Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 5 nga 6 I parėI parė 123456 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 121 ne 150 nga 151
 1. #1
  G! fv Avatari i Tonyss
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Kosovė/ Kamenicė
  Postime
  164
  Forca e Rrespektit
  11

  Vazhdo me njė kėshillė

  Es-Selamu Alejkum te nderuar anėtar/e! Ne kete teme qe po e hapi mund te postoni te gjithe nga njė keshille, keshtu qe do te kemi mundesi ti ndimojmė njėri-tjetrit dhe te perfitojme shume..

  Shpresoj qe te kemi dobi nga kjo temė dhe te fitojme kėnaqėsin e All-llahut.xh.sh.

  Po filloje me disa keshilla te Pejgamberit alejhis-selam.


  Xhabiri r.a.trasmeton duke thėnė:

  Pejgamberi alejhis-selam na mbajti njė fjalim ku mes tjerash tha:


  -O ju njerėz,pendohun tek All-llahu para se tė vdisni.

  -Nxitoni kah punė e mira para se tė ju ndodhe dic qė mund t'ju pengon nga ato.

  -Me All-llahun mbani lidhje tė ngushtė duke pėrmendur Atė sa mė shumė,shpėrndai sadaka (lėmoshė)sa mė shumė fshehuarzi dhe haptazi,sepse pėr hir tė saj do tė furnizoni,do tė ndimoni dhe do tė jeni tė fuqishėm..

  Vazhdoni ju tjeret.... All-llehu ju shperbleft

  Es-Selamu Alejkum!
   

 2. #121
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 3. #122
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  Genjeshtrat jane te domosdoshme kur e verteta eshte shum e veshtire te besohet...


  Hapi i parė pėr tė verbuar dikend, ėshtė ta bėsh qė tė hap sytė!


  Tė gjitha problemet zgjidhen, vetem jepu pak kohė!


  Nėse ke vullnet, gjithnjė do tė kesh njė rrugėdalje...


  Njė njeri pa armiq ėshtė njė njeri pa cilėsi....  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 4. #123
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,443
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2479
  Ky ėshtė forum, jo objekt fetar.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 5. #124
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  Koha juaj ėshtė e kufizuar, kėshtu qė mos e humbni duke jetuar jetėn e tjetėrkujt. Mos bini nė kurth nga dogma – qė ėshtė tė jetuarit me rezultatet e tė menduarit tė njerėzve tjerė. Mos e leni qė zhurma e mendimeve tė tė tjerėve tė u tėrheq nga zėri juaj i brendshėm. Dhe mė e rėndėsishmja, tė keni fuqi tė pasoni zemrėn dhe intuitėn tuaj.

  Steve Jobs  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 6. #125
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,377
  Forca e Rrespektit
  4530
  Falu 5 herė nė ditė.
  Hiq kėpucėt nė xhami,nqs ortodoks kissi dorėn padre Josifit.

  Zoti me ju
  Amennnnn!
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 7. #126
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514


  Nganjėher, na nevojitet thjesht vetėm njė pėrqafim i dashur dhe nje , qė na thotė, shpejt menjėher:

  "Sėbashku do t`i arrijmė tė gjitha!"

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 8. #127
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,689
  Forca e Rrespektit
  2293
  Kush ka ngrene mjaltin , ka mizen pas veshit . ( Populli )
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 9. #128
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  3 rregulla pėr njė jetė tė lumtur:

  - duaje vetveten

  - mbaj njerėzit, qė vetėm mirėsi prej tyre ke

  - mendimeve tė tė tjerėve, mos iu vė vlerė....  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 10. #129
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  per vete perdore trurin...

  per tjeret perdore zemren...


  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 11. #130
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  Provoni tė ndryshoni vetėn tuaj, dhe do tė kuptoni sa e vėshtirė ėshtė tė ndryshoni tė tjerėt....

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 12. #131
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  "Mos u shoqėro me ata qė kan urrejtje, smirė dhe inati ndaj tjerėve, sepse ata jane vrasėsit e shpirtit dhe bartėsit e pikėllimit nė shoqėri."

  Aid Elkarni  "Jeta ėshtė si njė super-market nė tė cilin ti mund tė marrėsh atė qė tė pėlqen prej saj qė ėshtė e reklamuar, por mos harro se: pėrpara teje gjendet llogaria andaj ke pėr tė paguar pėr tė gjithė artikujt e marrė."


  Abd El-Aziz Et-Turejfi

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 13. #132
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  “Mos e ngatėrroni faktin e tė pasurit tė njė diplome me edukimin.... Titulli ėshtė njė rol, ndėrsa edukata e vėrtetė ėshtė tė pėrgjigjesh, kur dikush tė thotė: “Mirėdita”.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 14. #133
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,689
  Forca e Rrespektit
  2293
  Nuk ka keshille me te keqe nga ajo qe te shtyn te mohosh kombin tend.


  N. Veqilharxhi
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 15. #134
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  Kush nuk i takon atdheut tė vet, nuk i takon as njerėzimit....
  ja per atdhe po flas tere kohen....pra.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 16. #135
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,689
  Forca e Rrespektit
  2293
  Turqit jane nje popull oriental e teokratik, nomade dhe pushtues. Brenda ketij karakteri te katerfishte ndodhet ēelesi i krejt historise se tyre.


  (Albania 4, 1906).
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 17. #136
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  Sinqeriteti ėshtė njė dhuratė e shtrenjėt, gjė qė nga njerėzit e lirė nuk pritet fare....


  Megjithate disa pėrmbysen nė fryrjen e jashtme dhe thahen nė zbrazėtin e brendshme.  thenie
  nga Violetta


  Heren e fundit u redaktua nga Violetta; 04-05-2018 ne 11:41.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 18. #137
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,689
  Forca e Rrespektit
  2293
  Rrit kelyshet te te hane koken


  Devoll
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 19. #138
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,377
  Forca e Rrespektit
  4530
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Rrit kelyshet te te hane koken


  Devoll
  Une e di keshtu

  Rrit kelysh,e te hane per sysh.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 20. #139
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,689
  Forca e Rrespektit
  2293
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Une e di keshtu

  Rrit kelysh,e te hane per sysh.

  Mbase me zona te ndryshme

  Ps... Kafshata e madhe te ze fytin. ( Jug )
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 21. #140
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,615
  Forca e Rrespektit
  3469
  Kur shikon njė fėmijė tė uritur, ushqeje atė.
  Kur sheh njė njeri qė lufton me borxhet, lehtėsoja ato. Kur shikon njė njeri qė ka humbur shpresėn, motivoje me fjalė tė mira. Kurrė mos hezito tė japėsh, edhe nėse ke pak.
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 22. #141
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  Sado i madh tė jesh nė dije e nė vepra,

  Mendjemadhėsia tė bėn tė vogėl.


  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 23. #142
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  581
  Forca e Rrespektit
  246
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Mbase me zona te ndryshme

  Ps... Kafshata e madhe te ze fytin. ( Jug )
  Jug gjirokaster besoj
   

 24. #143
  Freedom fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,904
  Forca e Rrespektit
  887
  Mos qesh me lotet e dikujt.
   

 25. #144
  Moderatorė fv Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  5,813
  Forca e Rrespektit
  2677
  Leviz se po qendrove ne nje vend do qelbesh .
   

 26. #145
  Freedom fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,904
  Forca e Rrespektit
  887
  Mos u hap sa nje shpell se ska lezet .
   

 27. #146
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,615
  Forca e Rrespektit
  3469
  Nėse problemet e jetės tė bėnė qė tė harrosh Zotin, atėherė riktheju Zotit tėnd qė t'i harrosh problemet e jetės!
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 28. #147
  Freedom fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,904
  Forca e Rrespektit
  887
  Zoti nuk ka nevoj pėr ty,kurse tii per Zotin po.
   

 29. #148
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  Nuk e ke pėr detyrė tė lumturosh ēdokend,

  por e ke pėr detyrė tė mos lėndosh askend…


  Abdurrahman Sudejsi

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 30. #149
  Freedom fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,904
  Forca e Rrespektit
  887
  Mos i bej dikujt ate qe nuk deshiron te ta bejne ty.
   

 31. #150
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514
  Njeriu ka tri rrugė pėr tė vepruar me menquri:

  -pėrmes tė menduarit (reflektimit) ėshtė mė fisnik,
  -pėrmes imitimit (kopjimit) ėshtė mė e thjeshta,
  dhe -pėrmes pėrvojės, kjo ėshtė mė e hidhura.  Mendimet korrigjohen me kohėn, ndėrsa Veprimet me pervojėn.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Faqja 5 nga 6 I parėI parė 123456 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Vazhdo me nje Keshille momenti...
  Nga NeVertiti ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 34
  Postimi i Fundit: 08-06-2018, 13:32
 2. Me jepni nje keshille
  Nga bella ne forum Moda dhe estetika
  Pergjigje: 55
  Postimi i Fundit: 30-11-2015, 23:33
 3. Ndihme nje keshille ligjore
  Nga Hostel ne forum Jurisprudencė
  Pergjigje: 20
  Postimi i Fundit: 12-05-2015, 10:13
 4. Pergjigje: 10
  Postimi i Fundit: 18-03-2014, 14:46

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •