Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 2 nga 2
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,676
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797

  Femrat Kokėforta Janė Bashkėshortet Mė tė Mira. Ja pėrse…

  Femrat Kokėforta Janė Bashkėshortet Mė tė Mira. Ja pėrse…

  Nuk ėshtė e lehtė tė duash njė femėr kokėfortė, sidomos sepse ajo mbron opinionet, parimet dhe bindjet e saj.

  Mund tė nevrikoset dhe tė tė mėrzisė.

  Nga ana tjetėr, edhe pse mund tė jetė shumė kokėfortė, njė femėr e tillė do tė gjendet pėrherė pranė personit qė do kur ai tė ketė nevojė, edhe pa i thėnė gjė fare. Ndaj, nėse je mashkulli me fat qė ke njohur njė femėr kokėfortė, ja ēfarė duhet tė dish pėr tė:

  1. Njė femėr kokėfortė e di ēfarė do dhe bėn gjithēka pėr ta arritur.

  Mund t’i lėrė mėnjanė ndjenjat pėr objektivat qė i vendos vetes, por pėr personin qė do, ajo bėn gjithēka. Ajo do tė tė dojė, pavarėsisht se ēfarė ndodh mes jush.

  2. Femrat janė krijesa tė ndjeshme dhe njė femėr kokėfortė ėshtė pėrherė nė sinkron me emocionet e tua.

  Ajo e di ēfarė tė emocionon dhe bėn gjithēka pėr tė tė parė tė lumtur. Tė jesh kokėfortė do tė thotė edhe tė jesh e ndjeshme.

  3. Ajo tė njeh mė mirė se veten dhe do tė luftojė pėrherė pėr mė tė mirėn e tė dyve nė shėndet, siguri apo lumturi.

  Nuk do tė largohet nėse tė sheh duke dėshtuar, por do tė tė tregojė se tė do dhe tė mbėshtet dhe do tė bėjė gjithēka qė tė dy t’ia dilni mbanė.

  4. Njė femėr kokėfortė ėshtė energjike.

  Ajo ėshtė kokėfortė pėr njė arsye. Ndoshta sepse nuk ka marrė asnjėherė ato ēfarė ka merituar, apo sepse ka kaluar nėpėr njė moment tė vėshtirė nė jetėn e saj.

  Njė femėr e tillė ėshtė e fortė dhe mundohet t’i arrijė gjėrat qė do. Kjo jo vetėm do tė tė frymėzojė edhe ty, por do ta bėjė edhe atė njė femėr fantastike nė sytė e tu si partner i saj.

  5. Ajo ėshtė reale.

  Nuk tė mbėshtet pėr shkak tė frikės, mėshirės apo dobėsisė. Nėse nuk ėshtė dakord me ty, ta thotė hapur. Kjo gjė do ta bėjė marrėdhėnien tuaj mė tė sinqertė dhe mė tė fortė.

  6. Njė femėr kokėfortė do tė ta bėjė jetėn mė interesante.

  Fundja, kush do tė donte njė lidhje me dikė qė ėshtė gjithmonė dakord me ty? Duhet dikush qė tė tė kundėrshtojė, pasi kėshtu edhe vetėpėrmirėsohesh.

  Kokėfortėsia e saj do t’i bėjė mė tė vėshtira vendimet e tua, por kjo gjė do t’i japė dinamikė lidhjes suaj dhe do e ēojė atė drejt pėrmirėsimit tė vazhdueshėm.

  Ėshtė e sigurtė. Tė jesh kokėfortė do tė thotė tė jesh besnike e asaj qė beson dhe femra tė tilla janė padyshim shumė tėrheqėse.

  7. Do tė kujdeset pėrherė pėr ty.

  Njė femėr kokėfortė do tė jetė e kujdesshme pėr tė vėnė re mėnyrėn se si tė trajtojnė tė tjerėt. Ajo do tė listojė nė krye tė listės sė prioriteteve tė saj dhe do tė tė dojė, edhe kur tė jetė e nevrikosur.

  8. Do tė tė ēmendė, nė kuptimin e mirė tė fjalės.

  Njė femėr kokėfortė do tė luajė me nervat e tua. Ajo nuk do tė bjerė dakord me ty nė gjithēka, por do tė tė dojė deri nė fund tė jetės sė saj.

  Nuk ka asgjė tė gabuar nė gjetjen e dikujt qė tė acaron nga nervat, por qė mė pas tė tregon me vepra se sa tė do.

  9. Ajo ėshtė nė gjendje ta thotė hapur mendimin e saj.

  Ndonjėherė edhe do tė debatoni. Kjo gjė ėshtė e pashmangshme. Mirėpo njė femėr e tillė pėrherė sjell argument tė logjikshėm.

  Falė kokėfortėsisė sė saj, ajo do ta dijė se cilat fakte do tė mbėshtesin mė mirė opinionin e saj.

  Burimi: bota.al
   

 2. #2
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,587
  Forca e Rrespektit
  887
  Shyqyr qe jemi kokeforta
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •