Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 2 nga 2

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Pėrfshirja aktive nė dialogun tonė

 1. Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,143
  Forca e Rrespektit
  1500

  Jump to Comments

  Pėrfshirja aktive nė dialogun tonė

  1 Comments fv by Violetta Published on 23-09-2018 12:29
  Mediat serbe paralajmėrojnė pėrfshirjen aktive tė SHBA-sė nė dialogun Kosovė-Serbi  Mediat serbe paralajmėrojnė se Shtetet e Bashkuara tė Amerikės sė shpejti do tė pėrfshihen mė aktivisht si ndėrmjetėsues nė dialogun mes Kosovės dhe Serbisė. Pėrfshirja e amerikanėve, sipas gazetėse “Danas” do tė zhvillohet pėrmes “shuttle diplomacisė”, nė bisedat me zyrtarėt mė tė lartė nė kryeqytetet e Serbisė e tė Kosovės.

  Duke cituar burimet e saj, gazeta shkruan se SHBA-ja po pret pėrfundimin e referendumit nė Maqedoni tė caktuar pėr 30 shtator dhe pastaj do t’i shtojė aktivitetet e pėrfshirjes nė dialogun Kosovė-Serbi.

  “Qėllimi i SHBA-sė ėshtė qė pėrmes ‘shuttle diplomacisė’ t’i pėrafrojė qėndrimet e Beogradit dhe Prishtinės me synimin qė tė arrihet teksti kornizė i marrėveshjes pėr Kosovėn nė mėnyrė qė dokumenti final tė nėnshkruhet nė pranverėn e vitit tė ardhshėm”.

  Gjithnjė sipas burimeve diplomatike tė kėsaj gazete, “pritet qė deri atėherė [pranverė] kryetari serb Vuēiq dhe ai kosovar Thaēi, t’ia dalin nė marrjen e pėrkrahjes sė qeverive dhe tė parlamenteve tė veta dhe nė opinionin e tė dy vendeve tė krijohet klimė pėr pėrkrahjen e korrigjimit ė kufijve nė marrėveshjen finale”. /Telegrafi/


  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 2. Total Comments 1

  Comments

 3. #2
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,143
  Forca e Rrespektit
  1500
  Le te nderhyjnė, por nuk duam si qellim perafrimin me ta….


  Sduam as leshim trojesh dhe PIKĖ!!!

  perndryshe cfare ndihme ishte ajo nderhyrja e atehershme, dhe pavaresia pastaj? Mashtrim?
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •