Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 12 nga 12

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Vrasja nė Bularat, Ministria e Jashtme thėrret ambasadoren greke

 1. Vrasja nė Bularat, Ministria e Jashtme thėrret ambasadoren greke

  11 Comments fv by Lauraa Published on 31-10-2018 08:45
  Vrasja nė Bularat, Ministria e Jashtme thėrret ambasadoren greke  Ambasadorja e Greqisė nė Shqipėri, Eleni Surani u thirr sot nė Ministrinė pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme pėr ngjarjen e ndodhur nė Bularat, Gjirokastėr.

  Ambasadores iu komunikua pozicioni i qartė i autoriteteve shqiptare lidhur me ēėshtjen nė fjalė. Sipas njoftimit tė ministrisė, asaj iu theksua se ngjarja e rėndė po hetohet nga Prokuroria Shqiptare.

  “Ky institucion ėshtė autoriteti i vetėm qė nė bazė tė kushtetutės dhe legjislacionit penal shqiptar kryen hetim tė pavarur pėr ēdo vepėr penale qė ndodh nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė.

  Ministria pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme pėrsėriti thirrjen pėr maturi dhe mosngjyrime politike e diplomatike tė kėsaj ēėshtje, duke siguruar se Shqipėria ėshtė vend i sigurt e i qetė pėr tė gjithė shtetasit e saj, pėrfshirė pa asnjė dallim ata me kombėsi greke”, njofton Ministria e Jashtme.

  gazeta-Shqip.com
   

 2. Total Comments 11

  Comments

 3. #2
  Vrasja e 35-vjeēarit, Meta: Ngjarja tė mos pėrdoret pėr retorikė nacionaliste

  Presidenti Ilir Meta ka reaguar pėr herė tė parė nė lidhje me ngjarjen e Bularatit, ku gjatė shkėmbimit tė zjarrit me policinė u vra 35-vjeēari Konstandinos Kacifa.

  Nėpėrmjet njė njoftimi zyrtar, kreu i shtetit e cilėsoi atė si njė ngjarje tė izoluar, e cila nuk duhet tė zbehė miqėsinė shqiptaro-greke.

  Minoriteti grek nė Shqipėri dhe emigrantėt shqiptarė nė Greqi do vazhdojnė tė jenė ura solide tė kėtyre marrėdhėnieve dhe kėsaj miqėsie.

  Presidenti Meta vlerėson qėndrimet e ministres sė Kulturės sė Greqisė lidhur me ngjarjen dhe ju bėn apel tė gjithėve tė qėndrojnė larg pėrpjekjeve pėr tė shfrytėzuar kėtė ngjarje pėr retorikė nacionaliste e nevoja politike destruktive.

  Nė tė njėjtėn kohė Presidenti Meta thekson se parulla e shfaqur dje nė shkallėt e stadiumit “Selman Stėrmasi” gjatė ndeshjes Partizani-Skėnderbeu ėshtė jo vetėm e papranueshme, por thellėsisht e dėnueshme.

  “Njė parullė e tillė antisportive dhe raciste ėshtė edhe njė fyerje pėr korifenjtė e futbollit shqiptar qė nderuan fanellėn e ekipit tonė kombėtar duke pasur kombėsinė greke.

  Sidoqoftė kėto ngjarje tė izoluara duhet tė na shėrbejnė si njė kambanė alarmi pėr tė parandaluar dhe frenuar qė nė gjenezė pasojat e gjuhės sė urrejtjes mes popujve tanė”, thuhet nė njoftimin e Presidencės.
   

 4. #3
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,860
  Forca e Rrespektit
  2297
  Qekur ka filluar Greku ,qe ti dhimbsen Shqiptaret? Njerez te poshter.

  Kjo ngjarje fare mire hyn tek ekstremistet terroriste... kshuqe policia ka bere punen e duhur, ashtu sic ja kerkon detyra.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 5. #4
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,850
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Zgjohu o politiqen shqiptar nga gjumi cohu!

  Ne vend te benin qeveria jone note proteste per kete korakun me arme, lejojme Greqine te bej note proteste..u pika mu ne minstri e ca dreqin jeni!
   

 6. #5
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,780
  Forca e Rrespektit
  1402
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Qekur ka filluar Greku ,qe ti dhimbsen Shqiptaret? Njerez te poshter.

  Kjo ngjarje fare mire hyn tek ekstremistet terroriste... kshuqe policia ka bere punen e duhur, ashtu sic ja kerkon detyra.
  Hahaha zana i dhimbsen greket jo ne

  Kosta ishte ''grek'' mos ti ngaterrojme gjerat . sikur ne greqi nje shqiptar te qellonte me arme e njejta gje do ndodhte nga policia greke .
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 7. #6
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,860
  Forca e Rrespektit
  2297
  Citim Origjinale Postuar nga Delirium Shfaq Poten
  Hahaha zana i dhimbsen greket jo ne

  Kosta ishte ''grek'' mos ti ngaterrojme gjerat . sikur ne greqi nje shqiptar te qellonte me arme e njejta gje do ndodhte nga policia greke .
  Ky sikur ishte Shqiptar me origjine? Por qe punonte per grekerit? Is this right ?
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 8. #7
  Super Moderator fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,885
  Forca e Rrespektit
  3405
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Ky sikur ishte Shqiptar me origjine? Por qe punonte per grekerit? Is this right ?
  Ishte me,Kombesi Greke,Shtetesi Shqipetare..Minoritar


  🦂  🐾

 9. #8
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,850
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Ishte me,Kombesi Greke,Shtetesi Shqipetare..Minoritar
  Ore Grek mund te ndihet edhe nje turk, cifut apo ca do kombesie mund te jete....ceshtja eshte nenshtesia kujt i perket.
  Ku i ka plasur temthi se emes kur e solli ne drite.

  Te jesh grek mjafton:

  Te flasesh grqisht
  Te ndihesh grek
  Te jesh ortodoks...

  Komb pa prejardhje me nje fjale...
   

 10. #9
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,237
  Forca e Rrespektit
  3897
  Policia duhet te veproje mbi shkelsit e ligjit. Askush s'ka te drejte te shkele rregullat dhe ligjet e shtetit shqiptar.

  Shteti grek s'ka pse te perzihet ne keto ceshtje qe jane ceshtje qe i perkasin shtetit shqiptar. Ne kete rast, pales greke i duhet dhene pergjigja e duhur se po fut hunden aty ku nuk i takon.

  Darius
  La vita č bella...

 11. #10
  Anėtar i ri fv Avatari i Tomka
  Antarėsuar nė
  Oct 2015
  Vendodhja
  Tirana ,Albania
  Postime
  392
  Forca e Rrespektit
  4
  Shqiperia ksaj rradhe veproi mire por fatkeqsisht ska mbeshtetjen e duhur tek nderkombetaret.
  Lajmi qe Shqiptaret vrane nje grek qe po ngrinte flamurin e greqise u shpernda si rrufe , qe do t'thote greket e kane te forte lobingun e tyre ne mediat nderkombetare. Nderkohe Shqiperia jo vetem ishte e ngathet ne reagim , por edhe mediat tona nuk e cilsuan ngjarjen si nje akt terrorist ndaj forcave tona te rendit , por e cilsuan thjesht si nje shkarje mendore e nje minoritari grek . Jemi shume naiv ose te blere , ku me shume mundesi eshte kjo e dyta.
   

 12. #11
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,860
  Forca e Rrespektit
  2297
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Ishte me,Kombesi Greke,Shtetesi Shqipetare..Minoritar
  Mbase qenkam keqkuptuar une, por jam shume e sigurte qe mua me thane qe ishte Shqiptar pra me origjine Shqiptare ....por qe ishte me nenshtetesi greke, ektremist i c’mendur grek qe i urrente Shqiptaret.

  Ps... Origjina eshte kryesorja se nenshtesia varja . Por c’ne qe nje grek I tille ... te kerkoje nenshtetesi Shqiptare?!
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 13. #12
  Super Moderator fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,885
  Forca e Rrespektit
  3405
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Mbase qenkam keqkuptuar une, por jam shume e sigurte qe mua me thane qe ishte Shqiptar pra me origjine Shqiptare ....por qe ishte me nenshtetesi greke, ektremist i c’mendur grek qe i urrente Shqiptaret.

  Ps... Origjina eshte kryesorja se nenshtesia varja . Por c’ne qe nje grek I tille ... te kerkoje nenshtetesi Shqiptare?!
  Eshte Minoritar Zane..Grek qe jetojne Ne Shqiperi..madje jane dy Bashki te vogla,ne Gjirokaster,ne perberje vetem Grek.


  🦂  🐾

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •