Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 32
 1. #1
  preshevare fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  702
  Forca e Rrespektit
  53

  Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!


  -- Besoni se dashuria eshte gjithcka dhe mjafton nje dashuri e vertet ne cift qe te kapercej cdo penges ?


  Dhe Kur dashuria nuk mjafton ?
  --- carpe diem :fluturoze:

 2. #2
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,090
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3110
  Mund te ket dashuri e mos ket RESPEKT....OSE MIRKUPTIM....OSE BESIM
  e kot ke dashuri nqs si ke kto te tjerat...se sado ta duash partenerin do dalin keqkuptimet duke munguar disa elemente baze te nje lidhje!

  ps: dashuria eshte elementi kryesor qe nje lidhje te heci....por seshte i vetmi!
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Bianca SK
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Al calduccio nel cuore della mia famiglia....:)
  Postime
  3,986
  Forca e Rrespektit
  78
  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  Mund te ket dashuri e mos ket RESPEKT....OSE MIRKUPTIM....OSE BESIM
  e kot ke dashuri nqs si ke kto te tjerat...se sado ta duash partenerin do dalin keqkuptimet duke munguar disa elemente baze te nje lidhje!

  ps: dashuria eshte elementi kryesor qe nje lidhje te heci....por seshte i vetmi!
  I te njejtit mendim...
  Non c'č un amica migliore di una sorella , e non c'č una sorella migliore di te.

 4. #4
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,090
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3110
  Dhe xhelozia excesive do shtohej tek lista ime....
  Eshte e vertet qe dashuri pa xhelozi nuk ka ....por dhe kjo me nje limit...sepse kur xhelozia kthehet ne obsesion....arrine dhe te vrasi dashurine..........
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 5. #5
  psiko pa shpres sherimi fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  30
  Postime
  2,322
  Forca e Rrespektit
  23
  nqs dashunia osht dashuni e shendosh dhe e vertet po, normal jeta sjell strese e probleme po kjo nuk dmth asgjo, sjell strese e probleme edhe nqs je single...tjeter gjo osht kur krijesat nuk duhen me te vertet, kur ngatrrojn terheqjen seksuale me dashni, dhe perdorin kto probleme e strese sikur scusa per tu ndar..
  mos um asish be :isterik:

 6. #6
  preshevare fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  702
  Forca e Rrespektit
  53
  ..edhe "elementi" ekonomi ..papunesi .. ka te bej shume...

  Shpesh eshte arsyeja e grindjeve te shpeshta qe cojn drejt ndarjeve besoj...
  --- carpe diem :fluturoze:

 7. #7
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,090
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3110
  atere shtojme dhe elementiN KOMUNIKIM...se kot e do ti ate nqs nuk komunikoni, nuk dini ca i pelqen e ca si pelqen tjetrit, ca i ben kenaqsi e ca e besdis....
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 8. #8
  Kur eshte dashuri e vertet 100% se kuptoj se ca pengesash mund te kete?
  Go to hell!

 9. #9
  preshevare fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  702
  Forca e Rrespektit
  53
  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  atere shtojme dhe elementiN KOMUNIKIM...se kot e do ti ate nqs nuk komunikoni, nuk dini ca i pelqen e ca si pelqen tjetrit, ca i ben kenaqsi e ca e besdis....
  bah sweet, per mua Komunikimi eshte pothujse gjithcka
  Po nuk pata kumunikimin sic une dua ..ne djall dashuria , sikur ska kuptim fare pa te
  --- carpe diem :fluturoze:

 10. #10
  preshevare fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  702
  Forca e Rrespektit
  53
  Citim Origjinale Postuar nga DeViL Shfaq Poten
  Kur eshte dashuri e vertet 100% se kuptoj se ca pengesash mund te kete?
  ah xhan i tetes do rritesh do rritesh dhe ti :p

  Mund te ket raste kur sado dashuria eshte e vertet ne mos 100 t pakten 90 % ..perseri Nuk mjafton ...
  --- carpe diem :fluturoze:

 11. #11
  Citim Origjinale Postuar nga inushja2 Shfaq Poten
  ah xhan i tetes do rritesh do rritesh dhe ti :p

  Mund te ket raste kur sado dashuria eshte e vertet ne mos 100 t pakten 90 % ..perseri Nuk mjafton ...
  Au dmth qe duhet me pas 2 dashuri te verteta qe te mjaftojn? Ne rritje e siper jam kur te rritem tamom do ta tregoj sa jam bo
  Go to hell!

 12. #12
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,090
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3110
  Citim Origjinale Postuar nga inushja2 Shfaq Poten
  bah sweet, per mua Komunikimi eshte pothujse gjithcka
  Po nuk pata kumunikimin sic une dua ..ne djall dashuria , sikur ska kuptim fare pa te
  une sdo thoja qe cdo gje
  do e vija diku poshte dsahurise....
  nqs dashuria mban 60% e rendesise 40 % i ngelin komunikimit...

  gjithsesi per nje lidhje te perkryer duhet te jen te nderthurura te gjitha sic dashuri, besim, komunikim, dhe respekt!

  Citim Origjinale Postuar nga DeViL Shfaq Poten
  Kur eshte dashuri e vertet 100% se kuptoj se ca pengesash mund te kete?
  okey te do e do ,...e nqs e ref ?! ca dashurie eshte kjo? ca respekti ke per te?

  ose te do e do...por thjesht ti je xheloz pa mase...duke mos e besuar ate....

  ps: jan vetem shembuj, mos me keqkuptosh...ashu qoft per ty te arrij nje dashuri 100% e vertet
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 13. #13
  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  une sdo thoja qe cdo gje
  do e vija diku poshte dsahurise....
  nqs dashuria mban 60% e rendesise 40 % i ngelin komunikimit...

  gjithsesi per nje lidhje te perkryer duhet te jen te nderthurura te gjitha sic dashuri, besim, komunikim, dhe respekt!

  okey te do e do ,...e nqs e ref ?! ca dashurie eshte kjo? ca respekti ke per te?

  ose te do e do...por thjesht ti je xheloz pa mase...duke mos e besuar ate....

  ps: jan vetem shembuj, mos me keqkuptosh...ashu qoft per ty te arrij nje dashuri 100% e vertet
  FLM , tani e kapa se ku ishte me verte kuptimi temes thnx
  Go to hell!

 14. #14
  ღ..in stanby..ღ fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  lavori in corso..........
  Mosha
  30
  Postime
  519
  Forca e Rrespektit
  21
  nuk mjafton dashuria jo........asnjeher nuk mjafton vetem dashuria qe 1 lidhje te ece perpara........ne teori dashuria duhet te mbarte ne vete rrespektin,komunikimin,mirekuptimin e shum e shume gjera te tjera.........nuk e di po mua me vjen si rrjedhoje qe ta rrespektoj njeriun qe dua,te jem e kuptushme dhe tolerante me te,ti besoj zemren time...........per mua dashuria esht gjith kto elemente se bashku me pasionin,emocionet etj etj.........
  :fluturoze:.....2 fjale,1 frymemarrje e ngadalsuar.....
  1 shikim,2 sy te dashuruar......
  2 trupa,1 zemer qe rreh per te dy.....
  1 deshire,e heshtur,e thene vetem me sy.......:fluturoze:

 15. #15
  preshevare fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  702
  Forca e Rrespektit
  53
  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  une sdo thoja qe cdo gje
  do e vija diku poshte dsahurise....
  nqs dashuria mban 60% e rendesise 40 % i ngelin komunikimit...

  gjithsesi per nje lidhje te perkryer duhet te jen te nderthurura te gjitha sic dashuri, besim, komunikim, dhe respekt!
  prandaj e thash "pothujse" gjithcka .. sepse rrespekti ..besimi mund te krijohen forcohen vetem kur ke nje komunikim ne rregull .

  Pershembull ... ti flet me te ..hapur..ia ben te qarta shume gjera ... ne kte menyre e ndihmon te te njoh me shpejt (si pasoj, duke te te njohur e di shume mire "kur "dhe "pse" sillesh "sic sillesh" ...kur the pse thua ate qe thua ..thjesht te ket arritur te te njoh shpjegon gjithcka dhe nuk le hapsir per keqkuptime dhe xhelozira te paarsyeshme
  --- carpe diem :fluturoze:

 16. #16
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,090
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3110
  Citim Origjinale Postuar nga inushja2 Shfaq Poten
  prandaj e thash "pothujse" gjithcka .. sepse rrespekti ..besimi mund te krijohen forcohen vetem kur ke nje komunikim ne rregull .

  Pershembull ... ti flet me te ..hapur..ia ben te qarta shume gjera ... ne kte menyre e ndihmon te te njoh me shpejt (si pasoj, duke te te njohur e di shume mire "kur "dhe "pse" sillesh "sic sillesh" ...kur the pse thua ate qe thua ..thjesht te ket arritur te te njoh shpjegon gjithcka dhe nuk le hapsir per keqkuptime dhe xhelozira te paarsyeshme
  gjithsesi nqs nuk ka dashuri...le te komunikosh sa te duash e ta besosh sa te duash...se dashuri me zor nuk ka....

  po nuk ishin ter elementet ne kombinim kot...
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 17. #17
  preshevare fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  702
  Forca e Rrespektit
  53
  e drejte, ter elementet ne kombinim eshte normalja per t mos then idealja
  Po vet tema flet per rastet kur dicka mungon ose kur ka dicka qe s shkon sado dashuria eshte...
  --- carpe diem :fluturoze:

 18. #18
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  755
  Forca e Rrespektit
  26
  nuk mjafton fare dashuria per te kaluar pengesat.
  hic fare
   

 19. #19
  Etnoshqiptar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  SHQIPERIA ETNIKE
  Postime
  8,358
  Forca e Rrespektit
  1013
  Dashuria eshte elementi themelor ne nje lidhje, por eshte thene disa here: NUK JETOHET NGA DASHURIA, sepse ajo as hahet dhe as pihet. Nese nje qift ka dashuri te mjaftueshme atehere se bashku do te i tejkalojne edhe probklemet tjera e ne rend te pare ato ekonomike, por kur dashuria mungon atehere nuk ka pasuri ne bote qe e mban lidhjen (pervec tek rastet kur ka interes ekonomik dhe lidhja nuk eshte ndertuar ne themelet e dashurise por te interesit)
  KOMBI MBI TĖ GJITHA

  Njė ditė pa buzėqeshje, ėshtė ditė e humbur!

  Mos mė quani kosovar, sepse unė sė pari dhe gjithmonė jam SHQIPTAR qė rastėsisht jeton nė Kosovė

 20. #20
  Vogėlushe fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Elushe
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  4,263
  Forca e Rrespektit
  6297

  Titulli: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!

  Love is never enough! Nuk jetohet e gjithe jeta si muaji i mjaltit.
  Egoizmi i ben njerezit skllever te vetvetes....

 21. #21
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,452
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322

  Titulli: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!

  I mi dreq qa i keto llafe edhe ti plot problematike e plot telashegjike. Them te drejten une kam njefar dyshimi se dashuria eshte gjithcka apo ne dashuri ne munde te jemi gjithcka duke patur parasysh faktin se idealja nuk egziston. Duke patur parasysh se ne te gjithe nuk jemi perfekte nuk di edhe ne do kete dashuri perfekte, por, qe domosdoshmeri eshte qe ne ti afrohemi sa me ideales. Sa munde ta arrijme kete mvaret nga shume faktore, te cilet, jo rralle neve na mungojne. Peputhshmenia e nje cifti ne dashuri eshte shume ceshtje delikate dhe perkunder se ne jo rralle e mashtrojme veten me pretendimet se egziston nje dashuri e vertete jan ca pengesa qe perkunder asaj nuk munde te tejkalohen. Me kalimin e kohes ca gjera konsumohen apo hargjohen andaj rifreskimet mes ciftit jane domosdoshmeri. Se si dhe ne cmase do jene te kujdesshem ciftet ta perdorin gjuhen apo veprimet ne kete drejtim per te sjellur risi ne jete me qellim te ushqimit te dashurise mvaret se sa jane te pergaditur ciftet.
  Pra, gjuha dhe perdorimi i saj eshte nje element thelbesor, per mua nder me te rendesishmit, ne sukseset tona perfshi edhe dashurin. Jo rralle, pothuajse gjithnje, perdorimi i gjuhes ne menyren e gabuar sjelle telashe te pariparueshme.
  Duke ditur se te gjithe ne nuk jemi ideal atehere edhe mangesit jane mese te verejtshme. Nese gjuha eshte funksionale dhe ne perputhshmeni atehere them se shumica e gjerave tejkalohen. Por, per mendimin tim egziston vetem nje problematike te cilen nuk munde ta zevendesoj gjuha. Jo perputhshmenia ne shtrate ( nen jorgan ne dhomen e gjumit) nuk munde te kompenzohet nga gjuha. Pra, une, jo perputhshmenin ne shtrat dhe perdorimin e gjuhes, e shof si pengesen kryesore per tejkalimin e pengesave. :gjujpeshk:


  Ju lutem kete perdorimin e gjuhes, mos e keqkuptoni :syze:
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 22. #22
  Une jam..... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i cat-woman
  Antarėsuar nė
  Nov 2009
  Vendodhja
  athens
  Postime
  1,519
  Forca e Rrespektit
  30

  Titulli: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!

  kur dashuria nuk mjafton .....me mire te ikesh
  Te jetosh eshte dicka e perditshme...te dish te jetosh eshte zgjuarsi...te kesh zgjuarsi eshte merite

 23. #23
  Why not ? fv Avatari i lela adela bubu settete
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  1,531
  Blog Entries
  35
  Forca e Rrespektit
  53

  Titulli: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!

  besoj se dashuria eshte e vetmja gje ne te cilen un besoj 100%

  nese dashuria eshte reciproke jam e sigurt qe cdo gje eshte e veshtir por jo e pamundur dhe nje zgjidhje do gjehet...
  dashuria nuk mjafton kur ajo tradhtohet... dhe shkelet me kemb.... nuk egziston falja..
  Ska vend per ty ne jeten time:lekund:
  "La gente cerca la felicitą come quando un ubriaco cerca la sua casa...non la trova ma sa che esiste... "

  "Smart may have the brains, but stupid has the balls"

 24. #24
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Karamele Zana
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,089
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  496

  Titulli: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!

  Dashuria eshte primare, sepse aty lind cdo gje. Por sic e kemi folur e sterfolur, nuk eshte vetem dashuria qe e mban forte nje lidhje.
   

 25. #25
  missing you.... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ERA_VL
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  ne mendjen dhe zemren e tij...
  Postime
  1,388
  Forca e Rrespektit
  27

  Titulli: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!

  dashuria duhet te jete nga te dyja palet qe te arrij te kapercej pengesa....
  e di si eshte puna....te bashkohet qielli me token, une s'ndryshoj mendje....

 26. #26
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,039
  Forca e Rrespektit
  905
  Nuk mendoj se nje lidhje e mban vetem dashuria.
  Rrespekti/sinqeriteti/besimi/pasioni/emocionet/seksi etj,etj keto elemente jane te nderthuruara me nj-tj.
  Nese ndonje nga keto element shkeputet,fillon te shuhet dashuria.
   

 27. #27
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,238
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Ndodh qe dashurojme nje "idiot" dhe aty dashuria nuk mjafton qe tia dalim mbane.

 28. #28
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,714
  Forca e Rrespektit
  615
  Pse kam idene qe me eshte fshire postimi ketu...

  Mgjth i qendroj asaj qe postova edhe em pare ne kete teme.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 29. #29
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,753
  Forca e Rrespektit
  8341
  Mjafton vetem per ato muajt e para, pastaj nisin hallet
  Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

 30. #30
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,238
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Pse kam idene qe me eshte fshire postimi ketu...

  Mgjth i qendroj asaj qe postova edhe em pare ne kete teme.
  ca kishee postuuu,sille cikkk copy haahhahaa

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Dhuna, psikologėt: Nuk mjafton vetėm urdhri i mbrojtjes
  Nga AnGeLiC ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-09-2017, 00:32
 2. Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-09-2015, 16:27
 3. Kur dashuria mjafton dhe “nuk i sheh” pengesat
  Nga NeVertiti ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-04-2015, 07:31
 4. Kur talenti nuk mjafton
  Nga eGo0sTyle ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-07-2011, 12:52

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •