Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 8 nga 8
 1. #1
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Forca e Rrespektit
  5504

  Jeni nė fillim tė lidhjes dhe partneri ju thotė “tė dua”? Ja ēfarė duhet tė bėni


  Kur i dashuri juaj fillon tė thotė “tė dua” nė ditėt apo javėt e para tė lidhjes, padyshim se kjo mund t’ju bėjė tė mos ndjeheni rehat.

  Kur jeni nė njė lidhje e cila ka qenė duke shkuar shumė mirė pėr njė kohė, ėshtė normale tė supozoni se bomba “tė dua” do tė hidhet sė shpejti.

  Por, ēfarė nėse ende nuk jeni tė gatshėm pėr kėtė, si duhet tė reagoni?

  Nėse e dini se lidhja juaj ėshtė vetėm diēka rastėsore dhe asgjė serioze, atėherė ka kuptim qė tė bėheni kishe nuk e keni dėgjuar sepse mund tė pėrfundoni keq qė tė dy.

  Por, nėse me tė vėrtet ju pėlqen i dashuri i ri, atėherė gjėrat mund tė jenė paksa mė tė komplikuara.

  Sipas psikologes sė lidhjeve, Karin Anderson, kjo rrethanė ėshtė e vėshtirė, por duhet tė pėrcaktoheni se ēfarė kahje dėshironi t’i jepni lidhjes.

  Nėse veē ju pėlqen partneri, atėherė, siē thotė Anderson, nė ēdo lidhje do tė keni biseda tė vėshtira dhe njė nga kėto ėshtė kjo, prandaj nuk duhet shmangur.

  Pra, ėshtė mirė t’i diskutoni ndjenjat tuaja dhe, pavarėsisht se ēfarė thoni, as sigurohuni qė asnjėherė tė mos i thoni se e dashuroni pa qenė e vėrtetė.first-channel.
   

 2. #2
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,798
  Forca e Rrespektit
  2297
  Nuk e marr seriozisht ... edhe i largohem me stil . loool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  2,029
  Forca e Rrespektit
  472
  Nuk eshte mire te thuhen gjera te tilla qe ne fillim...
  Tregon cektesi...
   

 4. #4
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i vajza e detit
  Antarėsuar nė
  Nov 2018
  Postime
  1,079
  Forca e Rrespektit
  178
  Kam pershtypjen se fjala "te dua" thuhet vetem kur e ndjen...te shprehesh admirim dashuri ndaj dikujt...nuk mendoj se duhet ecur me mendimin eshte ende heret per ta thene...

  nese e ndjen se duhet ta thuash...pse te mos e thuash?... zakonisht...ndodhe ta thuash gjithmone ne kohen e duhur...
   

 5. #5
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,216
  Forca e Rrespektit
  905
  Shumica e thone fjalen "te dua" sikur po thone "dua buke".
  Nje njeri te tille larg sa me larg
  Koha me ka mesuar qe njeriu qe te don vertete nuk thote "te dua" gjate gjithe kohes.
   

 6. #6
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,780
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  sikur te kishte formula kjo pune, sdo vuanin njerezia nga dashurite.
  Ka qe e ndjejne ne fillim , ne mes, ne fund.....Te dua nuk eshte Te dashuroj ....Te dua i themi edhe nje shoqe , edhe miku edhe te dashurit...
  Ajo Te dashuroj ka tjeter kuptim...pastaj sikur te ishte indikues vetem ajo fjale per te percaktuar tjetrin mashtrues apo i ndercem...
   

 7. #7
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,769
  Forca e Rrespektit
  8342
  I thua: E di. E si mund t‘mos me duash mua?! Jam e dueshme.
  Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

 8. #8
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i lovely
  Antarėsuar nė
  Nov 2013
  Vendodhja
  GENOVA
  Mosha
  34
  Postime
  229
  Forca e Rrespektit
  226
  Me duaj po dhe me nda nga dike
  mos e merrni per dobesi heshtjen time se nese une flas ,ju nk do te mund t'a perballoni

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Tėrmet? Ēfarė duhet tė bėni
  Nga NeVertiti ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 20
  Postimi i Fundit: 30-10-2016, 10:46
 2. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-08-2016, 08:34
 3. Pergjigje: 34
  Postimi i Fundit: 27-01-2016, 08:11
 4. Ju jeni kryeminister. Cfare do beni!?!?!?
  Nga kitrra 123 ne forum Ekonomi dhe Biznes
  Pergjigje: 36
  Postimi i Fundit: 03-07-2013, 09:30

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •