android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 8 nga 8
 1. #1

  User Info Menu

  Shqiptaret ne Gjermani....

  prshendetje te gjitheve !
  un jetoj ne gjermani qe 1 vit domethene e kam thyer vizen po e theksoj kte qe ta lidh biseden me poshte!
  kte vit kam ne plan te bej martese me nje shtetase te huaj por qe jeton ne gjermani ..
  Dhe mbase disa prej jush munt te din rreth martesave jasht vendit!
  Doja te dija rreth dokumentave qe nevoiten dhe procedurave qe duhet te ndjek ..
  Flm
  Heren e fundit u redaktua nga Elsjan; 1 Javė mė Parė ne 19:08. Arsyja: pyetje rreth martesave ne Gjermani
   

 2. #2
  Kohe & Stine

  User Info Menu

  Pershendetje!
  Hapi i pare qe duhet te beni eshte ti drejtoheni Ambasades Shqiptare ne Gjermani!
  Nga aty do te informohi hap pas hapi,pasi eshte nje procedur e tere letrash qe duhet te ndiqet.
   

 3. #3
  Anėtar i Nderuar

  User Info Menu

  mire esht para kohe te nis procedura letrave
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

 4. #4
  Anėtar i Nderuar

  User Info Menu

  Tek vendi ku jeton, me sė miri ėshtė tė shkosh ne Komunė, nė Ausländeramt ose Einwohnerkontrolle,
  dhe aty merr informata me tė hollčsishme.
  Sikur njeriu tė kishte prejardhje nga majmuni, sot majmunėt nuk do tė ekzistonin!!!
  Ēka thyhet, vetėm flaka e ngjet!
  Para se tė merresh me mjekrrėn e tjetėrkujt mendo sė pari sa libra ke lexuar !

 5. #5
  >>ILoveKosovo<<

  User Info Menu

  sme pelqen Gjermania fare per jete…... Preferohet shum kujdes ne ate vend (kriminalitet ka shum).
  Kur i kulturuari hesht nga edukata,
  Injoranti mendon se e la pa fjalė.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 6. #6
  Anėtar i Nderuar

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Violetta Shfaq Poten
  sme pelqen Gjermania fare per jete…... Preferohet shum kujdes ne ate vend (kriminalitet ka shum).
  gabim e ke shtet me i mire per pune se gjermania nuk ka
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

 7. #7
  >>ILoveKosovo<<

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga legjenda Shfaq Poten
  gabim e ke shtet me i mire per pune se gjermania nuk ka
  pune ke...

  ... cme duhet puna, kur ka aq shum bandita kriminale, qe me trishtojnė. Mua sme pelqen ashtu kur ska aq sigurim.  Suksese andej pra. : d
  Kur i kulturuari hesht nga edukata,
  Injoranti mendon se e la pa fjalė.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 8. #8
  Anėtar i Nderuar

  User Info Menu

  une afer 9 muaj kam puno asni band apo nasni problem nuk kam pasur
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •