Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 2 nga 16 I parėI parė 123456789101112 ... E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 31 ne 60 nga 463
 1. #1
  fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Bucharest
  Mosha
  31
  Postime
  28
  Forca e Rrespektit
  0

  Thenie per dashurine.

  Shprehni me fjalet e tua cfare eshte Dashuria?
  ance: Duaje atdhene, si Donika, Skenderbene ance:

 2. #31
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  S'ka dyshim qė dashuria ėshtė fshehtėsi e pashpjegueshme.
  Myse

  Asnjėherė nuk dashuron mjaft, nė qoftė se nuk dashuron shumė.
  Peshi

  Njerėzve u pėlqen mė shumė dashuria se martesa, pėr kėtė arsye romanet janė mė argėtues se historia.
  Shetmfori

  Tė dashurosh do tė thotė tė duash njė tjetėr mė shumė se veten.
  Femau

  Dashnorėt nė botė shohin vetėm veten, harrojnė se i shohin tė tjerėt.
  Platoni

  Kur dashuron, edhe majmuni tė duket i bukur, kur nuk dashuron nuk tė pėlqen as lulja lotos.
  Kineze

  Njerėzit mė tepėr mundohen pėr bukėn dhe dashurinė.
  Japoneze

  Dashuria asnjėherė nuk lind nė shpirtin e prishur.
  Ikbali

  Vajza mė shumė i beson dashurisė, se sa nėnės sė vet.
  Gėte

  Nuk ėshtė vėshtirė tė dashurosh, vėshtirė ėshtė ta shprehėsh atė.
  Myse

  Dashuria lind, jeton dhe vdes nė sy.
  Shekspiri

 3. #32
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Tė frikėsohesh nga dashuria do tė thotė tė frikėsohesh nga jeta, e ata qė frikėsohen janė tri herė tė vdekur.
  Raseli

  Ēdo dashuri kalon, kurse mosmarrėveshjet mbesin pėrgjithmonė.
  Dostojevski

  Mė duket se mund tė dashurojnė shumė vetėm ata qė dinė edhe tė urrejnė shumė.
  Cezari

  Nė qoftė se je njeri bėj dashuri, nė qoftė se je lule bėhu mimozė.
  Hygo

  Mė mirė tė dashurosh dhe tė humbėsh, se sa asnjėherė tė mos humbėsh.
  S.Bemardi

  Tė dua sepse mė dhe dashurinė. E dua dashurinė sepse ma dhe ti.
  Bodleri

  Njė dashuri ėshtė, por kopje tė saja ka me mijėra.
  La Rosh*****o

  Nga gjithė pasionet, dashuria ėshtė mė e fuqishmja, ajo nė tė njėjtėn kohė sulmon zemrėn, kokėn dhe vetėdijen.
  Volteri

  Dėshira dhe dashuria janė krahė pėr vepra tė mėdha.
  Gėte

  Dashuria ėshtė prore fisnike dhe e bukur, por e vėrteta kujdeset qė ajo tė kalojė nėpėr pyllin e hithėrave.
  Keseli

  Ē'ėshtė risia? Njė ėndėrr. Ē'ėshtė dashuria: pėrmbajtja e ėndrrės.
  Kierkegardi

  Dashuria ėshtė hapėsirė dhe kohė e matur me zemėr.
  Prusti

 4. #33
  Lost out in the desert fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i *Linda*
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Po ku ka si TI o Shqieria ime!
  Mosha
  30
  Postime
  862
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  229
  Mos me lasht zoti mua pa ty, se me duket si me m'lan pa kta dy sy!
  It can't rain forever!

 5. #34
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124

  Pas dashurisė nuk ka gjė tjetėr, veē vdekjes.
  Zola

  Mė fatkeq nga tė gjithė njerėzit ėshtė ai qė nuk dashu-ron mė, e qė nuk mund tė harrojė dashurinė e parė.
  Mickijeviēi


  Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton krijuesit.
  P.Vasa


  Dashuria ėshtė fizikė, ndėrsa martesa kimi.
  Dyma

  Dashuria ėshtė si zogu, qė mė shumė dėshiron dėnim nga njė dorė se lėmoshė nga dora tjetėr.
  Koltoni

  Nė dashuri ėshtė e lejuar ēdo gjė: himni, tradhtia, mashtrimi.
  La Fonteni

  Rruga mė e gjatė pėr nė varr ėshtė rrruga e dashurisė
  Spamjolle

  Dashuria sheh pėrmes syzeve magjike, tė cilat bakrin e shndėrrojnė nė ar, varfėrinė nė pasuri e guralecėt nė margaritarė.
  Servantesi

  Kur njeriu ka dashuri, s'ka frikė.
  Konfuēi

  Edhe nė kasollen mė tė vogėl ka vend pėr dy tė dashuruar.
  Shileri

  Dashuria ėshtė moralisti mė i kėndshėm dhe mė i qetė.
  Bekoni

  Dashuria platonike ėshtė vullkan pa erupcion.
  Pitigrili

  Dashuria ėshtė ajo pa tė cilėn nuk mund tė jetohet.
  Remarku

  Shumicės sė njerėzve u duhet mė shumnė dashuri, se sa e meritojnė.
  Ebner -Eshenbahu

  Dashuria nuk fitohet, ajo vjen vetvetiu.
  Ueselmani

 6. #35
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Dashuria ėshtė tėrė jeta e gruas, kurse njė episod nė jetėn e mashkullit.
  De Stali

  Dashuro tė tjerėt nėse do tė tė dashurojnė.
  Seneka

  Sigurisht, ėshtė vėshtirė tė jesh pa dashuri tek ende ke dėshirė tė dashurosh, por shumė mė vėshtirė tė tė dashurojnė kur nuk e do mė dashurinė.
  Kurtleni

  Ai u martua me tė sepse e dashuroi. Ajo e deshti atė,sepse u martua.
  Gilli

  Ē'ėshtė dashuria? Rast i volitshėm pėr dhembje tė gjatė.
  Eminesku

  Koha zakonisht ėshtė e bukur, kur bėn dashuri.
  Stivensoni

  Besnikėt njohin vetėm anėn triumfuese tė dashurisė, kurse tė pabesėt edhe tragjiken.
  Vilde

  Mė ėmbėl se dashuria nuk ka, por pas saj vjen urrejtja.
  Longfellou

  Dashuria ua merr mendtė atyre qė i kanė dhe ua jep atyre qė nuk i kanė.
  Didroi

  Kur dikush dashuron, ai fillon ta mashtrojė vetveten dhe pėrfundon duke mashtruar tė tjerėt.
  Uajldi

  Antitezė e dashurisė nuk ėshtė e thėnė tė jetė pėrherė urrejtja. Mund tė jetė njė dashuri e re.
  Kotarbinski

  Kur njeriu kupton pse dashuron, atėhere pushon sė dashuruari.
  Jesenski

  Nė qoftė se dashuron, askush nuk mund tė tė bėj gjė.
  Kieopatra

 7. #36
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Miqėsia dhe dashuria janė dy lule nė njė rrėnjė. Vetėm se dashuria ka disa petale mė shumė.
  Klopshtoku

  Ku sundon dashuria nuk ka as tė mėdhenj as tė vegjėl.
  Japoneze

  Nė qoftė se miqėsia nuk pėrmban dashuri, dashuria pėrmban miqėsi.
  De KosteriDashuria ėshtė e amshuar deri sa zgjat.
  Renie

  Ikja ėshtė fitoria e vetme nė dashuri.
  Bonaparti

  Dashuria ėshtė mė e vjetra, mė e reja, e vetmja ngjarje botėrore.
  Rikerti

  Tė dashurosh nuk do tė thotė tė jesh i lumtur, do tė thotė tė zgjedhėsh vuajtjen tėnde.
  Gogoli

  Dashuria ėshtė shpesh rezultat i kurorėzimit
  Molieri

  I frikohemi vetėm atij qė e duam.
  Tolstoi

  Dashuria ėshtė si sėmundja infektuese: sa mė tepėr njeriu frikėsohet aq mė tepėr e pėson.
  Dekobra

  Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa por vdes nga mėshira.
  Monteskie

  Dashuria ėshtė si supa: lugėt e para janė shumė tė nxehta, tė fundit shuraė tė ftohta.
  Manjani

  Dashuritė e mėdha janė tė rralla, siē janė tė rralla veprat e mėdha.
  Adleri

  Kur ndonjė dashurie i vjen fundi, tė dobėtit kukasin dhe menjėherė gjejnė dashnore tė reja, kurse tė menēurit me kohė i kanė pasur tė rezervuara.
  Uajldi

 8. #37
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Tragjedia e madhe e jetės nuk ėshtė se njerėzit vdesin, por se pushojnė sė dashuruari.
  Momi

  Dashuria nuk ka vite. Ajo lind ēdoherė.
  Paskali
  j
  Kush ndalet tė mendohet pėr dashuri, nuk dashuron mė.
  Kocebu

  Dashuria bėn ēudira ēdo ditė: ajo dobėson tė fuqishmin, forcon tė dobėtin, nga i menēuri bėn budallain, i nga budallai tė menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me njė fjalė, i pėrmbys gjėrat.
  Polaku

  Tė jesh i dashuruar do tė thotė mė tepėr se tė jesh i pasur, sepse do tė thotė tė jesh i lumtur.
  Tileri

  Kam lexuar diku se dashuria ėshtė kapitulli i parė nė librin e madh tė mosmirėnjohjes.
  Sandi

  Dashuria ėshtė ēėshtje e ndjenjave e jo e dėshirave. Nuk mund tė dashuroj pse dua, e mė sė paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar ėshtė e marrė.
  Kanti

  Dashuria fitohet me dashuri.
  Spanjolle

  O zot, kur tė vdes, ruaje nė qetėsinė tėnde vetėm njė fjalė pėr mua:"Kam dashuruar".
  Tagora

  Dashuria ēdoherė ėshtė fillimi i dijės, siē ėshtė zjarri fillimi i dritės.
  Lagerlefi

  Derisa dashuria ėshtė e verbėr, s'ka arsye pėr ndarje.
  Z.Lenēi

  Dashuria ėshtė ndoshta i vetmi shikim i pėrkryer qė mund ta hedhim nė amshim.
  Hajsi

  Gjendja e dashurisė si duket ėshtė e vetmja gjendje normale e shpirtit tė njeriut.
  Ēehovi

 9. #38
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Tė dua mė shumė se dje, e mė pak se nesėr.
  Zheraldi

  Kam pirė qė t'ju harroj. Por pėr fat tė keq, kur jam dehur, ju kam parė dyfish.
  Ashardi

  Dashuria ėshtė njė lindje e re.
  Gjermane

  Dashuria ėshtė pėlhurė qė thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qėndisje.
  Volteri

  S'ėshtė i mirė gardhi me ristela, as dashuria nė fqinjėsi tė mirė; i mirė ėshtė gardhi me dėrrasa dhe dashuria nė largėsi.
  Rumune

  Sa mė shumė gjykohet, aq mė pak dashurohet.
  Shamfori

  Atje ku ka mė shumė dashuri, atje edhe dhembja ėshtė mė e madhe.
  Qosja

  Pėr dashnorin s'ka gjė mė tė ėmbėl se lotėt kur fshi-hen nė duart e sė dashurės.
  S.Frashėri

  S'ka diell pa dritė, as njeri pa dashuri.
  Gėte

  Mundet ndonjėherė tė harrohet ēka ėshtė dashuria?
  Ruso

  Dashuria ėshtė njė ngjarje botėrore, por private.
  Polgari

 10. #39
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Tė ndahesh vetėm pse mė nuk e do ėshtė budallallėk, njėsoj si tė martohesh me dikė vetėm pse e do.
  Gabori

  Dashuria ėshtė pėrmbajtja e vetme e gjėrave nė kėtė kohė tė pakuptimtė.
  Habe

  Kur njeriu dashuron, dėshiron tė bėj diēka, prandaj dėshiron tė sakrifikojė, dėshiron tė shėrbejė.
  Heminguei

  Dashuria ėshtė si rrobat: kėnaqėsi ėshtė kur i ndėrron shpesh.
  Fleēeri

  Ta kėrkosh me arsye rrugėn tek dashuria, ėshtė njėsoj si tė kėrkosh diellin me qiri.
  Rumi


  Vetėm dashuria mund ta ndėrtojė brenda njė nate Murin Kinez.
  Koreane

  Jeta pa dashuri ėshtė si viti pa pranverė.
  Suedeze

  Me atė qė duhemi, tallemi mė sė shumti.
  Franceze

  Ēdo ndarje ėshtė njė pjesė e vogėl e vdekjes.
  Fmnceze

  Bukuria pėr njė herė, dituria pėr gjithė herė.
  Shqipe

  Bukuria ėshtė si lulja kur lulėzon, por shpejt vyshket.
  Italiane

  Bukuria ėshtė premtim i fatit.
  Stendali

  Tė bukura janė vetėm ato gjėra, qė nuk na interesojnė.
  Uajldi

  Ishte e bukur si gruaja e huaj.
  Morandi

  Ari ėshtė i bukur, por bukuria ia tajkalon.
  Masingjeri

  Bukuria e vėrtetė, si dhe menēuria e vėrtetė ėshtė shumė e thjeshtė dhe e kuptueshme pėr tė gjithė.
  Gorki

  Bukuria ėshtė diē shtazarake nėse nuk pėrshkohet edhe me menēuri.
  Demokriti

  Bukuria frenon ēdo zemėrim.
  Gėte

 11. #40
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Nė gjumė dhe nė errėsirė ēdo gjė ėshtė e bukur.
  Vidmari

  Bukuria e tėrheq vjedhėsin mė tepėr se ari.
  Shekspiri

  Gruaja e bukur e vera e ėmbėl, farmak pėr zemėr.
  Shqipe

  Bukuria ėshtė burimi i tė gjitha dashurive dhe fatkeqėsive tė mėdha.
  Lakorderi

  Vetėm e vėrteta ėshtė e bukur.
  Dekarti

  Bukuria ėshtė letra qė i rekomandohet zemrės.
  Shopenhaueri

  Qeni pėr qenin ėshtė mė i bukuri, ashtu si njeriu pėr njeriun.
  Epiharmi

  Tė bukurit janė tė bukur vetėm pse janė tė rrethuar nga tė shėmtuarit.
  Shezali

  Mbretėresha e vetme e vėrtetė ėshtė bukuria e gruas: sundon posa tė paraqitet.
  Shileri

  Nuk ėshtė e bukur ajo qė ėshtė e bukur, por e bukur ėshtė ajo qė ju pėlqen.
  Italiane

  Bukuria ėshtė burim i pashtershėm i gėzimit pėr atė njeri qė di ta gjejė kėtė burim.
  Kareli

  Tė bukurve ēdo gjė u falet.
  Boigny

  Bukuria gjithmonė u sjell femrave dhe meshkujve mė shumė dhembje se sa gėzim.
  Tomazeu

 12. #41
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Dashuria e parė ėshtė mė e ėmbėl se mjalti i bletėve.
  Dctgestane

  Dashuritė e para janė si dhėmbėt e parė: dalin pa dhembje dhe ua lėshojnė vendin tė tjerėve.
  Dyma i Ri


  Vetėm dashuria mund ta ndėrtojė brenda njė nate Murin Kinez.
  Koreane

  Jeta pa dashuri ėshtė si viti pa pranverė.
  Suedeze

  Me atė qė duhemi, tallemi mė sė shumti.
  Franceze

  Ēdo ndarje ėshtė njė pjesė e vogėl e vdekjes.
  Fmnceze

  Bukuria pėr njė herė, dituria pėr gjithė herė.
  Shqipe

  Bukuria ėshtė si lulja kur lulėzon, por shpejt vyshket.
  Italiane

  Bukuria ėshtė premtim i fatit.
  Stendali

  Tė bukura janė vetėm ato gjėra, qė nuk na interesojnė.
  Uajldi

  Ishte e bukur si gruaja e huaj.
  Morandi

  Ari ėshtė i bukur, por bukuria ia tajkalon.
  Masingjeri

  Bukuria e vėrtetė, si dhe menēuria e vėrtetė ėshtė shumė e thjeshtė dhe e kuptueshme pėr tė gjithė.
  Gorki

 13. #42
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Dashurojmė, sepse dobėsitė i kemi tė njėjta
  Suifti

  Dashuria ėshtė ethe: ajo lind dhe zhduket, kurse dėshira e njeriut para saj nuk ka kurrfarė hise.
  Stendali

  Nė dashuri si dhe nė luftė, e drejta gjithmonė ėshtė nė anėn e tė fortit, andaj femra qė dashurojmė gjith-monė do tė ketė tė drejtė.
  Myse

  Sqarimi i dashurisė ėshtė shkatėrrimi i dashurisė.
  S.Bernardi

  Dashuria ėshtė si fati: nuk do qė tė vrapohet pas saj.
  Gotje

  Mė mirė tė mos kesh fare, se sa ta humbėsh dashurinė.
  Hebeli

  Nuk ėshtė i dashuruar ai qė nuk dashuron gjithmonė.
  Euripidi

  Kush do drurin i do edhe degėt e tij.
  Molieri

  Nė dashuri, edhe shumė ėshtė pak.
  Bomarshe

  Biseda mė interesante e dashnorėve ėshtė kur heshtin.
  Furnie

  Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.
  Platoni

  Nė dashuri nuk ka shaka. Shumica fillojnė tė shtiren se janė tė dashuruar, qė pastaj tė jenė vėrtetė tė dėmtuar.
  Dosi

  Tė mos jesh asgjė dhe tė mos duash asgjė, ėshtė njėsoj.
  Fojerbahu

  Tė gjithė ne jemi rezultat i dashurisė dhe i dalldisė.
  Bajroni

  Gjuha e dashurisė ėshtėnė sy.
  Fleēeri

  Dashuria ėshtė dobėsia mė fisnike e mendjes.
  Drajdeni

  Tragjedia e secilės dashuri ėshtė zemėrgjerėsia.
  Momi

  Pėr dashuri, jo pėr urrejtje unė jam lindur.
  Sofokliu

  Lufta mė e madhe e jetės sonė ėshtė dashuria.
  Zilahi

  S'ka dashuri zjarrin e tė cilės nuk e shuan martesa.

 14. #43
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Martesa ėshtė shkolla mė e mirė e rendit, e mirėsisė, e njerėzisė.
  Mirabo

  Martesa ėshtė fushėbeteja ku mbaron liria personale.
  Bekoni

  Ekziston vetėm njė zgjidhje pėr martesėn pa dashuri: kjo ėshtė dashuria pa martesė.
  Hiēkoku


  Nė dashuri ėshtė mbret ai qė dashuron mė sė shumti.
  Helvecinsi

  Dashuria qė mund tė vdesė nuk ka qenė dashuri.
  Auerbahu

  Engjejt e quajnė gėzim i qiellit, djajtė e quajnė vuajtje e skėterrės, njerėzit e quajnė dashuri.
  Hajne

  Turpi ėshtė mėkat i madh kundėr dashurisė.
  Fransi

  Dashuria ėshtė epshi mė pėshpėritės.
  Uilsoni

  Nė luftė ėshtė si nė dashuri: pėr tė pėrfunduar duhet t'i shihet fundi.
  Haksli

  Dashuria ėshtė e verbėr, miqėsia pėrpiqet tė mos shohė asgjė.
  Bismarku

  Ata qė vdesin duke dashuruar mbesin shehitė.
  Muhameti

  Tė jesh i dashuruar nė vetvete, ėshtė idilė qė zgjat tėrė jetėn.
  Uajldi

  ashuria ėshtė si lufta: fillon lehtė, por mbaron vėshtirė.
  Menkeni

  Shumė njerėz qė gjatė tėrė jetės kanė dashuruar mund tė flasin mė pak mbi dashurinė, se sa fėmija i cili e ka humbur qenin para njė ditė.
  Uajlderi

  Jeni tė pėrshėndetur gjithė ju qė dashuroni! Mallkuar qofshin ata qė asnjėherė nuk kanė pasur dashuri; mė shumė mallkuar ata qė ua pengojnė dashurinė tė tjerėve.
  Shėnim pompejan

  Eshte me fat mashkulli qe eshte dashuria e pare e nje femre,por me me fat eshte femra qe eshte dashuria e fundit e nje mashkulli !

 15. #44
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Dashuria ėshtė det, gjithkush mund tė zhytet, por ai qė s'din t’notoj, mund edhe tė mbytet!

  - Dashuria ėshtė e verbėr, ē’menduria e pėrcjell!!

  - Dashuria ėshtė njė kopsht me lule nėse hyn aty dije se u ngule!!

  - Dashuria ėshtė njė thesar i humbur qė kėrkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlenė me jetu!
  I cili neve njerizimit na bėnė tė qmendemi nėse ne atė e fitojmė apo e humbim.

  - "Dashuria e papjekur thotė: "Tė dua sepse kam nevojė pėr ty", dashuria e pjekur thotė:
  "Kam nevojė pėr ty sepse tė dua".

  - Dashuri mundet tė jap vetėm ai qė dashuron!

  - Dashuri, njė emėr, emėr qė tė therė nė zemėr qė kur pėrmendet emri i saj lotėt rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.

  - Dashuria e vėrtetė ėshtė kur zemra dhe mendja jote thonė tė njėjten gjė!

  - Emer qė duhet mė shumė se vetvetja emėr qė e din e ē’ėshtė e vėrteta,
  qė tė bėnė njėmijė vjet tė jetosh e tė bėnė ē’do gjė ta gėzosh! Dashuria!

  - Nėse mė do me lerė tė qetė qė ta vėrtetoj se a tė dua me tė vėrtetė,
  e nėse kujton se mė ke fituar ky ėshtė njė mendim i yti i gabuar.

  - Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjėherė askėnd.
  Edhe pse nuk jemi bashkė , ende tė dua dhe gjithė do tė dua.

  - Gjithēka qė dėshiroja netė dhe ditė tė tėra, ishte tė tė dashuroja me gjithė fuqinė e qenies sime.
  Lutesha qė tė pranoje tė qėndroje pranė meje deri nė fund tė jetės sime.

  - Pėr mua e vetmja nė jetė, nė zemrėn time, e kaluar, ajo qė e deshta me tė vėrtetė.
  Mos mendo se pėr ty poezia ime ka marrė fund, sepse fundi nuk i vjen kurrė edhe nėse ty s’tė takoj askund.
  Do tė vazhdoj tė shkruaj deri nė fundin e kėsaj botė dhe nuk do tė harroj kurrė si mė mashtroi dashuria jote.

  - I shkruaj asaj qė kurr nuk e takova, asaj qė nė zemėr ende e mbaj dhe qė nga fillimi e dashurova.
  I shkruaj zėrit qė kurr se dėgjova, dashurisė qė mbet vetėm nė mendje, asaj qė vetėm e ėnderrova.

 16. #45
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - I shkruaj njė femre qė e dua shumė, i shkruaj i shkruaj, doren s’mund ta ndalė, i shkruaj nė megjes, ditėn,
  nė mbrėmje, nė mesnatė, i shkruaj dhe kur jam nė gjumė. I shkruaj pa zemėr se zemrėn time e ka ajo tė falur nga unė .

  - I shkruaj nė letra, por kujt nuk e di, Enigmes, ėnderres qė nė foto se pashė, i shkruaj asaj pėr tė cilėn mbaj zi,
  i shkruaj asaj qė nė tė, nė dashuri rashė.

  - I shkruaj zemrės qė mundohem ta pėrvetsoj, asaj tė cilės dashurinė qė kam ndaj saj nuk din ta kuptojė.

  - Mė fal zemėr se ndoshta mė flajet e mija tė ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija tė gjykova.
  Mė fal e dashur se veē pėr ty unė mund tė jetojė, mė fal Syri im se pa ty unė nuk dua tė egzistojė.

  - Mos harro: Se vetėm ty tė deshta nė kėtė botė, mos harro se pėr ty mbrem su ndalen lot.
  Mos harro se pa ty ēdo gjė ėshtė e kotė, mos harro se tė dua ma shumė se dje, sotė.

  - Mė kujto edhe kur tė thojnė se nuk jam gjall, mos harro se as guri s’kishte plas ma parė.
  Mė thuaj njė herė se kotė nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi nė shpirtin tim.

  - Mos lejo qė tė behem i dashurisė, edhe njė viktim , mė thuajė njė herė,
  se mė don sa tė dua shpirti im. Mos mendo se edhe nėse me Ty nuk jam, mė beso se vetėm ty tė deshta, me zemėr tė them!

  - Edhe pse thonė se koha hakmerret me harresė ndaj kujtimeve, dashuria ime pėr ty kurr nuk do tė zbehet.
  Dhimbje e madhe pėr mua do tė ishte t'i harroj ditėt mė tė lumtura tė jetės sime.

  - Kam kėrkuar njė njeri si ti pjesėn mė tė madhe tė jetės sime, por ishte shumė vėshtirė ta gjeja.
  Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

  - Kur tė bie shi, dil nga shtėpia dhe leri pikat qė bien tė tė prekin,
  janė puthjet e dashurisė qė prej shumė kohėsh kam dashur tė t'i jap.

  - Ēka tė shkruaj kur s’kam as fjalė, nuk kam as zemėr, se tė gjitha ti kam falė!

  - Lulet nuk mi pranove, tani mė ke zemėruar, kėtė gjest do ta kuptojė se dashurinė time ke refuzuar!

  - Bie tė fle, tek ti mendoj, nė enderrat e gjumit ty tė shikoj,
  zgjohem nė mėngjes ty tė imagjinoj, pėr tėrė jetėn ty tė dashurojė.

  - Do desha tė isha njė pikė loti qė tė lindja nė sytė e tu, tė jetoja nė faqet e tua dhe tė vdisja mbi buzėt e tua.

  - Dy pika lot' pėr dashuri, dy zemra qė ndodhen ende nė vetmi,dy zemra tė arta, dy zemra tė zjarrta,
  e duan njėra tjetrėn edhe pse jan tė larta !

  - Ē'tė them tjetėr ,tash pėrveē se mendo mirė. Mė lėr tė iki nėse tė pengoj ose : Tė dua ,mė thuaj.

 17. #46
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Ēdo ditė po vdes nga pak, se dhemjen e kam afėr e ty tė kam larg. Kam prit e nuk ke ardhė,
  pse s’mė vrave ti, po mė le tė gjallė. Vonė ėshtė, vonė ėshtė pėr tė qar, vonė ėshtė pėr tė qesh,
  vonė ėshtė pėrseri pran meje tė jesh!

  - Jetoj si nė parajsė, nė njė botė krejt tjetėr, nuk di se ē'bėj, nuk di nga shkoj.
  Gjithmon njė buzėqeshje mė pėrkėdhel krejt fytyrėn kur kujtoj syt e tu.
  A nuk e vėn re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?

  - Kur mė dhe dashurinė zbulova jetėn, kur tė dhashė vetėn time zbulova lumturinė.

  - Mbi detin e qet lundronte njė flet . Mbi tė shkruante tė dua pėr jetė!

  - Merre zemren time tė shkret mbyte me durė tua pastaj knaqu nė kėtė botė se mė s’tė them tė dua!
  Se kjo zemėr veē pėr ty ka rrah dikur, por ti kėtė se kuptove kurrė!!

  - Mos loto nėse shkoj e s'kthehem. Mos mė pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.

  - Mos mė pyet si jetoj kur mė ke lėnė vetė, mos kėrko falje nga zemra qė njė herė e vret.

  - Mos trokit mė nė dern time, se ajo ėshtė mbyll, sė nė zemrėn qė e theve kurr s’ke pėr tė hyrė.

  - Mos mė thuaj, se mė ke dashuruar, tash ėshtė vonė, shumė vonė pėr tu penduar.

  - Mos mė pyet pėr ato ēaste qė dikur me mua kalove, mos loto pėr fatin tonė qe ti vetė e shkatėrrove!!!

  - Nė mendjen time shpalos kujtime njė nga njė ,nė njėren nga ato e gjejė tregimin pėr ty ,athua ku je ti!?
  A thua ėnderr ishe ti!?

  - Nėse nuk tė thash se pėr mua je ti ajo qė mė fal buzėqeshje, ajo qė mė fal ngrohtėsi.
  Nėse s'ta shpreha dot sa shumė tė dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemrės gojė.

 18. #47
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Njė mijė poezi do ti shkruaj pėr ty ,por asnjėra s’bėnė punė ,qė tė kthehesh tek unė,
  mollė e ndaluar, e ndaluar pėr ne, qenka dashuria jonė, qė u mbulua me dhe!!

  - Tash nuk jemi afėr, si dikur nuk jemi, pėrveē njėri tjetėrit tjetėr gjė nuk kemi!

  - Tė pres jashtė botės aty ku realiteti bėhet magji, tė pres aty ku urrejtja bėhet dashuri,
  ku lotėt kthehen nė rreze dielli. Tė pres aty ku le krenarinė pėr gjithmonė, tė pres aty ku zemra ime s’do tė vuaj mė!

  - Sa tė ēmuar janė sytė e tu pas gjithė kėsaj qė kam parė. Sa e varfėr ėshtė gjithēka qė shohė, kur shohė sytė e tu.

  - Si guxove qė zemrėn time tė ma marrėsh ashtu, si rrezikove kaq shumė. Ke harruar ēka tė kam thėnė!
  Borgji me borgj lahet, sepse edhe zemrėn tėnde kam unė.

  - Shumė tė dua nė kėtė natė, eja e mos mbaj inat, mos u bė zemėr e ngrutė, jeta ėshtė e shkurtė!

  - Pa u lind po e braktis kėtė dashuri, mos harro kur mė the: Do tė jetoj vetėm pėr ty, o ti dhe vetėm ti!
  Ti je shkaktare pėr kėtė vetėmi.

  - Pa ty nuk mundem tė rri, pa ty jeta mė bėhet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra e ime e shkret vetėm ty tė don !

  - I thash lotit pse qan mu pėrgjigj: Pėr ty! I thash po boll qave pusho, ai mė shumė rrodhi nė sy!

  - I thash zemrės pse je mėrzitur mu pėrgjigj nė heshtje: Jam lodhur duke pritur,
  mė tha me gjysėm buzeqeshje.

  - E pyeta ē’kuptove nga dashuria? Mė tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
  tė gjitha pėrveē lumturise dhe ngadal fshiu lotėt e mia.

  - Pastaj nė vetmi ngela nė dhomė me shoqerin e lotėve nė sy dhe me zemren e lėnduar pėr njė vajzė,
  se nuk mund tė jetoj dot unė pa ty !!

  - S'kam besuar se mė ik si era, s'kam menduar tė jetoj pa ty,
  s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy !

  - Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe nė gjum mė bie ndėrmend. Kur flej mė duket tė kam pranė,
  kur qeshi mė duket mė shikon,
  kur qaj mė duket mė pajton. Eja pranė meje !!

  - Ti prap mė thua se mė don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harrojė ata sy, si dhe lotėt qė tė rrodhen ty!

  - Ti me fajson pėr atė gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se ē’po bėn, dashurin tonė ku po e len!

  - Kur rrjedh njė lot besoje se e ka me tė vėrtet, kur vuan njė zemėr pa ty nuk rri dot e qet!

  - Kur njė zė i lenduar do qė tė tregojė diēka, dėgjoje me vėmendje se pėr ty shumė dashuri ka!!

 19. #48
  VIP fv Avatari i *deliza*
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  29
  Postime
  3,919
  Forca e Rrespektit
  435
  Vetėm dashuria mund ta ndėrtojė brenda njė nate Murin Kinez.
  Koreane

  sa me pelqeu kjo
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 20. #49
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Kur njė dhimbje thėrret, mos e luaj mė me tej por mbaje pran vetės dhe shėroje qė andej.

  - Kur dy sy tė shikojnė tė lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti nė zemėr,
  sepse ata janė sytė e mi, se ti je shpirti im!!

  - A t'kujtohet ajo natė ,ajo natė e ftohtė, kur mė le e dashur duke qajtė me lotė!
  Mbaje fjalėn e dashurisė kurr mos e harro bėhu besnike dhe gjithmonė beso! Por, prej ditės qė s’tė pash,
  prej ditės qė shkove, unė pėr ty mendoj por ti mė harrove !

  - Mos mė veshtro e heshtur mos mė kėrko, tė lutem mė harro!! S’mėsove tė duash prandaj do tė vuash,
  > nuk do tė jeshė mė puthja ime nuk do tė keshe mė ledhatime. Tė lutem shko, tė lutem mė harro !!

  - A e ke provuar atė ndjenjė kur tė vjen t’i thuash shpirt, asaj qė e dashura jote s’ėshtė?
  Kur i thua zemėr asaj qė nuk rri me ty, pranė, por zemrėn me ty e ndan?!

  - Ē'do ditė pa ty, ėshtė si njė ditė pa diell. Ē'do mbrėmje pa ty, ėshtė si njė natė pa yje.
  Ē'do orė pa ty, ėshtė si njė jetė pa ndjenja. Ē'do minut pa ty, ėshtė njė minut si mos tė isha nė jetė.
  Ē'do sekund pa ty, ėshtė si mos t’mė rreh zemra.

  - Deshirojė tė shoh me sy e tė mos digjem mall pėr ty, vetėm ta dish se sa tė dua s’do jetoje as njė orė pa mua!

  - Digjem, pėrvėlohem se tė dua shumė, ditėn mendohem, natėn rri pa gjumė.

  - Dua qė sa mė pare, kur tė zgjohem njė mėngjesė, pranė meje tė tė takoj ty. Ti je krijesė e veēantė e zemrės sime. Mė mungon pa masė!!

  - Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nėna pa fėmi,
  dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

  - E dua edhe shiun tash. I mbyllė sytė dhe e ndjej ende ēastin kur mė preke nė dorė.
  Tė shiqova turpshėm, e ti mė buzėqeshe.

  - E pash shkėlqimin e shikimit tėnd nė sytė e tu, rrezet e tė cilit mė bėnė tė ndjej dridhje tė lehta nėpėr gjithė trupin.
  As qė kam menduar se do tė ndihem ndonjėherė ashtu si atė ditė.

  - E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
  kur tė takohemi pėrseri do t’ma shėrosh plagen me dashuri!!!

 21. #50
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Eja me mua se ty tė kam shpres, eja me mua se pa ty s’du tė plakem dhe vdes.
  Ti je djelli qė mua mė ngroh, ti je ėndrra qė unė ēdo natė e shoh!

  - Eja ti mos vono, eja ti po tė pres. Eja ti, vetėm ti hapma qiellin!

  - Ėshtė e pamundur tė mos pėrėndon dielli, kur egziston nata!
  Ėshtė e pamundur tė jetojnė njerėzitė gjithmon kur egziston vdekja!
  Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti !!

  - Fjalėt e mija s’di sa ti i kupton, a din ti qė zemra ime ty shumė tė don !

  - Isha duke pi qaj nė ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota pėr pak kesh tu pėrvelu.

  - Kujto erėn e malit ,kujto erėn e lehtė, kujto zemrėn time qė tė don pėr jetė!

  - Kur jam nė mendimete t’kam pran zėmres sime kur rrugės heci, shkoj, veē pėr ty mendoj!

  - Kur po e kqyri qiellin, po tė shoh ty, kur po e kqyri diellin, po tė shoh ty,
  kur po e kqyri hanen, po tė shoh ty. Ej, largou bre pak!

  - Kur tė pash mė lindi simpatia.Kur mė buzqeshe e dita se qenka dashurija.
  Kur mė fole e dita se do tė mė thuash: Tė dua,
  kėtė e vėrejta nga buzėt e tua.

  - Me gishta po shkruaj atė ēka kam nė mendje qė tė tregojė, askėnd pėr pos teje nuk e dashurojė !

  - Mė kujtohet dita kur tė takova ty. Nė zemrėn time ndjeva ngrohtėsinė e flakės qė u ndez.
  E ndiej edhe tash. Tė dua.
  Pėrgjithmon vetėm ty!!

  - Mė nxeht se nė zjarr mė shtrejt se liria, nė shpirtin tim pėr ty qėndron dashuria.

  - Mos e merr atė lule qė ta falin brigjet po merre zemren time qė ajo pėr ty digjet.

  - Mos mendo se nė ty nuk mendojė apo tė harroj, vetėm ty tė dashuroj!
  Zemra ime rreh veē pėr ty se ty t'kam si dy sy!!

 22. #51
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Nė zemren time ėshtė njė bashqe,nė atė bashqe gjindet njė lule e ajo lule m’je ti !

  - Nėse nuk tė thash se pėr mua je ti ajo qė mė fal buzeqeshje ajo qė mė fal ngrohtesi,
  nėse s'ta shpreha dot sa shumė tė dashuroj fajin e kish natyra qė si dha zemrės gojė!

  - Nėse ti mė don ma thuajė tė vėrtetėn, s'do ta jap veē zemren por por ta jap dhe jetėn.
  Nėse ke zemėr ndaje bashk me mua, nėse ke fjalė, mė thuaj tė dua!!

  - Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua tė kuptoj. Nuk dua veē... tė harroj!

  - Nuk di shumė, por e di se ti je arsyeja pse unė jetoj. Kur ma dhurove dashurinė, mė mėsove se si duhet jetuar.

  - Nuk e di ndryshe si ta pėrshkruaj kėtė ndjenjė pėrveq me fjalėt se,
  kur unė jamė pranė teje thjesht fluturoj nė lartėsitė hyjnore dhe ndihem si krijesė mė e pasur nė botė.

  - Njė ditė mė pyete: Kė dua mė shumė?! Tu pėrgjigja: Jeten time. Ti ike duke qarė pa e ditur se ishe ti "Jeta ime" !!

  - Oh po po, e imja do tė jesh,duart e mija kanė me t'zhvesh...,
  oh po po,unė veē njė gjė e di, tė gjithė do t'na kenė lakmi.

  - Pa ty hėna nuk ka dritė,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty tė dua ,
  veē ty shpirti im !

  - Puthja! Dy herė hyra sot ne dush, dy herė dola i tharė. Puthjen qė mė le nė gushė nuk desha uji tė ma marrė!!

  - Puthjet mė tė ėmbla ti mi ke dhuru jetėn ty ta fala kur mė the: Tė du!

  - Qė nga hera e parė kur unė ty tė shikova, nga ato momenente unė nė ty u dashurova !

  - Sa kam deshirė tė lahem me ty nė kadė tė mė reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tėnde ..
  miss you .. puthje zemėr!!

  - Se gishta si ata kurrė s'kisha parė, zemren tė ta krehin radhė mė radhė.
  Tė tė puthin shpirtin, buzė si ato
  s'kisha ndjerė, dehje si ajo s'mė kish ndodhur tjetėr herė!!

  - S’pata kohė tė them: Tė dua, se mė ndalen buzėt tua qė gjithmon tash po mė shfaqen sikurse ditėn edhe naten!

  - Sytė e tu aspirin, goja jote ampicilin, durt e tua andoll , zėri yt i ėmbel sirup pėr koll.
  Deshta me tė tregu ,se je ilaq pėr mu !!

  - Shiu rrjedh nga qielli,uji nga deti, mė dhuro njė puthje se nuk bėhet kiameti !

  - Tė dua pa masė tė dua pa mbarim tė dua mė shumė se sa shpirtin tim.

  - Tė dua ,tė dua pėr ty do tė vdes por ti a mė don mua? Pėrgjigje po tė pres!

 23. #52
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Tė dua me shpirt ,tė dua me zemėr dėshirojė tė kemi tė njėjtin mbiemer.

  - Tė dua si vetė vetėn nuk gėnjej nė dashuri, pėrgjithnjė tė jesh e imja dhe e vetmja lumturi!!

  - Tė dua - shqip, Je t'aime - frangjisht, Ik hou van jou -flamisht ,Jeg elsker deg -norvegjisht,I love you -
  anglisht,ich liebe dich-gjermanisht …,tė dua seriozisht.

  - Tė falėnderohem pėr atė qė mė the “PO” si dhe pėr kujtimet e mrekullueshme qė edhe sot nė zemrėn time shfaqin lumturi.
  Tė falėnderohem pėr buzėqeshjet tua dhe puthjet. Tė falėnderohem pėr dashurinė tėnde.

  - Tė kisha qen shqiponjė tė kisha fluturu, kisha ardh tek ti njė puthje ta kisha dhuru,
  nė sy tė kisha shiqu dhe me mall tė kisha pėrqafu !

  - Ti je njė dėshirė magjike qė ēdo njė deshiron tė ketė, dėshira ime u plotsua se tė kam ty pėr jet.

  - Ti je njė ėnderr e nates, shumė herė pėr ty ėnderroj, kur vjen nė ėndrren time dijė se shumė tė dashurojė.

  - Ti je ėndrra qė ėndrroj ti je shpirti qė mė mban, tė takova dhe mė ike tash tė ndjejė qė s’tė kam pran.

  - Ti je shpirti qė m'frymon fryma jote gjall mė mban, ti je hana qė ndriēon rrezet tua dritė mė bajn.

  - Ti je shpres ti je gėzim ti je loqka e shpirtit tim tė kam hėnė tė kam diell tė kam zemėr tė kam shpirt
  tė pres me shpresė me pa durim qė t’mė bėhesh fati im.

  - Tė ėndėrrosh njė Princeshė ėshtė mrekulli, por tė dashurosh njė Princeshė ėshtė e pa pėrshkrueshme. Princesha ime!

  - Ti je zogu im i dashurisė. Do tė dėshiroja mė shumė se gjithēka tjetėr nė botė, tė jem pranė teje.
  Kur ti je largė meje, jamė sikur zogu pa njė krah.

  - Ti s'vjen, koha ėshtė ndaluar unė qaj pėr ty retė qajnė pėr ne!

  - Unė e di se dashuria e jonė ashtu siē ėshtė, ėshtė mė e fortė se vet ne, ėshtė mė e fortė edhe se gjithė tė tjerėt.

 24. #53
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Veē njė herė,veē njė herė do tė doja tė t'puthja veē njė herė,
  veē njė fjalė ooo veē njė fjalė do tė doja tė t'thoja o mojė vajzė,
  do tė doja tė t'du, vetėm ti je pėr mu,dua tė ledhatojė e tė pėrqafojė!Do tė doja tė fluturojė lart nė yje tė vallzojė,
  me ty do tė doja jetėn ta kaloja!!

  - Veē njė ēast do doja,veē njė ēast zėrin ta dėgjoja,do tė doja veē fytyrėn ta shikoja,
  do tė doja veē njė ēast me ty tė qėndroja,
  do tė doja veē njė ēast puthjen tėnde ta shijoja.

  - Afrohu dhe mė ngroh zemrėn qė pėr ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet qė aq gjatė mė munduan!

  - Afrohu mė afėr dhe nė sy mė shiko, afrohu dhe mė thuaj njė fjalė, mė thuaj qė mė do!

  - Afrohu ngadal dhe mė fal ngrohtėsin. Qėndro me mua qė tė kemi dashurinė!

  - Asnjėherė me gisht guri s’mund tė gdhendet asnjėherė me fjalė mali s’mund tė shembet,
  por njė fjalė e hidhur zemren mund ta thyejė shumė lehtė. Dashuria me fjalė mund tė vritet.
  Ēdo gjė thyhet dhe ndoshta prap ngjitet por njė zemėr kur thyhet njė herė smund tė ngjitet sa tė ketė hėnė dhe diell.

  - Atėherė shko tė lutem, gjeje fatin tėnd. Pse qan tani kur ėshtė vonė dhe qė mbaruan tė gjitha me ty!?
  Dėshiroj qė ti ta dish se unė dhe ti ishim dikur por nuk do tė jemi mė kurrė bashk.

  - Dashuri, kaq ditė qė po tė pres, bie shi, e di, dhe qielli derdh trishtim. Si mund tė rroj pa pakėz diell,
  si mund tė rroj unė pa ty jeta nuk ka kuptim.

  - Dashuria ime pėr ty do tė mbarojė atėherė kur njė piktor i verbėr do tė arrijė tė pikturojė zhurmen,
  e njė petali trėndafili qė bie mbi tokė ngadalė.

  - Deri kur nė vuajtje, deri kur nė vetmi, deri kur zemra ime tė shpresoj pėr ty!

  - Dikur jetoja pėr ty dhe syt e tu dhe tė doja aq sa s'duhet njeriu. Tė gjitha i bėra tė ishe nė prehėrin tim, dhe ishe!
  Por lumturia kishte marrė rrugė tjetėr tash neve na mbet vetėm pikllimi. “ Ik largoju nga unė, nuk jam pėr ty! “

  - Disa njerėz thonė se dashuria jonė ėshtė plotėsisht e gabuar dhe se ne duhet tė shiqojmė jetėn mė realisht.
  Ata thonė se gjasat pėr ne janė tejet tė pakėta! Pyetem, athua ēka shohin sytė e tyre.
  As qė e dijnė ata se si ndihem unė pranė teje dhe as qė kan me e ndier kėtė ndonjėherė.
  Thjesht disa njerėz Zoti i ka dėnuar tė jenė tė liruar nga ndjenjat.

  - Do tė vdes me zemėr tė thyer, nga ti jam e zhgėnjyer! Se ti mė vrave pa mėshirė!!

 25. #54
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Duke tė humbur ty, humba dhe veten.Tani nuk mund ta gjejė dot as njėren e as tjetrėn !

  - Dhe pse e kam kaq tė vėshtirė, po tė pėrze nga zemra ime,
  mė mirė ndriēo si yll i largėt , dhe mė dil veē nė ėndėrrimė.

  - E di, se dimri do tė shkojė dhe vera vjen pėrseri , dot m'kėrkojh derė mė derė , por s’do tė jem mė aty.

  - E kam frikė tė mbes nė vetmi se tė dua dhe ti atė e di. Dhe nėse ty stė kam kėtu atėherė nuk mundem mė me jetu!!

  - Edhe kėnga e bilbilit pa ty mė duket vaj! Edhe nėse gezohėm pa ty mė vijė tė qaj!
  Edhe pse ike nga jeta s`tė ndaj!Kujtimet me ty nė zemėr i mbaj!

  - Edhe nėse kurr mė nuk mė thu se mė don edhe nėse kurr nuk mė fol edhe nėse mė thu shko nė RR.S
  te unė do mbetesh qysh je kanė qė nga biseda e parė qė kemi bėrė!

  - Edhe pse mė nuk kam ndjenjė dashurie, mallin e respektoj.
  Respekti pėr ty ėshtė e vetmja ndjenjė qė mė ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk.
  Dhe malli nė kėto momente nuk po mė lė vėrtet tė qetė.

  - Ėshtė e leht tė gjesh njė tė dashur dhe tė ruash njė mik, por ėshtė e vėshtir tė gjesh njė mik dhe tė ruash njė tė dashur!!

  - Gjumi nuk mė zė, nuk mė flihet, pa ty e dashur nuk mė rrihet.

  - Hape qiellin pėr mua sillma dritėn e diellit, hape qiellin dhe retė do tė ikin. Do tė shkrihen larg,
  diku larg pėrgjithnjė po unė dua qė diellin tė ma sjellėsh veē ti.
  Si mund tė jetoj pa pakėz qiell? Si mund tė jetoj pa ty?!

  - Ike ti dhe diēka u kėput brenda meje. Buzėqeshja ime pa gaz u bė dhe dielli u fsheh pas njė reje.

  - Ishe e vetmja nė jetėn time me tė cilin unė ndaja gėzime.
  Ditėt qė sė bashku kaluam mė duket se shumė shpejt pėrėnduan.

  - Jam shumė i brengosur zemra mė loton shpirti im i lodhur ty tė kėrkon.

  - Jemi aq larg sa duhet t'kaloj male e dete tė vij tek ty, tė tė gjejė.
  Jemi aq larg por nė ēdo ēast si mjegull e lehtė ti qėndron mbi mua ti det herė i qetė, herė i trazuar.

 26. #55
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Jo s'kam dashur asnjėherė tė mashtroj njė vajzė, por si mund tė tė fitoj kur ti mė rri larg.
  Nuk e di se ē'mund tė bėj tė mė dashurosh, pak mė shumė ti duhet te mė mendosh!! Nuk e njeh nė sytė e mi,
  ty tė dashuroj, pres me ankth qė ti tė vish, veten po shkatėrroj.

  - Kėtu jam dhe po pres qė pran meje tė ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurinė, bėje si njė kuror lulesh!

  - Ku shkon e dashur? Midis dy botėve, midis dy jetėve, njėra e lėnė, tjetra e pa nxėnė ku shkon e dashur?
  Ėndesh rrugėve si hije me bukuri pėrėndie, natyrė pranvere pėr rrethė pėr ty asnjė shije!!

  - Ku mbet dashuria jonė, mė thuaj ku shkojė!!! Kaq shpejt pėr tė u bė vonė, unė nuk e kuptojė! Ti mė ike pa e ditė,
  mė le vetėm kur nuk e kam pritė, tani sillem poshtėėė,lart,mbrenda unė e ndiej dashurinė e zjarrt.

  - Kur t’u afrova nė fillim desha vetėm tė lozja.. Tani qė tė njoh nuk jam i denjė pėr ty!

  - Kur erdhe ishe plotė gazė, kur me shiqove me dhe fuqi, kur mė pėrqafove me dhe besim.
  Kur hyrė nė zemren time fjalės dashuri i dhe kuptim !!!

  - Mallin e kam rujt nė zemėr ka shumė kohė unė s'tė kam parė, syt' e tu s'i kam harruar tė dua si mė parė!
  Ndaj mos guxo te ikėsh larg, jo, jo nuk dua tė vuj pėr ty, se do ti fal ēfar' kam mojė vajzė qė pėrherė tė jem me ty!!

  - Megjithatė po tė uroj, u bėfsh prapė yll e lėshofsh nurė, mė pas besoj se edhe pėr mua,

  - Mbi ndjenjėn tonė ra deborė, gjithēka mė tutje ėshtė e kotė pra lamtumirė,
  veē lamtumirė, se mirupafshim s'tė them dot!!

  - Mė kujtohet dita kur tė takova ty. Ndjeva diēka qė kurrė mė parė nuk kisha pėrjetuar.
  Dėshiroja ta ndal kohėn. Ajo ditė me shi,
  e ne tė dy pėr njė ēast tė strehuar.
  Dėshiroja qė kurr tė mos ndalet shiu qė mua mė sjelli gėzimin mė tė madhė tė jetės.

  - Mė lerė tė tė prek flokėt, ngadal ti ledhatoj. Mė lerė tė tė them njė fjalė, tė them: tė dashurojė!

  - Mė premtove se gjithnjė do tė jesh pranė meje. Gjithnjė do t’i mbaj mend kujtimet qė i krijuam sė bashku.
  Kisha dashur qė kurr tė mos pėrfundojnė ato ditė.

  - Mos i hap krahet qė tė fluturosh. Hapi krahet qė tė mė pėrqafosh!

  - Mos mė rri larg sepse sytė lotė mė pikojnė. Mė shiko me vėmendje, shiko dy sytė qė t’dashurojnė!!

  - Mos m'largo nga zemra,kur tė largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s’jam fati yt!
  Mos m'thuaj jeto kur jeta ėshtė trishtim,mos m'thuaj tė qeshi kur nuk kam gėzim!!

  - Mos mė thuaj me zė tė mekurm, se jeta ėshtė njė ėnderr e kotė sepse shpirti i fjetur ėshtė njė shpirt i vdekur!

  - Nė asgjė tjetėr s’mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qetė kurr nuk rri sepse mendimet mė shkojnė tek ti.

 27. #56
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe nė gjum mė bie ndėrmend. Kur flej mė duket tė kam pranė,
  kur qeshi mė duket mė shikon, kur qaj mė duket mė pajton. Eja pranė meje !!

  - Nė ėndrrėn time ishim vetėm ne tė dy. Unė qė u dashurova te ti, por ti kėto nuk e kuptonte sepse ishe largė meje!
  Desha tė afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ikė diku ku nuk tė gjeja ty.

  - Nė kėtė natė me shi malli mė ka marrė pėr ty. Nė kėtė natė me shi unė mendoj pėr ty.
  Nė kėtė natė me shi eja mos mė le nė vetmi, se zemra ime tė don vetėm ty!

  - Nė mes tė natės erdhe ėndėrrat mi prishe ti, pėr mua ishe e vdekur e humbur nė gjithėsi.
  Mė ler tė qetė tė lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njėherė thyhet nuk ngjitet sėrish!
  Dėgjoje pikėllimin qė shpirtin ma copėton qė bie bashkė me shiun sytė m'i mjegullon.
  - Nė mesin e natės, nė terrin e zi, unė rri i zgjuar, dhe mendoj pėr ty! Hapi krahėt lartė nė qiell,
  ti pėr mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afėr nuk tė kam!

  - N'vendtakimin tonė tė pres si gjithmonė, por ti mė the: Mos mė prit atje!Pėrsėri tė pres,
  i jap vetes shpresė, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t'vish, e di se s'mund tė rrish,
  e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohė e gjatė, u bė ora natė tani ėshtė vonė,
  s'erdhe si gjithmonė! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Mė duket do t'pres, i jap vetes shpresė.

  - Nėse duhet do t’jetoj me lėndimet e tua por unė kurr s’do tė vdes, jetoj se tė dua!

  - Nėse sonte dalim bashk dua tė jesh mė e mira.Veshu mirė e pėr merak, shoqet po ta kan inatin.
  Ja kan nis e po flasin,shumė e vogėl e ēfarė fati !? Mos beso ti fjalė tė kota, mos beso ēka flasin bota,
  beso veē fjalėt e mia se mė dogji dashuria!

  - Nėse vendos tė mė lash, lem kur bjen shi, sepse kėshtu nuk i shef lotėt e mi,
  vendos kur ėshtė mjegull dhe vjeshtė, kėshtu nuk mė shef tė mėrzitur edhe e kam mė let qė tė vdes.

  - Nuk mund tė mblidhen gjethet e vjeshtės, e nganjėherė as shpirtėrat nuk e gjejnė udhėn e kthimit.
  Unė nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadalė nė vende qė kam parė, e atje, atje mė vėshtrojnė.
  Ajo ēka shohin sytė ėshtė formė, jashtė e brenda saj unė endem, shpirt!!
  - Nuk po tė shkruaj pėr tė t'thėnė se tė dua shumė, jo as pėr tė t'thėnė se pėr ty po derdh lot nė kėto momente.
  Ajo qė sot mė shtyn tė shkruaj ėshtė malli qė kam pėr ty. Vėrtet nė kėto momente po ndjej mall.

  - Njė ditė kur te zgjohesh mos lag sytė me lot dikush qė tė tregon qė s’jam mė nė kėtė botė.
  Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditėt e fundit qė pa ty kalova!

  - Pa ty bota e humb kuptimin, pa ty jeta e humb drejtimin, pa ty loti im po e ujit tokėn,
  pa ty dhimbja po ma qan koken. Me ty nisa drejt jetėn por e humba edhe vetė vetėn pėr mua s`mbeti tjetėr veē ėnderr e vjetėr!

  - Pastaj buzėqeshja ime shkoi atė natė sė bashku me ty. Ti u ktheve por ajo jo,
  morri rrugėn e pa njohur pėr tė than ty lamtumiren e fundit dhe ditėve qė dikur i kaluam bashk me ty.

 28. #57
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  - Pata njė ėndėrr nė jetėn time, dhe mendoja se kurr nuk do tė pėrmbushet.
  U pėrmbushė ditėn kur tė takova ty. Mė kujtohet kur e pėrjetova pėrqafimin tėnd.

  - Pėr ty e dashur shumė po mendoj dhe as njė ēast nuk mundem tė tė harroj. Pse kėshtu po ndodhė as vet nuk po e kuptojė,
  ndoshta bukuria jote aq shumė po mė tėrhek sa qė pėr ty mund tė falė edhe kėtė jetė.

  - Pėrse sonte yjet nuk shkėlqejnė! A thua edhe ata mungesen tėnde e ndjejnė !
  Tė lutem mendo pak pėr mua dhe nė zemren tėnde ruaj pakė vend pėr mua!!

  - Po ti ku mė je, nė ėndėrr a mė sheh?
  Kur ika veē ty tė mbarta me vete se nuk e dija se sa orė zgjaste rruga nga Dashuria nė Dashuri.
  Kur ika ndjenjat nuk i zhvesha dot, si lėkurat vitaminoze tė portokallit.
  Ku jam? Ku je? Nuk e di !!

  - Pse erdhe kaq vonė?! Pse erdhe kaq vonė tek unė, kur gruri u korr e nė fushėn e tharė mbeti vetėm kashta?

  - Pse erdhe kaq vonė?! Pse erdhe kaq vonė tek unė, kur edhe dera e fundit u mbyll. Dhe dimri tė la pėrjashta?

  - Pse kjo Zemra ime kėrkon dashuri prej teje? Tė lutem kthehu pėrsėri dhe rri pėrgjithmon pran meje!

  - Pse mė rrah shpejtė zemra kur flas me ty, pse mė rrjedh loti kur mendoj nė ty?!
  Pse njė herė nuk mu afrove pse buzen tėnde nuk ma dhurove?! A e din se tė mbaj mall, a e din sa mė mungon.
  Ah shpirtė, eja mė ledhato, eja me dorėn tėnde mė lemo.

  - Pse moj vajzė tė mbaj nė zemėr, si mė hyrė kėshtu nė shpirt?! Si mendjen ma ke tėrhjek?!
  Pse nė mua nuk ka mė hapesirė por vetėm ty aty tė ndi? Do tė kalon koha, do tė rrėnohet gjithėsia,
  do tė pėrfundon jeta por ti nga unė do tė mbetsh ajo, gjithė e vėrteva.

  - Pse tė desha ty ?! Sepse ti prure tek unė thesarin e rinisė sime qė unė e kisha kyēur.
  E kyēin e kisha fshehur,harruar e humbur diku. Si munde ta gjesh ti?

  - Por ti shumė shpejt shkove tė gjitha i harrove. Tash tė pres kėtu qė tė jesh me mu.

  - Rrija netėve pa gjumė, mendoja pėr ne, pėr fjalėt qė thoshe dhe kėtė se di pėrse.

  - S`arrija tė kuptoja pse kaq shumė tė doja. Nuk e kuptoja pse nuk flija dhe nė shtrat tė mendoja.

  - S'besoj se do tė lėndohesh shumė, ti ende s'din ē'ėshtė dashuria, ndaj s'mundė ta kuptoje dot , prushin e ndjenjave tė mija.

  - S'kam besuar se mė ik si era, s'kam menduar tė jetoj pa ty, s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy !

  - S'kam dashur kurrė tė tė lėndoj se tė kam dashur sa s'ka mė, po ti mė ikėn mė largohesh, ndaj dhe unė ika e po tė lė.

  - Shiko sytė e mi dhe do tė gjesh dashurin. Qėndro pran meje dhe do tė falė lumturinė.

  - Shumė e rėndė jeta pa ty, s'mė ndalen lotėt nė sy. Zemrat tona mė s'bashkohen as kėto plagė mė nuk sherohen.
  Nėse kėto rreshta i lexon, shkrimin tim e dikton, vetėm nė mua pak mendon, dhe e din se zemra ime ende tė don!!

 29. #58
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  1+1=2 tė dua vetėm ty! 5+5=10 tė dua pėr jetė! 1-1=0 ment mi morre sherro! Ndaq me plus ndaq me minus, ndaq pjestim,
  ndaq barazim tė dua shum o Shpirti im!!

  - Deri kurė nė vuajtje, deri kurė nė vetmi, deri kurė kjo zemra ime do tė vuaj pėr ty !

  - Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogėl dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote.

  - Dy lule qelin ato herė do kur do thahen,por zemrat tona kurr nuk do tė ndahen.

  - Nuk premtoj te te dua perjete sepse asgjė ne kėtė botė nuk ėshtė e perjetshme,
  por premtoj qe nuk do tė heq dorė nga dashuria pėr ty njė ēast para se pėrjetėsia te mbaroje..

  - Dy zogjė jemi njė shpirt e kemi,mė vjen shumė keq e dashur qė afėr s’jemi.

  - Dy sytė e mi rrjedhin vetėm lot ngase jemi larg njėri tjetrit dhe s`tė pėrgdhel dot.
  Zemra ndjen dhembje dhe mė s`ndjen gėzim ngase ti mė mungon nė krahrorin tim.

  - Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty,
  netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime,
  atėherė lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time.

  - Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk tė shohė me zemėr tė dua,
  po tė pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton nė zemėr e mbaj!

  - E kam njė dėshirė, oh sa ėshtė e thjeshtė me ti puthė buzėt tjetėr s'kisha deshtė.

  - Edhe pse tani ne jemi larg njėri tjetrit,unė pėrseri tė dua dhe ashtu do mbetet !

  - Kur mbi varrin tim fillon punimi, kur mbi kokėn time fillon vajtimi, kur mbi varrin tim vėndohet kurora,
  atėherė dije e dashurse pėr jetė tė harova!

  - Sa mundem tė shoh, sytė e mi ty do tė kėrkojnė, sa mua mė rrah zemėra, ty do tė kujtoj!

  - Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn,
  ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua,
  ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin,
  gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time.

  - Dashuri ,dashuri, nuk thuhet kotė se fillon me puthje dhe mbaron me lotė!

  - Ta fali si kujtim shpirtin tim. Nėse shpirti s’tė mjafton ta fali syrin qė pėr ty loton.
  Me lot nė faqe me lot nė sy , me zemėr tė helmuar mendoj vetėm pėr ty.

  - Gjithėnjė tė kujtojė ,kurr s’tė harrojė se nga zemra ime nuk mundem qė tė largojė .

  - Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.

  - Kur tė ndihesh vetėm dhe tė mos kesh qetėsi vėre doren nė zemėr pėr mua pak mendo ulu pranė dritares dhe hėnėn shiko
  atėherė unė nga larg do tė ndiejė se vėrtet mė do,
  tek dritarja do vrapoj ngre kokėn dhe hėnėn shikoj dhe atje larg nė qiell nė largesi do tė bashkohen shikimet tona plot dashuri.

 30. #59
  tifoz i cmendur i INTERIT fv fv fv fv fv fv Avatari i Brigadieri
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Atje ku prania ime eshte e domosdoshme.
  Postime
  421
  Forca e Rrespektit
  16
  1-dashuri me uri nuk ka kurre jetegjatesi.
  2-fjala te dua nuk eshte dashuri por parandjenj dashurie.
  3-dashuria pa te puthura eshte si pranvera pa lule.
  4-te dashurosh ate qe enderron do te thote te kesh thesarin me te cmuar.
  5-dashuria eshte nje etrokitur ne dritare per te hyre nga dera.
  nje mini poezi si per mbyllje
  dashuria eshte nje zambak
  qe lind fshehurazi
  ajo eshte epshi me i madh
  qe i kalon kufijte e ndergjegjes
  dashuria e vertete
  nuk eshte nje aventure shoqerore
  por nje lidhje e forte shpirterore.
   

 31. #60
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Kush vjen pėr mirė troket nė derė; kush dashuron, derėn e gjen tė hapur.
  Tagora

  Ngrije urėn e dashurisė deri nė diell, vetėm ajo na lidh me jetėn, vetėm ajo na lidh me njerėzit.
  A.Podrimja

  Dashuria i ka ligjet e veta tė zhvillimit, stinėt e veta jetėsore si lulja , jeta e njeriut. Ajo ka pranverėn e hershme, verėn e nxehtė dhe, pas tyre, vjeshtėn e cila pėr disa ėshtė e nxehtė, e ndritshme dhe frutdhėnėse, ndėrsa pėr disa tė tjerė e ftohtė, e zymtė dhe e mjerė.
  Bjelinski

  Nė fillim tė dashurisė dashnorėt flasin pėr tė ardhmen, e kur ajo ėshtė nga fundi, flasin pėr tė kaluarėn.
  Karlo

  Dashuria ėshtė zjarr i furishėm. Atė s'mund ta shuajė dot as uji i bekuar. Madje as gjaku. Pregeli

  Dashuria? Nė fillim fjalė tė mėdha, pastaj fjalė tė pakta e nė fund fjalė tė shumta.
  Pajeroni

  Tė lutem, mė duaj pak, nė qoftė se dėshiron tė mė duash gjatė.
  Herriku

  Dashuria ėshtė ēelės qė tek njeriu ēel ēdo gjė.
  Hoperi

  Dashuria ėshtė fati, tė cilin ia japim njeri-tjetrit.
  Sandi

  Dashuria ėshtė i vetmi pasion qė nuk duron as tė kaluarėn, as tė ardhmen.
  Balzaku

  S'ka dyshim qė dashuria ėshtė fshehtėsi e pashpjegueshme.
  Myse

  Asnjėherė nuk dashuron mjaft, nė qoftė se nuk dashuron shumė.
  Peshi

  Njerėzve u pėlqen mė shumė dashuria se martesa, pėr kėtė arsye romanet janė mė argėtues se historia.
  Shetmfori

  Tė dashurosh do tė thotė tė duash njė tjetėr mė shumė se veten.
  Femau

  Dashnorėt nė botė shohin vetėm veten, harrojnė se i shohin tė tjerėt.
  Platoni

  Kur dashuron, edhe majmuni tė duket i bukur, kur nuk dashuron nuk tė pėlqen as lulja lotos.
  Kineze

  Njerėzit mė tepėr mundohen pėr bukėn dhe dashurinė.
  Japoneze

  Dashuria asnjėherė nuk lind nė shpirtin e prishur.
  Ikbali

  Vajza mė shumė i beson dashurisė, se sa nėnės sė vet.
  Gėte

  Nuk ėshtė vėshtirė tė dashurosh, vėshtirė ėshtė ta shprehėsh atė.
  Myse

  Dashuria lind, jeton dhe vdes nė sy.
  Shekspiri

Faqja 2 nga 16 I parėI parė 123456789101112 ... E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. A e dėmton egoizmi dashurinė?!
  Nga Renato_ ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 19
  Postimi i Fundit: 26-10-2017, 14:09
 2. Teme per Dashurine
  Nga bella ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2016, 18:31
 3. A e mbyt martesa dashurinė?
  Nga Deuid ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 28
  Postimi i Fundit: 17-01-2016, 06:01
 4. Tė bėsh burg pėr dashurinė
  Nga cent ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-08-2013, 17:52

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •