Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 8 nga 8
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799

  8 mėnyra pėr ta bėrė njė burrė tė dashurohet marrėzisht pas jush

  8 mėnyra pėr ta bėrė njė burrė tė dashurohet marrėzisht pas jush  (Kėshilla e 8 ėshtė mė e rėndėsishmja)

  1.Ji vetvetja

  Shumė njerėz kanė frikė nga tė qenit tė natyrshėm sepse mendojnė se tė tjerėt nuk e pėrlqejnė kėtė. Kjo ėshtė arsyeja pse ata shtiren sikur janė njė person komplet tjetėr. Gjithsesi, ti mund tė aktrosh pėr njė kohė tė gjatė, por, dikur tė tjerėt do ta kuptojnė kush jeni nė tė vėrtetė dhe s’do tė jenė mė kurrė tė aftė t’ju besojnė. Prandaj, ėshtė ide shumė mė e mirė tė jeni vetja qė nga fillimi. Do tė dali dikush qė do t’ju dojė pėr atė qė jeni, kėshtu qė mos u pėrpiqni tė zini vendin e askujt tjetėr.

  2.Duku bukur

  Kjo nuk do tė thotė tė ndryshosh komplet pamjen e jashtme. Nė vend tė kėsaj, pėrpiquni tė vini nė dukje tiparet tuaja mė tė mira, nė mėnyrė qė tė dukeni sa mė bukur qė tė jetė e mundur. Tė gjithė janė tė bukur nė mėnyrėn e tyre, kėshtu qė asnjėherė mos ndysho veten pėr kėnaqėsinė e tė tjerėtve.

  3.Dėgjo

  Aftėsitė e mira tė komunikimit pėrfshijnė njėkohėsisht tė qenit nė gjendje pėr tė folur dhe pėr tė dėgjuar po aq efektivisht. Ėshtė tepėr e rėndėsishme t’i japėsh dikujt mundėsinė pėr tė folur, edhe nėse jeni nė njė diskutim. Burrat, zakonisht, kanė shumė pėr tė thėnė, dhe nėse ju i tregoni atij se mund t’i dėgjoni, ata do tė bėhen mė tė hapur pėr diskutime tė reja.

  4.Bėhu “e ėmbėl”


  Nė jemi tė gjitha tė egra herė pas here, por kjo nuk do tė thotė qė mund ta praktikoni “ligėsinė” tuaj pa asnjė arsye. Pėrpiquni tė bėheni sa mė tė kėndshme tė jetė e mundur, sepse kėshtu do tė jeni mė tėrheqėse.

  5.Flirto

  Flirtimi ėshtė mėnyra mė e mirė pėr t’i treguar dikujt se jeni tė interesuar pėr ta. Nėse keni kėtė mendėsi dhe jeni tė vetėdijshėm qė e pėlqeni dikė, do ta kuptoni vetė ēfarė duhet bėrė pėr t’i treguar kėtij person afrimitet.

  6.Ji ndryshe


  Mėnyra mė e mirė pėr tu dalluar nga turma, ėshtė tė jesh ndryshe, dhe mėnyra mė e mirė pėr tu dukur ndryshe, ėshtė tė jesh vetvetja. Mos i ndiq normat e shoqėrisė, ji origjinal dhe tė jeni tė bindur se, tė paktėn, njė person do ta vėrė re kėtė dhe do t’ju pėlqejė.

  7.Bėj kontakt me sy

  Kontakti i syve ėshtė njė teknikė e rėndėsishme e gjuhės sė trupit. Shumica e burrave do t’i “lexojnė” kėto shenja fine, dhe tė paturit kontakt sysh pėr njė kohė tė gjatė do t’i bėjė ata shumė mė tė lidhur me ju.

  8.Bėhuni tė besueshme

  Njė mashkull qė ka rėnė nė dashuri, ėshtė i gatshėm tė tregojė ēdo gjė pėr pasiguritė e tij, por kjo gjė ndodh vetėm nėse i keni vėrtetuar se mund t’ju besojnė. Besimi ėshtė i vėshtirė pėr tu fituar dhe duhet shumė punė pėr ta ndėrtuar, por ėshtė njė pjesė esenciale e ēdo marrėdhėnieje. Nėse i tregoni se mund t’ju besojnė, ai do t’ju dashurojė dhe s’do dojė tė heqi dorė kurrė prej jush./Bota.al
   

 2. #2
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,752
  Forca e Rrespektit
  11372
  Me dy-3 gojore te mira ta shtrydhni mire
  Ghaaaaa
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 3. #3
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,597
  Forca e Rrespektit
  8340
  Te gjitha pikat i permbush por s'dashurohet kush, kshu qe studimin e deklaroj te deshtuar!
  Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

 4. #4
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,816
  Forca e Rrespektit
  887
  Duhet te dish te perdoresh gojen(te flasesh mir).
   

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,752
  Forca e Rrespektit
  11372
  Citim Origjinale Postuar nga Legally_Sweet Shfaq Poten
  Te gjitha pikat i permbush por s'dashurohet kush, kshu qe studimin e deklaroj te deshtuar!
  Ububu na lage me kete foton qe ke vene tani
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 6. #6
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,326
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Ububu na lage me kete foton qe ke vene tani
  Mos e ngre me lart fustanin se po te del uji
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 7. #7
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,752
  Forca e Rrespektit
  11372
  Burimi i rinise thone
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 8. #8
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,326
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Burimi i rinise thone
  Dhe etja do shu
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •