Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12
Duke shikuar rezultatet 31 ne 41 nga 41
 1. #1
  fv
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  london
  Postime
  38
  Forca e Rrespektit
  0

  Pse eshte e veshtire te gjesh shpirtin binjak kur je ne nje vend te huaj?

  Dola te shtunen qe kaloi ne Regent's Park ketu londer me disa shoqe e ra muhabeti i dashurise. Po flisnim kur disa djem erdhen tu na fol e donin te iknim per cafe. Por keto djem nuk ishin shqiptare por te huaj. Pasi i tham atyre jeni tu u munu kot, filluam te mendonim se sa here kane ardh djem shqiptare tu na fol e nuk po kujtonim ndonje rast.

  Tani, perfundimi jone i muhabetit ishte se mbase djemte shqiptare e kane te veshtire te u flasin vajzave shqiptare, ose ne pergjithesi ne vende te huaja.

  Ndodh e njejta gje neper vende te tjera? Si mendoni ju?
  Heren e fundit u redaktua nga E3; 23-04-2011 ne 16:37.
   

 2. #31

  Pe: Pse eshte e veshtire te gjesh shpirtin binjak kur je ne nje vend te huaj?

  ahhahahaha pasak plas batuta madhe

  shpirtin binjak veshtir ta gjesh sepse meshkujt e sotem kerkojn ato mollet qe kan ren posht me te lehtat ,pertojn me hip pemen e me mar me te mirat keshtuqe dhe komuniteti sotem e vuan ket gje nga shum aspekte ... familje qe prishen,djem e vajza qe se respektojn dashurin etj etj
  Jeta esht mbijetes,shum njerez mbijetojn vetem hipokrizin !

 3. #32
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,526
  Forca e Rrespektit
  418
  Vajzat shqiptare jashtė duan tė njihen me djem tė huaj, kėshtu qė as ato vetė nuk kanė dėshirė t'u flasin. Kur dėgjojnė djem qė flasin shqip, ato u shmangen, e nėse vetė janė duke folur shqip, ndalojnė, qė tė mos dėgjohen.

  Kjo temė mė kujtoi diēka qe mė ndodhi kėtė verė. Isha me njė shok e kishim dalė pėr ecje, nė njė rrugė tė qetė kėmbėsoresh. Pėrballė po vinin dy femra, njėra rreth 40 vjeēe, e tjetra nja 20. Kur u afruan, dėgjuam qė po flisnin shqip. Ky shoku i pėrshėndeti i pari... ashtu i erdhi, sepse dėgjoi shqip. Ato jo qė nuk na pėrshėndetėn, po dhe na panė tėrė inat, thua se i shamė...

  Do tė kenė qenė tė freskėta, tė sapoardhura nga Shqipėria, sepse atje pėrshėndetjen kur nuk njihesh, e marrin pėr ngacmim...
  Heren e fundit u redaktua nga Artin; 1 Javė mė Parė ne 10:38.
   

 4. #33
  ◕‿◕ fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Hope
  Antarėsuar nė
  Mar 2018
  Postime
  438
  Forca e Rrespektit
  65
  Kur te ritet hunda dhe "naturalizohesh" ne vendin e huaj ku ke emigruar, ste pershtaten me rjepacaket nga vendlindja.....
  Rendesi ka njeriu, pavaresisht races, moshes, gjinise... Por nje bote superficiale, ca prisni, mrekulli nga asgjeja?
   

 5. #34
  halle halle njerezia
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 6. #35
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,956
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11794
  Sme kish kaluar ndonjhere kjo gje ne mendje.
  Lidhjet,shoqerite ambjentimi socializimi s"eshte shume ceshtje origjine apo rrace ,ngjyre e ku di une.
  Eshte ceshtje formimi,pershtatje dhe te gjej tenxheria kapukun e thene thjesht.
   

 7. #36
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,421
  Forca e Rrespektit
  2173
  Po flisnim kur disa djem erdhen tu na fol e donin te iknim per cafe. Por keto djem nuk ishin shqiptare por te huaj. Pasi i tham atyre jeni tu u munu kot, filluam te mendonim se sa here kane ardh djem shqiptare tu na fol e nuk po kujtonim ndonje rast.
  Sic duket keni humbur shansin/rastin.... duke pritur gomarin . loool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 8. #37
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,517
  Forca e Rrespektit
  515
  Ketej as I shpirt nuk gjen jo me te gjesh shpirt binjak qe vec ariu mund te te behet...
   

 9. #38
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,486
  Forca e Rrespektit
  8339
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Ketej as I shpirt nuk gjen jo me te gjesh shpirt binjak qe vec ariu mund te te behet...
  Ne pyll e ke venddodhjen ti?
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 10. #39
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,517
  Forca e Rrespektit
  515
  Citim Origjinale Postuar nga Legally_Sweet Shfaq Poten
  Ne pyll e ke venddodhjen ti?
  Ne pyll moj cupe ne pyll... do vish te luajme kusulekuqja ne pyll....
   

 11. #40
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,486
  Forca e Rrespektit
  8339
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Ne pyll moj cupe ne pyll... do vish te luajme kusulekuqja ne pyll....
  Jo mo shoku, po deshe me loz, luaj lojen Mowgli me shoket e tu te pyllit
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 12. #41
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,517
  Forca e Rrespektit
  515
  Citim Origjinale Postuar nga Legally_Sweet Shfaq Poten
  Jo mo shoku, po deshe me loz, luaj lojen Mowgli me shoket e tu te pyllit
  Nuk eshte interesante kjo loje pa nje kesulekuqe ne mes...
   

Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 46
  Postimi i Fundit: 5 Ore me Pare, 00:03
 2. Pse eshte aq e veshtire te jesh vetevetja?
  Nga xhebrail ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 72
  Postimi i Fundit: 25-04-2018, 09:09
 3. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-03-2018, 08:31
 4. Ja deshmite se keni gjetur shpirtin binjak
  Nga NeVertiti ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-01-2016, 06:59
 5. Gjeni Shpirtin Tuaj Binjak
  Nga FLORI-Br ne forum Lajmėrime dhe Reklama
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-05-2011, 12:12

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •