Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 33
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799

  Gratė, pasi e kanė transformuar njė burrė nė qengj, arrijnė gjithnjė ta bindin se ėsh

  Gratė, pasi e kanė transformuar njė burrė nė qengj, arrijnė gjithnjė ta bindin se ėshtė luan dhe se ka njė karakter tė hekurt  Disa thėnie tė veēanta pėr femrat nga kryevepra e Balzak, “Komedia njerėzore”.

  “Gratė, pasi e kanė transformuar njė burrė nė qengj, arrijnė gjithnjė ta bindin se ėshtė luan dhe se ka njė karakter tė hekurt”.

  “Tė gjitha gratė kanė njė sjellje fitimtare, njė pozė tė studiuar, me tė cilėn bėhen tejmase tė admirueshme. Disa, nė sallone, e kalojnė kohėn duke rregulluar tylet e dekoltesė, ose duke drejtuar supet e fustanit, tė tjera qėndrojnė duke vėshtruar tavanin pėr tė nxjerrė nė pah shkėlqimin e pupilave”.

  “Thonė se njerėzit janė tė egėr, edhe tgrat gjithashtu; por, as mizoritė e tigrave, as tė nepėrkave, as tė diplomatėve, as tė pėrfaqėsonjėsve tė ligjės, as tė xhelatėve, as tė mbretėrve nuk mund tė paraqesėn me dashurinė plot vrerė, me ligėsinė e ėmbėl, me pėrbuzjen barbare qė tregon njė vajzė kundrejt tjetrės, kur njėra e quan veten mė tė bukur, mė tė lartė nga fisi e nga pasuria se tjetra, sidomos kur bėhet fjalė pėr martesė dhe pėr epėrsi; me njė fjalė, mizoritė qė pėrmendėm, nuk mund tė paraqiten me rivalitetin qė kanė gratė midis tyre”.

  “Njė femėr e dashuruar ėshtė mė mendjehollė pėr tė krijuar ndryshime, se sa e shkathėt pėr tė ndryshuar qė t’i pėlqejė tė dashurit tė saj”.

  “Ka disa femra qė, kur i braktis i dashuri, venė dhe ia rrėmbejnė nga duart kundėrshtares, ose e vrasin atė, ose e degdisin nė fund tė botės; kėto gra i ka rrėmbyer dallga fisnike e pasionit mė tė lartė nga ēdo drejtėsi njerėzore; kjo ka bukurinė e saj. Ka femra tė tjera qė, kur gjenden ballė pėrballė me fatkeqėsinė, ulin kokėn dhe vuajnė nė heshtje; nė rrugėn drejt vdekjes, ato ecin gjysmė tė vdekura, tė ndrydhura, qajnė dhe e ndiejnė fajtorin, luten pėr tė dhe e kuptojnė gjer nė ēastet e fundit tė jetės; de kjo ėshtė dashuri, dashuria e vėrtetė, dashuria e engjėjve, qė ka dhimbjen si ushqim dhe prej dhimbjes vdes”.

  “Tė ndjesh, tė dashurosh, tė vuash, tė jepesh kokė e kėmbė; ky ėshtė libri i jetės sė njė femre”.

  “Rrudhosja e lėkurės ėshtė njė fakt i pashpjegueshėm, e prapė sė prapė i natyrshėm, i cili qysh nga krijimi i botės, i ka hedhur nė dėshpėrim mjekėsinė dhe gratė”.

  “Ē’i shtyn gratė tė shohin, zakonisht, vetėm tė metat te njė njeri i talentuar dhe vetėm cilėsitė te njė budalla? Ato kanė simpati tė madhe pėr cilėsitė e budallait qė lėvdon tė metat e tyre, kurse njeriu i talentuar, qė ndjehet superior ndaj tyre, nuk u jep as kėnaqėsi pėr t’i kompensuar kėto tė meta”.

  “Nė ēdo ēast tė jetės, dhimbja e prek mė thellė gruan se sa burrin, pėrderisa ajo vuan edhe mė tepėr”.  “Zemra e njė nėne ėshtė njė humnerė, nė fund tė sė cilės gjendet gjithnjė falja”.

  b;-bota.al
   

 2. #2
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  E dashur Nevertiti, kam hasur shume tema te tilla gjate "karrieres" sime virtuale. Femrat qe ngrene femren ne piedestal etj etj etj....
  Per te mos u zgjatur shume, femra ka vendin e saj ne shoqeri, familje dhe pune dhe si e tille duhet te dije te kryeje rolin e saj ne te cilin eshte e pazevendesueshme.
  Por, une i qendroj nje shprehjeje dhe sdo ta privoj kurre veten se besuari asaj. "Femra sado te dije, sa nje femer di"!
  Paqe.
   

 3. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Citim Origjinale Postuar nga Frank Shfaq Poten
  E dashur Nevertiti, kam hasur shume tema te tilla gjate "karrieres" sime virtuale. Femrat qe ngrene femren ne piedestal etj etj etj....
  Per te mos u zgjatur shume, femra ka vendin e saj ne shoqeri, familje dhe pune dhe si e tille duhet te dije te kryeje rolin e saj ne te cilin eshte e pazevendesueshme.
  Por, une i qendroj nje shprehjeje dhe sdo ta privoj kurre veten se besuari asaj. "Femra sado te dije, sa nje femer di"!
  Paqe.
  Si bera like postimit vetem nga fjalia e fundit.

  Sjam dakort.
  Nje femer mund te dij sa nje mashkull i zgjuar apo super i zgjuar,apo e shume me shume.
  Dija nuk ka gjini.
   

 4. #4
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Si bera like postimit vetem nga fjalia e fundit.

  Sjam dakort.
  Nje femer mund te dij sa nje mashkull i zgjuar apo super i zgjuar,apo e shume me shume.
  Dija nuk ka gjini.
  Nuk e ke kuptuar, nuk thashe qe nje femer smund te dije sa nje mashkull i zgjuar, super i zgjuar apo edhe me shume!
  Thashe qe "Nje femer sado te dije, prape sa nje femer di"!
  Dhe qe ta dish njehere e pergjithmone ti dhe te tjeret ketu, meqe jam i ri, une nuk komentoj per te marre like.
   

 5. #5
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Citim Origjinale Postuar nga Frank Shfaq Poten
  Nuk e ke kuptuar, nuk thashe qe nje femer smund te dije sa nje mashkull i zgjuar, super i zgjuar apo edhe me shume!
  Thashe qe "Nje femer sado te dije, prape sa nje femer di"!
  Dhe qe ta dish njehere e pergjithmone ti dhe te tjeret ketu, meqe jam i ri, une nuk komentoj per te marre like.
  Shiko te te sqaroj dhe une sensin e "likeve" te pakten kendveshtrimi im.
  Te besh apo mos besh like nje postim ,ka te bej jo me sasine e likeve,por me miratimin apo jo miratimin e nje mendimi.
  Pra nese do i kisha bere like,sdo te kisha cituar as diskutuar kete mendim.
  Eshte fyese apo ulese te thuash,une skomentoj apo veproj apo postoj per like apo anti-laike. PAsi nese dikush vepron,poston apo citon per like,kuku e medet i bie me thene.
  Personalisht e gjeje no sens nje dicka tille.
  Nje like eshte thjesht nje miratim apo qe une bie dakort me filan mendim apo postim.
  Kaq,asgje me shume apo me me pak rendesi apo ku di une.
   

 6. #6
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Shiko te te sqaroj dhe une sensin e "likeve" te pakten kendveshtrimi im.
  Te besh apo mos besh like nje postim ,ka te bej jo me sasine e likeve,por me miratimin apo jo miratimin e nje mendimi.
  Pra nese do i kisha bere like,sdo te kisha cituar as diskutuar kete mendim.
  Eshte fyese apo ulese te thuash,une skomentoj apo veproj apo postoj per like apo anti-laike. PAsi nese dikush vepron,poston apo citon per like,kuku e medet i bie me thene.
  Personalisht e gjeje no sens nje dicka tille.
  Nje like eshte thjesht nje miratim apo qe une bie dakort me filan mendim apo postim.
  Kaq,asgje me shume apo me me pak rendesi apo ku di une.
  Dmth e le sebepin per te cilin jemi mbledhur dhe ja kercite muhabetit te like-ut. Ajo ishte nje gje qe duhet ta thoja meqe i kam ca vite forumore ne kurriz dhe e di mire qe nje pjese e anetareve neper forume vdesin per ca like.
  Peace.
   

 7. #7
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  hahahaha, nate dimri eshte,pse mos tia kercasim muhabetit ?! Eh o Frank.
   

 8. #8
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,874
  Forca e Rrespektit
  5068
  “Ka disa femra qė, kur i braktis i dashuri, venė dhe ia rrėmbejnė nga duart kundėrshtares, ose e vrasin atė, ose e degdisin nė fund tė botės; kėto gra i ka rrėmbyer dallga fisnike" kjo pjesa ska asgje per fisnikeri...

  ps per antarin Frank.

  "Femra sado te dije, sa nje femer di"!

  te mendosh qe natyra e krijoj gjinine mashkullore ( flasim nga lashtesia) gjahtar, ai i cili kujdesej te gjente ushqimin dhe te ruante "cfar i perkiste" force fizike, dhe ndjesi perkatese... gjenden akoma sot ne specie te ndryshme te gjinise mashkullore te pa zhvilluara sa njeriu...
  ama femra ngaqe vuri trurin ne pune pra mesoj... zhvilloj diturine te ruate ushqimin, te seleksiononte bimet, ti perdorteato, te krijonte ngjyra artificjale, veshje etj ..erj.. ( ah po nderkoh burri nga guri kaloj ne shigjeta )
  me pas ju perkeshtuam shume kufinjeve qe na percaktuat... i mbushem me vogelushe dhe i edukuam ato.. i mesuam te ju respektojne dhe tju binden...
  po ju kishit forcen dhe abuzuat mbi ate deri sa pas shekuj te tere kerkuam te dalim per "gjah" edhe ne.. e ju trguam se dim te bejme cdo gje qe beni ju... beme cdo gje qe beni ju... arritem te beheshim edhe burra ne martesa ( tepranueshme apo jo e beme sic bete esh ju femren), ama nene su bet dote sbehi dot...
  femra di aq sa mund te dije nje femer.... aq sa gjithmone ka qene qafa e nje koke te leshte...
  sorry por sme pelqejne ato frazat e bere per perulje kundrejt nje gjinie qe gjithcka mund ti thuhet por jo qe sdi....
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 9. #9
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  “Rrudhosja e lėkurės ėshtė njė fakt i pashpjegueshėm, e prapė sė prapė i natyrshėm, i cili qysh nga krijimi i botės, i ka hedhur nė dėshpėrim mjekėsinė dhe gratė”

  kjo shume e bukur hahahahahahaha.
   

 10. #10
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,874
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  “Rrudhosja e lėkurės ėshtė njė fakt i pashpjegueshėm, e prapė sė prapė i natyrshėm, i cili qysh nga krijimi i botės, i ka hedhur nė dėshpėrim mjekėsinė dhe gratė”

  kjo shume e bukur hahahahahahaha.
  une i dua rrudhat e mija sic dua edhe thinjat... sdi perse ja ne deshmi e asaj qe kemi kaluar rritur e zhubrosur dhe e zbardhur...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 11. #11
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  “Ka disa femra qė, kur i braktis i dashuri, venė dhe ia rrėmbejnė nga duart kundėrshtares, ose e vrasin atė, ose e degdisin nė fund tė botės; kėto gra i ka rrėmbyer dallga fisnike" kjo pjesa ska asgje per fisnikeri...

  ps per antarin Frank.

  "Femra sado te dije, sa nje femer di"!

  te mendosh qe natyra e krijoj gjinine mashkullore ( flasim nga lashtesia) gjahtar, ai i cili kujdesej te gjente ushqimin dhe te ruante "cfar i perkiste" force fizike, dhe ndjesi perkatese... gjenden akoma sot ne specie te ndryshme te gjinise mashkullore te pa zhvilluara sa njeriu...
  ama femra ngaqe vuri trurin ne pune pra mesoj... zhvilloj diturine te ruate ushqimin, te seleksiononte bimet, ti perdorteato, te krijonte ngjyra artificjale, veshje etj ..erj.. ( ah po nderkoh burri nga guri kaloj ne shigjeta )
  me pas ju perkeshtuam shume kufinjeve qe na percaktuat... i mbushem me vogelushe dhe i edukuam ato.. i mesuam te ju respektojne dhe tju binden...
  po ju kishit forcen dhe abuzuat mbi ate deri sa pas shekuj te tere kerkuam te dalim per "gjah" edhe ne.. e ju trguam se dim te bejme cdo gje qe beni ju... beme cdo gje qe beni ju... arritem te beheshim edhe burra ne martesa ( tepranueshme apo jo e beme sic bete esh ju femren), ama nene su bet dote sbehi dot...
  femra di aq sa mund te dije nje femer.... aq sa gjithmone ka qene qafa e nje koke te leshte...
  sorry por sme pelqejne ato frazat e bere per perulje kundrejt nje gjinie qe gjithcka mund ti thuhet por jo qe sdi....
  Flm per zgjerimin e horizontit!
  Kjo meriton nje: Mir jana80.
   

 12. #12
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,874
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Frank Shfaq Poten
  Nuk e ke kuptuar, nuk thashe qe nje femer smund te dije sa nje mashkull i zgjuar, super i zgjuar apo edhe me shume!
  Thashe qe "Nje femer sado te dije, prape sa nje femer di"!
  Dhe qe ta dish njehere e pergjithmone ti dhe te tjeret ketu, meqe jam i ri, une nuk komentoj per te marre like.
  kete se kisha lexuar e tani kuptoj citimin tend...
  ja edhe kete kan femrat me shume se meshkujt... rrembimin!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 13. #13
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  kete se kisha lexuar e tani kuptoj citimin tend...
  ja edhe kete kan femrat me shume se meshkujt... rrembimin!
  Damn on you Women!
  Edhe kur diēka eshte "negative" e emertoni si pozitive. "me shume se meshkujt" !!
  Nejse.
   

 14. #14
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  100
  Forca e Rrespektit
  186
  Kjo eshte t'i besh qejfin vetes.. Vazhdoni, s'na prish ndonje pune..
   

 15. #15
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Si ka pas dhene ai ke humori: “Qeveria po ban demek se spo nin, e ne po bejme demek se spo hame”
  Ndekohe pertypej si kafshe!
   

 16. #16
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  100
  Forca e Rrespektit
  186
  Hahahahahahahhahahahah

  E ke qa, burazer
   

 17. #17
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,444
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Per feminizem po them e une i gjo

  Pas nje burri te suksesshem fshihet nje grua e forte...edhe pse se kam kuptu ku konsiston fortesia e saj
   

 18. #18
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,659
  Forca e Rrespektit
  418
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  “Ka disa femra qė, kur i braktis i dashuri, venė dhe ia rrėmbejnė nga duart kundėrshtares, ose e vrasin atė, ose e degdisin nė fund tė botės; kėto gra i ka rrėmbyer dallga fisnike" kjo pjesa ska asgje per fisnikeri...

  ps per antarin Frank.

  "Femra sado te dije, sa nje femer di"!

  te mendosh qe natyra e krijoj gjinine mashkullore ( flasim nga lashtesia) gjahtar, ai i cili kujdesej te gjente ushqimin dhe te ruante "cfar i perkiste" force fizike, dhe ndjesi perkatese... gjenden akoma sot ne specie te ndryshme te gjinise mashkullore te pa zhvilluara sa njeriu...
  ama femra ngaqe vuri trurin ne pune pra mesoj... zhvilloj diturine te ruate ushqimin, te seleksiononte bimet, ti perdorteato, te krijonte ngjyra artificjale, veshje etj ..erj.. ( ah po nderkoh burri nga guri kaloj ne shigjeta )
  me pas ju perkeshtuam shume kufinjeve qe na percaktuat... i mbushem me vogelushe dhe i edukuam ato.. i mesuam te ju respektojne dhe tju binden...
  po ju kishit forcen dhe abuzuat mbi ate deri sa pas shekuj te tere kerkuam te dalim per "gjah" edhe ne.. e ju trguam se dim te bejme cdo gje qe beni ju... beme cdo gje qe beni ju... arritem te beheshim edhe burra ne martesa ( tepranueshme apo jo e beme sic bete esh ju femren), ama nene su bet dote sbehi dot...
  femra di aq sa mund te dije nje femer.... aq sa gjithmone ka qene qafa e nje koke te leshte...
  sorry por sme pelqejne ato frazat e bere per perulje kundrejt nje gjinie qe gjithcka mund ti thuhet por jo qe sdi....
  Meshkuj jane dhe ata qe ua dhane keto, se nuk i ndryshuat vete. Dolet ju e i moret vete... hahaha...

  Asgje nuk ka ndryshuar, se natyra nuk mund te ndryshohet. Femrat jane po ato qe kane qene, edhe pse kane 100 vjet qe i kane "barazuar".

  Ne te gjitha fushat e shkences dhe artit, mbizoterojne meshkujt. U japin dhe femrave ndonje cmim politik, sa per te thene...
  Tė gjitha stafet shkencore tė firmave teknologjike, ata qė ēojnė shkencen perpara, jane meshkuj.


  Te vesh nje femer te shtype butonat e nje makinerie qe e kane ndertuar meshkujt, kjo nuk do te thote se ato jane si ata.
  Te kapardisesh neper sistemet qe kane ndertuar dhe ndertojne meshkujt, kjo s'do te thote se jeni si ata.

  Ne fakt edhe ne kete forum, ju ka vene nje mashkull neper poste, se jeni nul edhe ne informatike e kompjutera.

  E vetmja gje qe ka ndryshuar, eshte se keni prishur familjen. Duke ju vene ne rolin e burrave, harruat rolin e grave. Me 1 femije per grua e te gjitha familjet te ndara, e plaket popullsine dhe e ēuat shoqerine per lesh.
   

 19. #19
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  100
  Forca e Rrespektit
  186
  Ta them une...

  Fortesia e saj qendron te durimi... Zakonisht burrat e suksesshem nuk i llogarisin fare grate, por i mbajne thjesht si figure, ose dekor.. Imagjino sa te forta jane..
   

 20. #20
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Citim Origjinale Postuar nga MrCool Shfaq Poten
  Hahahahahahahhahahahah

  E ke qa, burazer
  E o
  Ahahahahahahahaahaaaaa
   

 21. #21
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,444
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga MrCool Shfaq Poten
  Ta them une...

  Fortesia e saj qendron te durimi... Zakonisht burrat e suksesshem nuk i llogarisin fare grate, por i mbajne thjesht si figure, ose dekor.. Imagjino sa te forta jane..
  Te duhet stomak te kaperdish ate lloj corbe.....kshuqe quhet e kjo
   

 22. #22
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  100
  Forca e Rrespektit
  186
  E morem vesh, mos u perserit
   

 23. #23
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  267
  Citim Origjinale Postuar nga MrCool Shfaq Poten
  Ta them une...

  Fortesia e saj qendron te durimi... Zakonisht burrat e suksesshem nuk i llogarisin fare grate, por i mbajne thjesht si figure, ose dekor.. Imagjino sa te forta jane..
  Me bute burazer Kuli se gjynah! E dine ato.
   

 24. #24
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,444
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga MrCool Shfaq Poten
  E morem vesh, mos u perserit
  Pse u bezdise ti
   

 25. #25
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  100
  Forca e Rrespektit
  186
  Uff mooo.. Ja ora 4 e nje cerek akoma s'me ze gjumi nga bezdisja qe me shkaktoi postimi yt i dyfishte, qe u be i njefishte me intervenimin tend ..
   

 26. #26
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Une nje gje se kuptoj,pse duhet ti hap "lufte" mashkullit tim,babes tim,vellait tim,shokut tim,mikut tim.
  Tani qe ka femra grifsha ka ,me shumic.
  Dhe ky eshte realitet,pak grifsh eshte cdo femer,problemi eshte mos te jemi shume.


  Ndersa per Artinin;

  Artin ke parasysh qe cdo gje qe ben nje mashkull ,ai rritet nga nje femer.
  Ketu fillon dhe mbarone filozofia.
   

 27. #27
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,444
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Une nje gje se kuptoj,pse duhet ti hap "lufte" mashkullit tim,babes tim,vellait tim,shokut tim,mikut tim.
  Tani qe ka femra grifsha ka ,me shumic.
  Dhe ky eshte realitet,pak grifsh eshte cdo femer,problemi eshte mos te jemi shume.


  Ndersa per Artinin;

  Artin ke parasysh qe cdo gje qe ben nje mashkull ,ai rritet nga nje femer.
  Ketu fillon dhe mbarone filozofia.
  Te rritesh nje mashkull , dhe ne fund ai te "percmoje" femren, e ta kosnideroje si "nje e keqe e domosdoshme", do te thote se vetem e ke rritur ate djale....Edukate lesh.
  Sa here degjoj te flitet per tema te tilla , me kujtohet ajo video e bere ne Danimarke apo Norvegji, sjam shume e sigurt...."Dear Daddy"...  Cdo gje ka te bej me menyren si edukohen djemte.
  Ka shume fenomene ne Shqiperi qe ende sjane zhdukur...

  Meshkujt qe ne vogeli edukohen me idene se zoterojne boten, i lejohet cdo gje, nuk perben problem si e bejne jeten...sepse ne fund eshte nje djale!
  E edukojme me idene se femra eshte e dobet, delikate, inferiore , e paragjykuar etj...
  E keta meshkuj kur ndodh te kene perpara nje femer te forte , mundohen ta shtypin, poshterojne apo detyrojne te bej kompromisa...
  Te rralle jane ata meshkuj qe barazine , mbeshtjen ,forcen e marrin nga femrat.
  Keshtu cdo gje , fillon nga ne FEMRAT qe edukojme brezat!

  Mos e kerkoni fajin askund....por te vetja....gjithcka rrotullohet rreth nesh!
   

 28. #28
  Akoma ky konkurs femer mashkull. A s'u lodhen? Lol

  E dini si thote Zoti? Thote: "ato jane petk per ju dhe ju jeni petk per ato." pra, te dy jane njesoj per njeri tjetrin, petk, mburoje.
  End of discussion! :p
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 29. #29
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,444
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Akoma ky konkurs femer mashkull. A s'u lodhen? Lol

  E dini si thote Zoti? Thote: "ato jane petk per ju dhe ju jeni petk per ato." pra, te dy jane njesoj per njeri tjetrin, petk, mburoje.
  End of discussion! :p
  uu rrofsh mi goce.//ja na thuaj ti tani per cte flasim
   

 30. #30
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514
  nese ndalemi ne inteligjencė mes mashkullit e femres, do kete perher te ndryshem (ndryshime)...


  normalisht nganjeher gjen femra, qe as burra tille nuk gjen.


  megjithate sa dijm, perseri ne femrat N' dijm…. sepse kemi luhatje ne femrat shpesh, kurse burrat jan me te vendosur…...


  porse vertet ka femra qe ua tejkalojn meshkujve. Porse meshkujt vazhdimisht kan vendosshmeri ne idete e tyre, pa marr parasysh kapacitetin posedues personal.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •