Shqiptar te Bashkuar
android

Shfaq Rezultatet e Sondazhit: Ia falni tradhetine vetes ?

Votuesit
50. Ju nuk mund te votoni kete sondazh
 • Po

  18 36.00%
 • Jo

  32 64.00%
Faqja 10 nga 10 I parėI parė 12345678910
Duke shikuar rezultatet 271 ne 291 nga 291
 1. #1
  i_embeli fv fv fv fv fv Avatari i deni_boy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  durres
  Postime
  633
  Forca e Rrespektit
  15

  Do ta falnit nje tradheti ?

  Hej: TE GJITHE E DIME QE KUR FLASIM PER TRADHETINE SI FENOMEN PERHERE PERPIQEMI TE DISKUTOJME PER TRADHETINE E TJETRIT, KUR NA DUHET TE PERGJIGJEMI...
  JEMI NE KATER RRUGET E SHIJAKUT AHAHAH
  Domethene jemi ne dileme, a duhet ta falim tradhetine tone, po te tjetrit ???
  Heren e fundit u redaktua nga Nostra_22; 30-09-2008 ne 15:48.
   

 2. #271
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,406
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Citim Origjinale Postuar nga dangerous Shfaq Poten
  Ti do jesh vetem fillimi i tyre...

  ... e kujtč ???

  E tradhetisč apo besnikčris.
  Flas parimisht per temen,ndersa aksesin personal tendin ,as se di as sme intereson,as sme takon mua ta gjykoj.
  Me lene indiferente.
   

 3. #272
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,326
  Forca e Rrespektit
  2179
  Mč mirč keshtu per ty kur nk mč njeh.
   

 4. #273
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,850
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Nje femer e fal tradhetine, nje mashkull jo.
  Pse?

  Sepse u rriten breza nen siglen - burrat lahen me i kanace uje.....
  Femra kur eshte e martuar , fal dreqin e te birin per hire te familjes.
  Kam pare gra qe mbajne ne krahe nje pijanec, drogaxhi, kurvar etj....
  Kurse te rralle jane ata burra qe mbajne nje grua te tille ne dijenine e tyre.

  E kjo lidhet me shume faktor por kush po rri e zgjerohet ne diskutime.
  Do e falja une nje mashkull nese me tradheton?

  Po nese sdo doja ta humbisja
  Po nese do ishte familja ne mes
  Po nese do kerkonte falje
  Po sepse sdo ja beja te lehte asaj tjetres!


  Jo nese ai do ishte i dashuruar me tjetren
  Jo nese ai do ma kerkonte ndarjen
   

 5. #274
  ◕‿◕ fv Avatari i Hope
  Antarėsuar nė
  Mar 2018
  Postime
  723
  Forca e Rrespektit
  197
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Nje femer e fal tradhetine, nje mashkull jo.
  Pse?

  Sepse u rriten breza nen siglen - burrat lahen me i kanace uje.....
  Femra kur eshte e martuar , fal dreqin e te birin per hire te familjes.
  Kam pare gra qe mbajne ne krahe nje pijanec, drogaxhi, kurvar etj....
  Kurse te rralle jane ata burra qe mbajne nje grua te tille ne dijenine e tyre.

  E kjo lidhet me shume faktor por kush po rri e zgjerohet ne diskutime.
  Do e falja une nje mashkull nese me tradheton?

  Po nese sdo doja ta humbisja
  Po nese do ishte familja ne mes
  Po nese do kerkonte falje
  Po sepse sdo ja beja te lehte asaj tjetres!


  Jo nese ai do ishte i dashuruar me tjetren
  Jo nese ai do ma kerkonte ndarjen
  Kjo nuk me duket nje arsye e vlefshme.... Clidhje ke ti me ate tjetren?
  Per lumturine e kujt behet fjala? Ty do te zinte gjumi e qete nqs do e dije qe ajo ekziston? Per cdo 5 minuta qe ai vonohej, per cdo shenje X qe te jepte per te menduar...
  Besoj qe nqs arrihet ne tradheti, situata duhet menduar shume me thelle... Cfare coj deri aty? ( perjashto meshkujt qe skane sensin e familjes edhe e kane fe tradhetine)
  Nqs ti thua qe e do e falje, duhet te mendosh si do jete mardhenja juaj me tej, sepse nje femer fal por nuk harron, e sa here do jete nje zenke, do shperthej lufta 3 botrore duke i rikujtuar tradhetine.
   

 6. #275
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,860
  Forca e Rrespektit
  2297
  Njerezit i pranojne nga te tera llojet e tipave/ve... per interesat e tyre vetjake kane tipin e tille, qe me mire nje te pafytyre ne krah se vetem e me koken lart , e njenta gje eshte edhe me pijanecet/bixhonzlinjte / drogaxhinjte/ imoralistet etj etj .... ama kur justifikohen per hir te familjes, k’to njerez duhet te sistemohen tek vendi I qenit. Loool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 7. #276
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,780
  Forca e Rrespektit
  8342
  Pse ēa kemi ngel ne pike te hallit kshu? Hajt, next!
  Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

 8. #277
  Pse duhet fal?!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 9. #278
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,406
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Pse duhet fal?!
  Sepse te falesh eshte mire .
   

 10. #279
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,850
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Hope Shfaq Poten
  Kjo nuk me duket nje arsye e vlefshme.... Clidhje ke ti me ate tjetren?
  Per lumturine e kujt behet fjala? Ty do te zinte gjumi e qete nqs do e dije qe ajo ekziston? Per cdo 5 minuta qe ai vonohej, per cdo shenje X qe te jepte per te menduar...
  Besoj qe nqs arrihet ne tradheti, situata duhet menduar shume me thelle... Cfare coj deri aty? ( perjashto meshkujt qe skane sensin e familjes edhe e kane fe tradhetine)
  Nqs ti thua qe e do e falje, duhet te mendosh si do jete mardhenja juaj me tej, sepse nje femer fal por nuk harron, e sa here do jete nje zenke, do shperthej lufta 3 botrore duke i rikujtuar tradhetine.
  Bera nje permbledhje nese e ke lexuar mire, nese do filloj te shtjellohem sigurisht e ka nje argument edhe pika qe ke bere me bold.
  Te gjitha pikat jane vendime , pas furtunes se pare dhe pasi llogjika ze vendin e impulsivitetit.

  PS; Do te zgjatesha shume nese do merresha me kunderpergjigje, mos harro gjithkush ka kendveshtrimet mbi temen ne fjale.
  Jo gjithkush ben zgjedhje te lehta , per mendimin njerezit e dobet bejne shortcut! Te fortet, i zgjidhin problemet, hendeqet, dhe nuk ngrene mure.
  Eshte gjeja me e lehte ti japesh fund dickaje te ngritur me mund....te kalosh mbi te me koken lart eshte dicka qe jo gjithkush e ben
  Pjesa sherre e pa sherre, ajo kategori femrash qe per cdo here kujtojne edhe nje fjale te thene para 100 vitesh.....hyn tek ato te dobetat te cilat do ishte mire te ishin ndare dhe te qurraviteshin per humbjen dhe padrejtesine qe ju be!
  Ah dhe mos harro...kur nje tradheti ndodh , te dy jane me faj ,kush me pak e kush me shume.....asnjehere nje i trete nuk futet ne mes nese dicka nuk ka ndodhur midis te dyve!
  Heren e fundit u redaktua nga Monique; 16-08-2018 ne 09:34.
   

 11. #280
  ◕‿◕ fv Avatari i Hope
  Antarėsuar nė
  Mar 2018
  Postime
  723
  Forca e Rrespektit
  197
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Bera nje permbledhje nese e ke lexuar mire, nese do filloj te shtjellohem sigurisht e ka nje argument edhe pika qe ke bere me bold.
  Te gjitha pikat jane vendime , pas furtunes se pare dhe pasi llogjika ze vendin e impulsivitetit.
  Po ti ke te drejte, por prap besoj qe duhet te mendosh ne radhe te pare per ty edhe femijet nqs ekzistojne. Nqs parteneri yt/babaj tyre nuk te respekton (sepse e tradhetia esjte nje menyre mungese respekti), ske pse humb kohen me te (po e di mund te egzistoj dashuri, ndjenja familjes, pasiguri ekonomike ose thjesht emocionale) por nje njeri qe gabon njehere, do e bej dhe heren e dyte sepse e di qe ti ja lejove njehere, e do e besh zemren gurre dhe heren e dyte ta falesh.
  Cfare coj tek tradhetia? Faj kujt eshte? Pak rendesi ka aq kohe sa e beri xhestin.... Nqs gjerat nuk shkojne midis jush, ose nuk jeni te afte te flisni lirshem e per probleme te tilla, fajin sju a ka personi 3... Keshtu qe nqs personi 3 eshte i/e lumtur te "rikuperoj" dike qe tradheton, le ta mbaj me gjithe fjongo po deshi e ti pij e lengun :p
   

 12. #281
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,850
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Hope Shfaq Poten
  Po ti ke te drejte, por prap besoj qe duhet te mendosh ne radhe te pare per ty edhe femijet nqs ekzistojne. Nqs parteneri yt/babaj tyre nuk te respekton (sepse e tradhetia esjte nje menyre mungese respekti), ske pse humb kohen me te (po e di mund te egzistoj dashuri, ndjenja familjes, pasiguri ekonomike ose thjesht emocionale) por nje njeri qe gabon njehere, do e bej dhe heren e dyte sepse e di qe ti ja lejove njehere, e do e besh zemren gurre dhe heren e dyte ta falesh.
  Cfare coj tek tradhetia? Faj kujt eshte? Pak rendesi ka aq kohe sa e beri xhestin.... Nqs gjerat nuk shkojne midis jush, ose nuk jeni te afte te flisni lirshem e per probleme te tilla, fajin sju a ka personi 3... Keshtu qe nqs personi 3 eshte i/e lumtur te "rikuperoj" dike qe tradheton, le ta mbaj me gjithe fjongo po deshi e ti pij e lengun :p
  Edhe pse sdoja te zgjatesha ti tani me keto...
  Mos e kthe ne personale , thjesht ky eshte mendimi im dhe di fort mire qe nese do perballem nuk do ndryshoj aspak qendrim.
  Nuk bera askund personin e trete me faj , per aq kohe sa ky person nuk eshte ne dijeni ,por ne erresire te fakteve.
  Por , njoh plot raste ku femra te cilat fort mire ne dijeni te faktit dhe cdo gje e bejne me nje perllogaritje matematikore....
  Sigurisht analiza duhet bere per te pare ku ka ceduar e gjitha, por pjesa e mosrespektimit nuk me duket fare ceshtje diskutimi...
  Per aq kohe sa jemi njerezore , gjithkush gabon, dhe nese do e merrja si mosrespektim, do ishte nje budallallik i madh...sinqerisht
  Keto jane klishe , mosrespektim, tallje e ku di une...
  Perpara nje fakti , duhet te dalesh mbi emocionet dhe te gjykosh ftohte....
  1. analizo veten dhe personin
  2.Mos lejo emocionet te te vene perpara
  3.Le menjane egon dhe krenarine
  4.Vlereso investimin e bere ne kete marredhenie
  5.Vlereso peshen qe mund te zere gabimi i nje momenti
  6.Nese fal...Mbylle dhe qepe ate kapitull.....ndryshe lere dhe ske pse ia nxin vetes dhe personit!

  Une kshu e mendoj. Besimin nuk eshte veshtire ta rikuperosh nese eshte deshira e mire per ta bere!
   

 13. #282
  ◕‿◕ fv Avatari i Hope
  Antarėsuar nė
  Mar 2018
  Postime
  723
  Forca e Rrespektit
  197
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Edhe pse sdoja te zgjatesha ti tani me keto...
  Mos e kthe ne personale , thjesht ky eshte mendimi im dhe di fort mire qe nese do perballem nuk do ndryshoj aspak qendrim.
  Nuk bera askund personin e trete me faj , per aq kohe sa ky person nuk eshte ne dijeni ,por ne erresire te fakteve.
  Por , njoh plot raste ku femra te cilat fort mire ne dijeni te faktit dhe cdo gje e bejne me nje perllogaritje matematikore....
  Sigurisht analiza duhet bere per te pare ku ka ceduar e gjitha, por pjesa e mosrespektimit nuk me duket fare ceshtje diskutimi...
  Per aq kohe sa jemi njerezore , gjithkush gabon, dhe nese do e merrja si mosrespektim, do ishte nje budallallik i madh...sinqerisht
  Keto jane klishe , mosrespektim, tallje e ku di une...
  Perpara nje fakti , duhet te dalesh mbi emocionet dhe te gjykosh ftohte....
  1. analizo veten dhe personin
  2.Mos lejo emocionet te te vene perpara
  3.Le menjane egon dhe krenarine
  4.Vlereso investimin e bere ne kete marredhenie
  5.Vlereso peshen qe mund te zere gabimi i nje momenti
  6.Nese fal...Mbylle dhe qepe ate kapitull.....ndryshe lere dhe ske pse ia nxin vetes dhe personit!

  Une kshu e mendoj. Besimin nuk eshte veshtire ta rikuperosh nese eshte deshira e mire per ta bere!
  Mon, patjeter qe mendim personal, thjesht po diskutojme
  Une tek lista jote kaloj direkt tek pjesa e dyte e pikes 6. Por sic e the dhe ti, njerzit jane te ndryshem, disa me kokeshkembe e impulsiv e disa me te matur dhe racional.
  Gjithsesi,.mos pacim rastin te marim nje vendim te tille.
   

 14. #283
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,850
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Hope Shfaq Poten
  Mon, patjeter qe mendim personal, thjesht po diskutojme
  Une tek lista jote kaloj direkt tek pjesa e dyte e pikes 6. Por sic e the dhe ti, njerzit jane te ndryshem, disa me kokeshkembe e impulsiv e disa me te matur dhe racional.
  Gjithsesi,.mos pacim rastin te marim nje vendim te tille.
  Patjeter dhe as pretendoj qe mendimi im te jete imponues per dike. Thjesht shpreha ate qe une mendoj , por pa paragjykuar askend qe vepron apo mendon ne te kunderten e asaj qe shpreh une.
   

 15. #284
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,765
  Forca e Rrespektit
  4532
  Do me mbyste gjate gjithe jetes si ngerc ne fyt nqs do dija qe me tradheton,e sido qe te ish perfundimi, vendimi do ish NJE E I VETEM divorci pa asnje diskutim.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 16. #285
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Sepse te falesh eshte mire .
  Lol

  Ideja eshte qe nqs partneri me tradheton do jete se e ndjen jo kshu one stand night a ca jane kto gjera te rinise sot , ndaj do ishte budallallek falja. Nqs do dike tjeter, me mire te ndahemi. pra sdo jetoja me te duke dit qe e ka mendjen tek dikush tjeter, aq me teper nqs e ka konkretizuar lidhjen e dyte. Me kete nenkuptoj dhe martese eee.. se mos cohet ndonje ktu (qe e di qe i perkas fese muslimane) e thote shif se me fe lejohen 2 gra. Lol. Lejohet s'lejohet une s'do e pranoja!

  Poooooor nese ndodh qe ku di une, i kane ikur mendte dhe gaboi, ama sinqerisht e ka prej gabimit dhe me don akoma, dhe une e dua dhe per me teper kemi femij, 1 here edhe e falja, te dyten pastaj normal jo. Dmth mendoj! S'e di si do ishte ne real gjithsesi.

  Zoti mos na sprovofte!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 17. #286
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,464
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  E kam thene disa se keto tema jane shume, shume patate e nxehte ne duart tona sidomos kur ke parasysh statistikat si barometer mates. 7 nga 10 ciftet thuhet se perfundojne me tradheti dhe nga kjo vetem nje perqindje e vogel perfundojne me ndarje gje qe tregon qarte se deshem nuk deshem ne jetojme me tradhetin e cila sillet verdalle neper kembet tona. Epo duam apo s'duam ne te merremi me nje ceshtje qe na eshte lidhur kembesh ketu qendron problemi. Se paku mendoj se si nocion, meq ajo sillet rreth kembeve, duhet ta pranojm dhe duhet ti japim mundin qe ajo te jete sa me larg nesh. Me sa shoh ne nuk munde te pranojme si nocion as ne forme virtualiteti, se paku edhe per ta diskutuar, deri sa ajo realishte jeton me ne dhe ka krijuar simbioze me ne.
  Falet apo nuk falet tradhetia? Eshte lehte te thuash jo? Une them falet dhe nuk falet! Ca e falin ca jo. Njerezit zakonisht para cdo vendimi te rendesishem i masin gjerat mire. Martesa eshte nje investim mjafte i madhe qe nuk shkaterrohet edhe aq lehte. Pastaj jane edhe ca gjera tjera te lidhura kembesh qe jo aq lehte kalohen. Nuk e falim. OK. Po pas kesaj a do takojme dike qe ka tradhetuar apo nuk ka tradhetuar? A do gjejme dike qe do na tradhetoj apo nuk do na tradhetoje? Po per ata qe na sillen kembesh dhe per te cilet jetojme, femijet, a do jete me mire per te falim apo te mos falim? Pra shtuar edhe shume aspekte tjera martesa eshte nje investim qe ke investuar gjate dhe nuk munde ta hudhim ne llotari, bingo, ashtu qorrazi! Pastaj duhet analizuar mire faktoret qe sjellin deri te kjo. Duhet njohur veten me pare. A mos ndoshta ne jemi fajtori kyq qe e cytem parnerin/partneren ne tradheti? Jo rralle cifte e bejne kete! Nuk ka tradheti pa shkak dhe jo rralle shkaku gjendet mes nesh, nese vet ne nuk jemi shkaku.

  Per te parandaluar kete ne duhet te bejme mundin te cilin jo rralle nuk e bejme fare. E harrojme fare ate luften e perditshme qe duhet te bejme per ta mbajtur gjalle. Ne te gjithe e kuptojme se per te fituar eshte me lehte se sa per ta mbajtur te fituaren. Ne jo rralle mendojme se me diten e marteses kemi fituar luften dhe nuk e llogaritim qe kemi fituar vetem nje beteje. Derisa sa jeta eshte lufte dhe deri sa martesa eshte pjese e jetes duhet kuptuar se edhe martesa eshte pjese e luftes. Andaj duhet te luftojme cdo dite per ta rifituar nese e kemi humbur. Duhet te luftojme cdo dite per te bere njeri/tjetrin me te denjet per njeri/tjetrin. Duhet te luftojme qe ai/ajo perfundimisht te jete i yni. Vetem i yni. Dhe nese ndalemi se luftuari kemi humbur se tradhetia (armiku) eshte ke kembet. Te gjithe ne e kuptojme se: Lumi fle e armiku nuk fle. Andaj luftoni cdo dite nese nuk doni te jeni humbes.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 18. #287
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,810
  Forca e Rrespektit
  615
  Ehe e fal.... nje shkelm bythve dhe une ne rruge tate e ti ne rrugen time...

  Apo eshte e kunderta?
   

 19. #288
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Po mos tė ishte tradhėti nuk do t'i thonin tradhėti.
  Ēdo gje pas shpinde dhemb, ēfarėdo qofshin arėsyetimet.
  Ēdo problem nė familje duhet diskutuar dhe ēdo hap i
  mėtutjeshėm duhet tė shkojė me marėveshjen e dy palėve.
  Ka pasė njerėz edhe me mustaqe deri te gjunjėt dhe kanė
  bėrė kompromis kur diēka nuk ka funksionuarė.

  Mos me u bėrė azap si thonė pėr njė shpirt qė po e merr nė qafė,
  plumb nė lule tė ballit. Njė njeri qė i ka njėqind mijė rrugė pėr zgjedhje,
  dhe ai/ajoqė afėr mendjes tradhėtinė lirisht mundet tė shkojė tek mjeku
  tė kontrollohet, se arėsyetimet nuk pijnė ujė askund mė.

  Nuk ka tradhėti qė falet, pamarrėparasysh situatės dhe rrethanave detyruese;
  ajo ėshtė si dhėmbi i krimbur, tek e cila gjuha gjithnjė shkon!
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 20. #289
  ◕‿◕ fv Avatari i Hope
  Antarėsuar nė
  Mar 2018
  Postime
  723
  Forca e Rrespektit
  197
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Lol

  Ideja eshte qe nqs partneri me tradheton do jete se e ndjen jo kshu one stand night a ca jane kto gjera te rinise sot , ndaj do ishte budallallek falja. Nqs do dike tjeter, me mire te ndahemi. pra sdo jetoja me te duke dit qe e ka mendjen tek dikush tjeter, aq me teper nqs e ka konkretizuar lidhjen e dyte. Me kete nenkuptoj dhe martese eee.. se mos cohet ndonje ktu (qe e di qe i perkas fese muslimane) e thote shif se me fe lejohen 2 gra. Lol. Lejohet s'lejohet une s'do e pranoja!

  Poooooor nese ndodh qe ku di une, i kane ikur mendte dhe gaboi, ama sinqerisht e ka prej gabimit dhe me don akoma, dhe une e dua dhe per me teper kemi femij
  , 1 here edhe e falja, te dyten pastaj normal jo. Dmth mendoj! S'e di si do ishte ne real gjithsesi.

  Zoti mos na sprovofte!
  Si do e dish qe i iku mendja dhe gaboj? Nje tradheti e ben me vetedije (e nqs je tap apo nen influence te lendeve narkotike) e normalisht i peshon dhe pasojat(ose te pakten ashtu do ishte normale per nje njeri qe konsiderohet i ritur dhe matur). Nje mashkull qe tradheton, gjeja pare qe do te thot "gabova, me fal, ti je jeta ime dhe hajde mos e prishim familjen per kete gabim!" Por nqs ti do ishe ajo qe do tradhetoje, ai do te falte sepse keni nje kalama dhe keni ndjenja per nj-tj?
   

 21. #290
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,810
  Forca e Rrespektit
  615
  U qendroj stoikisht postimeve te meposhtme qin kam bo..
   

 22. #291
  Citim Origjinale Postuar nga Hope Shfaq Poten
  Si do e dish qe i iku mendja dhe gaboj? Nje tradheti e ben me vetedije (e nqs je tap apo nen influence te lendeve narkotike) e normalisht i peshon dhe pasojat(ose te pakten ashtu do ishte normale per nje njeri qe konsiderohet i ritur dhe matur). Nje mashkull qe tradheton, gjeja pare qe do te thot "gabova, me fal, ti je jeta ime dhe hajde mos e prishim familjen per kete gabim!" Por nqs ti do ishe ajo qe do tradhetoje, ai do te falte sepse keni nje kalama dhe keni ndjenja per nj-tj?
  Mendoj se do ishte njesoj. Dhe mashkulli mund te fale pse jo!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

Faqja 10 nga 10 I parėI parė 12345678910

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. A mund tė mbash njė lidhje nė distancė pa tradhėti ?
  Nga SaranDioTi ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 35
  Postimi i Fundit: 20-01-2016, 17:01
 2. Cili eshte gabimi qe nuk do ja falnit vetes?
  Nga gorgona ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 11
  Postimi i Fundit: 04-11-2009, 11:00

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •