Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 8 nga 8

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Iraku ērrėnjos ekstremizmin, 40 nuse tė ISIS dėnohen me vdekje

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799

  Jump to Comments

  Iraku ērrėnjos ekstremizmin, 40 nuse tė ISIS dėnohen me vdekje

  7 Comments fv by NeVertiti Published on 23-05-2018 20:35
  Iraku ērrėnjos ekstremizmin, 40 nuse tė ISIS dėnohen me vdekje  Dhjetė minuta pėr tė mbrojtur veten dhe pastaj dėnimi me vdekje. Njė gjykatė nė Bagdad ka nxjerrė njė vendim pėr mė shumė se 40 nuse tė ISIS, qė ėshtė pėrcaktuar nga shumė gazeta si “i ashpėr”.

  Shumė tė tjerė tashmė po vuajnė dėnime tė pėrjetshme. “Unė u dėrgova nė Siri rreth pesė vjet mė parė me prindėrit e mi”, thotė njė grua.

  “Ata mė bėnė tė martohem me njė burrė turk. Ai ishte e bukur pėr mua, kemi pasur njė vajzė dhe erdhėm pėr tė jetuar nė Irak. Pastaj unė mbeta e ve dhe babai im vdiq. Unė tani jam nė burg me nėnėn time dhe vajzėn time. Unė dua tė shkoj nė shtėpi, edhe pse vendi im nuk ėshtė i mirė pėr mua. ISIS ka qenė i mirė pėr mua, mė mėsoi se si unė duhet tė mbuloj veten”, shtoi ajo.

  Shumė prej tyre arritėn sepse ishin besnike ndaj Kalifatit dhe ishin tė bindur se xhihadi duhej luftuar me armė, tė tjerė u bėnė mė vonė. Por askush nuk mohon vlerat e ISIS. Nė njė Irak qė po nxiton pėr tė mbyllur shpejt tmerrin e ekstremizmit islamik, fjalia ėshtė shkruar praktikisht: dėnimin me vdekje pėr tė gjithė qė lidhen me ISIS.

  Tė 40 gratė e dėnuara ishin pothuajse tė gjitha qytetare evropiane, por edhe nga Turqia apo shtetet aziatike. Vende nga tė cilat ata u arratisėn pėr t’u bashkuar me kalifatin islamik dhe qė tani i kanė braktisur ata nė fatin e tyre. Nga ambasadat e tyre, askush nuk i ka pėrfaqėsuar tė drejtat e tyre.

  Djamila Boutoutao 29-vjeēare ėshtė nga njė qytet francez dhe ajo thot se do tė ēmendet pasi mori vesh vendimin e dhėnė pėr tė.

  “Unė jam duke u ēmendur nė kėtė vend ku na dėnojnė me vdekje ose me burgim tė pėrjetshėm. Askush nuk mė thotė asgjė, as ambasada as rojet e burgut”.

  Ajo iu lut gjykatės: “Mos e merrni vajzėn time, unė mund t’ju ofroj para nėse kontaktoni familjen time, mė lini tė largohem nga kėtu”. Ajo arriti nė Irak nė vitin 2014 me burrin e saj, dhe dy djemtė Mohammed dhe Nassereddine.

  Rreth 40 mijė persona janė tė ashtuquajtur “luftėtarė tė huaj” tė cilėt kanė ardhur nga 110 vende tė botės nė Siri ose Irak pėr tė luftuar nė emėr tė Allahut. Ata qė ishin tashmė tė martuar kishin sjellė bashkėshortet e tyre, ndėrsa gratė e tjera arritėn mė vonė.

  Pak a shumė njė mijė prej tyre u arrestuan nga ushtria irakiane. Por ata nuk ishin vetėm, pasi 820 fėmijė lindėn nga kėto martesa. Jetė tė reja qė nuk duken tė jenė njė shqetėsim i gjykatave, nė zėvendėsimin me shpejtėsi tė tmerrit tė ekstremizmit islamik.


  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. Total Comments 7

  Comments

 3. #2
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,641
  Forca e Rrespektit
  2293
  K'to me siguri qe kane hyre ne Irak me nje qellim ... e qellimi i vetem i tyre dihet tashme.. kshuqe jam dakort me vendimin e gjykates. Te marrin shembuj edhe shtetet e tjera.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 4. #3
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514
  pergjithesisht bota e ka humbur drejtesinė dhe orientimin e drejt, qe provon ta kete…... ndaj sot gjithqka eshte e mundur.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 5. #4
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,925
  Forca e Rrespektit
  1058
  Hahaha, sa qesharake. Gjatė gjykimit tė nazistėve kanė pasur
  mė shumė mėshire.... Po, njeriu kur e vesh njė petk nuk ėshtė
  more automatikisht fajtor. Hajd medet na pėr drejtėsinė...
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 6. #5
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,641
  Forca e Rrespektit
  2293
  Si per ironi , flitet edhe per nje vend Islamik . Here kshu e here ashtu .... si pula pa koke. Medet per ju..... loool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 7. #6
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,874
  Forca e Rrespektit
  5068
  une jam kundra denimit me vdekje... ne fund kush ka te drejten per te vendosur mbi jeten apo vdekjen....?!!
  nje denim i tille i barazon gjykuesit me vete vrasesit!
  me clexova ish eu apo nga vende te tjera... dhe ankoheshin qe ambasadat perkatese nuk jan bere te gjalla... mos kan qene ato ambasada apo shtete qe i kan denoncuar...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 8. #7
  Moderatorė fv Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  5,813
  Forca e Rrespektit
  2677
  Shume i ashper denimi . Gjynaf grate e shkreta dhe femijet qe do jen jetim .
   

 9. #8
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,614
  Forca e Rrespektit
  3469
  Mbaj mend kur ekzekutoheshin denimet me vdekje, ne ndonje vend qe pretendonte qe ka "sheriatin islam", ngriheshin ne kembe mbare bota, burra, gra, pleq , turli turli organizata te ndryshme. Tani duartrokasin per nje gje te tille. Ec e biri n'fije ktij muhabeti o daj !
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •