Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 40

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Emigrantėt, Salvini: Mbaruan kohėt e bukura, tani do largoheni

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,678
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797

  Jump to Comments

  Emigrantėt, Salvini: Mbaruan kohėt e bukura, tani do largoheni

  39 Comments fv by NeVertiti Published on 03-06-2018 13:33
  Emigrantėt, Salvini: Mbaruan kohėt e bukura, tani do largoheni  “Kohėt e bukura pėr imigrantėt e paligjshėm kanė pėrfunduar”! Kėshtu ėshtė shprehur lideri i Lega Nord, njėkohėsisht ministri i Brendshėm i Italisė, Matteo Salvini gjatė vizitės sė tij nė Vicenza, ku mbėshteti kandidatin pėr kryetar bashkie Francesco Ruēo

  “Ata duhet tė largohen, nė heshtje, por duhet tė shkojnė”, theksoi Salvini, duke rikthyer edhe njėherė ankthin tek rreth 700,000 emigrantė qė kanė zbarkuar nė Itali qė nga viti 2013.

  “Tani s’ka vend pėr tė duartrokitur flamurin e Evropės. Kėtė do ta bėj kur Italia tė kthehet te roli i protagonistes. Tani unė duartrokas Alpinėt, ushtarėt tanė”, tha lideri populist, si pėr tė treguar njė sinjal force pėr ata qė do tė pėrpiqen tė ndalojnė kėtė qeveri politike qė tė zgjidh sipas mėnyrės sė saj krizėn e emigrantėve.

  “Ne po punojmė me OJQ-tė dhe unė kam idetė e mia. Ajo qė ėshtė e sigurt ėshtė se emigrantėt duhet tė kthehen nė vendet e tyre dhe asnjė skafist nuk duhet t’i sjellė nė portet italiane”.

  Mė vonė nė Treviso ai shtoi: “Unė mendoj se sa e mirė do tė ishte rikthimi i shėrbimit ushtarak dhe shėrbimit civil pėr tė ri-mėsuar bashkėjetesėn civile”.

  Por para se Salvini tė shkonte nė Siēili, mbrėmjen e djeshme mė shumė se 150 emigrantė me njė anije shpėtimi mbėrritėn aty. Zbarkimi ndodhi 14 orė para se kreu i “Lega Nord” tė vizitojė ishullin, qė ėshtė edhe porta kryesore nga ku hyjnė emigrantėt nga vendet e Lindjes.

  Salvini, i cili ėshtė gjithashtu zėvendėskryeministėr i pėrbashkėt nė qeverinė e koalicionit populist, u betua tė premten se rreth 500 mijė emigrantė do tė detyrohen tė lėnė Italinė nė muajt nė vijim, teksa qeveria populiste do tė ndjekė politikėn e saj anti-emigracion.

  I pyetur pėr ardhjen e Salvinit, Marco Rotunno i UNHCR-sė, agjencia e refugjatėve tė Kombeve tė Bashkuara, tha se ishte tepėr herėt pėr tė komentuar, por shtoi se “ka shumė njerėz qė ikin nga lufta dhe persekutimi qė kanė nevojė pėr mbrojtje ndėrkombėtare”.

  Salvini, i cili tha se do bėnte njė udhėtim nė Sicili pėr tė vlerėsuar situatėn, tashmė ka premtuar tė shkurtojė fondet pėr qendrat e pritjes dhe do tė financojė programet e riatdhesimit pėr ata qė jetojnė nė Itali nė mėnyrė tė paligjshme.

  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. Total Comments 39

  Comments

 3. #2
  Moderatorė fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  5,811
  Forca e Rrespektit
  2677
  Je qe je mblidhi te gjithe emigrantet italian qe i ke ngado ne bote e pastaj flasim .
  Hajde merri edhe keta te Belgjikes se na lodhen me idet e tyre te ēuditshme .
  Keta me idet e tyre nacjonaliste e ksenofobe jan te padurushem .
   

 4. #3
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,205
  Forca e Rrespektit
  969
  Citim Origjinale Postuar nga Hartini Shfaq Poten
  Je qe je mblidhi te gjithe emigrantet italian qe i ke ngado ne bote e pastaj flasim .
  Hajde merri edhe keta te Belgjikes se na lodhen me idet e tyre te ēuditshme .
  Keta me idet e tyre nacjonaliste e ksenofobe jan te padurushem .
  Fajin e ka shteti i belgjikes  Nuk ka asgje te keqe te debosh njerez qe nuk i perkasin kombit tend
   

 5. #4
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,215
  Forca e Rrespektit
  3399
  Deri diku kane te drejte..se po i mbysin Afrikanet.
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 6. #5
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,205
  Forca e Rrespektit
  969
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Deri diku kane te drejte..se po i mbysin Afrikanet.
  Racist
   

 7. #6
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  kjo qeveri eshte pak abstrakte por pikerisht nga ky fakt kam iden qe do qendrojn gjat pasi po deshtoj 5stelle do i ve gjith fajet lega e e kunderta keshtu qe ky hajduti qe i vodhi me mjeshteri kryesin themeluesit e nga ai qe do vinte kufirin ne veneto se te tjeret sishin itali por parazit te veriut u paraqit u shit per vota deri ne fushat me afrikan...
  politike hesapi e keto kohe jan ujera te trazuara e keto qe e kryesojne kete shtet vetem turbullira po bejne..
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 8. #7
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,215
  Forca e Rrespektit
  3399
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Racist
  Jam se mohoj,po ne kete rast jam realist.aq shume Afrikane. Ka atje sa nuk behet..e po nuk u moren masa ato dynden cdo dite e me shume.
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 9. #8
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Jam se mohoj,po ne kete rast jam realist.aq shume Afrikane. Ka atje sa nuk behet..e po nuk u moren masa ato dynden cdo dite e me shume.
  mirmengjesi...
  dmth kur vinim ne alb duhet te na dyndnin... apo te benin operacione fshesa si greqia....??
  keto te huaj nese vin deri ketu duke udhetuar me dit te tera .. dit te tera ne pritje per te marre nje gomone e dit te tera neper det per te permiresuar jeten e kushedi me sa borxhe kan bere ate rrugetim e per c'hall kan marre detin ... do ishte cnjerzore sidomos ato qe vin mga vendet e luftes...
  pervec faktit njerzor duhet ditur qe emigranti pothuajse gjithmone eshte rini, domethene krah pune.. dmth nje rizorse..
  problem nuk eshte emigrimi por mafia qe eshte e shfrytezimi i tyre .. kjo po qe eshte problem!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 10. #9
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Problemi thelbesor i emigrimit eshte qe per te dale ne pah, vrasin njeri tjetrin. Dhe tek e fundit edhe italianet lodhen nga kjo situate sepse eshte kosto e shtrenjte qe duhet te paguajne ata me tutje. Gjithesesi, vuajtjen e emigranteve nuk ja uroj askujt. Eshte vertete per te qare me oi ne disa raste. Shpresoj qe kjo qeveri ashtu sic eshte te gjeje nje zgjidhje me te balancuar si per emigrantet, si per ata qe jetojne ketu.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 11. #10
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,678
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  Ufaaa,sdi pse keto vitet e fundit kam filluar dhe une te behem pak rraciste.
  Nuk kam gje kundra ti perzene e te na perzene. ahhahahaha
  Po ik cdo lloj mushmolle vjen te shton shkallen e injornaces ,te padijes e te dikton e rregulloren ne shpit tende.
   

 12. #11
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,205
  Forca e Rrespektit
  969
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  mirmengjesi...
  dmth kur vinim ne alb duhet te na dyndnin... apo te benin operacione fshesa si greqia....??
  keto te huaj nese vin deri ketu duke udhetuar me dit te tera .. dit te tera ne pritje per te marre nje gomone e dit te tera neper det per te permiresuar jeten e kushedi me sa borxhe kan bere ate rrugetim e per c'hall kan marre detin ... do ishte cnjerzore sidomos ato qe vin mga vendet e luftes...
  pervec faktit njerzor duhet ditur qe emigranti pothuajse gjithmone eshte rini, domethene krah pune.. dmth nje rizorse..
  problem nuk eshte emigrimi por mafia qe eshte e shfrytezimi i tyre .. kjo po qe eshte problem!
  Eshte cnjerezore te ikesh nga vendi yt i rrenuar e te prishesh harmonine e vendit ku shkon


  Vendasir Sjane te detyruar dhe nuk kane takat qe te merren me problemet e gjithe botes
   

 13. #12
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,205
  Forca e Rrespektit
  969
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Jam se mohoj,po ne kete rast jam realist.aq shume Afrikane. Ka atje sa nuk behet..e po nuk u moren masa ato dynden cdo dite e me shume.
  I kena vellezer, vellezer imigrant

  Eshte e drejta jone njerezore te shkojm te shtepia e tjetrit, si me ftese e pa ftese
   

 14. #13
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Eshte cnjerezore te ikesh nga vendi yt i rrenuar e te prishesh harmonine e vendit ku shkon


  Vendasir Sjane te detyruar dhe nuk kane takat qe te merren me problemet e gjithe botes
  nje pyetje per ty zoteri..
  nese kontributi qe ju jepet per te thjeshten te drejtat e njeriut ai 35 eu ne dite perse nuk ju jepet ne dore dhe te integrohen si cdo uman por ju jepet cooperativave te cilat bejn skllaveri te vertet e merkat njerzish??
  pastaj nese sdo ishte asnje i huaj ne it por vetem it e di sa eshte mesatarja e moshes???
  te na thone flm ate te bejne keto fashistet!! po ju japim rinine, energjine, idete, dhe vetveten per te bere ate qe ato kan nevoje... bote pa kufinj!!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 15. #14
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,207
  Forca e Rrespektit
  3897
  Fatkeqesia e Italise eshte se nuk ka zhvillim dhe fajtoret sipas tyre jane emigrantet. Kjo injorance ekonomike nuk eshte e re ne boten moderne. Nuk i bie dot gomarit, prandaj i bie samarit.

  Darius
  La vita č bella...

 16. #15
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,205
  Forca e Rrespektit
  969
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  nje pyetje per ty zoteri..
  nese kontributi qe ju jepet per te thjeshten te drejtat e njeriut ai 35 eu ne dite perse nuk ju jepet ne dore dhe te integrohen si cdo uman por ju jepet cooperativave te cilat bejn skllaveri te vertet e merkat njerzish??
  pastaj nese sdo ishte asnje i huaj ne it por vetem it e di sa eshte mesatarja e moshes???
  te na thone flm ate te bejne keto fashistet!! po ju japim rinine, energjine, idete, dhe vetveten per te bere ate qe ato kan nevoje... bote pa kufinj!!
  E drejta kerkohet te zoti, ose te shteti qe i perket jo te shteti ku shkon. Shteti eshte per shtetasit e vete e jo per cdo varfanjak te botes.


  Dhe prape se prape vendi i fashisteve po ju mban me buke. Ata duhet te jene mirenjohes per ju qe shkoni atje dhe ju per ata mosmirenohes.
   

 17. #16
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Kohet e bukura?! Loool

  Kane gjetur nje metode te shpifur/neveritshme per te fituar zgjedhjet/votat dhe kopjojne njeri tjetrin . Ne nje ane gjoja e denojne me ligj rracizmin ,e ne anen tjeter e perdorin per publicitet dhe vota.

  Injorance dhe kontradiktore.

  Ps... Jam dakort me postimin e Darius .
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 18. #17
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Deri diku kane te drejte..se po i mbysin Afrikanet.
  Nga e nxorre k’te ti? Nje zezak kam pare tere diten, dhe me ngjan e cuditshme qe nuk shikoj popull te perzier ne nje vend Si Italia. E nese ka, do te jete nje % shume e ulet... per arsye qe Italianet jane rraciste. ( njerez shume te poshter ne pergjithesi)
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 19. #18
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,215
  Forca e Rrespektit
  3399
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Nga e nxorre k’te ti? Nje zezak kam pare tere diten, dhe me ngjan e cuditshme qe nuk shikoj popull te perzier ne nje vend Si Italia. E nese ka, do te jete nje % shume e ulet... per arsye qe Italianet jane rraciste. ( njerez shume te poshter ne pergjithesi)
  Nga e nxorra?!!! Po une kur isha atje,mu dukte vetja si ne Afrike!
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 20. #19
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Nga e nxorra?!!! Po une kur isha atje,mu dukte vetja si ne Afrike!
  Ne c’vend kshu ?
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 21. #20
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Kur te shkoj prape,do te sjell foto,t'i shohesh me syte e ty
  Vendin nuk e thuan dot ?

  Pastaj edhe Afrikanet njerez jane, nuk mund te denohen e degradohen per k’te arsye. : S
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 22. #21
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,205
  Forca e Rrespektit
  969
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Kohet e bukura?! Loool

  Kane gjetur nje metode te shpifur/neveritshme per te fituar zgjedhjet/votat dhe kopjojne njeri tjetrin . Ne nje ane gjoja e denojne me ligj rracizmin ,e ne anen tjeter e perdorin per publicitet dhe vota.

  Injorance dhe kontradiktore.

  Ps... Jam dakort me postimin e Darius .
  Racism eshte te detyrosh shtetatit e tu te jetojn me te huajt.
  Racism nuk eshte te debosh te huajt.
   

 23. #22
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  E drejta kerkohet te zoti, ose te shteti qe i perket jo te shteti ku shkon. Shteti eshte per shtetasit e vete e jo per cdo varfanjak te botes.


  Dhe prape se prape vendi i fashisteve po ju mban me buke. Ata duhet te jene mirenjohes per ju qe shkoni atje dhe ju per ata mosmirenohes.
  me buk na mban puna ..djersa qe derdhim sjemi parazit zoteri!
  ke te drejte per mirenjohjen nga ne... ama fakt eshte qe ato " zezake" deri ca kohe me pare ishin te skklaveruar e te rrjepur ne vendin e tyre nga kolinite it..franceve angleze.. etj..e pasi ju mor ckishin e u perdoren si deshen te bardhet ...
  ju kan borxhe morale dhe ekonomike ca shtete shume te tjerave!!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 24. #23
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Racism eshte te detyrosh shtetatit e tu te jetojn me te huajt.
  Racism nuk eshte te debosh te huajt.
  Kjo qe thuan ti vjen Si pasoje e injorances.... eshte e natyres dhe njerezore qe njerezit te jene ne gjendje dhe te afte, qe te jetojne ne paqe dhe harmoni me njeri tjetrin.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 25. #24
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Afer Milanos!
  Nuk te bezdisen fare Shqiptaret dhe Italianet, qe sillen ne pergjithesi si kafshe ... vetem prania e Afrikaneve?
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 26. #25
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,205
  Forca e Rrespektit
  969
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  me buk na mban puna ..djersa qe derdhim sjemi parazit zoteri!
  ke te drejte per mirenjohjen nga ne... ama fakt eshte qe ato " zezake" deri ca kohe me pare ishin te skklaveruar e te rrjepur ne vendin e tyre nga kolinite it..franceve angleze.. etj..e pasi ju mor ckishin e u perdoren si deshen te bardhet ...
  ju kan borxhe morale dhe ekonomike ca shtete shume te tjerave!!
  Ti je Shqiptare apo jo? Ti si Shqiptare a te ka dhene Turiqa para per sundimin e Shqiperise? Po Italia te ka dhen borxhin? Po fuqite e tjera? Une si Shqiptar nuk kam mare gje, ti nese eke marre dhe je aq e Shqetesuar per borxhin e ketyre vendeve ndaj zezakeve atehere na thuaj edhe neve bashkombasve te tu. Te paguhemi edhe ne. Do te jap 25 perqind
   

 27. #26
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Me besdisnin se rrinin si paraziter neper qendrat tregtare..ku e ku te merrnin ndonje euro.
  Shqiptaret,si vura re te rrinin andej.
  Informohu pak me shume ne lidhje me skenat mbrapa perdeve,qe te jesh ne dijeni... pastaj mbase edhe I kupton. Pikerisht vete shteti I detyron dhe degradon ne k’te gjendje qe thuan ti sepse nuk jua hap rruget.

  Shqiptaret sic duket fale faktit qe jane te bardhe jane ngjitur nje shkalle me lart ne Italy se Afrikanet. Lool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 28. #27
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Shqipetaret kur jane ketu rrine kafeneve,ama jashte u pervishen punes,ndaj dhe jane nje shkalle me larte.
  Nje shkalle me lart se ato qe pershkruan ti... duke derdhur 20vjet djerse balli.. e mos te te le te ngresh koken me lart mos te te lere qe te arrish ate qe meriton /don ,te duket normale dhe krenare , kshu ?!
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 29. #28
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Ti je Shqiptare apo jo? Ti si Shqiptare a te ka dhene Turiqa para per sundimin e Shqiperise? Po Italia te ka dhen borxhin? Po fuqite e tjera? Une si Shqiptar nuk kam mare gje, ti nese eke marre dhe je aq e Shqetesuar per borxhin e ketyre vendeve ndaj zezakeve atehere na thuaj edhe neve bashkombasve te tu. Te paguhemi edhe ne. Do te jap 25 perqind
  ngaqe sna kan dhene po flas zoteri... ama edhe tani nuk po na falin gje shtetet ku jemi thjesht po perdorin ne per ate qe u nevoitet...
  pikerisht nga ato periudha e per faj te shtypesve te huaj e atyre qe i deshen te keqen shqiperise e nga vete ne ( ne rastin konkret diktatira) kemi levizur neper bote duke mbetur ne nje far menyre pa identitet perkates persa i perket kombit.. jam dhe do mbetem shqiptare zoteri ama pas ca ditesh ne shqiperi me ngjan e huaj dhe sjam ne gjendje te ndihem autonome atje pra si perkas me .. po keshtu ndodh edhe ketu .. jam ok por zemra me rreh per shqiperin..
  ja me thuaj ti cmund te jem une??
  e si une jan te gjith ato qe kan levizur per nje jete me te mire.. per enderra te largeta apo nganjeher as enderra sjan se per disa emigrimi eshte mbijetes per ato e per familjen per te cilen kan pergjegjesi...
  gjithesesi qe te qetesohesh asnjeri sdo largojne jo thjesht pak zhurme per tju ngrit rrahjet e zenres votiesve
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 30. #29
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,678
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  ahhahaha,Jana shiko dhe une mbeshtes disi idet e Zotrise.

  Sic e thash ne nje koment me siper,ti perzene e te na perzene.
  Nje qytetar i nje vendi te caktuar ,ska pse prishe sigurine apo qetesine e ti sociale qytetare te vendit ne te cilin ai jeton.
  Ska pse suporton nje toleranc ku ajo situat nuk eshte krijuar per fajin e ti.
  Mund te thuash ti ,ceshte kjo qe thua,s"eshte njerzore,ne jemi keshtu per faijn e stergjysherve te ketyre qytetarve.
  Ai qytetari do te pergjigjet thjesht; Cme duhet mua ckane bere babagjysherit e mi.
  E dyta ai vendose para pergjegjsise qeverin e ti,organet kopetente sociale te shtetit te ti te cilat voton dhe paguan taksa per ate sistem.
  E treta luftrat neper shoqerite njerzore jane te ndertuara te tilla ku,peshku i madh han te voglin.
  Njerzit duhet te kuptojne njehere e mire qe ska asnje ligje ne bote qe miratohet per drejesine njerzore,thjeshte miratohen si nje rregullator me i bute per shtypjen njerzore.
  Pikerishte kete deshmojne,luftrat,padrejtesite dhe mos barazia njerzore neper kohera dhe shekuj.
  PRa duhet te marri fund ideja qe te sakfirikoj i thjeshti per padrejtesine e te komplikuarit apo kupoles.
  Dhe pikerishte kjo ndodh sot pastertisht neper cdo shoqeri njerzore.
  Kur do zgjohet kjo e fundit?
  Asnjehere,jane te koduar gjenitikisht te induktuar ne rregullin e nje mase kllonimi,pranimi dhe vazhdimsie te tille.
   

 31. #30
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Fajin e ka shteti i belgjikes  Nuk ka asgje te keqe te debosh njerez qe nuk i perkasin kombit tend
  Nuk eshte saktesisht keshtu. Lidhjet midis paleve jane the nderthurura dhe nuk mund te konsiderohen ndryshe. Ja i deboi, ku do shkojne edhe po u kthyen ne vendet e tyre? Njerezit qe largohen jane ata me perparimtaret edhe pse me te vuajturit nga ana psikologjike e shpirterore. :-) Ceshtja e emigranteve nuk duhet pare vetem nga perspektiva e njeanshme "guri rende ne vend te vete", se pa paragjykuar mendimin mesiper, kam pare e degjuar lloj e soj moralistesh qe logjikonin keshtu dhe tani duan te bejne ligj jashte. E kjo eshte e papranueshme.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •