Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 1 nga 3 123 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 90

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: E masakrove pėrsėri njė femėr o i ndyri shqiptar?

 1. Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,387
  Forca e Rrespektit
  3404

  Jump to Comments

  E masakrove pėrsėri njė femėr o i ndyri shqiptar?

  89 Comments fv by Abis Published on 22-11-2018 19:50
  FB_IMG_1542912437372.jpg


  Tė kujt janė kėto njolla gjaku, kėta gishta tė prerė kėtu nė tokė tė kujt janė?
  Pėrballe sot ne proteste kishe 200 policė meshkuj dhe vetem 15 femra me uniforme. I strukur mes turmes histerike more zemer, u bere trim dhe nga xhepat e tu nxorre kapsollat, shashkat kineze te festave dhe qellove drejt tyre. Nuk pate bythe e guxim ti ndizje e ti vertisje mes meshkujve police por si hajdut frikacak, ashtu siē vodhe tokėn publike, qellove mė tė bukuren e me te brishten vajzė police.
  Keshtu je sjelle sistematikisht keto 28 vjet.
  Ke trafikuar femra ne Itali, me pas i ke shfrytezuar rrugeve per prostitucion. Pastaj i ke shitur e i ke riblerė. I gjendur ne panik nga mekati dhe fisi i vajzes, je detyruar ta marresh per grua. Je kthyer ne Tirane e me paratė e fituara ilegalisht nga prostitucioni, ilegalisht ke vjedhur e ke ndertuar mbi "tokė tė xanum". Ke alergji nga femrat sepse te shpartallojne burrerine ndaj edhe sot gjithe mllef godite nje femer. Ia preve gishtat e dorės me shpresen se do e trembesh por gabove. Paniku tu shtua. Tashme u ēburrerove dhe u ilegalizove. Ti mbetesh nje karakatine qe po prishesh, mekatet e tua do rrulosen e mbi to do ndertohet rruga e se nesermes...
  Tė kujt janė kėto njolla gjaku, kėta gishta tė prerė tė kujt janė?
  Bledi Mane
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 2. Total Comments 89

  Comments

 3. #2
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,633
  Forca e Rrespektit
  1402
  Sa personale e paska marre ky Bledi Mane !

  Po pse te gjithe ata qe kane ardhur e kane ndertuar shtepite apo bizneset e tyre ne Tirane , lek te pista i paskan pasur ?!
  E ke gabim o shoku , shume gabim , gjithe jeta e tyre eshte investuar ne ato shtepi , si mund tua prishesh ti e ti lesh ashtu ne mes te rruges ? Cfare shteti eshte ky ?
  Heren e fundit u redaktua nga Delirium; 2 Jave Me Pare ne 19:59.
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 4. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,259
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Ka ndodhur ndonje dhunim tjeter ndaj femres,ne Shqiperi keto dite?!

  Gjithesesi dhuna sociale e sidomos ajo ndaj femres duhet denuar,luftuar.
  Dhe lufta me e mire ndaj saj eshte distancimi nga injoranca ,shkollimi dhe edukimi njerzor i femres po aq dhe i mashkullit.
  Ka shume pune shoqeria jone ,shume ngerce ne shume hallka te saj,qe pastaj plasin dhe sjellin zierjet e kazanit social.
   

 5. #4
  Nuk di c'ka ndodh n'proteste. N'fakt policia po zbaton urdhrat POR ti shembesh shpine 1 familjeje e ta lesh pa cati esht krim! OZot s'arrij ta konceptoj dot cdo te thote te shemben 20-40 vjet djerse. Po shtet i mbaruar thuaj. Fundja kush e ka fajin per rezidencat informale? Komplet ligji qe s'ka funksionu. Vallai me kta njerez n'pushtet e ben hallall mallkimin e cdo gje! Sidomos ky Edi eshte i frikshem! keta s'kane as njerezllek e asgje! Pse si legalizoi te gjitha shtepite ky? kaq vjet n'qeveri??
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 6. #5
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Ka ndodhur ndonje dhunim tjeter ndaj femres,ne Shqiperi keto dite?!

  Gjithesesi dhuna sociale e sidomos ajo ndaj femres duhet denuar,luftuar.
  Dhe lufta me e mire ndaj saj eshte distancimi nga injoranca ,shkollimi dhe edukimi njerzor i femres po aq dhe i mashkullit.
  Ka shume pune shoqeria jone ,shume ngerce ne shume hallka te saj,qe pastaj plasin dhe sjellin zierjet e kazanit social.
  Qe ka shume pune ka por dhe te tmsoje ky Bledi edukaten e sjelljen qe s'ka lene femer a mashkull pa share nuk hahet as me vaj e as me uthull. ky te edukoje veten e tij njehere.
  Une se njoh ama ktu ne fv qe jane sjelle ndonjehere shkrime te tij lene sh per te deshiruar.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 7. #6
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,633
  Forca e Rrespektit
  1402
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Nuk di c'ka ndodh n'proteste. N'fakt policia po zbaton urdhrat POR ti shembesh shpine 1 familjeje e ta lesh pa cati esht krim! OZot s'arrij ta konceptoj dot cdo te thote te shemben 20-40 vjet djerse. Po shtet i mbaruar thuaj. Fundja kush e ka fajin per rezidencat informale? Komplet ligji qe s'ka funksionu. Vallai me kta njerez n'pushtet e ben hallall mallkimin e cdo gje! Sidomos ky Edi eshte i frikshem! keta s'kane as njerezllek e asgje! Pse si legalizoi te gjitha shtepite ky? kaq vjet n'qeveri??
  Qellimisht nuk i ka legalizuar . Njerezit kane aplikuar per legalizim edhe jane zvarritur nga 10 vjet pa marre asnje pergjigje .
  Pasi plani per ndertimin e mbikalimit a ca dreqin do behet ka vite qe eshte bere .
  Une spo them qe ja ben mire asaj polices qe e plagosen , ajo eshte ne krye te detyres po ben punen e vet , por nuk kane faj as banoret qe kane punuar nga 25 vjet per te ndertuar pronat e tyre .
  Fajin e ka Rama ..kaq !
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 8. #7
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,752
  Forca e Rrespektit
  11372
  Mund ta quajme Dorina kete?

  Me pyesni pse
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 9. #8
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,465
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Delirium Shfaq Poten
  Qellimisht nuk i ka legalizuar . Njerezit kane aplikuar per legalizim edhe jane zvarritur nga 10 vjet pa marre asnje pergjigje .
  Pasi plani per ndertimin e mbikalimit a ca dreqin do behet ka vite qe eshte bere .
  Une spo them qe ja ben mire asaj polices qe e plagosen , ajo eshte ne krye te detyres po ben punen e vet , por nuk kane faj as banoret qe kane punuar nga 25 vjet per te ndertuar pronat e tyre .
  Fajin e ka Rama ..kaq !
  E para ato ndettime aty nuk duheshin lene kurre te ndertoheshin
  E dyta as me plas fare nese i hedhin ne rruge, se nese une bej ne token time , shtepine time qofte edhe termoizolimin duhet te marre leje nga bashkia..ndryshe ha gjoben.
  E treta me leket e mia skane pse rimbursojne keta qe nuk pyeten lkur erdhen e kujt eshte kjo toke....por gjeten e bene.
  E karterta unaza e madhe eshte projekt i 88 a 89 nga Adil Carcani dhe qe plehrat qe erdhen nder vite nuk bene asgje.
  E po ato plehra dalin e bejne sikur i hapet barku.
  Ku ishin pse nuk i privatizuan ktu e sa vite para? Kesisoj do perfitonin te gjithe.
  Por jane mesuar me "toke e xanun" e bjeri ti bime.
  Jo more jo , spo i ofrojne pak....shtepi, qera per tre vite, dhe kredi te buta
  Le ti shkulin shtepite e ti vene rrota e ti cojne atje nga erdhen...jugu apo veriu.
   

 10. #9
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,633
  Forca e Rrespektit
  1402
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  E para ato ndettime aty nuk duheshin lene kurre te ndertoheshin
  E dyta as me plas fare nese i hedhin ne rruge, se nese une bej ne token time , shtepine time qofte edhe termoizolimin duhet te marre leje nga bashkia..ndryshe ha gjoben.
  E treta me leket e mia skane pse rimbursojne keta qe nuk pyeten lkur erdhen e kujt eshte kjo toke....por gjeten e bene.
  E karterta unaza e madhe eshte projekt i 88 a 89 nga Adil Carcani dhe qe plehrat qe erdhen nder vite nuk bene asgje.
  E po ato plehra dalin e bejne sikur i hapet barku.
  Ku ishin pse nuk i privatizuan ktu e sa vite para? Kesisoj do perfitonin te gjithe.
  Por jane mesuar me "toke e xanun" e bjeri ti bime.
  Jo more jo , spo i ofrojne pak....shtepi, qera per tre vite, dhe kredi te buta
  Le ti shkulin shtepite e ti vene rrota e ti cojne atje nga erdhen...jugu apo veriu.
  Saa qenke egersuar o Mon !

  Po ti mos bej tani sikur gjithe te ardhurit paskan ndertuar vetem tek dogana .
  Te ardhurit nga jugu apo veriu kane ndertuar ne gjithe Tiranen , dikush e bleu token me apo pa letra , ose me letra fallso , dikush tjeter e zuri pa pyetur askend . E drejta per ti legalizuar ishte e gjithkujt , por dikujt ju pershpejtua procedura duke futur ne mes mikun apo shokun , dikujt tjeter nuk i mor parasysh fare .
  Atehere ktu jam dakort me ty mos ti linin ti ndertonin ose edhe qeveria para kesaj ti legalizonte . prap nuk eshte zgjidhje ajo kredia e bute apo qeraja ..do ja nisin nga 0 te gjithe , eshte shume e veshtire ndaj ata po i mbrojne ne kete menyre shtepite e veta .
  Ku po ti marin leket ty qe po rimbursojne keta ?
  Ka dal noj takse e re qe paguan per te pastrehet ti ?
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 11. #10
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,752
  Forca e Rrespektit
  11372
  Meqe asnje sme pyeti po e them vete.
  Dorina pa dore ghaaaa

  E mo?
  Siu beri te qeshte?
  Pfff
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 12. #11
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,633
  Forca e Rrespektit
  1402
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Meqe asnje sme pyeti po e them vete.
  Dorina pa dore ghaaaa

  E mo?
  Siu beri te qeshte?
  Pfff
  As Dorina smund ta qujme nick se ajo ska gjysmen e dores tashme ..
  Por as Doriana smund ti themi
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 13. #12
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,465
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Shoku ca thua....taksat qe ti paguan
  Per shtepine, shkolla e cdo lloj takse.....eshte jotja.
  Pse more me ca ikrijon buxhetet shteti me fasule?
  Taksat e mia, tuat , bizneseve .....

  Nuk ka ligj kompesimi per ndertimet e paligjshme....

  Jam egersuar se me iken truri kur vetem ne mjetin qe kthehem une kam plot prinder qe i mbeten femijet rrugve sepse nuk arrijjne oraret e femijve.
  Te kesh nje urgjence vdes te dogana....
  Dhe tjetra po me vjen plasja.
  Sepse paguaja dritat kur trecereku i popullates vidhte
  Paguaja ujin kur trecereku nuk kish sahate
  Paguaj taksat edhe pse per ca gjera skam pse
  Nuk ndertova qofte nje prone te paligjshme
  Dhe pse te penalizohem une?

  Une dua qe me taksat e mia te ndertohen rruge, parqe, shkolla, cerdhe, azile pleqsh, e plot gjera qe ky komunitet ka nevoje.
  E skam asnje detyrim ti paguaj ktij shtepine qe e ndertoi pa asnje kriter.
  Jo fare.....boll do paguajme ata qe ikane te legalizuara.
  Do pushojne kta , do cohem une neser edo bej uragan!
   

 14. #13
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,752
  Forca e Rrespektit
  11372
  Le ta quajme vetem Ana
  Nga Doriana
  Ghaaaaaaaa
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 15. #14
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,633
  Forca e Rrespektit
  1402
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Shoku ca thua....taksat qe ti paguan
  Per shtepine, shkolla e cdo lloj takse.....eshte jotja.
  Pse more me ca ikrijon buxhetet shteti me fasule?
  Taksat e mia, tuat , bizneseve .....

  Nuk ka ligj kompesimi per ndertimet e paligjshme....

  Jam egersuar se me iken truri kur vetem ne mjetin qe kthehem une kam plot prinder qe i mbeten femijet rrugve sepse nuk arrijjne oraret e femijve.
  Te kesh nje urgjence vdes te dogana....
  Dhe tjetra po me vjen plasja.
  Sepse paguaja dritat kur trecereku i popullates vidhte
  Paguaja ujin kur trecereku nuk kish sahate
  Paguaj taksat edhe pse per ca gjera skam pse
  Nuk ndertova qofte nje prone te paligjshme
  Dhe pse te penalizohem une?

  Une dua qe me taksat e mia te ndertohen rruge, parqe, shkolla, cerdhe, azile pleqsh, e plot gjera qe ky komunitet ka nevoje.
  E skam asnje detyrim ti paguaj ktij shtepine qe e ndertoi pa asnje kriter.
  Jo fare.....boll do paguajme ata qe ikane te legalizuara.
  Do pushojne kta , do cohem une neser edo bej uragan!
  Inshallah te del gjumi heret
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 16. #15
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,465
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Delirium Shfaq Poten
  Inshallah te del gjumi heret
  Pse?..........
   

 17. #16
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,633
  Forca e Rrespektit
  1402
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Pse?..........
  Qe te jesh ne kohe per uraganin pra ! :@
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 18. #17
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Kaq shume zhurme edhe ju?!
  Per ēfare?

  1-Qe ne kohet e hershme kur njerezit jetonin neper shpella e ku skishte ligje gjithmone urdheronte I pari i fisit, grupit apo zones. Pse? Sepse Homo Sapiens eshte i destinuar te thyeje rregullat e kesisoj dikush duhet te jete mbi te gjithe por per te gjithe! (Kujtoni Adamin apo Ademin).
  Ku ishte shteti (I pari i fshatit) nga 1991 e deri me sot? Pse i lejuan te ndertojne? Pse nuk i legalizuan? Pse dhe sa pse te tjera si keto ne keto 28 vjet mbi Shtetin dhe te drejten?!

  2-Do ti prishesh per te miren e qytetit, per frymemarrjen e tij? Pa dashur ti hy politikes dhe kurvo-politikes ne rastin tone, po kullat pse nuk u bene ke teatri? Per te miren e qytetit do beheshin apo do behen ato?
  E di ky shteti jone qe veprimet e nje qeverie jane post vepruese per ate pasardhese dhe duhet te mbaje pergjegjesi per to?!
  Prishi, rrafshoje Tiranen mor “burre” po jo ca te nenes qe kane pasur mundesine e “mikut” duke bere letra dhe ca te tjere fukarenj deri ne palce qe skane pasur mundesi ti bejne letrat do tu japesh lemoshe! Ku eshte shteti se drejtes ketu?!

  3-Me vjen keq per ate gocen qe sdo mund ti lyeje me 3 nga gishtat e dores me manikyr por Kshu eshte kur per te bere figure te mire ne syte e nderkombetareve por jo vetem, merr nga bankat e universiteteve dhe i vesh me uniforme te rinj te pa stervitur dhe pa ekspeeience per ate pozicion.

  Tani me thoni pak kush ka te drejte dhe kush jo?

  Ah se desh harrova, sa ngazellim neper media e portale, kishin ngelur pa pune!
   

 19. #18
  O Mon e ke shume gabim!

  Ku ti gjej leket? mos ti marre nga taksat po tkonfiskojne pasurite me these te mafiozve ne krye tvendit. Nuk ka faj asnje qe ka ndertu shpite. pse mos ti benin? Shteti e lejonte! Ku ishte shteti 20 vjet?? Nje komshi i imi ka 4 vjet qe ka hedh letrat per legalizim dhe ala si kan dale e cfaj ka ai??

  E di ti ca i kishin thene nje te afermi tim te legalizimi? para ca vitesh hodhi krwjt dokumentat. vjen pergjigja negative. Po pse? Ste ka dal. kaq. Kur 1 dit e mer ntel 1 shok. pijm i kafe tha. takohet e ja ben, mora vesh qe ste kan dal letrat. po noj tqerasmee dun ata se zor. Po sa ja kish be ky? po noj 150 mij lek(ishin nja 3 mduket) Jo kish thene ai, skam 500 mij lek me i dhene rryshfet.

  Ja e dashur!keshtu e ka bere ai qe esht vet zot e vet shkop. Ata duan djegur mi e tmos kesh pik gjynahu. Haram e paste voten dhe ate karrige!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 20. #19
  sa per kte gocen mvjen keq. Zoti ja lehtesofte Por as qytetarve nuk u vej pike faji. Vjen armiku te shemb shpine e ti te rrish ta shofesh?? Jo more se me jete e ruaj!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 21. #20
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,465
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  O Mon e ke shume gabim!

  Ku ti gjej leket? mos ti marre nga taksat po tkonfiskojne pasurite me these te mafiozve ne krye tvendit. Nuk ka faj asnje qe ka ndertu shpite. pse mos ti benin? Shteti e lejonte! Ku ishte shteti 20 vjet?? Nje komshi i imi ka 4 vjet qe ka hedh letrat per legalizim dhe ala si kan dale e cfaj ka ai??

  E di ti ca i kishin thene nje te afermi tim te legalizimi? para ca vitesh hodhi krwjt dokumentat. vjen pergjigja negative. Po pse? Ste ka dal. kaq. Kur 1 dit e mer ntel 1 shok. pijm i kafe tha. takohet e ja ben, mora vesh qe ste kan dal letrat. po noj tqerasmee dun ata se zor. Po sa ja kish be ky? po noj 150 mij lek(ishin nja 3 mduket) Jo kish thene ai, skam 500 mij lek me i dhene rryshfet.

  Ja e dashur!keshtu e ka bere ai qe esht vet zot e vet shkop. Ata duan djegur mi e tmos kesh pik gjynahu. Haram e paste voten dhe ate karrige!
  S'eshte fare ky thelbi mi shoqe
  Korrupsionin se mohon kush, as pisllikun qeveritar se mohon kush.
  Po une c'kusur kam ti paguaj ktyre qe ndertuan aty mi.....pse une peme jam qe mbeta me i hyrje me kontribut vullnetar te kohes se enverit?
  Po une mi kur kam hall , a vje ky robi i astirit apo ai i shkozes ma zgjidh?
  Po as me intereson fare edhe gabim ta kem.....se spyt njeri sa e kam une buxhetin kur aplikon taksat.....kam apo skam i paguaj e dashur.
  A do mbaroj ky informalitet ndonjehere?
  Apo vidh vidh e legalizo?
  Jo mi fare.....le tia japi saliu e pjella saliut paret qe i la te ndertonin...jo ume, jo ti, jo prinderit e tu pensionist!
  E kupton ti irritimin tim apo do me besh politike?
   

 22. #21
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,465
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  sa per kte gocen mvjen keq. Zoti ja lehtesofte Por as qytetarve nuk u vej pike faji. Vjen armiku te shemb shpine e ti te rrish ta shofesh?? Jo more se me jete e ruaj!
  Po prinderit e tu pse nuk ndertuan ne mes te rruges? Kush ia ndaloi? Llogjika pra
  Se e dinin qe nje ndertim pa leje, jashte cdo kushti ubanistik nuk lejohet etj etj
  Hic sme vjen keq...po fare
   

 23. #22
  ore une ty tkupt0j por kuptoj dhe ate robin e vaefer qe ka punu dit nate dhe neser do icket fmite pa cati. do thush ti 3 vjet qera. oj une kam 5 vjet burre e gru me rroge profesionisti dhe skemi be dot as me ble nji 1+1. Po ai i shkreti qe i merr a si merr 500 mijclek nmuaj?

  Duhet tmarre fund ndertimi ilegal ama ata qe po vejne gjoba duhet te japin zgjidhje. Gjendja jone eshte per shkak pikerisht te shpellareve ne parlament jo te popullit. Bej shtet duke ndertu e permiresu por jo duke nxjerr nrruge njerez, e as duke prish teatra per kulla.

  Jane te pameshirshem o Mon! Kur o Zot do na udheheqin njerezit e drejte e te ndershem!!!!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 24. #23
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Ja me votoni mua dhe keni per ta pa se si do ju bej rehat per 1 jave!
   

 25. #24
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,465
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Jo sol jo po su bene shembuj , harro te mesojme ne.
  Nese kompesohen keta do dalin e te tjere , e tjere...e imagjinon ti sa ndertime pa leje ka?
  E po flas ne rang kombetar...
  Per mua nuk jane te pameshirshem fare....bile shume e kane zgjat kete kasaphane te ndyre.


  Ti e une se dime hic a kane mundesi ekonomike apo jo....ne kete bote te eger te gjithe bejme sikur na vjen keq...ama nje m** na vjen keq...fasade me perralla ska.

  Per teatrin....nje pyeytje kam
  Cte prish ty e mua se ca ndertohet? Mua me intereson nje teater kontemporan....
  Heren e fundit qe isha ne teater mora plevitin , dhe une jam nje frekuentuese e rregullt e teatrit
  Pior edhe te smurem sdua.
   

 26. #25
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,465
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Frank Shfaq Poten
  Ja me votoni mua dhe keni per ta pa se si do ju bej rehat per 1 jave!
  Zhblloko rrugen dhe voten time e ke for free
   

 27. #26
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Mu sme prish pune ajo rruga, perkundrazi. :p Ti gjej alternativa.
   

 28. #27
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Jo sol jo po su bene shembuj , harro te mesojme ne.
  Nese kompesohen keta do dalin e te tjere , e tjere...e imagjinon ti sa ndertime pa leje ka?
  E po flas ne rang kombetar...
  Per mua nuk jane te pameshirshem fare....bile shume e kane zgjat kete kasaphane te ndyre.


  Ti e une se dime hic a kane mundesi ekonomike apo jo....ne kete bote te eger te gjithe bejme sikur na vjen keq...ama nje m** na vjen keq...fasade me perralla ska.

  Per teatrin....nje pyeytje kam
  Cte prish ty e mua se ca ndertohet? Mua me intereson nje teater kontemporan....
  Heren e fundit qe isha ne teater mora plevitin , dhe une jam nje frekuentuese e rregullt e teatrit
  Pior edhe te smurem sdua.
  Ty jo, mua po. Detyra ime eshte te mos lejoj zhdukjen e qytetit, gjurmeve te tij. Nqs teatri eshte i rrenuar ka 10tra metoda per ta sjell back in life jo duke e shemb.

  sa per popullin mua me dhimbsen me shpirt Mon, ndaj dhe jam kaq e indinjuar.
  Spo them perfitim. Edi premtoi legalizim ne zgjedhje. Legalizimi duhej te ishte bere per cka kish kaluar. Keta te kontrollojne qe kur e moren e tutje tmos ket me pa leje. Ama ashtu sic ua dha legalizimin miqve dhe lekut tja jepte te gjithve njesoj.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 29. #28
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,465
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Shiko ata me fal qe po e them por nuk jane qytetare te pergjegjshem....ata jane thjesht zaptues e kaq
  Mire qe ndertuan shpi aty pa asnje leje ndertimi, por per vite me rradhe vodhen energji, uje....
  Epo boll....tani erdhi ora ti kthehet haraci.

  Sa per teatrin , e thashe ....dhe aty ku ti thua histori , shko e shih cfare eshte ajo siperfaqe ku do ndertohen kullat...dhe meso se skane lidhje fare me hapsiren publike te teatrit...
   

 30. #29
  Okay. i agree that we disagree in this point! (prishja shtepive)

  sa per teatrin, po u prish godina sme intereso hic cdo behet.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 31. #30
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,465
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Okay. i agree that we disagree in this point! (prishja shtepive)

  sa per teatrin, po u prish godina sme intereso hic cdo behet.
  Teater yll do behet , nje teater qe ti japi emer edhe atyre artisteve qe jane bere vegel e poltikaneve...
  Do i nderoj e ata vete....
  A ja di historine atij teatri sol?
  Per ca u nis e ca u bitis?
  Per ca e qellimi e ndertuan tjalonet....
  Nuk ka histori si ndertese sepse e perligj qellimi per te cilin u ndertua.
  Kot me pyt kur ka qene hera fundit qe ke qene aty?
   

Faqja 1 nga 3 123 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •