Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 16 nga 16

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: SKANDALI! Lista e financimeve ne Shqiperi nga shteti Grek.

 1. Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Jump to Comments

  SKANDALI! Lista e financimeve ne Shqiperi nga shteti Grek.

  15 Comments fv by Monique Published on 22-10-2018 10:39
  Ja ku shkuan paratė e taksapaguesve grekė tė shpėrndara nga ish-ministri i Jashtėm Kotzias nė Republikėn e Shqipėrisė!

  Njė milion euro mendohet tė jetė dėmi qė ministria e Jashtme Greke ka shkaktuar pas kontrollit tė kryer. Kėto ēeqe janė firmosur nga Niko Kotzias, i dorėhequr .

  Nė listė vihen re disa gazetarė tė njohur, pronarė portalesh, politikanė, ish-ministra, analistė, personazhe qytetesh tė panjohur, por qė shėrbenin pėr interesat e dirigjuar nga mendja e ish-ministrit Kotzias, pa direktivat e shtetit grek, por cilėt janė ata, ja emrat e personazheve publik nė shtetin fqinj Shqipėri.

  LISTA

  Qamil Lirza, pedagog nė universitet ka pėrfituar gjithsej 63.000 Euro.

  Olta Gixhari, aktore 12.000 Euro

  Shpetim Idrizi, Kryetar i partisė kryesore ēame nė Shqipėri 340.000 Euro

  Dashamir Tahiri, ish-deputet i partisė tė ēameve ka pėrfituar 25.000 Euro
  .

  Eni Vasili, gazetare ka pėrfituar 20.000 Euro.

  Mustafa Nano, gazetar ka pėrfituar 30.000 Euro.

  Artur Zheji, Kosta Braka, Henri Cili, Artan Hoxha, Alfred Cako, Mentor Nazarko, Ardit Gjebrea, Ervin Salianji, Noizy, Rudina Magjistari, Anila Basha, Sonila Meēo dhe shumė tė tjerė pėrbejnė pjesėn tjetėr tė parave prej 1 milion Euro tė shpėrndara dhe shpėrdoruara me urdhėr tė ish-ministrit Kotzias.

  Por pėrse Kotzias ka dhuruar keto para?

  Gazetaret e kėtij lajmi E.Tofinou dhe H.Jakopoulos tė gazetės Eleftheri Ora, kanė intervistuar politologun grek Nikiforos Diamanduros.

  Ai tha se:
  Nuk eshte hera e pare qe nje shtet paguan para te shperndara ne kete menyre, e kane bere parardhesit e Kotzias, e kane bere shtete te tjera do e bejne perseri, eshte nje loje e sherbimeve te huaja qe e bejne vazhdimisht ne shtete rivale ose mike por Kotziaz “u kap” prandaj perben lajm. C’mund te na thoni me teper profesor pyet Gazetarja e Elftheri ora E.Tofinou. Parate e shtetit Grek kane filluar te futen ne Shqiperi qe pas luftes se Kosoves, pasi sherbimet e fshehta Greke zbuluan se ata qe mbeshteten Shqiptaret ne ate lufte po pergatiteshin me zbulimin e personazheve ushtarake, pjesmarres ne ate lufte qe me vone u perdoren dhe po perdoren si politikane si ne Kosove, Maqedoni dhe Shqiperi. Frika se keto grupe te financuar nga qeveri te ndryshme mund te krijonin edhe Ushtri per te kerkuar territor ne dem te greqise, pershembull Camet, ketu ka fill edhe ajo qe ne sot njohim si shteti i Camerise dhe fillesat i ka me ushtrine Clirimtare te Camerise e cila u ideua pikerisht qe ne 1999 dhe u shfaq per here te pare ne vitin, 2005 nen udhehqjen e Festim Lato, i cili eshte sot President i Camerise, Hisen Berisha, kryetar Balli Kombetar, Mirsad Ndrecaj i vrare gjate luftimeve me ushtrine Maqedonase te Veriut ne ate qe njihet si Incidenti i Kumanoves. Beg Rizaj, gjithashtu i vrare ne te njejten menyre si Ndrecaj pasi ishin pjesemarres sebashku. Baza e kesaj ushtrie ishte Bestrova ne Vlore. Pra kush i financoi keta qe ne 2005? Festim Lato ishte ne Holand cfare e solli shqiperi, po lobi Hebre a ka ndikuar, disa thone Cia mbase Mosad, pra jane paguar para dhe Greqia beri te njejten gje si kundershti per kete organizim, financoi ngjitjen ne karriere te Shpetim Idrizit, duke nderhyre tek Fatos Nano, qe ky te behej Drejtor Doganash, qe me anete korrupsionit te bente para per te marre ne kontroll partine e cameve, qe mos te mbeshtesnin kete Ushtri dhe ja arriten na shpetuan nga nje kercenim, qe nuk lejuan Festim Lato dhe te tjere te hapnin konfliktin me ne duke e shpallur ate armik. Pra ne ate beteje e fituam, por tani situata eshte shume e njejte, zoti Kotzias ka bere te pamunduren qe Shtetit te Camerise ti behet bllokade mediatike ne Shqiperi, por nuk e di per se ka paguar aktore (qesh).”

  Burimi: Eleftheri Ora

  Pėrshtati nė shqip Dimitėr Hoxha
   

 2. Total Comments 15

  Comments

 3. #2
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Shqiperine ruaje nga shqiptaret......dhe ne fakt , ja deshmia...le te dali tani Mesila Doda dhe te na thote sesa vertetesi ka ne ceshtjen came.
   

 4. #3
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,233
  Forca e Rrespektit
  3897
  Lajm i pavertete! Do te ishte i vertete nese do te lexonim edhe emrin e Sali Berishes!

  Apo jo Rlindas ?!

  Darius
  La vita č bella...

 5. #4
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Po ja na e thuaj ti zoti Demon-krat
   

 6. #5
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,233
  Forca e Rrespektit
  3897
  Ne syte e Darius, te gjithe politikanet e burrat e shtetit qe vene interesat e tyre personale politike, para interesave te vendit, nuk meritojne respekt.

  Perjashtim ben Sali Berisha, i cili foli hapur per nje bashkim te territoreve Shqiptare, por nacionalizmi shqiptar, akoma vazhdon te "gozhdohet" nga pseudomiqte evropiane, kostoja e kesaj deklarate beri qe ai te humbiste zgjedhjet parlamentare ne 2013.

  Darius
  La vita č bella...

 7. #6
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,640
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Do tė thotė Mustafa Nano qė tha se kosovarėt kanė gjak serbi, qenka shkėrdhyer me grek.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 8. #7
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,640
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Ani kqyre Noizy, qė thojke nuk ma bėri mami as babi e bėra vet. Ta paska ba greku edhe mirė!
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 9. #8
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,640
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga Darius Shfaq Poten
  Ne syte e Darius, te gjithe politikanet e burrat e shtetit qe vene interesat e tyre personale politike, para interesave te vendit, nuk meritojne respekt.

  Perjashtim ben Sali Berisha, i cili foli hapur per nje bashkim te territoreve Shqiptare, por nacionalizmi shqiptar, akoma vazhdon te "gozhdohet" nga pseudomiqte evropiane, kostoja e kesaj deklarate beri qe ai te humbiste zgjedhjet parlamentare ne 2013.

  Darius
  Ndoshta pėr kėtė arsye Berisha i shiti naftė Serbisė. Ndoshta, kush e di

  Embargoed Fuel Sent To Serbs via Albania - The New York Times
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 10. #9
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,451
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Tani para ca kohesh ne Kosove u botua nje liste me emra e mbiemra te shqiptareve te Kosoves si bashkepunetore Serb. Secili medium qe e botonte i shtonte emrat dhe keshtu nje dite me nuk i nxinte nje faqe e gazetes.

  Tani une per nje gje do te isha i habitur. Sikur te me thoshte se ne Shqiperi nuk ka asnje te rekrutuar qe punon per greke, turq, amerikan apo te tjere. Njashtu dhe ne Kosove. Njashtu eshte ne secilin vend. Por te dekonspirohen kaq shume njerez pernjeheresh nuk ka bere vaki ne Sherbime Sekrete. Prandaj ne kete sens nese nuk jane shtuar emrat nga gazetat tona them se me shume munde te jete lufte psikologjike se sa dicka me shume.

  Une perseri nuk jam nga budallenjet qe te besoje se ne Shqiperi nuk ka sherbime sekrete te vendeve te huaja ashtu siq besoje se ka edhe ne vende tjera sherbime nga Shqiperia por qe nje vend te publikoi listen e sherbyesve te saj kjo eshte qudia.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 11. #10
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Darius Shfaq Poten
  Ne syte e Darius, te gjithe politikanet e burrat e shtetit qe vene interesat e tyre personale politike, para interesave te vendit, nuk meritojne respekt.

  Perjashtim ben Sali Berisha, i cili foli hapur per nje bashkim te territoreve Shqiptare, por nacionalizmi shqiptar, akoma vazhdon te "gozhdohet" nga pseudomiqte evropiane, kostoja e kesaj deklarate beri qe ai te humbiste zgjedhjet parlamentare ne 2013.

  Darius
  Nuk ben perjashtim as ai!
   

 12. #11
  Super Moderator fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,798
  Forca e Rrespektit
  3405
  Ec e flasim per Partine Came..boooo ca behet keshtu!


  🦂  🐾

 13. #12
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,631
  Forca e Rrespektit
  615
  Gjera qe dihen dhe tani ka ardhur koha te vertetohen… Kam rezerva ne lidhje me emrat se eshte allogjike qe te dalin kaq pernjeheresh keta emra. Ketu mund te debatohet….
  mgjth emrat asnjehere nuk kane per tu vertetuar nese jane apo jo pjese e kesaj maskarade.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 14. #13
  Super Moderator fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,798
  Forca e Rrespektit
  3405
  Ne kohen e xhaxhit,do ishin quajtur "tradhtar",keq e me keq do i kishte shkuar fati


  🦂  🐾

 15. #14
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Gjera qe dihen dhe tani ka ardhur koha te vertetohen… Kam rezerva ne lidhje me emrat se eshte allogjike qe te dalin kaq pernjeheresh keta emra. Ketu mund te debatohet….
  mgjth emrat asnjehere nuk kane per tu vertetuar nese jane apo jo pjese e kesaj maskarade.
  Ne fakt nga gjithe emrat ate Olta Gixharin se kuptova cdo aty.
  Apo stil i vjeter grek thuaj
   

 16. #15
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,631
  Forca e Rrespektit
  615
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Ne fakt nga gjithe emrat ate Olta Gixharin se kuptova cdo aty.
  Apo stil i vjeter grek thuaj
  Duhet te jete ne rolin e Helenes se Trojes…
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 17. #16
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,657
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Duhet te jete ne rolin e Helenes se Trojes…
  Apo si ngjan...akilin po kerkoja , po asnjeri spo me ngjante
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •