Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 7 nga 7
 1. #1
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  MAQEDONIA
  Postime
  3,472
  Forca e Rrespektit
  101

  Gjeniu Muhamed 13 vjecar lė pa fjalė tėrė Gjermaninė

  Muhamedi eshte vetem 13 vjecar, por ai eshte nje gjeni i vertete ne matemarike. Ai ka ardhur ne Gjermani vone, dhe ende nuk ka mesuar shume fjale.

  Por me sa duket matematika nuk njeh gjuhe, njeh vetem aftesi. Brenda shume pak sekondash, Muhamedi arriti te impresionoj jurine, dhe te jap pergjigje te sakte per nje problem qe kerkon shume mundim dhe kohe.

  Por jo per Muhamedin. Familja e tij duket tejet e kenaqur me rezultatin e te birit i cili ne programin televiziv habiti jurine dhe publikun, por edhe shikuesit. Vendi i pare per Muhamedin duket shume pak! /MESAZHI
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

 2. #2
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,102
  Forca e Rrespektit
  1500

  perher mė pelqejn ata qe udheheqin matematiken keshtu perfekt bukur.... qe fare pa kalkulator bejn llogaritjet e medha....
  Heren e fundit u redaktua nga Violetta; 28-02-2018 ne 08:54.
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,676
  Forca e Rrespektit
  11371
  Muhamed e ka vertete emrin?
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 4. #4
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  578
  Forca e Rrespektit
  245
  Ne 8 vjecare si dembel qe isha mendova gjate dhe gjeta nje menyre te shkurter per te shumezuar nr dyshifrore. U perpoqa ta kaloj dhe te nr treshifrore e lart por pa sukses.
  Ne derrase te zeze gjate zgjidhjez se nje ushteimi me thote mesuesja tani bej ne derrase xx shumzim per xx. Une e them direkt pa e llogaritur ne derrase. Nga e di me tha? Kam gjetur nje menyre e ja tregoj.
  Kurva inatcare ne vend qe te me thoshte te lumte me kritikon qe te mos perdor menyra te tjera e blablabla
  Pas ca kohesh e shoh ne nje gazete kete formulen time me titullin: profesori i matematikes shpik formule te re shumezimi. Fatleqesisht e kam harruar tani dhe po mu kujtua do perpiqem ta perfundoj dhe ne nr me te medhenj se dyshifrore
   

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,676
  Forca e Rrespektit
  11371
  Jetesa qe jep like ne shkrime ku ka fjalen kurve teksti.
  Pelqen steve qe ishte gay.

  Shejtani po hy gjithandej. Mbyllni dritaret.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 6. #6
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,214
  Forca e Rrespektit
  969
  Cfare beri mihamedi?
   

 7. #7
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,102
  Forca e Rrespektit
  1500
  Citim Origjinale Postuar nga Edisongen Shfaq Poten
  Ne 8 vjecare si dembel qe isha mendova gjate dhe gjeta nje menyre te shkurter per te shumezuar nr dyshifrore. U perpoqa ta kaloj dhe te nr treshifrore e lart por pa sukses.
  Ne derrase te zeze gjate zgjidhjez se nje ushteimi me thote mesuesja tani bej ne derrase xx shumzim per xx. Une e them direkt pa e llogaritur ne derrase. Nga e di me tha? Kam gjetur nje menyre e ja tregoj.
  Kurva inatcare ne vend qe te me thoshte te lumte me kritikon qe te mos perdor menyra te tjera e blablabla
  Pas ca kohesh e shoh ne nje gazete kete formulen time me titullin: profesori i matematikes shpik formule te re shumezimi. Fatleqesisht e kam harruar tani dhe po mu kujtua do perpiqem ta perfundoj dhe ne nr me te medhenj se dyshifrore

  ka provu ta humb deshiren e motivuar.

  edhe nje i aferm i im me tregonte, qe kur ishte ne shkoll perher e ndihmonte profesorin ne zgjedhjet matematikore. Dhe shpesh i bente zgjidhjet para profesorit. Tregon se atij i vinte jo mire qe ky dinte aq bukur ne matematike, perher thote ma bente ti mir e ke, por jo keshtu-perher ne fund ma shtonte profesori jo keshtu tregonte ky. Dhe thote shkaku i atij nuk studjova matematike. Pra studimet e para vetem se i ka kryer qe 10vite e me shum, tani perseri i fillon keto per matematike ketu ne Evrope.


  Po eshte vertet shum interesante njerezit qe kan prirje aq te medha ne matematike. Me bejn habi kur rezultatet e medha i japin aq shpejt pa asnje kalkulator dhe pa asnje laps ne dore. Kjo vertet eshte mrekulli.
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Gjeniu 2 vjeēar, lexoi klasikun Shekspir!
  Nga Violetta ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-06-2013, 23:10
 2. Shkup, gjeniu 8 vjecar befason rajonin
  Nga elbruna ne forum Aktualiteti
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-02-2010, 12:14
 3. Gjeniu pese vjecar i baterise
  Nga Ketrushe ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-12-2009, 09:44
 4. Gjeniu 7-vjeēar i pikturės
  Nga E3 ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2009, 01:29
 5. Gjeniu i botes? Nje 8 vjecar maqedonas
  Nga sweetzzinna ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-02-2009, 11:32

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •