Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 5 nga 5
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800

  Matura, kush kapet me kopje nuk futet nė testim pėr njė vit

  Matura, kush kapet me kopje nuk futet nė testim pėr njė vit  Rregulla mė tė forta pėr maturantėt. Zėvendėsministrja e arsimit Besa Shahini bėri me dije se kush kapet me kopje do tė penalizohet pėr njė vit. Pra, maturanti nuk ka tė drejtė tė japin provimin nė vjeshtė, por vetėm vitin tjetėr.

  “Sivjet nėse ne hasim parregullsi tė ndryshme, pėr shembull: nxėnėsit kanė sjellė telefon me vete, ose janė zėnė duke kopjuar, ata nuk do tė kenė mundėsinė qė tė hyjnė nė testin e maturės pėr njė vit. Pra, kemi vendosur qė tė jemi shumė rigorozė nė mėnyrėn se si ne do ta mbikėqyrim sivjet procesin e maturės”, sqaroi ajo.

  Ndėrkaq, zv/ministrja ka dhėnė edhe sqarime lidhur edhe me ambientet ku do tė zhvillohen provimet.

  “Provimet do tė zhvillohet edhe nė korridore, edhe nė palestėr dhe nė tė gjitha sallat e mėdha, ku tė jetė e mundur pėr tė sistemuar njė numėr mė tė madh tė nxėnėsve qė do tė ketė, nė mėnyrė qė tė sigurojmė mirėadministrimin dhe mirėorganizim tė provimit. Do tė ketė mė shumė administrues pėr njė numėr mė tė vogėl tė nxėnėsve. Kemi shtuar numrin e administratorėve qė do tė vendosen nėpėr pikat ku mbahet testi i maturės”, bėri me dije zv.ministrja.


  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. #2
  i love it!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 3. #3
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,952
  Forca e Rrespektit
  5069
  kur kam qen ne te mesmen kam patur nje shoqe klase mjeshtre te kopjes ..ajo kopjonte un zverdhesha per te...
  ne nje provim degjojme proff qe thote me sa ze kishte :
  cte te bej qe si fus dot duart ku ke vene kopjen ...perjasht te gjith!!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 4. #4
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,766
  Forca e Rrespektit
  2293
  Per nje vit ? Awful ... Injorance dhe e padrejte.

  K'to provimet jane pa lidhje fare, duhet ti shkrijne nje here e mire ... per faktin qe jo te tere mesojne ne te njenten metode mesimi, gjithashtu c'fare ndryshimi perben fakti , qe ti e ke marre noten e merituar gjate tere vitit ??? dhe te te iki djersa per nje provim pa lidhje... ku arsyet per te ulur noten apo edhe per te mos kaluar ne nje moment te tille, mund te jete te shumta dhe jo fakti qe nuk ke mesuar.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 5. #5
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,365
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Eshte e cuditshme qe me keso raste nexenesit shembullor, jo rralle kane deshtuar e te dobetit kan kaluar, madje me rezultate befasuese.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •