ato qė shikoj se nuk marr vesh nga kėto telefonat, mė thanė “ėshtė zėri jot”, pronari i djalit. Ia kishte thėnė shoku i ngushtė i imi dhe i Agronit “ėshtė zėri i Babales”. I kishte thėnė Agroni qė t’i bėni presion Babales. Dhe prap sot qė po flasim i shkoi djalit te puna shefi i krimeve, Alketi. Dua tė takoj babain tėnd se do ta kalojmė nė mbrojtje. Thuaj babait do tė tė marrim nė mbrojtje. Unė skam bėrė gjė qė tė marrin nė mbrojtje. Unė jam fukara. mė pikon shtėpia. Mua mė mbron zoti. S’kam frikė se nuk i kam borxh njeriu. Le tė jenė tė lidhur me shtetin. Le tė bėjnė ētė duan. Pse tė mė vijė mua shefi i krimeve qė do mė marrė nė mbrojtje? Tė thotė kush e urdhėroi? Nga kush doli emri im? Nga e mėsuam emrin tim?” tha Veliu, duke lidhur kėrėnimet me vėrtetėsinė e materialit tė pėrgjimit.

  Alibia e kryeministrit se materialin audio e kishte dėrguar nė njė agjensi qė merrej me analiza shkencore tė materialeve dhe pretendimin e Fatmir Xhafajt se zėri i vėllai i tij nuk ishte ai nė pėrgjim, ish bashkėpuntori i Agron Xhafajt i ka dėgjuar. Pranon se ai ka qenė nė atė bisedė. Ka qenė edhe vėllai i ministrit dhe se nuk ka asgjė tė pavėrtetė nė kėtė histori. Ai mohon ta ketė bėrė vetė pėrgjimin, por thotė se e gjithė biseda ėshtė reale.

  Nė intervistė lėshon edhe mesazhe pėr ata qė e kėrcėnojnė, kur lė tė kuptohet se ka tė tjera materiale.

  “Filmime tė tjera nuk kam bėrė. I ka bėrė Agroni. Aty janė tė tjerat. janė fakte reale, si zėri qė kemi folur.Ēoje ku tė duash, ai zė ėshtė”


  ©LAPSI.AL
  La vita č bella...

 2. Total Comments 23

  Comments

 3. #2
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897

  Lubonja pėr rastin Xhafaj/ Pse Rama gėnjen gjithnjė e mė trashė

  Lubonja pėr rastin Xhafaj/ Pse Rama gėnjen gjithnjė e mė trashė

  Pas publikimit nga opozita tė vendimit tė dėnimit nė Itali tė vėllait tė ministrit tė Brendshėm Xhafaj, pastaj tė njė dokumenti qė sipas saj provon se maxhoranca nė mėnyrė tė njėanshme e gati tė fshehtė ka ndryshuar njė nen tė Kodit Penal, qė pengon ekstradimin e vėllait tė ministrit, si dhe tė njė audioje qė provon se vėllai i ministrit vazhdon ende tė ruajė lidhjet me krimin, Edi Rama doli mė nė fund, me njė qėndrim ndaj gjithė kėtyre akuzave.

  Kryefjala e qėndrimit tė tij ishte se kemi tė bėjmė me akuza tė montuara nga ana e opozitės, e cila po punon kundėr interesit tė shqiptarėve, duke i quajtur eksponentėt e saj “vulėhumbur pa atdhe” dhe duke u shprehur se kjo “maskaradė destabilizuese meriton pėrgjigje tė qartė edhe nė rrafshin e ndėshkimit penal”. Pėr sa i pėrket audios, qė ėshtė pika mė e nxehtė e denoncimit, Rama tha se, pėr tė marrė vendimin e tij politik, e ka ēuar atė nė njė laborator ndėrkombėtar pėr t’i bėrė ekspertizė, ku ėshtė provuar se ajo ėshtė e rreme. Tani, sipas tij, i mbetet Prokurorisė qė tė vėrė vulėn qė ėshtė kėshtu dhe atėhere shpifėsit duhet tė shkojnė nė burg.
  Ky deklarim i fundit rreth audios ėshtė tejet i rėndė dhe tejet i rrezikshėm. Kryeministri thotė se e paska njė ekspertizė, por pa na thėnė se cili ėshtė laboratori qė e ka bėrė dhe ēfarė kredibiliteti ka ky laborator. Sepse kjo na kujton njė histori tė mėhershme, kur Kryeprokurorja Ina Rama kėrkonte nga laboratorėt e huaj tė SHBA tė bėnin ekspertizėn e plumbave tė 21 janarit, sepse nuk kishin besim tek ekspertėt e brendshėm qė ishin nėn kontrollin e ish-Kryeministrit Berisha, sepse ata vareshin nga Ministria e Brendshme. Por atėherė, kėrkesa u bė publike tė paktėn dhe u desh njė kohė tė vijė pėrgjigja. Pyetja qė ngrihen nė kėtė rast ėshtė: ēfarė qenka ky laborator qė i sillka pėrgjigjet brenda natės, sikur tė punoka nėn urdhrat e Ramės? A mund tė provohet autenticiteti i audios nė kushtet e kėtij presioni tė fortė nga ana e pushtetit, ndėrkohė qė edhe ministri i Brendshėm nuk jep dorėheqjen? A mos kemi tė bėjmė me njė nga gėnjeshtrat e manipulimet e radhės tė Ramės, tė cilat duhet t’i provojė Prokuroria e kapur si tė vėrteta?

  Kur ngre pyetjen se cila ėshtė mė e besueshme, vėrtetėsia e audios apo vėrtetėsia e laboratorit tė Ramės, e kam tė vėshtirė tė mos mendoj se mė shumė gjasa ka qė tė kemi tė bėjmė me njė nga gėnjeshtrat e radhės sė Ramės. E them kėtė, duke pasur parasysh shumė pėrgėnjeshtrime qė ka bėrė Rama me tė njėjtėn forcė fjalėsh kur avionėt e drogės i kthente nė dezinfektues mushkonjash dhe tallej me opozitėn, apo rastin Zagani, pėr tė cilin mobilizuan edhe Prokurorinė qė ta fusnin nė burg si shpifės, ndėrkohė qė doli se ai thoshte tė vėrtetėn pėr Tahirin dhe lidhjet e tij me trafikantėt. Por e them kėtė, edhe pse kohėt e fundit Ramės po i del thuajse pėrditė nevoja pėr tė gėnjyer gjithnjė e mė trashė, kombinuar kjo me nevojėn pėr tė akuzuar gjithnjė e mė trashė tė tjerėt si gėnjeshtarė dhe shpifės. Vetėm dy ditė mė parė, kur doli skandali i vendimit tė vėllait tė Xhafajt, ai deklaroi nė Torino qė protestuesit atje gėnjenin sepse vėllai i ministrit ishte nė burg tashmė. Le tė kujtojmė edhe akuzat ndaj deputetėve gjermanė, tė cilėve u tha me plot gojėn “gėnjeshtėr, gėnjeshtėr”, pėr gjėra pėr tė cilat ata ishin shumė mirė tė informuar. Dhe gjithmonė motivi i gėnjeshtarėve lidhet me vullnetin e tyre tė keq dhe armiqėsor pėr tė prishur imazhin e Shqipėrisė. Ky ėshtė qėndrimi edhe kėsaj here: akuzė totale ndaj tė tjerėve, mbrojtje totale ndaj vetes, pa pranuar asnjė pėrgjegjėsi, as politike, as morale, pale ligjore.

  Cili ėshtė thelbi i kėtij qėndrimi tė Ramės, qė po trillon pėrditė gėnjeshtra lehtėsisht tė vėrtetueshme si tė tilla, por edhe po na fut nė njė qorrsokak tė rrezikshėm sepse po heq ēdo mundėsi dialogu dhe korrigjimi tė punėve tė mbrapshta? Gjykoj se nė thelb kemi tė bėjmė me kriza qė vijnė nga rėndimi i sėmundjes sė tij psikike, qė po manifestohet gjithnjė e mė rėndė si kriza politike e vendimmarrjeve tė tij tė mbrapshta dhe anasjelltas.

  Them kriza psikike pasi, sipas studiuesve qė merren me sėmundjen e ērregullimeve tė narcizizmit pervers qė ka Rama, personi qė e gjen tė keqen gjithnjė te tė tjerėt, qė i akuzon ata se vetėm gėnjejnė kur thonė ndonjė gjė kundėr tij apo punėve tė tij, ėshtė nė njė hall tė madh psikologjik. Sipas kėtyre studiuesve, narcizizmi pervers, si sėmundje, manifestohet nė formėn e krijimit nga i sėmuri tė njė imazhi tė rremė tė vetvetes, tė njė “uni glorioz” – si nevojė vetėmbrojtjeje psikologjike ndaj dobėsive dhe pasigurive qė ka thellė vetes – dhe problemi i problemeve tė tij ėshtė se ai lufton ta mbajnė nė kėmbė me ēdo ēmim kėtė imazh, edhe duke gėnjyer, intriguar, mashtruar, manipuluar, pasi rėnia e kėtij imazhi i shkakton njė rėnie tė padurueshme psikologjike. Ndėrkaq, problemi ynė ėshtė se kėto kriza tė imazhit tė Ramės po bėhen gjithnjė e mė shumė kriza politike tė imazhit tė Shqipėrisė dhe anasjelltas. Duke qenė Kryeministėr i vendit, imazhi i rremė i vetvetes qė ka ngritur Rama identifikohet gjithnjė e mė shumė me imazhin e rremė tė Shqipėrisė qė propagandon se ka ndėrtuar. Ai kėrkon ta mbajė nė kėmbė me ēdo kusht kėtė Shqipėri tė rreme, sepse kėshtu mban nė kėmbė imazhin e rremė tė vetvetes. Kush cėnon kėtė imazh, kėrcėnon njė rėnie tė dyfishtė tė Edi Ramės, psikologjike, por edhe politike, sepse kėto tė dyja janė bėrė tashmė dy anė tė sė njėjtės medalje – po tė kesh parasysh se pėr tė mbajtur nė kėmbė imazhin e rremė tė vetvetes, i duhet medoemos pushteti politik qė mbahet nė kėmbė nga imazhi i rremė i Shqipėrisė.

  Kjo ėshtė njė situatė shumė e rrezikshme, qė duhet eliminuar sa nuk ėshtė vonė (nė fakt ka kohė qė ėshtė vonė), pėr dy arsye kryesore: sė pari, pasi pėrdorimi i mjeteve tė tilla si njerėzit dhe paratė e drogės dhe tė krimit, propaganda nė vend tė punės, gėnjeshtra nė vend tė sė vėrtetės do tė intensifikohen pėr tė mbajtur nė kėmbė imazhin e njė Shqipėrie tė rreme, me pasojat qė merren me mend; sė dyti, pasi kushdo qė do tė kėrkojė ta denoncojė e tė thotė tė vėrtetat e kėsaj Shqipėrie tė rreme, do tė ndeshet gjithnjė e mė shumė me akuzat tė egra kėrcėnuese dhe frikėsuese si ato qė lėshoi Kryeministri ditėn e mėrkurė kur paralajmėroi se “vulėhumburit pa atdhe”, qė s’po lenė gur pėr tė prishur imazhin e Shqipėrisė, do tė pėrgjigjen sė shpejti para drejtėsisė (sė tij).

  Panorama
  La vita č bella...

 4. #3
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897

  Tė vėrtetat e Fatmir Xhafės dhe refuzimi pėr t’u dorėhequr

  Tė vėrtetat e Fatmir Xhafės dhe refuzimi pėr t’u dorėhequr

  Ministri i Brendshėm Fatmir Xhafaj u shfaq pasditen e sė mėrkurės nė njė konferencė pėr mediat, ku bėri reagimin e tij tė parė lidhur me publikimin nga opozita tė pėrgjimit tė vėllait tė tij. Duket se fjala e Ramės paradite nė mbledhjen e grupit parlamentar dhe mė pas takimi kokė mė kokė me kryeministrin, i kishin dhėnė disi qetėsi Xhafės. Ai e tha prerė se nuk kishte ndėrmend tė jepte dorėheqjen dhe se as kryeministri nuk ia kishte kėrkuar diēka tė tillė.

  “Kryeministri nuk mė ka kėrkuar asnjėherė dorėheqjen. Nuk shoh asnjė shkak pėr dorėheqjen. Nė asnjė rast nuk kam menduar tė jap dorėheqjen pėr kėtė shkak”, tha Xhafaj.

  Lidhur me pėrgjimin e opozitės, ai kėrkoi hetim nga prokuroria pėr zbardhjen e sė vėrtetės. Por ndau tė njėjtin qėndrim me Ramėn, duke e cilėsuar si njė fabrikim kriminal.

  “Kushdo i pėrfshirė nė kėtė skandal tė madh do tė marrin pėrgjigjen e merituar. Veprimi ėshtė tipik mafioz. Fabrikimi i njė fakti kriminal tė paqenė pėr Ministrin e Brendshėm dhe familjarė tė tij, pėrbėn njė shantazh kundėr institucioneve publike tė sigurisė. Ndaj, do t’i kėrkoj sot publikisht prokurorisė veprime tė shpejta dhe energjike pėr gjetjen tė gjithė atyre qė janė pėrfshirė nė kėtė aferė kriminale dhe dėnimin nė mėnyrėn mė tė merituar”, u shpreh Xhafaj.

  Pėrsa i pėrket akuzės se ai ka falsifikuar nenin pėr ekstradimet nė Kodin e Procedurės Penale, Xhafaj i quajti qesharake, ndėrsa ata qė artikulojnė akuza tė tilla i quajti injorantė.

  “Unė paskam falsifikuar njė draft dhe kjo ėshtė si logjika e Zhvejkut. Nuk ka asnjė kontribut teknik nga unė pėr kėtė ēėshtje. Kjo pikė e nenit ėshtė njė standard ndėrkomėbtar dhe nuk e kemi shpikur ne. Nė kėto raste i vėlla nuk do pėrfitonte nga ky nen. Ėshtė komplet shpifje akuzat pėr vėllain tim. Prej vitit 2002 vėllai im ka jetuar nė Shqipėri dhe nuk ka pasur pas kėtij viti asnjė problem me ligjin dhe kjo ėshtė e verifikueshme”, tha Xhafaj.

  Ministri i Brendshėm sqaroi se pėrse vėllai i tij nuk duhet tė bėjė asnjė ditė burg nė Shqipėri, teksa largimin drejt Italisė e pėrshkroi me nota emocionale duke pėrmendur shqetėsimin e thellė tė krijuar nė familjen e tij, te nėna, bashkėshortja dhe fėmijėt e Agron Xhafės.

  “Nėse im vėlla do bėnte nė Shqipėri njohjen e vendimit penal tė marrė nė Itali, nė ngarkim tė tij, sipas ligjit shqiptar s’do ta vuante pėr shkak tė dėnimit nė mungesė. Pėr ligjin shqiptar nė fuqi, ndjekja penale ėshtė parashkruar rrjedhimisht; nė Shqipėri, Agron Xhafaj nuk do tė bėnte asnjė ditė burg. Prej vitit 2002, vėllai im ka jetuar nė Shqipėri dhe nuk ka pasur asnjė problem ligjor, as edhe njė. E verifikuar nga tė gjitha institucionet ligjzbatuese tė kėtij vendi. Unė dhe familja ime jemi tė goditur shpirtėrisht, pasi sot njė Agron do tė vuajė njė dėnim pėr njė Agron tė 16 vite mė parė”, tha Xhafaj duke shtuar se ndaj vėllait tė tij nuk kishte njė urdhėr arresti ndėrkombėtar.

  I pyetur nga gazetarėt nėse ėshtė subjekt i ligjit Antimafia, ministri u shpreh se ėshtė teorikisht, por jo praktikisht, duke shtuar mė tej se nuk ka dijeni nėse vėllai i tij ka pasuri tė vėna nė rrugė kriminale. Nė fund, Ministri i Brendshėm nuk e mohoi faktin se vėllai i atij, Agron Xhafaj, ka ndryshuar emrin nė Geron Xhafaj. Lidhur me kėtė pyetje ai u pėrgjigj:

  ‘Mund t’i bėni kėrkesė prokurorisė dhe policisė qė t’ju japė gjithė informacionin e nevojshėm. Nė asnjė rast, nė asnjė formė nuk ekziston njė kėrkesė ndėrkombėtare ndaj vėllait tim’.

  ©LAPSI.al
  La vita č bella...

 5. #4
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897

  Mbrojtja e Ramės: Pse e lėshova Saimirin dhe jo Fatmirin!

  Mbrojtja e Ramės: Pse e lėshova Saimirin dhe jo Fatmirin!

  tahiri-dhe-Rama.jpg

  Jo rastėsisht, fjalimi i Edi Ramės nė mbledhjen e grupit parlamentar tė PS-sė pėr skandalin e vėllezėrve Xhafaj u hap me fjalėt “Dje isha nė Paris”.

  Duke i kujtuar tė gjithėve takimin me Emanuel Makron, Rama u shfaq nė mbledhjen e PS gati si njė i huaj, qė sapo zbriti shkallėt e Elize dhe tani e detyronin tė zhytej mes “politikės sė fekaleve dhe tė fekaleve tė kanaleve mediatike”, i paprekur nė asnjė moment nga rrethanat e ngjarjes dhe duke qėndruar jashtė ēdo implikimi dhe pėrgjegjėsie personale, pėr njė skandal qė i pėrsėritej me Ministrin e Brendshėm.

  Megjithatė krahasimin me Saimir Tahirin nuk e shmangu, i bindur se ky i fundit nuk kishte zgjidhje tjetėr veēse ta dėgjonte nga shtėpia, ku qėndron i mbyllur me vendim gjykate.

  “Mos e shkarko Fatmirin, siē bėre me Saimirin”, thirrjen e militantėve nė rrjetet sociale, Rama e pėrdori pėr t’iu dhėnė pėrgjigje dilemave nė kokėn e ish ministrit, qė ngjan me njė tė syrgjynosur nga partia pėr njė histori tė ngjashme.

  “Mė falni, dhe kėtė e kam jo pėr ju, por edhe pėr tė gjithė ata qė na dėgjojnė dhe e kam me kėta tanėt, me qytetarėt e zaonshėm dhe tė paverbuar tė kėtij vendi, po ku hyj unė nė kėtė mes? Pse duhet tė hyj unė nė kėtė mes?” ishin pyetjet retorike tė Ramės, qė ngrinte duart duke u zhveshur nga ēdo pėrgjegjėsi, megjithėse nė tė dy rastet ishte ai qė mori vendimet, si pėr mbajtjen e Fatmir Xhafajt nė detyrė ashtu dhe pėr largimin e tjetrit nga qeveria.

  Nė fakt, historitė e tė dy ministrave janė tė ngjashme. Pėrsėriten pėrgjimet, dokumentat qė vijnė nga autoritetet italiane dhe njerėzit e afėrt tė implikuar nė trafikun e drogės. Pavarėsisht kėsaj, Fatmir Xhafaj mbetet nė detyrė, ndėrsa Tahiri shkarkohet disa muaj para skandalit.

  Nė rastin Tahiri nuk pati shumė komunikim me kryeministrin. Asokohe u fol pėr njė takim tė tensionuar mes tė dyve qė pėrfundoi me acarimin e tė dyve. Ndryshe kėsaj radhe, nė zyrėn e Xhafajt janė filmuar ecejaket e Taulant Ballės dhe tė Erjon Braēes.

  Kryeministri nuk pati asnjė status tė nxituar, ku tė hidhte dyshime se Xhafaj mund tė ishte ndonjė “dru i shtrembėr”. Pėrkundrazi e asocioi atė me ambasadorin amerikan dhe fitoi kohė, duke pritur se ēfarė materialesh kishte PD.

  Pėr t’ia bėrė mė tė lehtė vendimin, ishte rėnė dakort edhe njė lėvizje e minutave tė fundit, Agron Xhafaj qė pranoi ekstradimin drejt Italisė, ku do tė vuajė dėnimin me burg.

  Me njė letėr tė hapur 1 orė para se tė fliste Edi Rama, Agron Xhafaj ētensionoi situatėn, duke i dhėnė mundėsinė Ramės edhe ta mburrė kėtė akt nė grupin parlamentar tė PS dhe nė fund, pėr tė dhėnė diferencėn thelbėsore mes rastit Xhafaj dhe Tahiri.

  “Tani akuza apo akuzat sot ndaj Ministrit tė Brendshėn nuk vijnė nga organet e drejtėsisė, nuk kanė asnjė lidhje me tė drejtėn si vlerė” ishte shpjegimi i Ramės qė vuri nė dukje se burimi kėsaj radhe ishte Partia Demokratike dhe jo dosja e Antimafias Italiane.

  “Sot qė flasim ministri i Brendshėm nuk duhet tė pėrgjigjet, ligjėrisht jo e jo, por as moralisht” qe fjalia qė ēliroi Xhafajn pėrkohėsisht nga tė gjitha pėrgjegjėsitė.

  Pėrkohėsisht, sepse mbetet ende njė mundėsi qė nga Partia Demokratike mund tė dalin tė tjera materiale, qė vėrtetojnė se pėrgjimi ėshtė i vėrtetė, ose qė Agron Xhafaj ishte aktiv nė trafikun e drogės kur i vėllai ishte ministėr. E nė kėtė rast, Rama i lė vetes njė mundėsi pėr largimin e Xhafajt nga qeveria.

  “Natyrisht qė, qoftė pėrgjigjia qė unė kam marrė nė analiza shkencore pėr materialin audio, qoftė materialet e grumbulluara nga burimet e referuara mė lart prej tė cilave nuk ka indicie pėr vėllain e Ministrit tė Brendshėm, nuk kanė vlerė ligjore konkluzive, se ne nuk jemi njėsoj, ne nuk jemi si ata, qė do tė thotė se mė mjaftojnė mua si kryeministėr pėr tė krjuar binsjen se ministri i Brendshėm tė vazhdojė tė kryejė detyrėn por nuk e bėjnė asnjė ēikė mė pak urgjente nevojėn pėr njė hetim shterues tė prokurorisė, se mua mė takon vendimi politik, por jo ai ligjor dhe penal” u shpreh Rama duke lėnė tė hapur largimin e Xhafajt.

  Nuk kishte si tė mungonte edhe kėsaj radhe njė komplot i tėrė kundėr qeverisė, “njė lojė e neveritshme pėr tė ēoroditur dynjanė pėrmes njė mashtrimi tė tillė publik pėr tė goditur Shqipėrinė nė sytė e botės frontalisht” e quan Rama.

  Kryeministri shpėrndau ku mundi skandal-fekalet qė kanė mbushur qeverinė pėr t’i dhėnė formė komplotit kundėr tij, nga skeptikėt e Europės tek opozita shqiptare, nga prokurorėt e lidhur me drogėn tek mediat e kazanit.

  Bėri pjesė tė komplotit armiq tė brendshėm e tė jashtėm, qė u bėnė bashkė pėr tė “helmuar realisht gjakun e shumė qytetarėve tė ndershėm”, ndėrsa mė herėt terreni ishte spastruar nga njė letėr e hapur e Agron Xhafajt, i cili kishte pranuar t’i dorėzohej drejtėsisė italiane.

  Pėr opozitėn
  “Ata thonė se po pengojnė, bllokojnė, rrėzojnė qeverinė e krimit dhe tė drogės por po pengojnė, bllokojnė dhe rrėzojnė vetė Shqipėrinė nė kėto metra tė fundit drejt njė stacioni historik” u shpreh Rama.

  Pėr prokurorinė
  “Me ēeljen e negociatave drejtėsia shqiptare bėhet njė problem i madh pėr ta, pasi ajo hyn nė fazėn e ēeljes deri nė fund tė kapakėve tė zullumeve tė mėdha, si dhe tė lidhjeve reale tė politikės me krimin qė nga pastrimi i parave me logon e partisė, deri te kuintalėt e kokainės tė fshehur nėn banane me ndihmėn e prokurorisė”

  Tė huajt

  “Opozita baltosi Shqipėrinė nė sytė e disave jashtė vendit, tė cilėt mezi presin tė reja nga Partia Demokratike e Shqipėrisė pėr tė ngritur zėrin me pseudo-argumenta tė rinj nė parlamentet e tyre kundėr ēeljes sė negociatave”

  ©LAPSI.al
  La vita č bella...

 6. #5
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897
  Me kete popull mund te besh c'te duash. Mire bejne kane gjetur dele.

  Darius
  La vita č bella...

 7. #6
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,753
  Forca e Rrespektit
  615
  U ka plas cipa ketyre, nuk u ben me pershtypje asnje gje..... persa kohe jemi popull fb keta do na mbreterojne....
   

 8. #7
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897
  Rama mohon audio-pėrgjimin e vėllait tė Fatmir Xhafajt

  Deklaratėn e Taulant Ballės nga Kryesia e Kuvendit, se Partia Demokratike ka fabrikuar akuza ndaj vėllait tė ministrit tė Brendshėm dhe ka paguar njė person me tė shkuar kriminale pėr tė dhėnė njė dėshmi tė gėnjeshtėrt, kryeministri Edi Rama e ka publikuar live nė Facebook-un e tij.

  Rama shkruan nė Facebook se dėshmia e sotme e Albert Veliut ėshtė akti i dytė i shfaqjes sė PD-sė, tė cilėn ironikisht e quan “SHQUPI AUDIOVIDEO.shpik”. Rama shkruan se ėshtė e domosdoshme qė kjo veprimtari, sipas tij e paligjshme, duhet tė hetohet dhe ndėshkohet.

  “ERTV Live: Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, mbi aktin e dytė tė shfaqjes “SHQUPI AUDIOVIDEO.shpik” dhe domosdoshmėrinė e hetimit e ndėshkimit tė kėsaj veprimtarie tė paligjshme mashtrimi tė opinionit publik.” – ka shkruar Rama tek video e deklaratės sė Ballės.


  ©LAPSI.AL
  La vita č bella...

 9. #8
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897
  Zyrtari i lartė gjerman: Po vėzhgojmė me kujdes rastin e vėllezėrve Xhafaj dhe Saimir Tahirit

  43823772_303.jpg

  Raportuesi pėr Shqipėrinė nė Bundestagun gjerman, Thorsten Frei, deklaroi se po vėzhgohet me vėmendje rasti i akuzave tė opozitės ndaj vėllezėrve Xhafaj.

  Sipas deputetit Frei, njerėzit nuk mund tė dėnohen pėr faj tė njė anėtari tė familjes, por ēdo individ duhet parė veēmas. Thorsten Frei shtoi se po vėzhgohet sjellja e ministrit tė Brendshėm Fatmir Xhafaj.

  “Nuk kam njė mendim pėrfundimtar pėr kėtė. Ėshtė e qartė qė njerėzit nuk mund tė dėnohen pėr faj tė njė anėtari tė familjes, por ēdo individ duhet parė mė vete. Prandaj edhe sjellja e ministrit tė Brendshėm duhet vėzhguar dhe nuk mund tė them asgjė. Por ne po e vėzhgojmė me vėmendje edhe rastin e tij.” – u shpreh Thorsten Frei pėr Deutsche Welle.

  Kujtojmė se ditėt e fundit Partia Demokratike publikoi njė audio-pėrgjim tė Agron Xhafajt, vėllait tė Fatmir Xhafajt, teksa i mundėson njė personi qė sot u shfaq para publikut, njė rrugė transporti kanabisi drejt Italisė. Agron Xhafaj vetė, Fatmir Xhafaj dhe Edi Rama e kanė cilėsuar kėtė audio-pėrgjim si jo autentik dhe kanė hedhur poshtė akuzat e opozitės.

  I pyetur nga Deutsche Welle nėse Saimir Tahiri dorėzoi mandatin e deputetit pas presionit tė ardhur nga Gjermania, raportuesi pėr Shqipėrinė nė Bundestagun gjerman u shpreh se nuk ėshtė nė dijeni.

  “Nuk e di. Ky ėshtė njė vendim qė ėshtė marrė nė Shqipėri, para sė gjithash njė vendim i tij personal, tė paktėn kėshtu e lexoj nė shtypin shqiptar. Ne vetėm se e kemi bėrė tė qartė se do ta shohim me shumė vėmendje, nėse ish-ministri i brendshėm po trajtohet ndryshe nga ē’do tė trajtoheshin tė tjerėt, nė raste tė ngjashme.” – u shpreh Thorsten Frei.

  ©LAPSI.AL
  La vita č bella...

 10. #9
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897
  PS pėr dėshminė e skafistit: PD ėshtė shndėrruar nė njė organizatė kriminale

  Kreu i grupit parlamentar tė Partisė Socialiste, Taulant Balla, deklaroi se PD-ja ka zgjedhur njė mėnyrė mafioze pėr denoncuar implikimin e vėllait tė Fatmir Xhafajt nė trafikun e drogės.

  Sipas Ballės, Lulzim Basha ėshtė ‘autori, regjisori dhe aktori i audio-pėrgjimit tė montuar’.

  Duke folur nga Kryesia e Kuvendit, Taulant Balla u shpreh se paraqitja publike e personit qė pretendon se ka qenė prezent nė bisedėn me Agron Xhafajn, ėshtė tregues i shndėrrimit tė PD-sė nė njė organizatė kriminale qė pėr tė adresuar shqetėsimet e saj pėrdor forma mafioze.

  Deputeti socialist u shpreh se dėshmitari i Partisė Demokratike, Albert Veliu ėshtė njė person me skedė tė rėndė kriminale, i dėnuar brenda e jashtė vendit, dhe mashtrues.

  “PD e ka paguar dėshmitarin dhe ka tentuar t’a nxjerrė jashtė vendit.” – u shpreh Balla, i cili e cilėsoi dėshminė e sotme tė publikuar nga PD si shantazh ndaj shtetit.

  “Lufta politike ka shkuar edhe nė ekstremet mė tė mėdha tė njė konflikti politik, por nė asnjė vend nuk ishte parė qė njė parti politike tė pėrfshihej nė njė skemė tė mirėfilltė kriminale. Deri dje kemi besuar se interesa tė caktuara tė grupeve kriminale, te cilėt shfrytėzonin interesin e njė partie politike, nė rastin konkret tė PD, pėr tė denoncuar raste qė ndikojnė kundėr qeverisė.

  Ajo ēka ndodhi sot me paraqitjen publike tė personit qė pretendon se ka qenė prezent nė bisedėn e publikuar nga PD, ėshtė tregues i shndėrrimit tė njė partie politike nė njė organizatė kriminale qė pėrdor forma mafioze tė adresimit tė shqetėsimeve tė tyre.

  Basha ėshtė autori, regjisori dhe aktori i video-pėrgjimit tė montuar, me tė cilin ka shpresėn e fundit tė bllokojė vendimmarrjen e vendeve tė BE pėr hapjen e negociatave pėr Shqipėrinė. Nuk ia vlen aspak tė debatosh pėr vėrtetėsinė e deklarimeve tė njė njeriu, qė duket qartė se ėshtė njė mashtrues tepėr i rėndomte, i dėnuar disa herė pėr disa vepra penale nga mė tė ndryshmet”, deklaroi deputeti i Partisė Socialiste, Taulant Balla.

  ©LAPSI.AL
  La vita č bella...

 11. #10
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,306
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Rasti Xhafaj, raportuesi gjerman: Askush s’mund tė dėnohet pėr shkak tė vėllait  Thorsten Frei, raportuesi pėr Shqipėrinė nė grupin e punės CDU/CSU nė Bundestagun gjerman qė merret me Ballkanin Perėndimor, thotė se Shqipėria paraqet interes tė veēantė.


  Nė intervistėn e dhėnė pėr DW, ai preku ēėshtjen me tė nxehtė tė momentit nė vend, atė tė vėllait tė ministrit tė Brendshėm Fatmir Xhafaj.

  “Ėshtė e qartė se njerezit nuk mund tė dėnohen pėr faj tė njė anėtari tė familjes, por ēdo individ duhet parė mė vete. Ndaj dhe sjellja e ministrit tė Brendshėm duhet vezhguar dhe nuk mund te them asgjė”, shprehet ai, duke shtuar se rasti po ndiqet me vemendje.

  “Zhvillimi i vendit nė vite ėshtė i pamohueshėm, megjithatė krahas sukseseve kemi edhe disa ēėshtje problematike. Kryesorja mbetet vetingu. Une vetė jam marrė intensivisht me kėtė proces dhe kam folur edhe me anėtarė tė komisionit, kur isha nė Shqipėri nė fillim tė vitit” u shpreh ai pėr DW.

  “Fakt ėshtė se kemi afro 800 gjykatės dhe prokurorė, ndėrsa deri tani janė permbyllur vetėm pesė rivleresime. Natyrisht qė e di se ka disa qė i janė shmangur Vettingut duke dhėnė doreheqjen, por ne prapėsėprapė jemi nė fillim tė ketij procesi dhe nuk mund tė japim njė gjykim pėrfundimtar pėr tė. Ka edhe ēeshtje te tjera, me tė cilat nuk kemi filluar ende, si pėr shembull Reforma Zgjedhore, njė detyrė e vjetėr tė cilėn Komisioni Europian e ka ngritur si problem qė herėt” tha Thorsten Frei.

  I pyetur nese shikon ndonjė rrezik qė vettingu tė pėrdoret edhe si mjet presioni ndaj gjykatėsve, Frei pergjigjet se para ligjit duhet tė trajtohen tė gjithe njėsoj. Ai solli si shembull rastin e Saimir Tahirit ku mazhoranca nė Parlament nė fillim e refuzoi heqjen e plotė tė imunitetit.

  “Ministrat dhe deputetėt,- ishte komenti i ligjvėnėsit gjerman, – nuk duhen trajtuar ndryshe nga shtetasit e tjerė”.

  Top Channel
   

 12. #11
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897

  Pėrgjimet e reja/ Ēfarė pritet tė transmetojė PD?

  Pėrgjimet e reja/ Ēfarė pritet tė transmetojė PD?

  ajzberg.jpg

  U bėnė disa burime qė thonė tė njėjtėn gjė: publiku do tė njihet me pėrgjime tė reja qė implikojnė vėllain e ministrit tė brendshėm Fatmir Xhafa nė trafikun e drogės. Kjo sagė qė ka filluar prej ditėsh po pėrshkallėzohet hap pas hapi dhe strategjia e opozitės ėshtė me sa duket pėr tė nxjerrė pėrditė diēka mė tė fortė derisa tė kulmojė me mitingun e paralajmėruar pėrpara kryeministrisė tė shtunėn e ardhshme.

  I pari ishte gazetari Jetmir Olldashi, i cili pasi mori pėrsipėr pėrgjimin e bisedės tashmė tė njohur tė Albert Veliut me Agron Xhafajn tha se nė ditėt e ardhshme do tė dėgjohet pjesa tjetėr e kėtij seriali kriminalo policor.

  Pas tij sot nė komisionin parlamentar tė ekonomisė deputeti i PD Flamur Noka konfirmoi edhe ai se
  “Sė shpejti del njė pėrgjim i ri qė provon se Agron Xhafaj vijonte trafikun e drogės, gjatė kohės qė vėllai i tij ka qenė ministėr i Brendshėm. Materiali i dytė qė do dalė do jetė vėrtetim katarcipėrisht i faktit se Agron Xhafaj ishte aktiv nė trafikun e drogės, kur vėllai i tij ishte ministėr”.
  I thirrur pėr tė dėshmuar nė prokurori pėr videopėrgjimin, deputeti tjetėr Salianjisi precizoi se pėr ēfarė bėhet fjalė nė kėtė pėrgjim.
  “Gjithēka dimė nga rrethanat dhe faktet ėshtė se Agron Xhafaj ėshtė i pėrfshirė nė aktivitet tė paligjshėm kriminal, dhe ėshtė njė nga bosėt e drogės nė Shqipėri…Ka njė deklarim nga gazetari Jetmir Olldashi, i cili mė ka sjellė njė pjesė tė audio-pėrgjimit, ku Agron Xhafaj bėnte pazare droge. Nuk janė akuza politike. Aty dėgjohet zėri i Olldashit, dėshmitarit Albert Veliu, dhe vėllai i Xhafajt, Agron Xhafaj qė thoshte; ‘me 10 kg mos mė hajde, unė flas pėr 100 e sipėr’ deklaroi ai.
  Nga ana tjetėr Lapsi.al ka mėsuar se njė pjesė e kėtyre materialeve tė reja do tė transmetohen sot nė darkė nė emisionin investigativ “Ajzberg” tė gazetarit Artur Ēani. Sipas asaj qė qė ne kemi arritur tė marrim vesh nė emision do tė trasmetohet njė video e cilėsisė sė dobėt nga lokali i Agron Xhafajt dhe dy tre biseda telefonike midis kurthngritėsit Albert Veliu dhe vėllait tė ministrit tė brendėshėm.

  Nuk dihet ende nėse kėto janė materialet e fundit qė disponon opozita apo ajo do tė vazhdojė me taktikėn tashmė tė njohur tė publikimit tė diēkaje, pėr ti provokuar kundėrshtarėt qė tė flasin dhe pastaj t’i pėrgėnjeshtrojė ata me nxjerrjen e fakteve tė reja.

  ©Lapsi.al
  La vita č bella...

 13. #12
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,306
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Pėrgjimi, Alibeaj: S’do lejoj qė procesi tė merret peng nga Rama dhe Xhafaj  Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka dėshmuar nė Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda. Pas daljes nga prokuroria ai tha pėr mediat se nuk do tė lejojė qė procesi penal tė merret peng nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshėm Fatmir Xhafaj.

  Mė tej Alibeaj theksoi se duhet tė vinin pėr tė dėshmuar nė Prokurori persona tė tjerė.

  “Meqėnėse Kodi i Procedurės Penale i ndryshuar dhe parashikon dhe mundėsinė qė dhe pėrfaqėsues tė viktimave kanė tė drejtė tė marrin pozitė procedurale, brenda procedimit penal, ndryshimet e fundit tė Kodit tė Procedurės Penale, unė shfrytėzova kėtė lloj mundėsie, qoftė dhe nė statusin e deputetit, pėrfaqėsues i publikut, viktima e madhe e fenomenit kriminal tė trafikimit tė narkotikėve dhe bėra kėrkesė qė qė sot e nė vazhdim jam pėrfaqėsues i kėtij viktimave tė kėtij fenomeni kriminal.

  Unė kam tė drejtė tė kėrkoj thirrje dėshmitarėsh, kėqyrje, bėrje aktesh, akte tė tjera hetimore si njė mundėsi qė procesi penal tė mos merret peng nga Rama dhe Xhafaj. Nėse ka marrė pėrsipėr kokat e prokurorisė, procesin penal nuk kanė pėr ta marrė. Viktimat? Janė tė gjithė shqiptarėt. Brenda kėtij procesi do ushtrojė tė gjithė ta drejtat e mia”, tha Alibeaj para gazetarėve.

  g.shqip

  Audio-pėrgjimi vijon, Salianji: Agroni flet pėr 100 kg e sipėr te pjesa tjetėr
  Pėrreth dy orė, deputeti i Partisė Demokratike, Ervin Salianji ka dėshmuar nė Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda pėr audio-pėrgjimin e Agron Xhafajt dhe Alber Veliut.

  Gjatė largimit nga Prokuroria, Salianji tha pėr mediat se nuk ka besim tek organi i akuzės, pasi, sipas tij, “ėshtė 100% nė dispozicion tė qeverisė”.

  “Agron Xhafaj ėshtė i pėrfshirė nė aktivitet tė paligjshėm kriminal dhe njihet si bos droge. Qeveria ėshtė e pėrfshirė nė lidhje me krimin. Ėshtė fakt qė Agron Xhafaj ėshtė larguar nga Shqipėria pėr tė mos bėrė tė mundur hetimin e grupit tė tij kriminal. Agron Xhafaj ėshtė larguar nga Shqipėria dhe prokuroria po merret me kallėzimin e rremė tė tij nė vend qė tė merret me kapjen e grupit tė strukturuar kriminal”, deklaroi deputeti demokrat”, deklaroi Salianji.

  Sipas Salianjit provat e publikuara nga PD dhe kėrkesa pėr dorėheqjen e ministrit tė Brendshėm bazuar nė to, nuk janė asesi akuza politike, pasi ka edhe njė pjesė tė dytė tė audio-pėrgjimit qė disponohet nga PD, ku dėgjohet zėri i Bashkėpunėtorit X, zėri i Agron Xhafajt, gazetarit Olldashi e ku vėllai i ministrit thotė se ai flet “pėr 100 kile drogė e sipėr”.
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 21-05-2018 ne 15:51.
   

 14. #13
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897

  Gėnjeshtrat qė i dolėn dyshes Rama-Xhafaj nga investigimi i gazetarit Olldashi

  Gėnjeshtrat qė i dolėn dyshes Rama-Xhafaj nga investigimi i gazetarit Olldashi

  e6e5aba9-311e-4fb6-9e9d-9f5c4ec71534.jpg

  Fushata e linēimit tė gazetarit Jetmir Olldashi dhe dėshmitarit, Albert Veliu ėshtė nė kulmin e saj dhe ka pėrfshirė tė gjitha mediat e qeverisė. Duke gjetur njė gabim llogjik nė intervistėn me dėshmitarin, njė gabim nė punėn e gazetarit apo njė “njollė” nė tė shkuarėn e tė dyve bashkė, tentohet tė forcohet ideja se skandali u shpik nga hiēi.

  Vėrtet, investigimi mbi Agron Xhafajn ka momente tė dyshimta qė ia dėmtojnė besueshmėrinė dhe pika mė e dobėt ėshtė mėnyra si u prezantua nė publik, jo si produk i pastėr gazetaresk, por si pjesė e aksionit politik tė mirėmenduar nga PD.

  Por sado gabime dhe pika tė errėta t’i gjesh investigimit tė Jetmir Olldashit, sado t’ia ketė ulur besueshmėrinė pėrdorimi politik, sado mėkate t’i gjejnė urithėt qė gėrrmojnė tė shkuarėn e kolegut, pėrsėri Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj e kanė humbur betejėn pėrballė opinionit publik.

  Ndoshta pėr shkak tė njė skeme, ēuditėrisht inteligjente, qė u thur nė selinė e PD dhe qė e ēoi Xhafajn dhe Ramėn drejt njė serie gėnjeshtrash dhe pozicionesh kompromentuese.

  Sepse nga PD nuk dolėn tė gjitha materialet njėherėsh. Duke i nxjerrė materialet njė e nga njė, PD i dha kohė dyshes Rama-Xhafaj tė reagojė dhe tė gėnjejė, siē u kuptua mė vonė.

  Lapsi.al ka renditur disa nga momentet kur Rama dhe Xhafaj tentuan tė fshehin tė vėrtetėn apo u vunė nė pozicione tė dyshimta nė lidhje me historinė e Agron Xhafajt, pėr tė cilin u bėnė pjesė e njė alibie bazuar mbi mashtrime dhe qė i implikon tė dy.

  1) Fatmir Xhafaj mbajti pėr mė shumė se 5 vjet tė fshehtė dėnimin e tė vėllait, megjithėse u akuzua vazhdimisht nga media dhe opozita pėr kėtė ēėshtje. Ai gėnjeu nė parlament kur bėnte sikur nuk dinte gjė pėr dėnimin dhe sfidonte opozitėn ta gjente atė vendim.

  “Nga maji i kėtij viti (2017) ju u bėtė pushtetarė nė dy ministritė kryesore tė ligjit, nė atė tė Brendshme dhe atė tė Drejtėsisė, ministra qė u emėruan personalisht nga kryetari juaj dhe janė dyja ministritė ku janė faktet dhe provat kombėtare dhe ndėrkombėtare nėse ka tė tilla. Po ēfarė bėtė kėto 4 muaj? Si nuk gėrmuat xhanėm dhe ti zbulonit? Ku kishte rast mė tė mirė tė mė kryqėzonit me fakte dhe prova sipas jush!”
  Fatmir Xhafaj, 12 Shtator 2017, Parlament

  Pasi PD nxorri vendimin e dėnimit, ai pranoi se dokumenti ka qenė online dhe ishte lehtėsisht i gjendshėm nga kushdo i interesuar.

  “Vendimi i gjykatės italiane, lehtėsisht i gjendshėm edhe online, i ditur dhe i njohur prej vitesh prej tyre dhe prej kujtdo tjetėr tė interesuar, shqiptar apo partner ndėrkombėtar, i publikuar dhe i stėrpublikuar nė mediat prane tyre, ka ridalė sot si e vetmja armė kundėrshtie mesa duket ndaj meje, sot si Ministėr i Brendshėm”
  Fatmir Xhafaj, 9 Maj 2018, Ministria e Brendshme

  Me kėto deklarata, u kuptua se Xhafaj kishte mbajtur tė fshehtė pėr gati 5 vjet tė vėrtetėn pėr tė vėllain, megjithėse thoshte se nuk mbante pėrgjegjėsi pėr tė.

  2) Kryeministri Edi Rama jo vetėm nuk e tregoi dėnimin e Agron Xhafajt, por e lavdėronte atė. Nė gusht tė 2016, Rama gėnjente shqiptarėt, kur i quante “histori tė pavėrteta” pėrfshirjen e tij nė trafik droge.

  “Saliu e ka ndėrmarrė fushatėn e tij tė ndyrė tė radhės kėtė herė, pėr tė baltosur Fatmir Xhafajn! Dhe nė stilin e tij tė vjetėr e tė neveritshėm bolshevik, ka ngritur njė akuzė mbi njė histori tė sajuar kėmbė e krye, pėr tė vėllanė e Fatmirit. Njė histori me drogė venezueliane, pėr babain e dy fėmijėve qė ėshtė nė punėn e tij tė ndershme dhe ka vetėm njė faj: Eshtė vėllai i njeriut qė drejton Komisionin e Posaēėm Parlamentar pėr reformėn mė tė rėndėsishme dhe mė tė vėshtirė tė 25 vjetėve tė fundit!”
  Edi Rama, Gusht 2016, deklaratė nė rrjetet sociale

  Vendimi pėrfundimtar qė e dėnonte Agron Xhafajn me 7 vjet e 2 muaj burg ishte marrė nė shtator tė vitit 2012 nga Gjykata e Leēes nė Itali.

  3) Njė gėnjeshtėr e dalė boje tashmė ėshtė ajo e agjensisė qė bėri brenda njė dite analizėn e pėrgjimit tė bisedės mes Agron Xhafajt dhe Albert Veliut. Gėnjeshtrės qė e nxorri i pari Rama, iu bashkua edhe Fatmir Xhafaj.

  “Unė e kam marrė mbrėmė pėrgjigjen e analizės shkencore tė kryer nė njė ndėr laboratorėt mė seriozė tė botės, mua ajo pėrgjigje mė mjafton. Po bėj njė parantezė, jo pėr tė bėrtitur montazh-montazh. Po mė mjafton pėr t’iu thėnė juve se nuk jemi pėrpara njė akti kompromentues tė ministrit tė Brendshėm po akti mashtrimi tė njė materiali autentik pėrmes tė cilit synohet destabilizimi i qeverisjes dhe shkatėrrimi i segmentit tė fundit pėr ēeljen e negociatave tė Shqipėrisė nė BE”

  Edi Rama 16 Maj 2018, nė mbledhjen e grupit tė PS-sė

  “Audio pėrgjimi i servirur me pompozitet publikut ėshtė njė sajesė e plotė. Nga fillimi deri fund. Ėshtė njė manipulim dhe i bėrė keq, madje”.

  “Ėshtė e vėrtetė qė kanė bėrė njė vlerėsim tė asaj audio, nė Agjenci shumė tė njohura ndėrkombėtare, me pėrgjigjen e tė cilės jam njohur dje, dhe sot jam kėtu pėr ta thėnė kėtė”

  Fatmir Xhafaj, 16 Maj 2018, Ministria e Brendshme

  Por pasi dėgjuan dėshmitė e skafistit dhe gazetarit, Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj nuk folėn mė pėr analizėn shkencore tė pėrgjimit dhe as nuk e dorėzuan nė prokurori kėtė “analizė shkencore”. Pėrkundrazi, Rama tha se do tė presė provėn shkencore tė audiopėrgjimit nga prokuroria.

  4) Tani qė jemi njohur me dėnimin e tė vėllait nė Itali, del se pozicioni i Fatmir Xhafajt si Kryetar i Komisionit tė Ligjeve, ėshtė i kompromentuar. Duke ditur se i vėllai ishte subjekt i ligjit pėr ekstradimin, Xhafaj ushtroi tė gjitha detyrat dhe tė drejtat qė i dha pozicioni i tij si kryetar komisioni, edhe gjatė hartimit tė nenit pėr ekstradimin nė Kodin e Procedurės Penale.

  Pa i hyrė akuzave tė opozitės qė pretendon falsifikimin e pikės f tė nenit 491, duhet thėnė se prania e Fatmir Xhafajt nė mbledhjet e Komisionit tė Ligjeve, kur diskutohej ekstradimi, e vendos automatikisht atė nė konflikt interesi.

  Pėr tė kuptuar ēfarė zgjedhje do tė bėnte nė Komisionin e Ligjeve, nėse prekej i vėllai, vlen tė kujtohet qėndrimi qė mbajti si Ministėr i Brendshėm.

  “Ishte njė 25-vjeēar i gjendur nė vendin e gabuar dhe nėn shoqėrinė e njerėzve tė gabuar” e gjykoi Fatmir Xhafaj, nga foltorja e Ministrisė sė Brendshme.

  Kuptohet se para se tė jetė Ministėr i Brendshėm, Fatmir Xhafaj zgjedh tė jetė njė vėlla i dhembshėm.

  5) Fatmir Xhafaj deklaroi nė 9 Maj nga foltorja e Ministrisė sė Brendshme se as ai, asnjė familjar i tij nuk do tė ishte mbi ligjin.

  “Cilido nė kėtė vend, pėrfshi dhe mua apo familjarėt e mi nuk ėshtė mbi ligjin. Por ajo ēfarė ėshtė mė e rėndėsishme ėshtė fakti se kjo qeveri nuk i siguron dhe nuk i garanton imunitet nga shkelja e ligjit askujt. As mua!”

  Fatmir Xhafaj, 9 Maj, Ministria e Brendshme

  Por kur u pyet nga gazetarėt nėse ishte apo nuk ishte subjekt i ligjit Antimafia, Fatmir Xhafaj dha njė pėrgjigje tė ēuditshme, qė do tė shastiste ēdo jurist me njė minimum ndėrgjegje.

  “Nė kuptim teorik tė ligjit po, nė kuptim praktik jo. Pėrsa kohė qė nuk ka ende njė ēėshtje tė tillė dhe nuk ka njė akuzė tė tillė”

  Fatmir Xhafaj, 16 Maj, Ministria e Brendshme

  Pėr shkak tė kėtyre spėrdredhjeve qė bėnė Rama dhe Xhafaj, ėshtė krijuar bindja tashmė se kėta tė dy kėta nuk ishin nė anėn e tė vėrtetės, pėrkundrazi bėnė ēmos ta fshehin atė, megjithėse flitet pėr trafik droge. Dhe kėta nuk janė as skafistė, as gazetarė, as qytetarė tė thjeshtė, por njėri kryeministėr dhe tjetri Ministėr i Brendshėm, dy njerėzit qė ne i kemi besuar qeverisjen e vendit, sigurinė e vendit, taksat etj.

  ©Lapsi.al
  La vita č bella...

 15. #14
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,306
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Saimir Tahiri i lirė, Apeli i heq masėn “arrest shtėpie”  Gjykata e Apelit te Krimet e Rėnda ka vendosur tė heqė masėn “arrest shtėpie” pėr ish-ministrin Saimir Tahiri.


  “Apeli shfuqizoi masėn arrest shtėpie pėr ish-ministrin”, u shpreh avokati i Tahirit Maks Haxhia.

  Seanca ndaj ish-ministrit Tahiri nisi rreth orės 13:10, ndėrkohė kėrkesė pėr rivlerėsimin e masės ishte paraqitur njė javė mė parė nga avokati Haxhia.

  Mė herėt, Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia e ka interpretuar nė dy pjesė mesazhin e njė dite mė parė dhėnė nga ambasadori amerikan Donald Lu. Sipas tij provat janė mė tė forta, dhe nėse gjykata gjykon nė bazė tė tyre, sot duhet tė hiqet masa e arrestit pėr klientin e tij.

  “Atė mesazh e ndava nė dy pjesė, mesazhin e qarkullimit tė opinioneve siē ndodh rėndom nė Shqipėri kur ka gjithmonė ēėshtje tė tilla pikante, ose me probleme sociale politike, qė tė dyja palėt kundėrshtare, ose dhe metoda tė tilla qė nuk duan tė jepet vendimi kundra, hapin fjalė qė qarkullojnė presione ose para. Ajo qė jam i interesuar si specialist i tė drejtės dhe nė detyrėn e avokatit tė zotit Tahiri ėshtė mesazhi i zotit Lu, qė ishte shumė i rėndėsishėm ėshtė qė Gjykata duhet tė gjykojė nė prova dhe nė ligj”, tha Maks Haxhia.

  Top Channel
   

 16. #15
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,758
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Nje pyettje te thjeshte se , ne komunizem te denonin deri ne brez te 7 per prapesite e ndonje familjari....
  pyetja: Ci ben bashke ne kete histori komunizmin e demokracine? Pra vellain me ministrin?
   

 17. #16
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,306
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Prokurori i “Tahirit” kalon vettingun, Dritan Prenēi konfirmohet nė detyrė  Prokurori i Krimeve tė Rėnda, Dritan Prenēi ka kaluar me sukses vettingun, nė vendimin e dhėnė nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

  Trupa gjykuese e pėrbėrė nga Genta Tafa (Bungo), Pamela Qirko dhe Suela Zhegu vendosi konfirmimin e tij nė detyrė.

  Prenēi ėshtė njė nga prokurorėt e ēėshtjes “Tahiri”.


  (gazeta-Shqip.com)
   

 18. #17
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,758
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Prokurori i “Tahirit” kalon vettingun, Dritan Prenēi konfirmohet nė detyrė  Prokurori i Krimeve tė Rėnda, Dritan Prenēi ka kaluar me sukses vettingun, nė vendimin e dhėnė nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

  Trupa gjykuese e pėrbėrė nga Genta Tafa (Bungo), Pamela Qirko dhe Suela Zhegu vendosi konfirmimin e tij nė detyrė.

  Prenēi ėshtė njė nga prokurorėt e ēėshtjes “Tahiri”.


  (gazeta-Shqip.com)

  hhaahhaha mbesa e Beqir Ballukut vendos mbi drejtesine ...paradoks moj moter hahahaha
   

 19. #18
  sweet fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  29
  Postime
  10,367
  Forca e Rrespektit
  2905
  Kot fare....ne fund te gjithw dalin te pafajshem.
  Treat your self like a star!!!

 20. #19
  Moderatorė fv Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  5,854
  Forca e Rrespektit
  2677
  Citim Origjinale Postuar nga sensuu Shfaq Poten
  Kot fare....ne fund te gjithw dalin te pafajshem.
  Normal qe dalin te pafajshem se ashtu jan .
   

 21. #20
  sweet fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  29
  Postime
  10,367
  Forca e Rrespektit
  2905
  Ndoshta ndoshta, bejne teater me popullin.
  Treat your self like a star!!!

 22. #21
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,457
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  hhaahhaha mbesa e Beqir Ballukut vendos mbi drejtesine ...paradoks moj moter hahahaha
  Pse cfare ka mbesa e Beqirit?

  Sa i perket vetingut kam pershtypjen se jam ne ngjarje ta kuptoje se si funksionon dhe se si do te perfundoje. Ajo qe me be pershtypje dhe me gezon eshte se vetingut ne Shqiperi jane duke ju nenshtruar edhe policia gje e cila ka nje rendesi te madhe duke pas parasyhs se policia, prokuroria dhe gjykata jane hallke dhe flitra mjafte te rendesishem per funksionim te se drejtes.

  Procesi i vetingut eshte nje proces delikat i nderthurur ne ate menyre sa veshtire t'i shpetoje dikush. Si proces, meq jam ne ngjarje dhe e njof mjafte mire si proces, dhe nje njeri me te cilin punoja deri para dy muaje tani punon atje kam pershtypjen se do te dali mjafte i suksesshem.

  Vetem nje ceshtje duhet te kihet kujdes. Cfare do te ndodhe pas vetingut. Nga ajo cfare do ndodhi pas vetingut varet edhe suksesi i vet ketij procesi.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 23. #22
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,758
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Pse cfare ka mbesa e Beqirit?

  Sa i perket vetingut kam pershtypjen se jam ne ngjarje ta kuptoje se si funksionon dhe se si do te perfundoje. Ajo qe me be pershtypje dhe me gezon eshte se vetingut ne Shqiperi jane duke ju nenshtruar edhe policia gje e cila ka nje rendesi te madhe duke pas parasyhs se policia, prokuroria dhe gjykata jane hallke dhe flitra mjafte te rendesishem per funksionim te se drejtes.

  Procesi i vetingut eshte nje proces delikat i nderthurur ne ate menyre sa veshtire t'i shpetoje dikush. Si proces, meq jam ne ngjarje dhe e njof mjafte mire si proces, dhe nje njeri me te cilin punoja deri para dy muaje tani punon atje kam pershtypjen se do te dali mjafte i suksesshem.

  Vetem nje ceshtje duhet te kihet kujdes. Cfare do te ndodhe pas vetingut. Nga ajo cfare do ndodhi pas vetingut varet edhe suksesi i vet ketij procesi.
  Meqe ketu flitet per ndasi si komunist e demokrat, ne kete aspekt e kisha !
  Plus qe mbesa , ose me sakte kjo tipja eshte njeriu me i paafte ne fushen ligjore.
  Gjithsesi kjo eshte pjesa qe me pak intereson ne kete dite sot..... Sot i paafti eshte i kudogjendur
   

 24. #23
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,457
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Meqe ketu flitet per ndasi si komunist e demokrat, ne kete aspekt e kisha !
  Plus qe mbesa , ose me sakte kjo tipja eshte njeriu me i paafte ne fushen ligjore.
  Gjithsesi kjo eshte pjesa qe me pak intereson ne kete dite sot..... Sot i paafti eshte i kudogjendur
  Ne fakt Vetingu ne Shqiperi eshte pjesa qe mua me se shumti me intereson ne ditet e sotme. Suksesi i tij do te jete sukses i tere vendit dhe per kete jam shume i bindur.

  Tani rreth individeve seq kam pershtypjen se ne i vrasim akoma pa fillu aktivitetin. Une nuk e njof kete gocen por per nje gje jam i sigurt se njerez te dobet ne proces vetingu nuk bejne pjese. E njofe si proces shume mire ngase kam punuar ne te dy vite.

  Pra ne veting, aq me shume ne veting qe monitorohet edhe nga te huajt, eshste veshtire te nderhyshe dhe per kete jam shume i bindur. Pra eshte nje filter ku ti nuk varesh vetem nga nje person sepse varesh nga shume eprsona dhe shume procese qe veshtire kalohen. Pra filter ku ti kalon neper shume filtra dhe ai i fundit qe ta jep te drejten ta kalosh ndoshta munde te jete personi qe vetem e shkruan vendimin.

  Vetingu munde te deshtoje vetem ne perfundimin e tij. Nese ne fund te vetingut nuk vazhdohet me mbahet sistemi me filtra te vetingut atehere ai brenda nje kohe munde te deshtoje serish, por se nga vetingu do te dalin rreth 90 % te paster per ket jam me se i sigurt. E di sakt cfare kerkohet dhe cfare kalon kandidati qe i nenshtrohet.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 25. #24
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,758
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Ne fakt Vetingu ne Shqiperi eshte pjesa qe mua me se shumti me intereson ne ditet e sotme. Suksesi i tij do te jete sukses i tere vendit dhe per kete jam shume i bindur.

  Tani rreth individeve seq kam pershtypjen se ne i vrasim akoma pa fillu aktivitetin. Une nuk e njof kete gocen por per nje gje jam i sigurt se njerez te dobet ne proces vetingu nuk bejne pjese. E njofe si proces shume mire ngase kam punuar ne te dy vite.

  Pra ne veting, aq me shume ne veting qe monitorohet edhe nga te huajt, eshste veshtire te nderhyshe dhe per kete jam shume i bindur. Pra eshte nje filter ku ti nuk varesh vetem nga nje person sepse varesh nga shume eprsona dhe shume procese qe veshtire kalohen. Pra filter ku ti kalon neper shume filtra dhe ai i fundit qe ta jep te drejten ta kalosh ndoshta munde te jete personi qe vetem e shkruan vendimin.

  Vetingu munde te deshtoje vetem ne perfundimin e tij. Nese ne fund te vetingut nuk vazhdohet me mbahet sistemi me filtra te vetingut atehere ai brenda nje kohe munde te deshtoje serish, por se nga vetingu do te dalin rreth 90 % te paster per ket jam me se i sigurt. E di sakt cfare kerkohet dhe cfare kalon kandidati qe i nenshtrohet.
  Pikersiht se ia njoh CV kam dyshimet e mia, per ceshtjen e aftesise. Do thuash se po e paragjykoj?? ok terhiqem une , ashtu qofte , edhe pse ti ske sesi tia vleresosh kapacitetin , pervec atyre qe jane ne komunikim te perditshem.....por persoanlisht kam punuar me te per nje periudhe te gjate dhe nuk flas ne tym, por do thuash ti , kush je ti per te qene e besueshme , e spo flet nga ndonje xhelozi e mundshme....se kemi e keto ne . E kaq per Pamela Balluku Qirko
  ...perpos kesaj si proces ne vetvete sigurisht qe duam ti besojme ...edhe pse ende me duket amulli.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •