Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 11 nga 11
 1. #1
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i JetMir
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  432
  Forca e Rrespektit
  56

  Eshte dashuria qe e shkateron njeriun apo kontravese eshte?

  Pra, sipas meje mendoj qė njeriu ėshtė vetėm njė gjysėm pa dashuri dhe po e pati dhe dashurinė kompletohet dhe bėhet 1 i plotė.
  Shpesh herė dashuria ėshtė njė gjė shumė e madhe pėr njeriun qė nuk mund tė krahasohet me asgjė tjetėr, pasi dashuria tė jetė ngjitur nė majat mė tė larta, ndodh qė ajo shkatėrohet dhe njeriu nė kėtė rast dėshpėrohet shumė dhe mund tė tė shkatėron jetėn bashkė me tė.

  Jemi ne njerėzit qė e shkatėron veten duke dėshtuar, duke humbur ēdo gjė, duke qenė tė zhgėnjyer etj., duke mos i dhėnė vetes kurajo qė ēdo gjė do shkojė mirė dhe do vazhdojme mė tujte sikur tė na vjen.

  Pra, ėshtė njeriu ai qė shkatėron dashurinė apo ėshtė dashuria qė e shkatėron njeriun?


  Shpresoj qė do tju pėlqejė kjo temė pak sa filozofike dhe pres mendimet tuaja.
  Don't cry because it's over. Smile because it happened.

 2. #2
  :) fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ida angel
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ^.^
  Postime
  8,404
  Forca e Rrespektit
  2091

  Titulli: Eshte dashuria qe e shkateron njeriun apo kontravese eshte?

  Urime per temen,,shume e veshtire ne pergjigje por dicka kuptoj qe te ben te reflektosh ne vetveten tende e te kuptosh se jemi ne qe shkatrrojme veten tone.

  Dashuria eshte dicka psikologjike dhe psikologjia eshte botkuptimi jone,karakteri jone(i dobet a i forte ndaj dashuris)
  Nese ne inkurajojme veten,i japim forca nuk e lem ta ulim ne nivelin e viktimes se dashuris atehere fitojme dhe nuk i trembemi pasojave te dashuris.
  Mjafton pak kurajo dhe force !

  I love you daddy
  :flamuri:

 3. #3
  Lost out in the desert fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i *Linda*
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Po ku ka si TI o Shqieria ime!
  Mosha
  30
  Postime
  862
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  229

  Titulli: Eshte dashuria qe e shkateron njeriun apo kontravese eshte?

  Dashuria eshte kaq e thjeshte, njerzit e komplikojne!
  It can't rain forever!

 4. #4
  preshevare fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  702
  Forca e Rrespektit
  53

  Titulli: Eshte dashuria qe e shkateron njeriun apo kontravese eshte?

  Dashuria ne vetvete , ska dyshim qe eshte emocioni me i larte qe mund te na bej te ndjehemi vetem mrekullueshem

  Se si ne e "menaxhojm" pastaj, se si ne e keqperdorim dhe nga te lumtur i kthejm ne "viktima" eshte vetem pasoj e shkaterrimit te dashuris nga njeriu/njerzit !

  Ajo eshte si nje got e kristalt, shume delikate por dhe shum e forte njekohesisht, dhe nga nje gabim yni mund tna thyhet duke na shkaktuar plag te cilat ndonjeher nuk i mbyll dot as koha ... por gjithcka ndodh pasi njeriu shkaterron dashurin, e perderisa dashuria per njeriun eshte aq e nevojshme, pa te, rrjedhimisht do shkatrroj vetveten !
  --- carpe diem :fluturoze:

 5. #5
  IMBA fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Dec 2008
  Vendodhja
  Rome
  Postime
  199
  Forca e Rrespektit
  14

  Titulli: Eshte dashuria qe e shkateron njeriun apo kontravese eshte?

  Raportin e te dashuruarit me dashurine mund ta krahasosh me raportin e nje te droguari me drogen. Te dy ne momentin qe e kane dashurine apo drogen ndihen te kompletuar dhe ne qiell te shtate, ne momentin qe kjo i mungon ndihen shume keq. Vetem se njeri ka sherim, ndersa tjetri ka shprese per sherim.
  Si jane bo keto femrat e sotshme, i jep buzen te morin llapen...

 6. #6
  ajer-toke-ajer fv Avatari i embelsira e hidhur
  Antarėsuar nė
  Dec 2008
  Vendodhja
  ne nje pjese planeti te panjohur
  Mosha
  29
  Postime
  91
  Forca e Rrespektit
  11

  Titulli: Eshte dashuria qe e shkateron njeriun apo kontravese eshte?

  ekziston nje lidhje e ndersjellte njeri dashur.ndodh te japesh shume dhe merr pak,ateher eshte dashuria qe e shkateron njeriun,po s'diti ti vere frena vetes.ne te kundert kur njeru nuk e vlereson ate qe quhet ndienje e dashurise ateher ndodh qe njeriu e shkaterron dashurine.
  Gioca se vuoi giocare ama se vuoi amare ma non giocare ad amare e non amare per giocare:shpata::shpata:

 7. #7
  Themelues i Forumit fv Avatari i Angel_Devil
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Braila Romania
  Mosha
  35
  Postime
  15,427
  Forca e Rrespektit
  945

  Titulli: Eshte dashuria qe e shkateron njeriun apo kontravese eshte?

  eshte njeriu qe shakatarron dashurine .
  Heren e fundit u redaktua nga Angel_Devil; 22-02-2009 ne 14:55. Arsyja: doja me e modifiku se skisha vene .
  Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

 8. #8
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124

  Titulli: Eshte dashuria qe e shkateron njeriun apo kontravese eshte?

  dashuria ste shkaterron,sepse esht nje ndjenje sublime dhe e mrekullueshme qe vec te fal kenaqesi...ama as njeriu se shkatarron dashurine...perderisa ndjen dashuri..jane rrethaanat qe cojne ne shkaterrim...
  pastaj nuk flas per raste kur ska dashuri,por pelqim..atehere e shkaterron njeriu,jo se do, por se ska ce do..

 9. #9
  Anėtar i ri fv
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  143
  Forca e Rrespektit
  11

  Titulli: Eshte dashuria qe e shkateron njeriun apo kontravese eshte?

  mendoj se eshte njeriu qe e shkaterron dashurine nese tradhton, s'te dashuron, e nese mungon mirekuptimi ndermjet te dyve..
   

 10. #10
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,220
  Forca e Rrespektit
  905
  Njeriu e shkaterron dashurine.
  Egoja/tradhetia/genjeshtrat gjate lidhjes apo pas ndarjes jan sjellje e njeriut e jo e dashurise.
  Mos urreni dashurine,por njeriun qe sditi tju dashuroje.
   

 11. #11
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,799
  Forca e Rrespektit
  2297
  Varet :

  Ndonjehere emocionet dalin jashte kontrollit, e kur nuk arrin qe ti kontrollosh dot, z'behet edhe llogjika .... kshuqe me kalimin e kohes humbet edhe vetveten, pa qene i/e vetedijshme ... e kur arrin ne k'te faze nuk eshte me ne doren tende . Kshuqe per mendimin tim personal :

  "Dashuria e verber" , te shkaterron qofte kjo pozitive apo negative.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Dashuria ėshtė... ndjenjė apo sėmundje?
  Nga ERA_VL ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 34
  Postimi i Fundit: 1 Javė mė Parė, 00:16
 2. Dashuria eshte jete. Dhe jeta eshte dashuri.
  Nga Marla ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 15
  Postimi i Fundit: 29-08-2017, 11:48
 3. Pergjigje: 88
  Postimi i Fundit: 15-09-2016, 10:12
 4. Dashuria eshte jete. Dhe jeta eshte dashuri.
  Nga Arfenilla ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-11-2014, 17:18

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •