Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 7 nga 7
 1. #1
  KS - AL ethn. fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  6,363
  Forca e Rrespektit
  1470

  Populli, qė tradhėton mė sė shumti nė botė

  Populli, qė tradhėton mė sė shumti nė botė


  Italianėt, njė popull i shenjtė, turistėsh dhe tradhėtarėsh.

  Tė paktėn sipas sondazhit tė fundit tė kryer nga njė portal i takimeve jashtėmartesore, qė konfirmon vendin e parė tė vitit tė shkuar: italianėt nuk konsiderohen popull besnik duke qėndruar para spanjollėve e francezėve, tė cilėt renditen nė vend tė dytė dhe tė tretė. Mė shumė se gjysma e popullsisė italiane (67%), ka pranuar se ia ka lejuar vetes njė tradhėti, tė paktėn njė herė brenda njė marrėdhėnieje.

  Nė kėtė rast, ka edhe njė “nėnrenditje”, ku mes qyteteve me tradhėtitė mė tė shpeshta, nė krye tė tė gjithave ėshtė Roma, e ndjekur nga Milano, Napoli, Gjenova dhe Palermo. Ja dhe identikiti i tipit tė tradhėtarit pėr kėtė vit: profil socio-ekonomik me prirje mesatarisht tė lartė, me njė prani tė ndjeshme profesionve tė lira, si biznesmenė dhe drejtues. Pjesa mė e madhe e organizon tradhėtinė nė mėngjes 47% ose gjatė drekės 30%.

  Po pse tradhėtohet? Arsyet vazhdojnė tė jenė pak a shumė tė njėjta: dalja nga rutina dhe mėrzitja (38%), mungesa e vėmendjes nga partnerėt zyrtarė 33%, i/e pakėnaqur pėr jetėn seksuale (29%).

  Ndėrkohė, sa i takon vendeve tė tjera evropiane, ata qė tradhėtojnė me njė pėrqindje mė tė ulėt se italianėt, janė:
  Norvegjia 36%,
  Finlanda 37%,
  Danimarka 39%,
  Austria 42%,
  Britania e Madhe 45%,
  Belgjika 46%,
  Gjermania 48%,
  Franca 49%,
  Spanja 53%,
  Italia 56%.


  GSh

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe jo duke pritur..… 2. #2
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  848
  Forca e Rrespektit
  110
  Shqipėria 89.9 ��
   

 3. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  36,036
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11846
  Se kuptoj pse quhen tradhti veprimet qe behen me deshire dy palshe .  PS:Kur t"me leshohen moralistet te me hane te gjalle tani. ahahahhahahahaha.
   

 4. #4
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  848
  Forca e Rrespektit
  110
  Tradhėti ndaj njė tė treti vajzė.
   

 5. #5
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  36,036
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11846
  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Tradhėti ndaj njė tė treti vajzė.
  Te tradhtoj dhe i treti me nje te katert,dhe ja u be barizimi.
   

 6. #6
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  848
  Forca e Rrespektit
  110
  I dyti doje tė thoje me tė katėrt ose i pari.
  Prap tradhėti mbetet.
   

 7. #7
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  16,483
  Forca e Rrespektit
  2154
  Kot lodhesh ...sepse nuk eshte ne gjendje qe ta kuptoje...mjafton qe te jete me deshire. loool

  Nuk cuditem me Italianet , popull i shpifur ne pergjithesi.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •