Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 4 nga 4

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: “Cicėrima” para raketave, Trump sfidon Rusinė: Pėrgatitu se po vijmė!

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,512
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11738

  Jump to Comments

  “Cicėrima” para raketave, Trump sfidon Rusinė: Pėrgatitu se po vijmė!

  3 Comments fv by NeVertiti Published on 12-04-2018 07:04
  “Cicėrima” para raketave, Trump sfidon Rusinė: Pėrgatitu se po vijmė!
  “Twitter”-i ėshtė platforma e preferuar e presidentit tė Shteteve tė Bashkuara, Donald Trump, aty ku shprehet pėr gjithēka dhe pėrpara tė gjithėve.


  “Cicėrima” mė e fundit e tij, kėtė tė mėrkurė, vjen nė kohėn kur shumė pikėpyetje janė ngritur mbi atė qė shumė prej rivalėve tė tij demokratė e cilėsojnė si skadim i afatit pėr “kundėrpėrgjigjen e ashpėr” ndaj “kafshės Assad” qė pėrdor armėt kimike ndaj popullit tė tij.

  E duke sfiduar Moskėn, qė sipas tij ėshtė zotuar tė rrėzojė ēdo raketė tė lėshuar drejt Sirisė, Trump fton Rusinė tė bėhet gati.

  “Ato do tė vijnė, tė kėndshme, tė reja dhe mė “tė zgjuara” se kurrė mė parė!”, shprehet presidenti amerikan, nė atė qė duket si “dritė jeshile” ndaj sulmeve ajrore mbi Sirinė.

  “Ju nuk duhet tė jeni partnerė me njė kafshė qė vret pėrmes gazit nervor popullin e tij dhe kėnaqet me atė qė bėn”, vijon statusi i Trumpit.

  Siria, si dhe aleati mė i madh i Assadit, Rusia kanė kėmbėngulur se nuk ka ndodhur njė sulm me armė kimike, duke theksuar njėkohėsisht se kėto armė zotėrohen vetėm prej grupeve tė cilėsuara prej tyre si “terroriste”.

  Duke reaguar ndaj njoftimit tė Trumpit nė “Twitter”, zėdhėnėsja e Ministrisė sė Jashtme ruse, Maria Zakharova tha se sulmi me raketa do tė minonte punėn e inspektorėve ndėrkombėtarė, qė kėrkojnė tė ekzaminojnė vendin e sulmit tė dyshuar me agjentė nervorė.

  “Raketat ‘e zgjuara’ duhet t’u drejtohen terroristėve dhe jo qeverisė legjitime, e cila po lufton prej kohėsh me terroristėt”, shkruan Zakharova nė Facebook. “Mos vallė ky ėshtė njė truk pėr tė shkatėrruar me anė tė raketave, gjurmėt e sulmit kimik nė mėnyrė qė tė mos mbetet asnjė provė pėr t’u shqyrtuar nga inspektorėt ndėrkombėtarė?”, hedh dyshime Zakharova.

  Ndėrsa zėdhėnėsi i Kremlinit, Dmitry Peskov, i pyetur mbi komentin gjatė seancės informuese me reporterėt, tė mėrkurėn, nuk pėrsėriti asnjė paralajmėrim. Ai e pėrshkroi situatėn nė Siri si “tejet tė tensionuar”, por refuzoi tė specifikonte nėse Moska do t’iu pėrgjigjej sulmeve ajrore amerikane kundėr aleatit tė saj, Assad.

  Ndėrkohė, shefi i Shtabit tė Pėrgjithshėm rus, gjenerali Valery Gerasimov deklaroi se ushtria ruse do tė kundėrpėrgjigjet, nėse sulmet ajrore amerikane do tė rrezikojnė jetėt e oficerėve rusė nė Siri.

  “Lidhur me pyetjen se ēfarė do tė ndodhė nė rast tė njė sulmi ajror tė kėtij apo atij, sė pari dėshirojmė qė tė gjitha palėt tė shmangin hapat qė, as nuk janė tė provokuara nga diēka nė realitet dhe aq mė keq, do tė destabilizonin edhe mė tej situatėn e nderė tashmė nė rajon”, tha Peskov.

  Ndėrkohė, mbi Siri duket se ka filluar efekti i paralajmėrimit tė lėshuar nga “EuroControl” pėr tė gjitha linjat ajrore, qė tė shmangnin fluturimet mbi hapėsirėn siriane.
  top.chanel
   

 2. Total Comments 3

  Comments

 3. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,512
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11738
  Trump nuk pret, luftanijet amerikane nė brigjet siriane  Pėrmes ‘Twitter-it’ Presidenti Trump njoftoi ‘kundėrpėrgjigjen e ashpėr’ ndaj ‘kafshės Assad’ qė pėrdor armėt kimike ndaj popullit tė tij. Por mė herėt ai kishte postuar njė tjetėr status.


  Njė foto e tij me 19 komandantėt mė tė lartė ushtarakė nė zyrėn e Ovale, paralajmėronte edhe vendimin e njoftuar sot.

  Por pas deklaratės pėr luftė tė Trump, luftanija USS Donald Cook, e ngarkuar me 50 raketa me rreze tė largėt “Tomahawk”, tani ėshtė vendosur nė Mesdheun Lindor pranė territorit tė mbajtur nga Bashar al-Assad nė Siri.

  Ndėrkohė qė tė mėrkurėn, luftanija USS Harry Truman, njė avionmbajtės bėrthamor i shoqėruar nga 4 anije mė tė vogla, tė cilat brenda pak ditėsh do ta vendosnin Sirinė brenda rrezes sė goditjes.


   

 4. #3
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,385
  Forca e Rrespektit
  500
  Aman ore ku I gjen I keto lajme se ne ketej nuk po I gjejme gjekundi...
   

 5. #4
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,512
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11738
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Aman ore ku I gjen I keto lajme se ne ketej nuk po I gjejme gjekundi...
  Me vertet,aq fallso jane?

  Mesa duket ceshtje klikimesh.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Similar Articles

 1. “Russiagate”, shefi nė detyrė i FBI-sė sfidon presidentin Trump
  Nga NeVertiti ne forum Aktualiteti botėror
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-06-2018, 18:34
 2. Trump-Comey? Ky mund tė jetė fundi i Trump
  Nga LeVoyageur ne forum Aktualiteti botėror
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-06-2017, 15:31
 3. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-05-2017, 19:37
 4. NATO: OK raketave nė Turqi
  Nga redi- ne forum Aktualiteti botėror
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2012, 20:30

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •