Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 12 nga 13 I parėI parė ... 2345678910111213 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 331 ne 360 nga 365
 1. #1
  Anėtar i Nderuar fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2010
  Postime
  4,504
  Forca e Rrespektit
  2881

  Pikturat tuaja te preferuara

  Postoni pikturen qe keni koleksion ose qe mund te gjeni, periudha te ndryshme arti dhe autore te ndryshem.
  Per me shume kulture rreth piktures.

  Vincent van Gogh " Nate me yje"
  " Cfare eshte nje mik ?... Eshte nje individ me te cilin keni guxim te jeni vetvetja..."

 2. #331
  Anėtar i ri fv Avatari i Petrit101
  Antarėsuar nė
  Jun 2012
  Vendodhja
  Jasht vėndit tem t'dashtun
  Postime
  205
  Forca e Rrespektit
  156

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara


  Bosch(jo lavatrice)
  Homo sum, humani nihil a me alienum puto

 3. #332
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  8,142
  Forca e Rrespektit
  4347

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara  Shay Kun
  Heren e fundit u redaktua nga Aver; 17-06-2015 ne 21:08.
  I walk slowly, but I never walk backward

 4. #333
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  8,142
  Forca e Rrespektit
  4347

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara  Shay Kun
  I walk slowly, but I never walk backward

 5. #334
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Marla
  Antarėsuar nė
  Apr 2012
  Postime
  12,311
  Forca e Rrespektit
  5763

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Citim Origjinale Postuar nga Aver Shfaq Poten
  Kush i ka bere keto?
  Keep your heels head, and standards high.

 6. #335
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  8,142
  Forca e Rrespektit
  4347

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Citim Origjinale Postuar nga Marla Shfaq Poten
  Kush i ka bere keto?
  Duhet te jete Dali. Salvador Dali.
  I walk slowly, but I never walk backward

 7. #336
  angels walk among us fv Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,535
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3566

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  The Enchanted Forest, Chagall
   

 8. #337
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  John Lavery


   

 9. #338
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  8,142
  Forca e Rrespektit
  4347

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara  I walk slowly, but I never walk backward

 10. #339
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Stephanie Clair ~ Cubist Romantic painter
 11. #340

 12. #341
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

 13. #342
  C'est la vie. fv Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Postime
  9,611
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5210

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  "Roots", 1949.
  Frida Kahlo

  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 14. #343
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,649
  Forca e Rrespektit
  8341

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Vladimir Kush

  Red Purse


  Farewell Kiss


  Departure of the Winged Ship


  Diary of Discoveries
  Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

 15. #344
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,649
  Forca e Rrespektit
  8341

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Puthja, Gustav Klimt

  Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

 16. #345
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Alexander Gunin artist from Russia  Félix Schlesinger - German Painter  Natalia Tour - Figurative Russian artist  Irene Sheri Bulgarian mother and French father born in the Ukraine

   

 17. #346
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Catherine Marchand Painter from Canada  Bjorn Thorkelson painter from Orange, CA. United State of America

  Abraham Solomon painter born in Englan lives in France

   

 18. #347
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,365
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Fshati im Dimri nga fqinji im L. Gashi
  Vaj ne pelhur 30x50cm

  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 19. #348
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Marla
  Antarėsuar nė
  Apr 2012
  Postime
  12,311
  Forca e Rrespektit
  5763

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara  Hope # Klimt
  Keep your heels head, and standards high.

 20. #349
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  If nothing saves us from death,
  May love at least save us from life.

  Artwork by Dimitra Milan
  Title: Be mine. Only yours.
  Acrilic on canvas, 2016
  by Danielle Kowalski


  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 08-01-2017 ne 18:44.
   

 21. #350
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800
  Bernard Charoy - Painter born in #Lorraine East of #France  Boris Prokazov Russian painter  Ernesto Di Michele artist lives in Italy, Napoli
  Gregory Frank Harris - Artist from southern California USA

   

 22. #351
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  581
  Forca e Rrespektit
  246
  Zdzislaw beksinski eshte piktori im i preferuar.

   

 23. #352
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,952
  Forca e Rrespektit
  5069
  Edvard Munch

  munch-2.jpg

  1p-PiUMevh4FSVZsjd1FI-k18K2PZexqH92_3rLcx2DQHcjrpzhZKG-3r3BoM0sIU06gJIEhMxpSBww=w1200-h630-p-k-n.jpg

  220px-Edvard_Munch_-_Melancholy_(1894).jpg

  260px-Munch_Det_Syke_Barn_1885-86.jpg

  260px-Edvard_Munch_-_Summer_night,_Inger_on_the_beach_(1889).jpg

  images-8.jpg

  ky piktor me ka pelqyer qe kur i kam njohur pikturen e fundit me titull ulerime pasi ne ter jeten e tije dhe krijimtarine ka kerkuar te shpreh emocionet ndjenjat e verejme tek piktura vajza dhe nena e semure ( nje pikture ku piktori njeh veten pasi e jema vdes nga turbekozi pra nje jete te gjate vuajtjeje..
  ne pikturen e dyte shpre femren... femren kur eshte vajze ,nuse e re me shikim drejt qiellit plot shpresa dhe objektiva pastaj e shikon ne moshe te pjekur si seksualisht po ashtu edhe me me pak pudore pastaj e shikon grua mbase nene ku jeta e ka lodhur e ka rrahur i ka nxire syte dhe i ka humbur shpresat dhe energjine e moshes rinore...e pas tre femrave ne fund ne nje cep eshte burri..indiferent? spektator? ne hije... qe sshikon ate por eshte dhe eshte ne nje te vetem versjon te "paevoluar"

  pastaj zgjodha melankoline...melankoline e nje burri i veyem i pakuptuar ne nje bote me ngjyra dhe forma por ai eshte mbeshtetur ne vetvete...
  ne pikturen eradhes ka pozuar motra e tije ingrit .. nje qetesi ne breg ...mbase qetesia e vetme e ketij piktori..(familja)
  me pas po trishtim vajza e semure...
  dhe ne fund zgjodha ulerimen .. kujt i ulerin piktori e cfar kerkonte nga norvegjia e atyre viteve??
  Heren e fundit u redaktua nga jana80; 02-11-2017 ne 23:28.
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 24. #353
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800
  John Atkinson Grimshaw (1836-1893), "A Moonlit Lane" (1874)

  33519302_1906624526023185_3714782038251798528_n.jpg
   

 25. #354
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Ne kete perjudhe jam "ēmendurisht" e dashuruar pas pikturave te Koypel-it.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 26. #355
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,952
  Forca e Rrespektit
  5069
  Lo sguardo č femmina: Clelia Adami (shikimi eshte femer)


  images.jpg

  Clelia-Adami_0.jpg

  Clelia-Adami-venividivici.jpg

  me pelqen kjo piktore nga ngjyrat e forta qe perdor e mes tyre rrezaton shikimi qe shpreh emocione..
  ndonjera prej ketyre ngjan mendushem, ne pritje, emocionuse deri ne ate shikimin e ftohte e te pashprese
  e ne te kafte si nje toke e zhveshur...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 27. #356
  Freedom fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  13,040
  Forca e Rrespektit
  903  Pikturat egjiptiane me terheqin shum.
   

 28. #357
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 29. #358
  Freedom fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  13,040
  Forca e Rrespektit
  903
  Heren e fundit u redaktua nga Natta; 08-07-2018 ne 10:47.
   

 30. #359
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,512
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11800


   

 31. #360
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  8,142
  Forca e Rrespektit
  4347
  Kete te Dalit e porosita ne canvas. Doli shume keq.

  Tani po mendoj ta blej origjinalin 3.5 milion eur. Cikerrime eh.

  I walk slowly, but I never walk backward

Faqja 12 nga 13 I parėI parė ... 2345678910111213 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pikturat qė duken si fotografi
  Nga Yellow Redhead ne forum Arti figurativ dhe krijimtaria
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-05-2013, 13:17
 2. Pikturat
  Nga Elushe ne forum Arti figurativ dhe krijimtaria
  Pergjigje: 16
  Postimi i Fundit: 10-09-2009, 15:53

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •