Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 8 nga 8
 1. #1
  fv
  Antarėsuar nė
  Jun 2018
  Postime
  1
  Forca e Rrespektit
  0

  Shqiptaret ne Gjermani....

  prshendetje te gjitheve !
  un jetoj ne gjermani qe 1 vit domethene e kam thyer vizen po e theksoj kte qe ta lidh biseden me poshte!
  kte vit kam ne plan te bej martese me nje shtetase te huaj por qe jeton ne gjermani ..
  Dhe mbase disa prej jush munt te din rreth martesave jasht vendit!
  Doja te dija rreth dokumentave qe nevoiten dhe procedurave qe duhet te ndjek ..
  Flm
  Heren e fundit u redaktua nga Elsjan; 10-06-2018 ne 20:08. Arsyja: pyetje rreth martesave ne Gjermani
   

 2. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,717
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  Pershendetje!
  Hapi i pare qe duhet te beni eshte ti drejtoheni Ambasades Shqiptare ne Gjermani!
  Nga aty do te informohi hap pas hapi,pasi eshte nje procedur e tere letrash qe duhet te ndiqet.
   

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  MAQEDONIA
  Postime
  3,472
  Forca e Rrespektit
  101
  mire esht para kohe te nis procedura letrave
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

 4. #4
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Tek vendi ku jeton, me sė miri ėshtė tė shkosh ne Komunė, nė Ausländeramt ose Einwohnerkontrolle,
  dhe aty merr informata me tė hollčsishme.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 5. #5
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,252
  Forca e Rrespektit
  1514
  sme pelqen Gjermania fare per jete…... Preferohet shum kujdes ne ate vend (kriminalitet ka shum).

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 6. #6
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  MAQEDONIA
  Postime
  3,472
  Forca e Rrespektit
  101
  Citim Origjinale Postuar nga Violetta Shfaq Poten
  sme pelqen Gjermania fare per jete…... Preferohet shum kujdes ne ate vend (kriminalitet ka shum).
  gabim e ke shtet me i mire per pune se gjermania nuk ka
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

 7. #7
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,252
  Forca e Rrespektit
  1514
  Citim Origjinale Postuar nga legjenda Shfaq Poten
  gabim e ke shtet me i mire per pune se gjermania nuk ka
  pune ke...

  ... cme duhet puna, kur ka aq shum bandita kriminale, qe me trishtojnė. Mua sme pelqen ashtu kur ska aq sigurim.  Suksese andej pra. : d

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 8. #8
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  MAQEDONIA
  Postime
  3,472
  Forca e Rrespektit
  101
  une afer 9 muaj kam puno asni band apo nasni problem nuk kam pasur
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •