Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 4 nga 4

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Sulm terrorist nė Paris, njė oficer dhe njė agresor tė vrarė

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,290
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Jump to Comments

  Sulm terrorist nė Paris, njė oficer dhe njė agresor tė vrarė

  3 Comments fv by NeVertiti Published on 20-04-2017 21:07
  Sulm terrorist nė Paris, njė oficer dhe njė agresor tė vrarė  Njė oficer policie ėshtė qėlluar pėr vdekje dhe njė tjetėr ėshtė plagosur rėndė nga dy persona tė armatosur me kallashnikovė nė bulevardin qėndror “Champs Elysees” tė Parisit, vetėm pak minuta mė parė.

  Policia franceze ka njoftuar se incidenti me shumė mundėsi mund tė jetė njė akt terrorist, ndėrsa sheshi mė i famshėm francez ėshtė rrethuar qė prej orės 21 nga forca tė shumta policie dhe automjete tė ndihmės sė shpejtė.

  Oficerė tė armatosur rėndė kanė shkuar menjėherė nė vendngjarje, ndėrkohė qė burime ende tė pakonfirmuara thonė se njė person i tretė, qė dyshohet tė jetė njėri nga agresorėt, ėshtė plagosur dhe “neutralizuar”.

  Policia ka njoftuar gjithashtu se “tė paktėn” dy persona u pėrfshinė nė kėtė sulm nė zemėr tė kryeqytetit francez. Ndėrkohė, televizioni “BFM TV” raporton se dy agresorėt janė qėlluar, ndėrsa njėri prej tyre ka mbetur i vdekur.

  Ngjarje vjen nė njė moment kur kandidatėt presidencialė tė Francės dolėn nė njė debat televiziv, shumė pranė vendngjarjes. Njė dėshmitare tha pėr “BFM TV” se kishte dėgjuar tė shtėna, pa trupin e njė njeriu tė shtrirė nė tokė, ndėrsa mė pas zona u evakuua urgjentisht nga policia.

  Franca ndodhet nė gjendje emergjence, qė prej sulmit tė parė tė kryer nga militantė ekstremistė islamikė, e qė ėshtė pasuar me disa sulme tė tjera.

  Tė shtėnat, gjithashtu erdhėn vetėm pak orė pasi rrugėt mė tė ngarkuara me trafik nė Paris u mbyllėn pėrkohėsisht nga policia, pasi u dha njė alarm pėr njė pako tė dyshimtė, qė u zbulua nga oficerėt nė “Rue de Rivoli”, nė qendėr tė kryeqytetit.

  Sulmet nė Francė datojnė qė prej janarit tė vitit 2015 e mė pas me vrasjet nė ditėn e Bastijės nė Nicė, nė vitin 2016.

  / Top Channel   

 2. Total Comments 3

  Comments

 3. #2
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,268
  Forca e Rrespektit
  11349
  Rrini larg turmave e larg kryeqyteteve.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 4. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,290
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Cfare pasigurie e ka pushtuar mbare Evropen.
   

 5. #4
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Forca e Rrespektit
  414
  Ēfare mbillet, korret.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •