Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3
 1. #1
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Perse tradhetia nėpėrmjet internetit ėshtė e rrezikshme

  Interneti bėhet instrumenti mė i vlefshėm qė ndikon tek pasionet, edhe tek ata mė tė paarritshmit nėpėrmjet chatit apo mėnyrave tė tjera virtuale tė cilat janė tė shumta.  Kėtu qėndrojnė bazat nė tė cilat zhvillohen mijėra pasione nėpėrmjet e-mallit shumė prej tė cilave janė tė destinuara pėr tė mbetur thjesht virtuale, por qė nė mėnyrė tė ndjeshme ēojnė nė tradhti. Tradhti, qė edhe pse nuk konsumohet, por thjesht imagjinohet, mbetet e tillė.

  Tė gjithėve na ka ndodhur tė zhytemi nė internet pėr orė tė tėra dhe vetėm kur pėrmendemi e kuptojmė se sa kohė kemi shpenzuar nė tė. Ėshtė absurde tė mos pranosh ekzistencėn e tundimeve qė lindin nga rrjeti. Mbi tė gjitha, raporti nė dukje intim dhe ekskluziv ndėrmjet teje dhe kompjuterit, gjė ė cilėn nuk mund ta gjesh nė njė ambient tė rezervuar dhe konfidenca ėshtė ftesa e parė qė tė vjen direkt nga rrjeti pėr ata qė kėrkojnė tė rrėfehen pa patur kompleksin se ēfarė do tė mendojė bashkėbiseduesi i tyre. Shtojmė kėtu misterin e tė marrit e-maile joshėse dhe emocionues.

  Problemi mė i madh i tė rėnit nė grackė nė tė tilla pasione nuk ėshtė vetėm fakti qė shumė shpejt zbulohesh, pėrkundrazi, pėr disa kjo ėshtė mė e pakta qė mund tė ndodhė, sesa tė bėhesh i fiksuar. Posta elektronike nė shumė raste bėhet njė pavarėsi e vėrtetė. Frazat qė pėrmbajnė e-mailet analizohen fjalė pėr fjalė, duke arritur tek bashkėbiseduesi, shpesh herė tė keqkuptuara. Akoma mė e rrezikshme ėshtė tė krijosh, nė rastet e raporteve online, njė identitet tjetėr nga i juaji dhe me njė personalitet tė tillė tė jetosh aventura tė kėndshme qė nuk do tė kishe pasur kurrė guximin t'i pėrjetoje ballė pėr ballė.

  Gjithēka vetėm virtuale? Jo tamam. Gjurmėt qė mbeten nė gjendjen tonė shpirtėrore janė tė vėshtira pėr tė mbuluar atė qė nė pamje duket njė argėtim i thjeshtė, por qė nė tė vėrtetė mund tė bėhet njė lojė e dėmshme pėr ekzistencėn tonė: pėr tė mos folur pėr zbulimin nga ana e partneri. njė "skizofreni" qė gjen mbėshtetje nė gėnjeshtrat qė i themi jo vetėm bashkėbiseduesit, por e vetes tonė.
  Burimi: Femra.al
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 2. #2
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,318
  Forca e Rrespektit
  2179
  ... čshtč e rrezikshme por shumč e bčjnč pa problem .
   

 3. #3
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,546
  Forca e Rrespektit
  1523
  keq, eshte perhapur shum ky Virus... dhe mashtrohen leht…...

  ama nfund jesin zero-zero, dhe nderit i del vlera me se shumti...

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Gjithēka rreth dashurisė nėpėrmjet internetit
  Nga Ylli-1 ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 17-03-2016, 21:16
 2. Pergjigje: 15
  Postimi i Fundit: 22-02-2016, 18:17
 3. Shpikje, puthje franceze nėpėrmjet internetit
  Nga Love ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-01-2013, 21:34
 4. Pergjigje: 19
  Postimi i Fundit: 01-04-2012, 00:48
 5. Varrim live nėpėrmjet internetit
  Nga E3 ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-12-2009, 23:42

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •