Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 29 nga 29
 1. #1
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i fcbesia
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Prishtinė-Shqipėri Etnike
  Mosha
  33
  Postime
  1,416
  Forca e Rrespektit
  51

  25 fakte magjepsėse pėr dashurinė

  Dashuria ėshtė njė gjė shumė e bukur... por edhe e ēuditshme gjithashtu. Mė poshtė janė 25 fakte rreth dashurisė.

  1. Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė.

  2. Kėnga e parė pėr dashurinė ėshtė shkruar 4 000 vjet mė parė dhe vjen nga njė zonė midis Tigrit dhe Eufratit.

  3. Nėse vjen momenti pėr intimitet qė nė fillim tė marrėdhėnies, 78% e vajzave nuk pranojnė nėse nuk janė depiluar.

  4. Vajzat feministe kėrkojnė mė shumė se tė tjerat tė kenė njė marrėdhėnie romantike.

  5. Dy tė tretat e njerėzve raportojnė se kanė rėnė mė shumė nė dashuri me dikė qė kanė vite qė e njohin, se sa me njė tė saponjohur.

  6. Njerėzit qė tregojnė historinė e tyre tė dashurisė e bėjnė kėtė pasi mendojnė se procesi ėshtė jashtė kontrollit tė tyre.

  7. Dashuria nxit njė efekt qetėsues nė trup dhe mėndje pėr tė paktėn njė vit, gjė qė ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.

  8. Dashuria ka tė njėjtin efekt nė trup njėsoj si edhe frika e madhe. Te njė person i dashuruar shfaqen tė njėjtat simptoma si te njė person qė ndjen njė frikė tė madhe – zmadhim tė bebes sė syrit, duar tė djersitura, dhe rritje tė tė rrahurave tė zemrės

  9. Skanimet e trurit kanė treguar se kur njeriu shikon foto tė njeriut tė zemrės, truri reagon menjėherė duke treguar dėshirė.

  10. Vajzat e fisit Tivi nė Pacifikun jugor martoheshin qė nė lindje.

  11. Shėrbimi “Detektori i dashurisė” i shpikur nga operatori telefonik KTF supozohet se tregon seriozitetin e njeriut tė dashur, nėse ai vėrtet ėshtė i ndershėm nė atė qė thotė. Telefoni analizon kordat e zėrit pėr tė parė nėse ai flet me dashuri apo jo. Pėrdoruesi merr njė analizė tė bisedės nėpėrmjet njė mesazhi i cili tregon afeksionin, surprizėn, pėrqendrimin dhe ndershmėrinė me tė cilėn ka folur personi tjetėr nė linjė.

  12. Rreth 11% e grave kontrollojnė menjėherė online pėr tė parė tė dhėnat e njė personi qė e kanė takuar ose qė presin ta takojnė, kundrejt 7 % tė meshkujve.

  13. Me kalimin e kohės, partnerėt tentojnė tė kenė gjithmonė e mė shumė tė njėtat sjellje.

  14. Njerėzit tentojnė tė kthejnė mė shumė kokėn nė tė djathtė se sa nė tė majtė kur puthin dikė (65% e njerėzve e kthejnė kokėn nė tė djathtė).

  15. Tradita e unazės sė fejesės ka ardhur qė nė shekullin e 15-tė, kur Duka Maximillian i Austrisė i dha njė unazė tė fejuarės sė tij Mary nga Burgundy.

  16. Rreth 43% e grave preferojnė qė partnerėt tė mos tregojnė shenja ‘dashurie’ nėse nuk janė tė sigurt pėr njė lidhje.

  17. Njerėzit qė sapo kanė rėnė nė dashuri tregojnė zvogėlim tė hormonit serotonin- nė nivele aq tė ulėta sa dhe te njė person i sėmurė.

  18. Aeroporti Ndėrkombėtar i Filadelfias mbahet si Nr. 1 pėr lidhjet e dashurisė gjatė kohės sė pritjes.

  19. Sipas njė teorie matematike, ne duhet tė takojmė shumė njerėz para se tė zgjedhim partnerin e pėrjetshėm. Sipas probabilitetit vetėm kėshtu ka mė shumė shance pėr njė ēift tė suksesshėm.

  20. Mjekra e burrave rritet mė shpejt kur ata mendojnė pėr seks.

  21. Verona, qyteti italian ku u luajt vepra e Shekspirit, Romeo dhe Zhulieta, merr rreth 1000 letra ēdo vit nė adresė tė Zhulietės, ēdo Valentin.

  22. Nėse njė person refuzon njė lidhje, personi bie edhe mė shumė nė dashuri me atė person qė nuk e ka pranuar- thotė Helen Fisher autor i librit ‘Pse dashurojmė’. Pjesėt e trurit qė aktivizohen kur ne jemi tė gėzuar vazhdojnė tė mbeten aktive.

  23. Ka njė arsye pse ndodhin romancat nė zyrė; Rėnia nė dashuri ėshtė shumė e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetėsia, afėrsia ... dhe romanca.

  24. Njė nė pesė marrėdhėnie dashurie afatgjata ndodhin pasi njėri nga partnerėt ėshtė i pėrfshirė nė tė.

  25. Njė marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi aq mė tė lumtur jemi!


  Shekulli


  Unė dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn,tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja!


 2. #2
  fv Avatari i AmorNaldo
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  London
  Postime
  26
  Forca e Rrespektit
  0
  Shenjat qe tregojnė se ke rėnė ne dashuri...

  01. Tani qe po lexon kėtė, kishe vetėm njė person ne mendje te gjithė kohėn...
  02. Do beje ēdo gjė pėr te...
  03. Kupton qe gjithmonė buzeqesh me vete kur mendon pėr te
  04. Emocionohesh vetėm nga aroma e tij/saj
  05. Fillon tė mendosh gjithmonė e me shumė pėr te
  06. Fillon te degjosh kėngė te lehta
  07. Kur sheh atė, nuk i ve re njerėzitė e tjerė pėrreth teje
  08. Kur degjon zėrin e tij/saj...buzeqesh pa asnjė arsye
  09. Kur mendon pėr te zemra te rreh gjithmonė e me shpejt
  10. Pretendon se je e/i turpshem kur je me te
  11. Ecen shumė ngadalė kur je me te
  12. I rilexon mesazhet e tij/saj shpesh


  1. mendon gjithmon per te
  2. gjithmon shikon rrotull se mos ai eshte diku aty
  3. te iken oreksi
  4. nuk e ke mendjen ne muhabetet e njerezve qe flasin me ty por ne mendjen tende eshte vetem ai
  5. bene gjithcka per te
  6. qan kur nuk e shikon
  7. behesh shume nevrike kur e shikon me dike tjeter
  8. ndryshon sjelljen tende qe ti pelqesh atij
  9. rri me ore te tera ne pasqyre qe ne syte e tij te jesh e vetmja bukuroshe
  10. do te rrish vetem prane tij
  11. skuqesh shpejt kur flet
  12. dhe e shikon gjithmone ne sy

  Tani testoni veten
  It’s like I’m / Paranoid lookin’ over my back
  It’s like a / Whirlwind inside of my head
  It’s like I / Can’t stop what I’m hearing within
  It’s like the face inside is right beneath my skin
  I feel the light betray me

 3. #3
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,090
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3110
  1. Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė.
  e bukur kjo fcb
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 4. #4
  GIRLICIOUS fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i albgrl
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  559
  Forca e Rrespektit
  23
  Citim Origjinale Postuar nga fcbesia Shfaq Poten
  [B]Dashuria ėshtė njė gjė shumė e bukur... por edhe e ēuditshme gjithashtu. Mė poshtė janė 25 fakte rreth dashurisė.

  18. Aeroporti Ndėrkombėtar i Filadelfias mbahet si Nr. 1 pėr lidhjet e dashurisė gjatė kohės sė pritjes.
  ahahhahahahahahahahaha. Kjo qenka SHUME interesante.
  Pjesa me e madhe e jetes shkon duke thene eshte teper heret, dhe pastaj eshte teper vone!!

 5. #5
  !!!!! fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ina@ina@ina
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  tirane
  Mosha
  28
  Postime
  1,249
  Forca e Rrespektit
  199
  mua me pelqeu titulli...dashuria eshte gje e bukur por shume e cuditshme....ashtu eshte vertet...
   

 6. #6
  So EmoTionaL fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Lolita25
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  L'arc-En-CieL!
  Postime
  836
  Forca e Rrespektit
  25
  25 fakte shum interesante
  Peace.L♥ve.Hope.Trust. Believe. ★☆••٠·˙ :col:

 7. #7
  trafikante fv fv fv fv fv fv fv Avatari i eldi
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  TIRANE
  Mosha
  34
  Postime
  1,417
  Forca e Rrespektit
  19
  shum e bukur dhe shum reale qe gjitha keto :

  14. Njerėzit tentojnė tė kthejnė mė shumė kokėn nė tė djathtė se sa nė tė majtė kur puthin dikė (65% e njerėzve e kthejnė kokėn nė tė djathtė).


  18. Aeroporti Ndėrkombėtar i Filadelfias mbahet si Nr. 1 pėr lidhjet e dashurisė gjatė kohės sė pritjes.
  duhet me u pa kjo pune, duhet te shkoj dhe una atyyyyyyyyyy..... :-)
  :cheer: "Me ruaj kur te me gjesh qe te me kesh kur te me duash....." :cheer:

 8. #8
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Bianca SK
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Al calduccio nel cuore della mia famiglia....:)
  Postime
  3,986
  Forca e Rrespektit
  78
  Me duhet te shkoj ne Filadefia une...
  Me piken 19 shume dakord...
  Non c'č un amica migliore di una sorella , e non c'č una sorella migliore di te.

 9. #9
  GIRLICIOUS fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i albgrl
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  559
  Forca e Rrespektit
  23
  Citim Origjinale Postuar nga Bianca SK Shfaq Poten
  Me duhet te shkoj ne Filadefia une...
  Epo kot nuk quhet qyteti i dashurise vellazerore!!
  Pjesa me e madhe e jetes shkon duke thene eshte teper heret, dhe pastaj eshte teper vone!!

 10. #10
  fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c’bej, nuk di nga shkoj.
  Mosha
  29
  Postime
  50
  Forca e Rrespektit
  11
  Te bukura keto dhe shum te verteta....bravo
  :cheer:
   

 11. #11
  Junior Member fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  5
  Forca e Rrespektit
  0
  eh keshtu eshte dashuria te vjen kur ti nuk e pret dhe te iken kur ti ke shume nevoj....
   

 12. #12
  Dark Knight fv fv fv fv fv Avatari i PAZUZU
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Jo Fikse
  Postime
  389
  Forca e Rrespektit
  15

  Titulli: 25 fakte magjepsėse pėr dashurinė

  kushedi jam un me difekt por kur un jam i dashuruar me duket sikur koha dhe jeta e ul shpejtesine e saj...cdo gje vijon me ngadale...efekt qe me pelqen naturisht...urime te gjitheve ne dashuri
   

 13. #13
  Anėtar i ri fv fv Avatari i zhandark
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  tirane
  Mosha
  34
  Postime
  201
  Forca e Rrespektit
  12

  Titulli: 25 fakte magjepsėse pėr dashurinė

  o nene o nene kur lexoj keshtu gjerash me iken petlla ,,sepse te gjitha keto i kam ndjere dmth qe paskam qene e dashuruar ???? pse keshtu eshte dashuria ????
   

 14. #14
  fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Aug 2009
  Mosha
  25
  Postime
  65
  Forca e Rrespektit
  23
  Shum interesante kto fakte bravoo me pelqyennn
   

 15. #15
  FEMER ME TAKTIK fv fv fv fv fv fv Avatari i sherrxhija
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ATY KU NUK DO DOJE TI
  Postime
  156
  Forca e Rrespektit
  17
  bravoooo...te gjitha shume shume te verteta!!
   

 16. #16
  Moskokecarese fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Gazolina
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Vendodhja
  Wanted!!!
  Postime
  2,059
  Forca e Rrespektit
  159
  Interesante por dhe qe mund te dihen disa prej tyre...
  Une personalisht do veja ne zbatim ate piken 19 se do ishte problematike me vone besoj...
  A U T U M N

 17. #17
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2009
  Vendodhja
  Rep.Kosoves Lipjani
  Mosha
  28
  Postime
  588
  Forca e Rrespektit
  21
  Shume Forte koka qito
  tung nga Qendrimi Shume Rrespket.
   

 18. #18
  orseola fv Avatari i orseola
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  tiran
  Mosha
  23
  Postime
  35
  Forca e Rrespektit
  0
  shenjat qe tregonin kur ke rene ne dashuri jan shum te verteta
   

 19. #19
  I'm offline fv Avatari i MasteR
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Invisible...
  Postime
  12,643
  Forca e Rrespektit
  2150

  Pe: 25 fakte magjepsėse pėr dashurinė

  Te rrezikosh dhe mund te humbesh, te mos rrezikosh gjithsesi je i humbur
   

 20. #20
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  15 Kuriozitete dhe Fakte mbi Dashurine.

  - Njerėzit qė tregojnė historinė e tyre tė dashurisė e bėjnė kėtė pasi mendojnė se procesi ėshtė jashtė kontrollit tė tyre.

  - Dashuria nxit njė efekt qetėsues nė trup dhe mėndje pėr tė paktėn njė vit, gjė qė ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.

  - Rreth 11% e grave kontrollojnė menjėherė online pėr tė parė tė dhėnat e njė personi qė e kanė takuar ose qė presin ta takojnė, kundrejt 7 % tė meshkujve.

  - Me kalimin e kohės, partnerėt tentojnė tė kenė gjithmonė e mė shumė tė njėtat sjellje.

  - Tradita e unazės sė fejesės ka ardhur qė nė shekullin e 15-tė, kur Duka Maximillian i Austrisė i dha njė unazė tė fejuarės sė tij Mary nga Burgundy.

  - Rreth 43% e grave preferojnė qė partnerėt tė mos tregojnė shenja 'dashurie' nėse nuk janė tė sigurt pėr njė lidhje.

  - Njerėzit qė sapo kanė rėnė nė dashuri tregojnė zvogėlim tė hormonit serotonin- nė nivele aq tė ulėta sa dhe te njė person i sėmurė.

  - Aeroporti Ndėrkombėtar i Filadelfias mbahet si Nr. 1 pėr lidhjet e dashurisė gjatė kohės sė pritjes.

  - Sipas njė teorie matematike, ne duhet tė takojmė shumė njerėz para se tė zgjedhim partnerin e pėrjetshėm. Sipas probabilitetit vetėm kėshtu ka mė shumė shance pėr njė ēift tė suksesshėm.

  - Mjekra e burrave rritet mė shpejt kurata mendojnė pėr marrėdhėnie intime

  - Verona, qyteti italian ku u luajt veprae Shekspirit, Romeo dhe Zhulieta, merr rreth 1000 letra ēdo vit nė adresė tė Zhulietės, ēdo Valentin.

  - Nėse njė person refuzon njė lidhje,personi bie edhe mė shumė nė dashuri me atė person qė nuk e ka pranuar- thotė Helen Fisher autor i librit 'Pse dashurojmė'. Pjesėt e trurit qė aktivizohen kur ne jemi tė gėzuar vazhdojnė tė mbeten aktive.

  - Ka njė arsye pse ndodhin romancat nė zyrė; Rėnia nė dashuri ėshtė shumė e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetėsia, afėrsia ... dhe romanca.

  - Njė nė pesė marrėdhėnie dashurie afatgjata ndodhin pasi njėri nga partnerėt ėshtė i pėrfshirė nė tė.

  - Njė marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi aq mė tė lumtur jemi! Tė dua. T'i dėgjosh kėto dy fjalė nga dikush qė ti dashuron ėshtė diēka e mrekullueshme

  - Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė

  - Kėnga e parė pėr dashurinė ėshtė shkruar 4 000 vjet mė parė dhe vjen nga njė zonė midis Tigrit dhe Eufratit.

  - Dy tė tretat e njerėzve raportojnė se kanė rėnė mė shumė nė dashuri me dikė qė kanė vite qė e njohin, se sa me njė tė saponjohur.
  Burimi: Kuriozitete&Enigma
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 21. #21
  Interist Forever fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  31
  Postime
  13,119
  Forca e Rrespektit
  1902

  Pe: 15 Kuriozitete dhe Fakte mbi Dashurine.

  Citim Origjinale Postuar nga ℒℴ⋁ℇ Shfaq Poten
  - Njerėzit qė tregojnė historinė e tyre tė dashurisė e bėjnė kėtė pasi mendojnė se procesi ėshtė jashtė kontrollit tė tyre.

  - Dashuria nxit njė efekt qetėsues nė trup dhe mėndje pėr tė paktėn njė vit, gjė qė ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.

  - Rreth 11% e grave kontrollojnė menjėherė online pėr tė parė tė dhėnat e njė personi qė e kanė takuar ose qė presin ta takojnė, kundrejt 7 % tė meshkujve.

  - Me kalimin e kohės, partnerėt tentojnė tė kenė gjithmonė e mė shumė tė njėtat sjellje.

  - Tradita e unazės sė fejesės ka ardhur qė nė shekullin e 15-tė, kur Duka Maximillian i Austrisė i dha njė unazė tė fejuarės sė tij Mary nga Burgundy.

  - Rreth 43% e grave preferojnė qė partnerėt tė mos tregojnė shenja 'dashurie' nėse nuk janė tė sigurt pėr njė lidhje.

  - Njerėzit qė sapo kanė rėnė nė dashuri tregojnė zvogėlim tė hormonit serotonin- nė nivele aq tė ulėta sa dhe te njė person i sėmurė.

  - Aeroporti Ndėrkombėtar i Filadelfias mbahet si Nr. 1 pėr lidhjet e dashurisė gjatė kohės sė pritjes.

  - Sipas njė teorie matematike, ne duhet tė takojmė shumė njerėz para se tė zgjedhim partnerin e pėrjetshėm. Sipas probabilitetit vetėm kėshtu ka mė shumė shance pėr njė ēift tė suksesshėm.

  - Mjekra e burrave rritet mė shpejt kurata mendojnė pėr marrėdhėnie intime

  - Verona, qyteti italian ku u luajt veprae Shekspirit, Romeo dhe Zhulieta, merr rreth 1000 letra ēdo vit nė adresė tė Zhulietės, ēdo Valentin.

  - Nėse njė person refuzon njė lidhje,personi bie edhe mė shumė nė dashuri me atė person qė nuk e ka pranuar- thotė Helen Fisher autor i librit 'Pse dashurojmė'. Pjesėt e trurit qė aktivizohen kur ne jemi tė gėzuar vazhdojnė tė mbeten aktive.

  - Ka njė arsye pse ndodhin romancat nė zyrė; Rėnia nė dashuri ėshtė shumė e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetėsia, afėrsia ... dhe romanca.

  - Njė nė pesė marrėdhėnie dashurie afatgjata ndodhin pasi njėri nga partnerėt ėshtė i pėrfshirė nė tė.

  - Njė marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi aq mė tė lumtur jemi! Tė dua. T'i dėgjosh kėto dy fjalė nga dikush qė ti dashuron ėshtė diēka e mrekullueshme

  - Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė

  - Kėnga e parė pėr dashurinė ėshtė shkruar 4 000 vjet mė parė dhe vjen nga njė zonė midis Tigrit dhe Eufratit.

  - Dy tė tretat e njerėzve raportojnė se kanė rėnė mė shumė nė dashuri me dikė qė kanė vite qė e njohin, se sa me njė tė saponjohur.
  Burimi: Kuriozitete&Enigma

  Heuk ndaj mu rritka kaq shpejt mjekra mua nga kjo do e kem thua se mendoj shum :p:p:p:p:p:p:p:p:p:p haha
  Interist Forever Vlonjat Me Zemer

 22. #22
  Catch me if you can... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i GLOOM
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  15,651
  Forca e Rrespektit
  1318

  Pe: 15 Kuriozitete dhe Fakte mbi Dashurine.

  E bukur Love ta lexosh gjithashtu dhe ti perjetosh...
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 23. #23
  fv
  Antarėsuar nė
  Aug 2011
  Mosha
  27
  Postime
  47
  Forca e Rrespektit
  0

  Pe: 25 fakte magjepsėse pėr dashurinė

  interesante te gjitha keto hmmmmmmm....
   

 24. #24
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2011
  Vendodhja
  Burrel
  Postime
  113
  Forca e Rrespektit
  14

  Pe: 25 fakte magjepsėse pėr dashurinė

  E po dashuria te merr mend,dhe bie brenda atehere kur nuk e pret.
   

 25. #25
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i PiNkY
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  4,491
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  2995

  14 Kuriozitete Rreth Dashurisė

  Dashuria ėshtė njė gjė shumė e bukur, por edhe e ēuditshme gjithashtu.  1. Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė.
  2. Kėnga e parė pėr dashurinė ėshtė shkruar 4 000 vjet mė parė dhe vjen nga njė zonė midis Tigrit dhe Eufratit.
  3. Nėse vjen momenti pėr intimitet qė nė fillim tė marrėdhėnies, 78% e vajzave nuk pranojnė nėse nuk janė depiluar.
  4. Vajzat feministe kėrkojnė mė shumė se tė tjerat tė kenė njė marrėdhėnie romantike.
  5. Dy tė tretat e njerėzve raportojnė se kanė rėnė mė shumė nė dashuri me dikė qė kanė vite qė e njohin, se sa me njė tė sapo njohur.
  6. Njerėzit qė tregojnė historinė e tyre tė dashurisė e bėjnė kėtė pasi mendojnė se procesi ėshtė jashtė kontrollit tė tyre.
  7. Dashuria nxit njė efekt qetėsues nė trup dhe mėndje pėr tė paktėn njė vit, gjė qė ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.
  8. Dashuria ka tė njėjtin efekt nė trup, njėsoj si edhe frika e madhe. Te njė person i dashuruar shfaqen tė njėjtat simptoma si te njė person qė ndjen njė frikė tė madhe, zmadhim tė bebes sė syrit, duar tė djersitura, dhe rritje tė tė rrahurave tė zemrės
  9. Skanimet e trurit kanė treguar se kur njeriu shikon foto tė njeriut tė zemrės, truri reagon menjėherė duke treguar dėshirė.
  10. Vajzat e fisit Tivi nė Pacifikun jugor martoheshin qė nė lindje.
  11. Mjekra e burrave rritet mė shpejt kur ata mendojnė pėr ****.
  12. Ka njė arsye pse ndodhin romancat nė zyrė; Rėnia nė dashuri ėshtė shumė e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetėsia, afėrsia dhe romanca.
  13. Njė marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi aq mė tė lumtur jemi!
  14. Tradita e unazės sė fejesės ka ardhur qė nė shekullin e 15-tė, kur Duka Maximillian i Austrisė i dha njė unazė tė fejuarės sė tij Mary nga Burgundy./bota-shqip/
  (Æ`•.•“Æ) (Æ`•.•“Æ)
  *`•.ø(Æ`•.•“Æ)ø.•“ ♥
  ☆ ŗ ♥ `•.ø.•“ ♥ŗ ☆

 26. #26
  wish me well... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZHIGO
  Antarėsuar nė
  Oct 2011
  Vendodhja
  Afrike
  Postime
  1,553
  Blog Entries
  19
  Forca e Rrespektit
  1098

  Titulli: 14 Kuriozitete Rreth Dashurisė

  Citim Origjinale Postuar nga PiNkY Shfaq Poten
  11. Mjekra e burrave rritet mė shpejt kur ata mendojnė pėr ****.
  e fort kjo .
   

 27. #27
  I'm offline fv Avatari i MasteR
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Invisible...
  Postime
  12,643
  Forca e Rrespektit
  2150

  Titulli: 25 fakte magjepsėse pėr dashurinė

  Fatkte interesante
  Tė investosh pėr pamjen tėnde, do tė thotė tė paguash pėr tė tėrhequr vėmendjen e tė tjerėve...
  Ndėrsa tė investosh pėr arsimin dhe kulturėn tėnde, do tė thotė t'i bėsh tė tjerėt tė 'paguajnė' pėr vėmendjen tėnde!!

 28. #28
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,221
  Forca e Rrespektit
  905

  Titulli: 25 fakte magjepsėse pėr dashurinė

  ..Fakti tjeter eshte qe Dashuria te ben me zemer
   

 29. #29
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  2,029
  Forca e Rrespektit
  472
  Shumė nga kėto "faktet magjepsėse" nuk qėndrojnė dhe janė lista tė kota pėr tė mbushur gazetat, por ėshtė e vėrtetė qė, dashuria, pėr aq kohė sa vazhdon, tė bėn tė ndihesh mirė dhe tė frymėzon...
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Thenie per dashurine.
  Nga KOKASHTA ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 462
  Postimi i Fundit: 1 Javė mė Parė, 19:59
 2. Teme per Dashurine
  Nga bella ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2016, 18:31
 3. vende magjepsese
  Nga angjelinpreka ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-02-2015, 12:57
 4. Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-12-2013, 19:47
 5. Bufe –bore, krijesa magjepsese
  Nga sweetzzinna ne forum Kuriozitete Rreth Kafshėve
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-02-2013, 22:34

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •