Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 11 nga 11
 1. #1
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,017
  Forca e Rrespektit
  1500

  Populli, qė tradhėton mė sė shumti nė botė

  Populli, qė tradhėton mė sė shumti nė botė


  Italianėt, njė popull i shenjtė, turistėsh dhe tradhėtarėsh.

  Tė paktėn sipas sondazhit tė fundit tė kryer nga njė portal i takimeve jashtėmartesore, qė konfirmon vendin e parė tė vitit tė shkuar: italianėt nuk konsiderohen popull besnik duke qėndruar para spanjollėve e francezėve, tė cilėt renditen nė vend tė dytė dhe tė tretė. Mė shumė se gjysma e popullsisė italiane (67%), ka pranuar se ia ka lejuar vetes njė tradhėti, tė paktėn njė herė brenda njė marrėdhėnieje.

  Nė kėtė rast, ka edhe njė “nėnrenditje”, ku mes qyteteve me tradhėtitė mė tė shpeshta, nė krye tė tė gjithave ėshtė Roma, e ndjekur nga Milano, Napoli, Gjenova dhe Palermo. Ja dhe identikiti i tipit tė tradhėtarit pėr kėtė vit: profil socio-ekonomik me prirje mesatarisht tė lartė, me njė prani tė ndjeshme profesionve tė lira, si biznesmenė dhe drejtues. Pjesa mė e madhe e organizon tradhėtinė nė mėngjes 47% ose gjatė drekės 30%.

  Po pse tradhėtohet? Arsyet vazhdojnė tė jenė pak a shumė tė njėjta: dalja nga rutina dhe mėrzitja (38%), mungesa e vėmendjes nga partnerėt zyrtarė 33%, i/e pakėnaqur pėr jetėn seksuale (29%).

  Ndėrkohė, sa i takon vendeve tė tjera evropiane, ata qė tradhėtojnė me njė pėrqindje mė tė ulėt se italianėt, janė:
  Norvegjia 36%,
  Finlanda 37%,
  Danimarka 39%,
  Austria 42%,
  Britania e Madhe 45%,
  Belgjika 46%,
  Gjermania 48%,
  Franca 49%,
  Spanja 53%,
  Italia 56%.


  GSh
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 2. #2
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  928
  Forca e Rrespektit
  227
  Shqipėria 89.9 ��
   

 3. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,512
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11738
  Se kuptoj pse quhen tradhti veprimet qe behen me deshire dy palshe .  PS:Kur t"me leshohen moralistet te me hane te gjalle tani. ahahahhahahahaha.
   

 4. #4
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  928
  Forca e Rrespektit
  227
  Tradhėti ndaj njė tė treti vajzė.
   

 5. #5
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,512
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11738
  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Tradhėti ndaj njė tė treti vajzė.
  Te tradhtoj dhe i treti me nje te katert,dhe ja u be barizimi.
   

 6. #6
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  928
  Forca e Rrespektit
  227
  I dyti doje tė thoje me tė katėrt ose i pari.
  Prap tradhėti mbetet.
   

 7. #7
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,320
  Forca e Rrespektit
  2168
  Kot lodhesh ...sepse nuk eshte ne gjendje qe ta kuptoje...mjafton qe te jete me deshire. loool

  Nuk cuditem me Italianet , popull i shpifur ne pergjithesi.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 8. #8
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,262
  Forca e Rrespektit
  836
  po shqiptaret ?
   

 9. #9
  Moderatorė fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  5,780
  Forca e Rrespektit
  2677
  Ku na llogaritin ne !
   

 10. #10
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,620
  Forca e Rrespektit
  11371
  Ne jemi sh dhjaksa. Stregojme.

  Ama te numerohen rastet e grave te dhunuara jane 10 here te tradhetuara.

  Se dhe ai i shkreti nga halli i jep dajak qe te ike nga shtepia por aheeee, nuk ik ajo debilja jooo.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 11. #11
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,976
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8304
  Citim Origjinale Postuar nga Violetta Shfaq Poten
  Populli, qė tradhėton mė sė shumti nė botė
  Po pse tradhėtohet? Arsyet vazhdojnė tė jenė pak a shumė tė njėjta: dalja nga rutina dhe mėrzitja (38%), mungesa e vėmendjes nga partnerėt zyrtarė 33%, i/e pakėnaqur pėr jetėn seksuale (29%). GSh
  Kur analizon keto % dhe faktoret direkt dhe indirekt del qe seksi eshte fajtori diku, diku mbi 70 %. Interesante aq hapesire e vogel me kaq rendesi te madhe.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-02-2017, 13:36
 2. Pergjigje: 14
  Postimi i Fundit: 17-04-2016, 07:11
 3. Kush tradheton ke?
  Nga Love ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-06-2011, 19:55
 4. Francezet, populli me gjumash ne bote
  Nga ida angel ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-05-2011, 00:31
 5. Sinjalet se ai po ju tradhėton
  Nga fshatari ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2009, 16:21

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •