Shqiptar te Bashkuar
android
View RSS Feed

Recent Blogs Posts

 1. Sembra una vita che non ci sentiamo.
  Una vita fa, ti sentii e tu il cuore mi spezzasti.
  Aspettai ed aspettai ma tu non arrivasti.
  Nel mio cuor nuove rose stan fiorendo,
  E pian piano accerchiano le spine.
  Queste spine che tanto m’han punto,
  Or’ora mi stanno accarezzando.
  ~ Didi.

  Updated 4 Jave Me Pare at 17:27 by Didi

  Mėnyja
  Uncategorized
 2. Aiiii!!!!

  Cdo gje nisi si nje perralle e bukur. Nje njeri i panjohur per mua. Nje bukuri e pashtershme dhe shume e mahnitshme me terhiqte drejt tij. Ai ishte i mistershem , dukej si nje njeri me shume sekrete ose me pervoje shume te madhe ne jete. Ai ishte njeri i drejte dhe shume kuptimplote , dukej se une isha me e thjeshta ose naivja me e madhe ne bote perballe tij. Pak nga pak filluam te njiheshim edhe pse ishim me bote te kunderta. Une e shikoja ne sy dhe perhumbesha aty , ato nuk flisnin me ze te larte, ...
  Mėnyja
  Uncategorized
 3. Zhgarravine...


  Ti je si ato dallget ne mes te dimrit, shkaterrues.
  Ato qe marin cdo gje perpara, ashtu me more edhe mua.
  Me pushtove dhe me le aty perplasur ne rere,
  duke u kthyer here pas here te me maresh.

  ~ Didi.

  Updated 25-01-2018 at 19:59 by Didi

  Mėnyja
  Uncategorized
 4. ...shpirtrat.

  ...u mblodhen kohet ne nje mbledhje shpirtrash.
  Pasi i ngrine dhe i shkrine disa here shpirtrat,u folen per elasticitetin qe ata duhet te kene ne kete jete.
  Sapo shpirtrat te misheroheshin ne nje trup ,ata duhej te perballonin ndryeshushmerine e koheve mbi ta. Prandaj ata as nuk vdisnin as nuk rilindnin,thjeshte nderronin instrumentet ne te cilat meshiroheshin.
  Dreqin ky i fundit instrument qe vdiq kishte sy te bukur,lekure te bardhe,floket i kishte te pa thinjura , plot sharm ...
  Mėnyja
  Uncategorized
 5. ~~~~~~~~

  Tu mpine duart dhe mendimet o i shkret.
  Nata te zuri te zhveshi dhe beri dashuri me ty ne balten e saj pise te zeze.
  Te dhembin kockat mishi te dergjet.
  Syte gjysem te hapur, qepalla qe te rendojne,ngjan si nje cope metali e harruar mes vetvetes dhe botes.
  Ditet tejane ngaterruar , dielli s"te njeh me,shiu te ujit deri ne kalbje dhe tani je shtrire te flesh ne kete krevat rruge.
  Trishtueshem kendon vargjet e tua te kompozuara me ato frymarrje azmatike. ...
  Mėnyja
  Uncategorized