Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 17 nga 17

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Bomba kishave nė Indonezi, 9 viktima

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,849
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778

  Jump to Comments

  Bomba kishave nė Indonezi, 9 viktima

  16 Comments fv by NeVertiti Published on 13-05-2018 07:33
  Bomba kishave nė Indonezi, 9 viktima  Tre kisha janė sulmuar nga kamikazėt nė qytetin e dytė mė tė madh tė Indonezisė, Surabaya. Policia njofton se 9 persona kanė humbur jetėn nga sulmet me bomba.


  Dhjetėra tė tjerė janė plagosur pas sulmeve qė u kryen nė distancė shumė tė shkurtėr kohore nga njėri-tjetri. Deri tani, askush nuk e ka marrė pėrgjegjėsinė e atentateve me bomba, por autoritetet indoneziane mendojnė se janė vepėr e grupit tė frymėzuar nga ISIS-i, Jemaah Ansharut Daulah.

  Sulmet kanė ndodhur nė orėt e para tė ditės sė dielė.

  Top Channel
   

 2. Total Comments 16

  Comments

 3. #2
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,601
  Forca e Rrespektit
  3469
  A edhe atje mberrijti Isis? Apo ndonje plan i ri per Malajzine ?

  R.i.p. viktimave
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 4. #3
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,560
  Forca e Rrespektit
  4949
  mh edhe ne vendet e shejta nisen te ven bomba.. no coment pasi skuptoj cte keqe mund ti beje nje personi nje vend ku lutesh, ku kerkohet paqe e ku priten te von mrekulli..
  njerez te vegjel qe i falte zoti per mekatin!
  nje lutje per ju besimtare!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 5. #4
  Zotibi meshirofte viktimat
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 6. #5
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,915
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  mh edhe ne vendet e shejta nisen te ven bomba.. no coment pasi skuptoj cte keqe mund ti beje nje personi nje vend ku lutesh, ku kerkohet paqe e ku priten te von mrekulli..
  njerez te vegjel qe i falte zoti per mekatin!
  nje lutje per ju besimtare!
  Mė ra nė sy "nisėn" ... e ke fjalėn vetėm pėr kisha, apo edhe xhamia e sinagoga.

  Sa pėr xhamiat nė Siri janė bėrė rrafsh, nėse se ke dijtur, e mos tė flasim nė vende tė tjera.....?!?!

  Sa pė rilustrim tė "vogėl", ja njė video:

  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 7. #6
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,560
  Forca e Rrespektit
  4949
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Mė ra nė sy "nisėn" ... e ke fjalėn vetėm pėr kisha, apo edhe xhamia e sinagoga.

  Sa pėr xhamiat nė Siri janė bėrė rrafsh, nėse se ke dijtur, e mos tė flasim nė vende tė tjera.....?!?!

  Sa pė rilustrim tė "vogėl", ja njė video:

  cdo vend i shejte ricky-ch ...
  ke ndjekur lajmet e fundit nga zghedhjet deri tani e indonezise???
  sdoja te hapja debat fetar e antifetar ndaj po e le me aq ... kureshtaret mund te lexojne informacione rreth zgjedhjeve e kandidatit goverator Ahok e mbase kuptohet perse sduhet bere paralelizem me indonezine dhe sirine...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 8. #7
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,915
  Forca e Rrespektit
  1058

  Lightbulb

  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  cdo vend i shejte ricky-ch ...
  ke ndjekur lajmet e fundit nga zghedhjet deri tani e indonezise???
  sdoja te hapja debat fetar e antifetar ndaj po e le me aq ... kureshtaret mund te lexojne informacione rreth zgjedhjeve e kandidatit goverator Ahok e mbase kuptohet perse sduhet bere paralelizem me indonezine dhe sirine...
  Ore e mjerė, Zoti t'i ka dhėnė sytė moj. Ėshtė xhami moj...

  Po, po pėr ju s'duhet bėrė paralelizėm, por pėr mua mė djeg njėsoj.
  Kur xhamiat e dhe tokat e muslanėve digjen e bėhen rrafsh me tokė
  s'ėshtė asgjė, ndėrsa vriten 10 veta nė nje asulm terrorist, rrėzohet
  njė aeroplan (mbahen 3 ditė zie), bile edhe vdes njė futbollist
  qajnė bota....
  Besoj se se je dėgjuar pėr moralin e dyfishtė..., besoj se s'ka nevojė
  tė tė shpjegoj mė tepėr.
  Heren e fundit u redaktua nga Darius; 14-05-2018 ne 19:00. Arsyja: shqiperimi i fjales "shpjegim"
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 9. #8
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,181
  Forca e Rrespektit
  10
  Nje nga shkaktaret kryesore dhe mbeshtetes i shkaterrimit te Sirise eshte Erdogani.

  Prandaj, nuk qendron paralelizmi, sepse nje nga mbeshtetesit kryesor te ISIS'it, shkaterruesit te Sirise, eshte Turqia. Ky eshte nje lexim i qarte i realitet, dhe kushdo e shikon dhe kupton ate qe ka ndodhur dhe po ndodh ne Siri, nese ka dy fara mend ne koke.

  Darius
  La vita č bella...

 10. #9
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,915
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Darius Shfaq Poten
  Nje nga shkaktaret kryesore dhe mbeshtetes i shkaterrimit te Sirise eshte Erdogani.

  Prandaj, nuk qendron paralelizmi, sepse nje nga mbeshtetesit kryesor te ISIS'it, shkaterruesit te Sirise, eshte Turqia. Ky eshte nje lexim i qarte i realitet, dhe kushdo e shikon dhe kupton ate qe ka ndodhur dhe po ndodh ne Siri, nese ka dy fara mend ne koke.

  Darius
  Jo po , dy fara nė kokė s'i ke, se ndryshe do tė kishe folur.
  Erdogani ka mbajtė krejt barrėn (edhe mutin) qė e kanė bėrė
  tė tjerėt. Po ti aq din aq fol , bile pėr mua s'din hiq. Shko merru
  me diēka tjetėr e mo ia humb kohėn tė tjerėve.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 11. #10
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,181
  Forca e Rrespektit
  10
  Te gjithe qe kane dy fare mend ne koke, e kane kuptuar qe ISIS nuk do te ekzistonte pa mbeshtetjen e Turqise, pasi kufiri turk eshte linja jetike e hyrjes se luftetareve, parave, dhe armeve per ISIS. Mareveshja e Turqise me ISIS eshte mbeshtetja ne kembim te luftes kunder Asadit dhe kunder kurdeve ne Veri te Irakut.

  Darius
  La vita č bella...

 12. #11
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,915
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Darius Shfaq Poten
  Te gjithe qe kane dy fare mend ne koke, e kane kuptuar qe ISIS nuk do te ekzistonte pa mbeshtetjen e Turqise, pasi kufiri turk eshte linja jetike e hyrjes se luftetareve, parave, dhe armeve per ISIS. Mareveshja e Turqise me ISIS eshte mbeshtetja ne kembim te luftes kunder Asadit dhe kunder kurdeve ne Veri te Irakut.

  Darius
  Shih djalė mirė, sa i je i mjerė, mos i fut golat nga ofsajdi.
  Kėto qė thua janė pjellė e mendės tėnde. Lexo, dėgjo e shiko
  mė tepėr:

  How Islamic State got its weapons | Amnesty International UK
  ;  Dhe rastėshit i ra nė dorė ISIS-it:
  Pra, mendo 100 herė, para se tė flasėsh. Leri mendimet e kėndvėshtrimet e tua.
  Ms shko te ara pa parmendė.
  Ups..., edhe njė ke harruar tė pėrmendėsh: furnizimin nga ajri! Hehehe..... :
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 13. #12
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,181
  Forca e Rrespektit
  10
  Boll u genjeve nga dekleratat boshe neper youtube.
  La vita č bella...

 14. #13
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,915
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Darius Shfaq Poten
  Boll u genjeve nga dekleratat boshe neper youtube.
  Hahaha, edhe ato ISIS i ka bo, nė gjuhėn turke........,
  po ti edhe Amnesty Internatiol nuk i beson, janė aleat tė ISIS, :,

  po ti faktet e tua i ke nga Vatikani???
  Heren e fundit u redaktua nga ricky_ch; 14-05-2018 ne 20:18.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 15. #14
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,117
  Forca e Rrespektit
  2179
  Sipas shefit tč policisč sč qytetit SURABAYA terrori ishte kryer nga nje familje qč i perkisnin ISIS .

  Bomba e parč nga njč person me motorr ku vdiq dhe ai por mč e ēuditshe fakti qč bombardimi i tyte ishte bčrč nga njč grua me dy femijet e sajč ne moshen 10 vjē.

  Bomba e tretč nga burri i kesaj gruaje me dy djemt 16 dhe 18 vjē.,
  40 tč plagosur e 13 tč vdekur.

  ... epo nuk čshtč ēudi jo - molla nuk bie larg pemes qč e mbartč.
   

 16. #15
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,560
  Forca e Rrespektit
  4949
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Ore e mjerė, Zoti t'i ka dhėnė sytė moj. Ėshtė xhami moj...

  Po, po pėr ju s'duhet bėrė paralelizėm, por pėr mua mė djeg njėsoj.
  Kur xhamiat e dhe tokat e muslanėve digjen e bėhen rrafsh me tokė
  s'ėshtė asgjė, ndėrsa vriten 10 veta nė nje asulm terrorist, rrėzohet
  njė aeroplan (mbahen 3 ditė zie), bile edhe vdes njė futbollist
  qajnė bota....
  Besoj se se je dėgjuar pėr moralin e dyfishtė..., besoj se s'ka nevojė
  tė tė shpjegoj mė tepėr.
  ricky-ch sjam e mjere dhe kam dy sy sa nje filxhan ( eshte nje batut e nje komedie shqiptare e jovan bregut shaka kjo qe te buzeqrshesh pak)
  cdo jete ka vlere e per cdo njeri qe humb jeten me vjen keq kushdoqofte ai e cilido qofte motivi..
  ne kete rast po flitej per keto te vdekur... e keto jan nje zingjir i politikes ku nje kandidat i krishtere ne nje vend ku jan 92% mysliman ka komentuar nje pike te kuranit e nga kjo ( ne faj o ne pafaj governatori ) ka nosur konflikti i besimeve ku edhe imam kan cilesuar te krishteret si ato qe allahu nuk i do e sipas mediave kan ushqyer urrejtje...
  tani ideja ime mbi besimin eshte qe nese une besoj sduhet te urrej asnjeri dhe nese se nendojne si mua sndjek rrugen e tyre por minimumi eshte te mos bej une "drejtesi" sepse cdo besim me cdi une nuk duhet te ushqej urrejtje por dashuri, respekt.. e kjo nuk po ndodh ne ca "famulli"
  tani mund te thoni per ne katoliket qe kemi vatikanin e pasur e sbejm asgje per boten e varfer...
  mund te thoni qe kemi prifta qe ju eshte bere proces apo jan ne proces per krime nga me te rendat..
  por gjej vetem nje predikim te cfardolloj kishe ku predikohet te urrejme, te ndeshkojme, te gjykojme, apo mos ti shikojme si vellezer edhe ata qe sbesojne ne besimin tone???!!!
  do me thuash ti qe amerika po ben krime... me ka lindur shume here te ju bej kete pytje.. ceshte per ju usa eshte kisha ???
  tani edhe te fundit mbi paralelizmat.. komentova ne ate menyre pasi nga nje lufte per pushtet apo per cadolloj motivimi apo ideologjie te kete ne siri apo kudo qofte lufta e hapur nuk njihen publikisht te nisura si nje lufte fetare mes njeres dhe tjetres fe.. ndersa ne kete shtet me clexohet po behet pikerisht nje lufte besimi.. pra po presekutohet minoranca ne besim... te nghan e drejte?? dhe a mendon se mbase do jete shembull per vende te tjera??
  kam lexuar shume here qe komentohet qe ju doni slleverit e vatikanin etj etj...
  a keni info sa mysliman kan hyre ne it nga keto vende lufte e sa te huaj jemi ne itali e me cdi une kurr skam degjuar ti ken presekutuar per besimin e tyre te ndryshem.. perkundrazi miqt se po quaj miq ne te ardhurit ketu .. kemi patur guximin te protestojme te heqin kryqin ne shtepin e tyre ....
  ka pak ndryshim ne toleranca me cshikoj une...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 17. #16
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Dymbedhjete te vrare gjer tani . Ja edhe terroristet qe kane kryer aktin, duke perfshire edhe femijet . Monsters .. influence arabike e turke..

  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 18. #17
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aragon
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  1,143
  Forca e Rrespektit
  88
  Eshte nje thenie: Njeriu eshte mashine prej mishi.

  Qenka shume e vertete kjo, cfar trushperlarje, indoktrinizmi. Absurditet.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •