Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 23 nga 23

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Fahri XHARRA – Ekstremizmi islamik nė Kosovė , njė realitet i hidhur

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,717
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797

  Jump to Comments

  Fahri XHARRA – Ekstremizmi islamik nė Kosovė , njė realitet i hidhur

  22 Comments fv by NeVertiti Published on 12-06-2018 13:40
  Fahri XHARRA – Ekstremizmi islamik nė Kosovė , njė realitet i hidhur  E pėrgatiti Fahri Xharra


  Para disa ditėsh nė Muzeun Historik Kombėtar nė Tiranė, u bė promovimi i monografisė “Paraqitja dhe zhvillimi i ekstremizmit islamist nė Kosovė dhe vendet e rajonit” i autorit prof. dr. Kolė Krasniqit, me parathėnie nga Prof. Dr. Pajtim Ribaj dhe Prof. James Albrecht, US. Nė njė ceremoni tė rastit qė ėshtė organizuar nė kėto ambiente tė bukura muzeale kanė marr pjesė shumė mysafirė tė shumtė nga bota akademike, politike, letrare e kulturore.

  “Paraqitja dhe zhvillimi i ekstremizmit islamist nė Kosovė dhe vendet e rajonit” tė autorit Prof. Dr. Kolė Krasniqi perbėn njė libėr me vlera tė mėdha, veshtruar nga kjo jo vetėm nė kontestin shkencor , por edhe nė kontest tė hapsirės dhe kohės sė ardhjes sė tij nė dritė. Sė kėndejmi vlera e kėtij libri shtohet nė peshė sidomos pėr faktin se ai vjen nė njė kohė shumė tė ndjeshme , veshtruar kjo nė kontest tė sigurisė shtetėrore tė Kosovės dhe sigurisė kombėtare pėrgjithėsisht, ku njė ndikim evident po e manifeston edhe fenomeni i ekstermizmit islamik.”

  Nė kuadėr tė trajtimit tė tematikave tė lartė cekuar autori me pedantėri tė veqantė i ofron lexuesit tė gjerė tė dhėna tė shumta , gjithnjė tė nderlidhura me argument shkencore sa i perket faktorėve qė kanė ndikuar nė paraqitjėn dhe perhapjėn e ekstermizmit islamik, si dhe tė formave tė paraqitjes sė tij nė Kosovė, Ai nė mėnyrėn shumė tė qartė e vė nė dukje rrezikun se ky ekstremizėm e sjell pėr Kosovėn dhe tė ardhmėn e saj. Nė kėtė libėr autori vė nė dukje faktin se nė essence rrėnjet e ekstremizmit islamik nė Kosovė fillojnė tė ngulitėn, pas vitit 1999, kur individ e organizata tė ndryshme islamike vershuan Kosovėn, dhe tė cilat me aktivitin e tyre nė teren dhe paratė qė u sollėn kėtu indoktrinuan njė pjesė tė rinisė dhe tė shtresave tė varfėra tė popullsisė me ideologji radikale fetare, dhe sforcuan tek ata idenė e zhvillimit tė islamizmit politik.

  “Autori Krasniqi, trajton qė kėto tri aspekte tė ekstermizmit islamik. Ai nė fakt shtjellimin e fokuson nė faktorėt qė kanė deteminuar paraqitjėn e tij. Si njė faktor me peshė nė paraqitjėn e ekstremizmit fetar autori konsideron edhe keqperdorimin e fesė pėr qėllime politike. Permes trajtimit tė kėtij faktori autori vė nė dukje faktin se realitetet e jetės politike gjithnjė e mė shumė po deshmojnė se akterėt mė peshė politike nė Kosovė nė raste bukur tė shpeshta po luajnėme kartėn e fesė, sidomos asaj islame. Kėtė kartė ata kryesisht po e venė nė perdorim nė kohė zgjedhjesh me ė zgjedhjesh me ē’rast politikan jot ė paktė ua mėsynė dyerve tė bashkėsive fetare dhe nė kėmbim tė votes u japin atyre premtime nga me tė ndryshmet, bile nė disa raste edhe pertej kufizimeve ligjore. ( nga kumtesa e Prof. Dr. Azem Hajdarit )

  Ekstremizmi islamik nė Kosovė dhe nė trevat tjera shqiptare ėshtė njė realitet i hidhur qė duhet ē`rrėnjosur sa mė parė.

  Libri i Prof. Dr. Kolės u kėrkon shqiptarėve, sidomos atyre tė Kosovės qė palekundur ti ruajnė vlerat e tyre kombėtare. Pėrmes kėtij libri ai jep mesazhin qė tė zhbėhėt ēdo gjė qė ėshtė e mundur qė tė ruhėt tolerance fetare e kosovarėve. Sė kėndejmi, nė kohėn kur Kosova ėshtė bėrė arenė e turbulencave nga mė tė ndryshmet, sidomos nga atyre qė vijnė nga ekstremizmi silamik, librat e tillė shkencor qė i trajtojnė nė aspektin shumė-dimensional kėto ēeshtje vlerėsohėn tejėt tė rėndėsishme, bile edhe pėr drejtuesit e shtetit pėr qėndrimet dhe veprimėt qė ata duhėt ti marrin lidhur me kėto problematika pavarsisht asaj qė u theksua mė lartė, konsideroj se vlerėn e vertetėtė kėtij libri do ta caktoj vetė lexuesi i gjėrė i Kosovės dhe trojeve tė tjera shqiptare e mė gjėrė qė do tė thotė se nuk e kam asnjė se vlerėsimi qė do jep ky lexues do tė jetė po ai qė u than ė promovim tė kėtij libri.

  Qėllimi i kėtij libri, nuk ėshtė polemizimi me qėndrimet e ndryshme rreth ekzistimit apo jo tė “ekstremizmi islamist” nė Kosovė, Shqipėri ose ne vendet tjera te rajonit, por te ofrohen informacione faktografike dhe argumente shkencore lidhur me rrethanat unikate sociale, etnike dhe historike, qė kanė ndikuar nė paraqitjen e kėtij fenomeni, i cili nganjėherė po i atakon edhe ndjenjat e unitetit dhe tė sigurisė kombėtare.

  Ky ėshtė njė liber plotė fakte tė cilat janė udhėrrėfyes pėr ēdo njerin nga ne qė duam tė informohemi se me cilin rrezik kemi qenė dhe jemi tė ballafaquar si komb dhe si shtet.
   

 2. Total Comments 22

  Comments

 3. #2
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  30,740
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Si cdo ekstremizem edhe ai fetar eshte i demshem.....dreqi e mori , besoni , lutuni ,faluni por mos merrni persiper detyrat e Zotit.
  Jeten e tjetrit se keni prone, cilido qofte ai....beni cte doni me tuajen!
   

 4. #3
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,207
  Forca e Rrespektit
  3897
  ...po ashtu edhe une jam shume i shqetesuar pasi po ve re se po rritet numri i ekstremisteve ne Kosove. Shoqeria shqiptare ka patur nje nga karakteristikat me domethenese mirekuptimin dhe bashkejetesen teper te frytshme midis feve te ndryshme.

  Kosova nuk eshte se dallohet per nje vend ku ka shume ekstremista, por ama mua me shqeteson jashte mase shume fakti qe ato pak qe jane duan te prishin harmonine fetare. E nese kjo ndodh, atehere do ndodhin edhe te tjera ngjarje me pasoja shume te renda.

  Darius
  La vita č bella...

 5. #4
  Kosova vuan me shume nga ekstremizmi Ramush Rambo Haradinaj
  Heren e fundit u redaktua nga Soulmind; 12-06-2018 ne 16:42.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 6. #5
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,609
  Forca e Rrespektit
  3469
  Po Pal Lekaj 53 milion qe i vodhi ne Kosove, nuk eshte ekstremist ai :p
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 7. #6
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,380
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Fahria duhet me e zbulu ndonjė fis tė vjetėr, si tipi Kalash, Malash, Gullash.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 8. #7
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,609
  Forca e Rrespektit
  3469
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Fahria duhet me e zbulu ndonjė fis tė vjetėr, si tipi Kalash, Malash, Gullash.
  Studijuesi, hulumtusi, gjithologu Hundezaku :p
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 9. #8
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,263
  Forca e Rrespektit
  4530
  Citim Origjinale Postuar nga Darius Shfaq Poten
  ...po ashtu edhe une jam shume i shqetesuar pasi po ve re se po rritet numri i ekstremisteve ne Kosove. Shoqeria shqiptare ka patur nje nga karakteristikat me domethenese mirekuptimin dhe bashkejetesen teper te frytshme midis feve te ndryshme.

  Kosova nuk eshte se dallohet per nje vend ku ka shume ekstremista, por ama mua me shqeteson jashte mase shume fakti qe ato pak qe jane duan te prishin harmonine fetare. E nese kjo ndodh, atehere do ndodhin edhe te tjera ngjarje me pasoja shume te renda.

  Darius


  Jan shtuar vemjet e tilla full dekadat e fundit gjithandej,e po pjell Ilirida ne mase nga kjo lloj.

  E Shqiperia gjithashtu,por ne te tille shkalle s'guxojne se u del haptazi budallalleku,e ndihen te diskriminuar si kristi pinderi.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 10. #9
  Themelues i Forumit fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,818
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4591
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Kosova vuan me shume nga ekstremizmi Ramush Rambo Haradinaj
  Aaa te lutem rambon e kemi mi rrah grat mos na ofendo����
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 11. #10
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  3,994
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Hahhaha ca Argumentimesh, kur vjedh quhesh hajdut, kur rreh quhesh Rambo , Kur vret tradhton kombin rreh dhe vjedh apo i bashkohesh nje grupi ilegal me qellime negative quhesh Ekstremist.

  Kam pershtypjen se nje intelektual fetar, nuk ben propagand as kombetare as fetare, predikon ate qe shkruhet ne kuran bibel etj..

  Si Asnje tjeter Hoxhe Elvis Naēi, eshte per tu marr shembull se kam pa nje her tbej propagant si ato gomeret e xhihadid apo ekstremistet qe na dalin sot e na propogandojne, ku perpara te gjithave kan ber 100 te zezat.

  Si ne shqiperi po ashtu edhe kosove sot 80 % e hoxhallareve paguhen nga agjentura te huaja, ku mundohen te na fusin ne koke trut e gomarit, dhe po ashtu dikush zgjedh rrugen e zotit e dikush te gomarit. E kshu nje te vertet e ka se gjith ato luftetar te isis nga shqiperia nuk i rekritojn qeverit e kosoves apo te shqiperise po xhamit qe ndollen aty.

  Me vjen keq per disa qe shiten intelektuala, se e din shume mire e qart se rruga e zotit nuk eshte propaganda por besimi.
  Heren e fundit u redaktua nga WxP; 13-06-2018 ne 23:28.
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 12. #11
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,609
  Forca e Rrespektit
  3469
  Wpx, prit se shpejti edhe per Elvisin do t'thote dicka, sepse ketu ne Kosove vec kane filluar mediat.
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 13. #12
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  8,142
  Forca e Rrespektit
  4347
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten


  Jan shtuar vemjet e tilla full dekadat e fundit gjithandej,e po pjell Ilirida ne mase nga kjo lloj.

  E Shqiperia gjithashtu,por ne te tille shkalle s'guxojne se u del haptazi budallalleku,e ndihen te diskriminuar si kristi pinderi.
  Ja si perfundoi ky gabeli qe e perdhosi bustin e Gjergj Kastriotit.

  Shume nga ky soji sot ose jane te vrare ne Siri ose jane ne burg. Padyshim qe ka akoma qe kullosin te lire por as ata nuk do ta kene gjate.

  E kishin momentin e tyre, na demtuan ne mase te madhe, por eshte sfide qe u tejkalua me sukses.

  I walk slowly, but I never walk backward

 14. #13
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  3,994
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Loverboy Shfaq Poten
  Wpx, prit se shpejti edhe per Elvisin do t'thote dicka, sepse ketu ne Kosove vec kane filluar mediat.
  Nuk pres nga askush thjesht degjoj e kuptoj vet... me pelqejn njerzit qe predikojn fene e besojne ne te jo ato qe lejn mjekerr per lek e bohen hoxh per lek, agjentura eshte e kamofluar tek xhamia e kisha, apo kan bo vrasje e vijne kerkojne te lajne gjynafet.

  Sic thash edhe me lart edhe qe ta kuptosh me mire... tashme eshte e ndame predikus intelektual apo predikus ekstremist, une kuptoj shume mire qe jeni predikues intelektual po me ego ekstremiste po ego ta shperqendron kategorine ku karakterizohesh e dashje pa dashje pa vetdije katekorizoni predikusin ekstremist... kjo kuptohet nga cka shkruhet ne forum.
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 15. #14
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,254
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Mbi ekstremizmin fetar dhe prezencen e tij ne Kosove kemi diskutuar me vite te tera ketu. Nuk ka shume vite kur e kam potencuar rrezikun se nje dite munde te kete edhe sulme vetvrasese ne Kosove.


  Fatkeqesisht kjo u deshmua ne javen qe lam pas. Dy veta, dy trushperlare qe po pergaditeshin per nje gje te tille u arrestuan. Megjithate ekstremizmi nuk eshte i perhapur vetem ne Kosove por mjaft shume edhe ne Shqiperi.

  Mbajeni mend qa u them ketu. Do jemi ketej e do flasim pas dy - tre vitesh per kete qingjin me lekure ujku, Elvis Naēi.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 16. #15
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Kėsaj i thonė shumė zhurmė pėr asgjė. Po, kėta qė e kanė mizėn nüen kapuq, e paguajnė
  dikend qė diēka tė ndodhi, vetėm e vetėm tė kenė tė drejt...
  Po leni more kėta ekstremista e shikoni punėt e juaja, ndonjė punė tė hajrit
  qė nesėr ēfarė do tė kesh nė sofėr...

  Me ekstermista vetėm Amerika merret, flini tė shlirė....
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 17. #16
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  3,994
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10
  Rick kur flasim per ekstremizem flasim per jeten e kalamojve tan, dhe ne nuk merremi po diskutojme ne kohe te lire per te kuptuar ne kohe te veshtira.. ca ste leverdis ty ktu pse diskutojm te vertetat e hidhura... qe prekin interesin tend prej ekstremsti ?! nejse qe ta dish nuk po mendoj persofren neser po pas 10 vjetesh...

  Plakush, me sa kam lexu ky tipi Elvis Naēi shkon ndihmon familjet ne nevoj e nuk ben thirrje me rrah grat me bisht spate... e po ju ngju emri per keq, keq le tgjej ku ti dhemi e djegi ma shume. Per sa i perket Shqiperise apo Kosoves, nuk di te them kush ka me shume ekstremist te dyja nuk kan pak, flas ne pergjithsi se sic me djeg per Shqiperine Ashtu edhe per Kosoven, damari kryesor i ekstremistave eshte varferia per ato qe mendojn vec per sofren neser
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 18. #17
  Ideja eshte qe cdo gje qe lidhet me Islamin sulmohet dhe sulmohet keqas. Ose jane ekstremist ose terrorist ose Ujk dhe skile. (ndonese tjetri ka 20 vjet qe deshmo miresi, ne serish kemi me qef te presim dhe ca vjet qe ta provojme dyshimin tone se me demek 25 vjet s'ka qene keshtu si duket. ) A e keni idene sa te rinj jane udhezu nga ai hoxhe qe ju po e quani ujk? Kane lene jeten e rruges, e kane ndertu nje jete te shendoshe?! A e dini sa familje kane 1 vakt per te ngrene nga sebebi i tij? Sa njerez kane 1 cati mos ti lage shiu?? Ai nuk i jep nga xhepi ama jep kohen dhe nga thirrjet e tij ka bashku musliman e jo musliman duke kontribuar per njerezit ne nevoje.
  Megjithate,
  Ajo qe ka rendesi eshte cfare shkon tek Zoti. Nese teologet dhe besimtaret muslimane do benin mire per hir te emrit sot nuk do kishim tonelata ndihma, shtepi dhe pune per te varfrit. Nuk do kishim as kete paqe qe egziston po do kish plas lufta ktu e dekada me pare.

  Sa i perket ekstremizmit n'Kosove,po pat ektremizem, terrorizem, e dreq e shejtan le te funksionoj shteti e ti ndaloj. Mos te djegin barin e thate me te njomin. Shtet kukull.

  Sa per besimtaret e vertete anembane, Zoti i ndihmofte ne jetet e tyre, se prej miresise qe kane po perfitojne edhe ata qe nuk kane. Allahu i shtofte njerezit si Elvis Naci, Ilir hoxholli, Ahmet Kalaja, Halil Kastrati e shume te tjere!

  Peace&Love
  Heren e fundit u redaktua nga Soulmind; 15-06-2018 ne 22:52.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 19. #18
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,380
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Problemi mė i madh sot nė shoqėrinė tonė ėshtė islamofobia.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 20. #19
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,254
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Fatkeqesia me e madhe ne kete vend se ekstremizmi fillon ne kafshoren e bukes. Kjo eshte fatkeqesia numer nje e ketij vendi ne te cilin prezenca e shtetit nuk shijohet nga kjo shtrese.

  Eshte e turpshme te trajtohen ata njerez me nevoja aq te medha ne ate menyre. Per mua ne kete rast humaniteti eshte kthyer ne hipokrizi.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 21. #20
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,848
  Forca e Rrespektit
  529
  Kam degjuar nje video te nje hoxhe ne lidhje me 90 gra qe kishte njeri dhe para se ti shtypte nuk tha inshalla dhe deshtoi... tani Po filluan te aludojne e perketo gjera disa pseudohoxhallare e morri ferra uraten...
   

 22. #21
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  30,740
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Kam degjuar nje video te nje hoxhe ne lidhje me 90 gra qe kishte njeri dhe para se ti shtypte nuk tha inshalla dhe deshtoi... tani Po filluan te aludojne e perketo gjera disa pseudohoxhallare e morri ferra uraten...
  ne fakt ai fliste per pejgamerin Muhamedin mesa kuptova , qe kish fjetur me 90 gra dhe si kish lene me barre....

  E di cfare me ben habi mua?
  Qe ketu ata qe jane besimtare , ne vend qe te denojne njekohesisht po aq sa ne , kete lloj ekstremizmi , e justifikojne ne menyren me te shemtuar te mundshme , duke kerkuar te heqin paralele apo raste analoge.
  Kjo eshte ajo qe te bezdis kur i lexon, sepse i duket sikur gjithkush sulmon besimin, kur realisht ketu flitet per nje fenomen qe ka kosto per te gjithe.
  u parandalua nje sulm terrorist ne Kosove, po mendoni pak , sikur ai sulm te ishte kryer....a mendoni se do ishte i drejte?

  Sa per ata qe predikojne si Naci e shok , personalisht i respektoj per aq kohe sa predikojne paqen dhe respektin nder njeri tjetrin...pjesa tjeter eshte teper personale e atyre qe besojne .
   

 23. #22
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,609
  Forca e Rrespektit
  3469
  Ne fakt, si Monique si Drejtori ia keni futur kote me ate histori. Heren tjeter, kur deshironi te thuani dicka, mesojeni mire ose heshtni, eshte me mire se sa t'beheni horė
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 24. #23
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,380
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Njė pyetje pėr tė gjithė. Ju ka prekur personalisht juve, dėmtuar, ose bėrė keq ndonjė besimtar mysliman?
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •